Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • eaglemirek,

    Komentarz


    • ktoś już zweryfikował opcję wymiany gumek w wycieraczkach w O III na gumki z VW?

      Pytałem w serwisie o ori zamiennik, ale 175zł :shock: to dla mnie już po prostu przegięcie cenowe
      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

      Komentarz


      • Jak wygladaja te boczne plastiki w ori wycieraczkach w O3 ?? Ktos moze jakies foto, albo jakis wymiar ??
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Jak wygladaja te boczne plastiki w ori wycieraczkach w O3 ?? Ktos moze jakies foto, albo jakis wymiar ??
          Nie wiem jak jest w OIII ale ja u siebie mimo że już 3 razy wymieniałem gumki to nadal mam ori plastiki. Jak się je umiejętnie i z wyczuciem zdejmie to spokojnie można je użyć ponownie



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • Da sie, ale jak w zestawie sa nowe, to przestalem nad nimi sie rozczulac.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Maicroft, Napisałem to bardziej pod ewentualną zmianę w OIII i gdyby zakończenia z zestawu były inne niż te co są w OIII



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz


              • Ja używam Bosch Super Plus i jak na razie jest wszystko OK, nawet przy prawie suchej szybie i 100 km/h nic nie skacze i nie trzeszczy. Dałem co prawda €30 za komplet. Miałem też przez chwilę Michelin Stealth po stronie pasażera ale musiałem zdjąć (nie mogłem znaleźć na stronę kierowcy - tą od pasażera kupiłem na promocji "czyszczenia magazynu" za €10 i myślałem, że gdzieś bez problemu dostanę od kierowcy, a tu zonk... chyba tylko eBay).
                A i co do długości - po stronie pasażera i kierowcy miałem standardowe długości podczas kupienia samochodu i jeździłem z nimi przez miesiąc do teraz. Szlag mnie trafiał, bo jak wiadomo na Zielonej Wyspie pada średnio raz dziennie (ogólnie w ciągu dnia są tutaj czasem 3 pory roku - bez zimy). Miałem na środku spory trójkąt niedodarty, w rogu szyby tak samo, sporo niestartej szyby. Według mnie po prostu 530mm to sporo za mało po stronie kierowcy. Dla tego Boscha na kierowcę kupiłem 600mm i pasuje do szyby idealnie, nawet pokuszę się o zakup 610mm przy kolejnej zmianie, bo do górnego krańca szyby zostało 5-6mm. Wtedy całkowicie powinien zniknąć ten mały trójkącik na środku szyby przy desce.
                Co do płaskich to unikam ich jak ognia - pic na wodę fotomontaż, źle ścierają, źle przylegają, w spoczynku odstają, szybę rysują... dno i 5m mułu.
                Chociaż może to, że założyłem 600mm na kierowcy to różnica w mechanizmie lub długości ramion angielskiej wersji...

                Komentarz


                • Moje pióra na przedniej szybie dokonały żywota. Pora kupić coś nowego. Użytkuje może ktoś wycieraczki firmy RainPro?
                  http://allegro.pl/wycieraczki-audi-a...682682967.html

                  Komentarz


                  • Ehhh... Boszki uszkodziłem... kupą mewy. Świerzą. Od kierowcy zaczęła zostawiać smugę i nie dało się nic z tym zrobić. Płyn był OK, więc wycieraczki po prostu kiepskie. Czyściłem pióro, szybę różnymi specyfikami i nic, smuga zostawała. Co prawda znikała po paru sekundach, ale na wysokości oczu... Dostałem w końcu Michelin Stealth 600mm, zamontowałem i jest nieporównywalnie lepiej. Nawet na nawalonej woskiem szybie nic nie skacze, nie trzeszczy, jak na razie jest OK Ale teraz już wiem na co uważać i czego nie trzeć wycieraczkami :diabelski_usmiech

