Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pidziek, Za chwilę dostaniesz kolejne 5W-30 do analizy tym razem z innej stajni, będzie to TT4600
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Porównując do wszystkich wcześniej posiadanych silników marudziłem kiedyś, że znika mi dużo Fuchsa LLIII. Przejrzałem dziś dane historyczne dla 3 olejów 507, których używałem i niniejszym odszczekuję, tym bardziej, że na LLIII w końcówce interwału przeleciałem z pełnym obciążeniem i chwilami butem w podłodze autostradami do Chorwacji i z powrotem.
      Szczegóły na wykresie poniżej.

      ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

      Komentarz


      • Fuchsa XTL na 10/11 tys km dolałeś 2L ... :shock:

        Zamieszczone przez Pidziek
        jest ...rzeźnia
        dawaj UOA na @ albo na forum ...zobaczymy jak to wyglada :twisted:

        Zamieszczone przez piramida
        dostaniesz kolejne 5W-30 do analizy tym razem z innej stajni, będzie to TT4600
        pełna analiza UOA z TBN cz podstawowa? Ile zrobiłeś na tym oleju?
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, 7-8kkm nie jestem pewien jaki mam stan licznika, pełna analiza czy podstawowa to zalezy od ceny, żeby się znowu nie okazało że głowica padnięta :szeroki_usmiech
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz


          • Zamieszczone przez piramida
            żeby się znowu nie okazało że głowica padnięta
            aaa kurde no tak, trzeba brać pod uwagę, że badanie może być niekiedy nie obiektywne ze względu na "stan silnika" :? Ale Ty chyba zmieniałes głowicę ? (chcesz sprawdzić tym badaniem czy teraz jest wszystko OK?)
            Byłeś do końca zadowolony z TT 4600? Jak odpalał w "duże mrozy" ? Muszę zmienić ojcu olej na wiosnę w O1 1,9 TDI AXR ...

            Tak patrzę na Twój samochód... Ty masz w swojej Octavce 260KM/500Nm :shock: ... no to ładny "test" miał ten olej :wink:

            Ja jak wrócę z Zegrza do domu to też będę musiał rozglądnąć się za olejem na wymianę... :roll: (ale teraz mniej jeżdżę bo do pracy bliżej - tylko 90 km w obie strony a nie 135 km jak wcześniej, więc opcjonalnie coś z 0W/30 - 0W40 raczej wybiorę - mam 1,4 16V przypominam - nie TDI) :2kc
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Pidziek napisał/a:
              jest ...rzeźnia
              dawaj UOA na @ albo na forum ...zobaczymy jak to wyglada
              No i wrzucam analizę do oceny.
              Olej Castrol Edge 5W30



              Nie spodziewałęm się aż tak tragicznego wyniku choć wiedziałem że coś jest nie halo bo były dolewki płynu chłodniczego.

              Przez 13500km dokonano 2 dolewek płynu chłodniczego od poziomu max do min.

              PAOLO: TBN i TAN i cała reszta padła chyba dawno przed 10 000km.
              Wyobraź sobie na tym oleju 24 miesiące i 30 000km :shock:


              piramida u Ciebie mimo cieknącej głowicy wynik na Amsoilu był zdecydowanie inny też miałęś podobne dolewki czy mniej ?

              Jest to jedna z najgorszych analiz jakie miałem ...niestety


              ZAK: ciekawe spostrzeżenie.
              Ja nadal uważam że Fuchs robi naprawdę dobre oleje i powiem więcej nigdy a robię dużo analiz mimo wiekszych niedomagań silników olej nie "padł" tak jak na w/w przykładzie nie wspominając o poziomie zużycia.

              Bedziemy próbować z BG.
              piramida Tobie BG pomóg suma sumarum bo już nie pamiętam ?
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pidziek
                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Pidziek napisał/a:
                jest ...rzeźnia
                dawaj UOA na @ albo na forum ...zobaczymy jak to wyglada
                No i wrzucam analizę do oceny.
                Olej Castrol Edge 5W30

                Obrazek

                Nie spodziewałęm się aż tak tragicznego wyniku choć wiedziałem że coś jest nie halo bo były dolewki płynu chłodniczego.

