Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Miałem tyko 1. OK.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • 3. mam teraz Valeo First, nie jest to totalne dno, ale szału nie ma, albo one takie są, albo podróby na allegro sprzedają, bo lepsze w jakości ścierania były wspomniane przeze mnie Germany (w starym opakowaniu). Szybko Valeo First zaczęło robić smugi.

      Komentarz


      • Czyli nic innego nie pozostaje jak zamówić nr 1

        Komentarz


        • Ja juz drugi komplet polskich Motgum mam. Po tych oryginalnych nowych twierdzę, że najlepsze. Na gumkach z ASO przejechałem się 2x, po kilku miesiącach były do wymiany.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez djczas Zobacz wpis
            w.z., ja polecam BOSCH AERO ja takich używam i są super
            Też polecam przedmiotowego Bosch'a (na góra dwa lata). Potem pozostawia smugi (auto stoi pod chmurą). Wymiana staje się obowiązkowa.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
              Dzisiaj po półtora roku od kupna Octy wymieniłem ori bo już ostatnio po ciemku i w deszczu mazały jak diabli. Kupiłem do przetestowania HQ Aero Dynamic. 600/475 mm. Za 54 zeta zobaczę. Po załoźeniu i próbie jest OK. Zobaczymy jak długo.
              Gdzie kupiłeś? Na necie znalazłem tylko do O2.

              Komentarz


              • Na allegro były.

                Link
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Dzięki, kupiłem. Niepotrzebnie całą nazwę wpisywałem

                  Komentarz


                  • Polecam się na przyszłość
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                      Polecam się na przyszłość
                      Rzeczywiście zbierają aż miło się patrzy

                      Poprzednie Bosch padły po ok 10 miesiącach, trochę krótko. Zobaczymy jak się spisze HQ.

                      Komentarz


                      • Nawet jak pojeżdżą tyle co Bosch, to przynajmniej taniej
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Zakupiłem wycieraczki HQ od sprzedawcy z linku powyżej, nie spodobało mi się że opakowanie wycieraczek było otwarte( nie paczki). Czy te wycieraczki mają nabitą jakąś ceche, że to wycieraczki HQ? Na moich nie ma nic.
                          Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                          Komentarz


                          • Też kupiłem od tego sprzedawcy wycieraczki do O1. Świetnie zbierają. Przedtem miałem podobne do Oximo z Auchan. W porównaniu z nimi HQ wymiatają

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                              Zakupiłem wycieraczki HQ od sprzedawcy z linku powyżej, nie spodobało mi się że opakowanie wycieraczek było otwarte( nie paczki). Czy te wycieraczki mają nabitą jakąś ceche, że to wycieraczki HQ? Na moich nie ma nic.
                              jutro zerknę, bo nie pamiętam
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                Zakupiłem wycieraczki HQ od sprzedawcy z linku powyżej, nie spodobało mi się że opakowanie wycieraczek było otwarte( nie paczki). Czy te wycieraczki mają nabitą jakąś ceche, że to wycieraczki HQ? Na moich nie ma nic.
                                Na bocznych końcówkach zamykających pióro masz nadrukowane logo HQ ( na każdej wycieraczce po jednej stronie). Miałem tak w poprzednich bo wożę je w bagażniku jako ewentualny zapas i mam tak w obecnie założonych. Tylko jak teraz pada i wycieraczka jest mokra, to to logo jest mało widoczne, trzeba się dobrze przyjrzeć. Na sucho widać bardzo dobrze.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • ruwado dzięki za info, na moich tego nie ma, kompletnie żadnej cechy, ani na końcówkach ani na piórach.
                                  Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                  Komentarz


