Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobry prostownik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A jak oceniacie ładowarkę z Lidla (awaryjność wyświetlacza, awaryjność produktu jako całości) - tą ze wskaźnikiem stopnia naładowania akumulatora i wskaźnikiem napięcia ładowania ?
    Z pewnością są to praktyczne i b.pomocne informacje. Chodzi mi o jej awaryjność w kontekście dokupienia innej osobie tejże z wyświetlaczem lub bez niego.

    Ps. Używam tej bez wyświetlacza i działa OK. Jej mankamentem jest brak wskazań co najmniej stopnia naładowania akumulatora.

    Komentarz


    • Ja mam tą lidlowską z wyświetlaczem a mój ojciec bez. Używamy je już od kilku lat i działają bezproblemowo. Ostatnio ładowałem tą bez wyświetlacza i gdy pokazała full podłączyłem ładowarkę z wyświetlaczem i ta podładowała jeszcze trochę akumulator.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
        A jak oceniacie ładowarkę z Lidla (awaryjność wyświetlacza, awaryjność produktu jako całości) - tą ze wskaźnikiem stopnia naładowania akumulatora i wskaźnikiem napięcia ładowania ?
        Z pewnością są to praktyczne i b.pomocne informacje. Chodzi mi o jej awaryjność w kontekście dokupienia innej osobie tejże z wyświetlaczem lub bez niego.

        Ps. Używam tej bez wyświetlacza i działa OK. Jej mankamentem jest brak wskazań co najmniej stopnia naładowania akumulatora.
        Miałem tą bez wyświetlacza, teraz mam tą z wyświetlaczem, obie z Lidla.
        Co do awaryjności to, żeby sama z siebie się popsuła, to nie miałem takiego przypadku.
        Tą pierwszą ktoś mi załatwił podłączając równolegle jakąś ruską ładowarkę i padła.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
          A jak oceniacie ładowarkę z Lidla (awaryjność wyświetlacza, awaryjność produktu jako całości) - tą ze wskaźnikiem stopnia naładowania akumulatora i wskaźnikiem napięcia ładowania ?
          Z pewnością są to praktyczne i b.pomocne informacje. Chodzi mi o jej awaryjność w kontekście dokupienia innej osobie tejże z wyświetlaczem lub bez niego.

          Ps. Używam tej bez wyświetlacza i działa OK. Jej mankamentem jest brak wskazań co najmniej stopnia naładowania akumulatora.
          Używam chyba już 3 rok. Działa bezproblemowo, nie gazuje elektrolitu, w instrukcji jest napisane, że można utrzymywać podłączoną do aku przez dłuższy czas działa wtedy w trybie podtrzymania czy jakoś tak. Ładowałem nią także aku AGM 120 Ah (do AGM włączamy tryb "zimowy" ładowania taka śnieżynka na wyświetlaczu) i dała radę. Moja wersja jest z wyświetlaczem. Polecam.
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • Jeszcze jedno, czy wskaźnik naładowania akumulatora działa po podłączeniu ładowarki do aku czy dopiero po przyłączeniu jej do gniazdka ? - czy można sobie podejrzeć na lidlowskim stan naładowania aku pod domem bez dostępu do źródła prądu ?

            Komentarz


            • Nie działa pozatym wskaźnik jest tylko poglądowy, pozatym aku naładuje do 60-70% to tak jakby zamiast 60Ah mieć w aucie 40Ah. Dla pocieszenia ładowarki za 500 też są takie same
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Mam dwa prostowniki z Lidla kupione w 2010 roku, wersja bez wyświetlacza. Oba działają, w obu musiałem wyczyścić Kontaktem włącznik bo nie reagował na zmianę trybów. Akumulatory doładowuję nimi cyklicznie co kilkanaście dni, fabryczną Vartę wymieniłem po prawie 8 latach eksploatacji. Kolejny nowy akumulator też doładowuję w ten sam sposób tym bardziej, że jeżdżę głownie po mieście na krótkich odcinkach.
                Oglądałem zdjęcia w sieci innych tanich prostowników, chyba najlepiej w środku wygląda prostownik z Aldi. Nowe z Lidla z wyświetlaczem wyglądają na odchudzone w porównaniu ze starymi, podobnie jak te z Biedronki, może nie ma to znaczenia skoro działają i elektrolitu nie gotują. Ciekawie prezentują się też prostowniki sygnowane marką Volt.
                Antyfotoradar Valentine1
                Harry II Classic+Sirio ML145

                Komentarz


                • Ja podejrzewam, że wszystkie prostowniki (razem z tym z lidla) to mniej lub bardziej tandetna chińszczyzna zaprojektowana i wykonana niemalże identycznie i jak najtaniej ale za to w różnych obudowach, co kto zamówi. Niemniej sam używam tego z lidla i jestem zadowolony.