                    Komentarz


                    • Dzisiaj po półtora roku od kupna Octy wymieniłem ori bo już ostatnio po ciemku i w deszczu mazały jak diabli. Kupiłem do przetestowania HQ Aero Dynamic. 600/475 mm. Za 54 zeta zobaczę. Po załoźeniu i próbie jest OK. Zobaczymy jak długo.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Jeżeli chodzi o podmianę samych gum w oryginalnych wycieraczkach w OIII, to chyba ten temat nie przejdzie.
                        Próbowałem rozebrać oryginalną wycieraczkę, aby sprawdzić czy da się podmienić samą gumkę, ale wg mnie nie da się tego rozebrać tak, żeby nadawało się to do ponownego złożenia.
                        Poza tym sam profil gumy jest inny niż tych w OII, więc te też by nie pasowały nawet gdyby dało się ją rozebrać.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • Dzisiaj rano poranną rosę bardzo ładnie zebrały, bez smug.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez spj
                            Jeżeli chodzi o podmianę samych gum w oryginalnych wycieraczkach w OIII, to chyba ten temat nie przejdzie.
                            Próbowałem rozebrać oryginalną wycieraczkę, aby sprawdzić czy da się podmienić samą gumkę, ale wg mnie nie da się tego rozebrać tak, żeby nadawało się to do ponownego złożenia.
                            Poza tym sam profil gumy jest inny niż tych w OII, więc te też by nie pasowały nawet gdyby dało się ją rozebrać.
                            dzięki za tą opinię bo nie wydam zbędnie kasy.
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • Jakby ktoś był zainteresowany, to w tej chwili w TESCO jest promocja na wycieraczki firmy ALCA i wycieraczki można kupić za 50% ceny - wycieraczki płaskie kosztują ~15zł.
                              PS: ja z tej firmy jestem w sumie zadowolony - po roku od założenia wciąż nie zostawiają smug. Ale mają problem z trzymaniem kształtu i przy większej prędkości podrywa mi koniec jednej z nich (600mm)
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • Niedawno wymieniłem komplet oem w OIII na Bosch 620S. Z oem nie byłem zadowolony do końca ze względu na smugi. W porównaniu do oem pod kątem wagi bosch jest masywniejszy i cięższy i to zauważalnie. W tej chwili na boschu zero smug, przeskakiwania, zacięć czy innych problemów, jest ok. Prawa wycieraczka jest dłuższa niż oem. Zobaczymy jak będzie dalej.

                                Komentarz


                                • ja dzis nabyłem wycieraczki tej samej firmy co ruwado i zobaczymy jak będą sie sprawować. wybrałem je bo były cenowo pomiędzy najdroższymi a najtańszymi.
                                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                                  (znajdź również na fb)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez witachu Zobacz wpis
                                    ja dzis nabyłem wycieraczki tej samej firmy co ruwado i zobaczymy jak będą sie sprawować. wybrałem je bo były cenowo pomiędzy najdroższymi a najtańszymi.
                                    jak bym ich po lodzie kilka razy nie przeciągnął, to by nie zostawiały smug A różnicy między Bosch aerotwin kupowanych do O I nie widzę. A o połowę tańsze.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis

                                      jak bym ich po lodzie kilka razy nie przeciągnął, to by nie zostawiały smug A różnicy między Bosch aerotwin kupowanych do O I nie widzę. A o połowę tańsze.
                                      Ja póki co nie mam warunków żeby przetestować bo nie pada. Skłoniło mnie do nich oprócz umiarkowanej ceny chęć przekonania się czy warto dopłacać do Boscha czy valeo. Czy takie pośrednie cenowo tez będą się dobrze sprawdzać tzn będą ciche dobrze zbierać i w miarę trwałe. Biorę pod uwagę tez ze na szybie mam położonego gtechniq-a jako niewidzialna wycieraczki i to w pewnym stopniu tez będzie odgrywać role
                                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                                      (znajdź również na fb)

                                      Komentarz


                                      • Używacie Valeo First Multiconnection? Co to za jakość?
                                        Link
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • ryjeks Mod zamknął temat w dziale O3, więc odpowiem tutaj - ja kupiłem w lutym Bosch AeroTwin jestem zadowolony. Coś około 70,- na Allegro, jeżeli dobrze pamiętam.
                                          Rafał

                                          Komentarz


                                          • Gdzieś kiedyś był temat gdzie polecał ktoś wycieraczki MOTGUM, kupiłem je mniej więcej sezon temu i dotąd dają radę. Cena śmieszna za komplet ok 20zł... szczerze innych nie szukam, jak zaczną nawalać to bez żalu wyrzucę i kupię drugie. I zapewne tak zrobię przed jesienią,że wymienię zaś na MOTGUMa ale każdy robi jak uważa. Pamiętam,że wtedy kupiłem je w Auchan.
                                            Champ20ns!

                                            Komentarz


                                            • Kupiłem od myfrienda wycieraczki dedykowane do OII wykonane na wzór oryginału. Nie zauważam różnicy w ich działaniu porównując z Bosch Aerotwin, które miałem poprzednio i w których trochę denerwował mnie widoczny z miejsca kierowcy zaczep mocujący do ramion.
                                              Antyfotoradar Valentine1
                                              Harry II Classic+Sirio ML145

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez vaz Zobacz wpis
                                                Kupiłem od myfrienda wycieraczki dedykowane do OII wykonane na wzór oryginału. Nie zauważam różnicy w ich działaniu porównując z Bosch Aerotwin, które miałem poprzednio i w których trochę denerwował mnie widoczny z miejsca kierowcy zaczep mocujący do ramion.
                                                zadowolony, czy niezadowolony ? daj linka do oferty, lub foto.


                                                Moje MPI

                                                ...Dominik...

                                                Komentarz


                                                • Sklep Qeepei na aliexpress, komplet na przód około 12$, działają dobrze więc kupiłem też do drugiego samochodu, właśnie są w drodze.
                                                  Antyfotoradar Valentine1
                                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                                  Komentarz


                                                  • Ktoś kiedys polecal wycieraczki dobrej firmy i nie drogie gdzies mi umknelo.
                                                    Potrzebuje na tyl 1,6 combi 2006 bse

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X