                                  • Po ok. 10 miesiącach na Bosch 620s, które ogólnie dały radę, zakupiłem nowe wycieraczki HQ na aukcji o której pisał ruwado .Przyjechały wczoraj, po otwarciu okazało się że oryginalny karton / pudełko jest otwarty, a w środku misz-masz bo też wyjęte z tego plastikowego pudełka, ale osłonki zielone na gumkach były nie ruszone, znaki szare HQ od góry na końcówkach są - także ok. Wyglądało to, jakby ktoś zwrócił towar, albo sprawdzał pudełko co w nim jest. Wymiarowo identyczne jak Bosch, wagowo podobnie, choć te mocowania gumek troszkę mniej masywne. Założone wczoraj, a dziś zdawały egzamin, bo wiadomo jaka jest pogoda....no i dały radę, są stosunkowo ciche, dobrze zbierają przy mniejszych prędkościach bez smug, przy większych czasami coś się pojawi, ale rzadko. Zobaczymy jak dalej...ale na poczatku wygląda jako niezła alternatywa dla Boscha.

                                    Komentarz


                                    • Za rada kolegi ruwado kupiłem sobie też komplet wycieraczek. Cena ~60 PLN. Wytestowalem w deszczu zarówno mocnym jak i drobnym - wycieraczki są rewelacyjne. Ciche i dobrze zbierają. Polecam - na pewno na miarę Bosch AeroTwin a nawet lepsze bo ostatni komplet Boscha mi niemiłosiernie skrzypiał.

                                      Komentarz


                                      • A ja powiem tak tez na tym forum pytałme o wycieraczki polecono HQ i takie zakupiłem przejechałem ok 1000km i wycieraczki marzą trzeba bedzie kupić cos nowego. Wczesniej miałem Valeo ale tez za długo nie wytrzymały. Teraz chyba zainwestuje w cos lepszego.

                                        Komentarz


                                        • Krótki poradnik jak wymienić gumki w O II i III w oryginalnych wycieraczkach.
                                          Kupujemy gumki 1K0 955 429 B, są takie jak oryginalne, za wyjątkiem jednego nacięcia, które robimy w 30 sek. Należy sprawdzić ich datę ważności.
                                          Zatyczki w zestawie nie pasują.
                                          Wyciągamy stare gumy - trzeba tylko trochę siły, ale wychodzą bez problemu.
                                          Kluczowy moment - nie wyciągamy zatyczek na siłę śrubokrętem, po usunięciu gum zbliżamy do siebie 2 stalowe listwy i bez problemu wyjmujemy stare zatyczki, bez żadnych uszkodzeń.
                                          Wkładamy nowe gumki, do dłuższych piór wskazane pryśnięcie prowadnic silikonem, na mydło wchodzą źle. Zakładamy zatyczki.
                                          Wycieraczki jak nowe, za 50 zł.

                                          Komentarz


                                          • Po pierwsze to wszystko pasuje, zatyczki pasują nic nie trzeba rzeźbić, jedynie długość przyciąć
                                            Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                                            Skoda Octavia II FL
                                            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                            Komentarz


                                            • Do Golfa VII nie pasują, więc podejrzewam, że do O III też nie. Nawet jeśli pasują to warto je zdjąć bez użycia śrubokręta żeby nie zniszczyć lakieru.
                                              Coś takiego:
                                              Ostatnio edytowany przez mmor; 35418.

                                              Komentarz


                                              • Zaczynam żałować że oryginalne wycieraczki wywaliłem

                                                Komentarz


                                                • Zakupiłem polecane HQ i.... niestety... wycieraczka kierowcy potrafi zostawić (dość często) pas szerokości mniej więcej długości palca wskazującego (taka nie do końca zebrana woda...) w miejscu mocowania (a zdaje się że tam powinna najbardziej przylegać?). Wycieraczki siedzą mniej więcej miesiąc czasu (ciągle wierzę że się "ułożą") i mam wrażenie że ten pas się poszerza....

                                                  Komentarz


                                                  • Ja za poleceniem forum kupiłem jakiś czas temu wycieraczki Motguma i wiem,że nie kupię innych ... wymieniałem je rok temu i na bank jeszcze mi do następnej jesieni dojadą... jest delikatna smuga na jednej ale mocno mnie to nie drażni bo założyłem RainX i mocno nie używam wycieraczek.
                                                    Champ20ns!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X