                  Mam jeszcze prostownik hertz
                  dokładnie taki: prostownik hertz - Szukaj w Google
                  dość prymitywny trafo, mostek i w zasadzie wszystko. Musiałem go nieco zmodyfikować gdyż wraz z biegiem procesu ładowania spadał prąd pobierany przez aku ale bardzo rosło napięcie i zaczynał ostro gotować elektrolit, dlatego trzeba go było pilnować.
                  Fabryczny amperomierz (nie wiem jak im nie wstyd takie gówno montować, szczyt bezczelności galopującej) wywaliłem nie patrząc nawet gdzie spadnie (dokładność była na nim orientacyjna), założyłem dokładniejszy klasy 2.5 i dodatkowo elektroniczny woltomierz aby mieć na bieżąco podgląd. Teraz jest dużo łatwiej pilnować aby nie przekroczyć napięcia.

                  Dobry prostownik jest dziś trudno trafić.
                  Teść ma taki stary prostownik a w zasadzie to chyba jest jakiś zasilacz laboratoryjno-warsztatowy, w którym napięcie reguluje się pokrętłem skokami a natężenie ładowania przekładając zworę między stykami. Ustawisz np 13.5V i 3A to nie da więcej jak 13.5V a natężenie będzie spadać w miarę ładowania i tak IMO powinien działać prostownik.
                  Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • Na duże mrozy, zwłaszcza, jeżeli ktoś z was posiada silnik diesla, który trudno rozruszać przy niskich temperaturach - optymalnym urządzeniem wydaje się być prostownik z rozruchem.
                    Rozruch z prądem 300A powinien dać radę, a więc coś takiego jak ten tutaj: Prostownik z rozruchem 300A 12/24V KD1903

                    Z ciekawszych rzeczy to wyposażony jest w amperomierz. Obsługuje szeroki zakres akumulatorów bo od 20ah do nawet 750ah.

                    Komentarz


                    • Mam pytanie techniczne dot. ładowarki z Lidla bez wyświetlacza.
                      Co oznacza pulsowanie/miganie na zmianę diody zielonej - akumulator naładowany i diody czerwonej - akumulator ładuje się ? W tym też czasie napięcie ładowania skacze pokazując różne wartości od ok. 12,2 V - 15 V, a nawet wyżej pod 16 V. Tak pokazuje w czasie próby naładowania akumulatora do kosiarki -traktorek (przed podłączeniem miał 8 V) - znamionowo aku 12 V 16 Ah. W instrukcji takiego przypadku nie opisano. Możliwe, że aku to złom i nie ma pojemności. Zaciekawiło mnie natomiast miganie na zmianę tych diód. Gdy do zestawu dołączyłem żarówkę 12 V 21W to ładowarka pokazuje normalne ładowanie(nic nie mruga), ale napięcie ładowania stopniowo zaczęło spadać i po ok. 30 min wynosiło 11,7 - 11,8 V. Oczywiście po odłączeniu żarówki napięcie rośnie, a potem znów migają te kontrolki.

                      Komentarz


                      • Bo akumulator zasiarczony i napięcie skacze od razu na 15V i nagle spada, nie naładujesz tym zaniedbany aku. U mnie lidl nie potrafił naładować zaniedbany 11Ah AGM, dopiero jak zostawiłem na noc na 15V na prostownikowym z regulacją to się naładował.
                        Oczywiście takie małe aku to na trybie motocyklowym.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Nie spotkałem się z takim zachowaniem prostownika; w przypadku głęboko rozładowanego akumulatora migała dioda ładowania impulsowego
                          Antyfotoradar Valentine1
                          Harry II Classic+Sirio ML145

                          Komentarz


                          • Cześć, odświeżę trochę temat, bowiem mam dylemat. Muszę kupić prostownik 6/12 V. problem polega na tym, że nie bardzo wiem co dobrać. niektórzy podają do jakiej pojemności akumulatorów dany prostownik jest stosowany i to mój najwiekszy problem. Czy to ma znaczenie (bo nie wszyscy to podają)?
                            Prostownik potrzebuję do traktora, a nie autka. Mam tam 2 x 6 V/195 Ah i dla takiej pojemności aku najtańszy prostownik to cena min 150 zł
                            Możecie podpowiedziec co kupić?
                            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                            _______________________________________
                            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                            Komentarz


                            • Jaki Ciągnik ? Prąd masz 12 v z 2 po 6 czy 6V z balansem? Jakie to sa akumulatory?
                              jak często użytkujesz ( pewnie sezonowo?)
                              Imteresowaloby Ciebie podtrzymanie na okres nieproduktywny?

                              Komentarz


                              • 12 z 2 po 6
                                C 328, a aku sa jakies no name i raczej do wymiany bo szybko padają; oczywiście nie byłyby podpięte non stop na podtrzymanie, ale co jakiś czas podładowanie
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz


                                • Najlepsza opcja w takim razie to transformatorowy mocny 12V ok 15-20A -pod warunkiem ze masz korki i łączysz je na 12 V

                                  jesli znajdziesz typowo na 6V to będzie nawet lepiej a takie sa np StefPole

                                  jesli idziesz w kierunku szczelnych akumulatorów to pozostaje elektroniczna ładowarka albo prostownik ograniczający napięcie do ok14,5 v


                                  np. StefPol 6A 6/12V kupisz za ok 100pln tylko 6A to wieczność przy ładowaniu mimo wszystko warto mieć mocniejszy.

                                  Chyba ze masz gdzieś w archiwum transformatorowy to możesz go spokojnie użyć majac na uwadze policzenie akumulatorów w szereg aby mieć 12V.

                                  Komentarz


                                  • 27.10.2018 kolejna akcja w lidlu na prostowniki, mam zamiar zakupić to cudo, bo w O3 już niestety akumulator typu EFB wsadzony.
                                    Stary mam jakiś transformatorowy 6/12V z funkcją rozruchu. Do klasycznego akumulatora sprawdza się bardzo dobrze.
                                    O1-->O3--> ?

                                    Komentarz


                                    • EFB to tez konstrukcja klasyczna która lubi 16V. Przy dobrej obsłudze konstrukcja bardzo żywotna.

                                      16V poza autem !

                                      Komentarz


                                      • Niestety każdy współczesny aku kwasowy potrzebuje 16V. Nawet mój moto agm potrzebował 15,5V żeby się naładować bo przy 14,7 miał jakieś 50%.
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Za niezbyt duże pieniądze można samodzielnie zmontować prostownik, który pozwoli na ładowanie akumulatora odpowiednim prądem i napięciem w zależności od potrzeb
                                          141.19zł |300W 12.5A 24 V regulowana moc zasilania DC24V SM[S transformator 220v 110v AC do fonte 24 V dla taśmy Led światła CNC CCTV 3D drukarki|fonte 24v|24v supplysupply 24v - AliExpress

                                          205.59zł 14% OFF|DPS5015 LCD stałe napięcie miernik prądu Step down programowalny moduł zasilania regulator konwerter woltomierz amperomierz 18%|voltmeter ammeter|voltage currentvoltage current tester - AliExpress
                                          Do tego obudowa z tworzywa za 20 zł, kabel zasilający, zabezpieczenie, przewody na wyjściu, dwie żabki i mamy całkiem fajny prostownik.

                                          Komentarz


                                          • Dobry patent dla dlubaczy. Ciekawe czy da radę utrzymać np 16,2V pod koniec ładowania -ale chyba po to jest ten regulator

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                              Dobry patent dla dlubaczy. Ciekawe czy da radę utrzymać np 16,2V pod koniec ładowania -ale chyba po to jest ten regulator
                                              Nie ma z tym najmniejszego problemu. Ustawiamy maksymalne napięcie np. 16,2 v i jednocześnie możemy ustawić maksymalne natężenie prądu. Ustawione wartości nie zostaną przekroczone.
                                              Używam takiego prostownika i jest OK.

                                              Komentarz


                                              • Bajka i to jest patent na kwasowe stare kontrukcje wapniowe -dziękuje za zwrócenie uwagi na takie klamoty.

                                                Komentarz


                                                • No i pierwsze użycie ładowarki z Lidla za mną. Podpiąłem ją na noc do O1, aku Varty 7 letnie, auto teraz więcej stoi niż jeździ, a jak jeździ to krótkie trasy, więc doładowanie co jakiś czas wskazane. Podpięcie i obsługa banalna. Skorzystałem z programu zimowego "śnieżynka".
                                                  Ładowarka podpięta była na noc, z rana aku doładowany i ładowarka przeszła w stan Standby. Zobaczymy jak będzie dalej z jej używaniem, ale sprawia wrażenie solidnej.
                                                  Mam tylko dylemat z aku w O3, bo tam siedzi Moll typu EFB i nie wiem czy lepiej ładować na "samochodziku" czy "śnieżynce".
                                                  O1-->O3--> ?

                                                  Komentarz


                                                  • Śnieżynka daje subtelnie mała różnice w napięciu pod koniec ładowania 14.4 samochodzik versus 14,7(8) na gwiazdce.
                                                    Majac na uwadze ze akumulator nieżelowy i nieAGM powinno ładować się 16V wiec opcja 14,7 V więcej wtłoczy energii.

                                                    Ponadto poniżej plus 5 stopni Celsjusza powinno właśnie ładować się tym podwyższonym napięciem aby skompensować sobie mniejsza zdolność przyjmowania ładunki w niższej tepmeraturze.

                                                    Jednym zdaniem -używaj gwiazdki.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X