                Przez 13500km dokonano 2 dolewek płynu chłodniczego od poziomu max do min.

                PAOLO: TBN i TAN i cała reszta padła chyba dawno przed 10 000km.
                Wyobraź sobie na tym oleju 24 miesiące i 30 000km :shock:


                piramida u Ciebie mimo cieknącej głowicy wynik na Amsoilu był zdecydowanie inny też miałęś podobne dolewki czy mniej ?

                Jest to jedna z najgorszych analiz jakie miałem ...niestety
                E tam świetny jest








                do frytek :diabelski_usmiech
                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Pidziek
                  a robię dużo analiz
                  ile taka analiza kosztuje i jak to załatwić ? lub przez kogo ? chęcią bym oddał do analizy Millers'a którego katuje na krótkich odcinkach w zimie, olej sprawia wrażenie, że daje rade ale chciał bym zobaczyć cyferki.
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz


                  • Ja to robię za ok. 140-150zł z wysyłką do US.
                    Olej pobiera się z głowicy wlewa do buteleczki.
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Pidziek
                      Ja to robię za ok. 140-150zł z wysyłką do US.
                      Olej pobiera się z głowicy wlewa do buteleczki.
                      masz jakiś zestaw do tego pobierania, jak to załatwić krok po kroku ?
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Pidziek
                        Wyobraź sobie na tym oleju 24 miesiące i 30 000km
                        nie wyobrażam :shock:
                        W tym przypadku jak widać, nawet 13 500 km to za wiele...
                        Ewidentnie silnik "padnięty" i zrobił bigos z oleju. Głowica, korbowód?
                        Zwróć uwagę, że lepkość oleju i temp. palenia jest nadal w normie. Wapno, fosfor i cynk (ten wzrósł o 100 ???) też trzymają się prawie "normy". TAN (4,5) przewyższa ponad 3 razy TBN (1,3) a oni piszą OK ad: Kwas jak jasny gwin. Przedostatnie zdanie opisu oleju w UOA mówi samo za siebie.
                        Ciekawe, jak ten olej miałby neutralizować kwaśne produkty spalania.
                        Nie ma co opisywać.
                        "the engine is probably dying"
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          No i wrzucam analizę do oceny.

                          Olej Castrol Edge 5W30
                          A ludzie nadal wierzą, że ASO zalewa najlepszy olej i na dodatek płacą za niego 350zł za 4,5litr.

                          Komentarz


                          • W tym przypadku zwaliłbym dużą winę na stan silnika (oczym piszą w UOA) nie tyle na sam olej. Trudno oceniać parametry castrola po tym przebiegu, jak silnik "zrobił z niego wielkie G."

                            Zamieszczone przez leonn
                            płacą za niego 350zł za 4,5litr.
                            Co się dziwisz, Ronaldo rozwalił Ferari...a czymś jeździć musi chłopina. Ludzie się "ściepną i się uzbiera" :los
                            W końcu kupują "najlepszy" olej do swojego samochodu.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              Fuchsa XTL na 10/11 tys km dolałeś 2L
                              2,16 l / 11 067 km.
                              Tak na marginesie: trend zużycia w przypadku Motula X-clean+ (zlanego ok. 6 kkm) też nie wyglądał zbyt obiecująco.
                              Zamieszczone przez Pidziek
                              a nadal uważam że Fuchs robi naprawdę dobre oleje
                              Pojedyncze pomiary nie uprawniają do zbyt daleko idących wniosków, ale być może starsze formulacje były od tych nowych co najmniej nie gorsze...
                              Zamieszczone przez leonn
                              A ludzie nadal wierzą, że ASO zalewa najlepszy olej i na dodatek płacą za niego 350zł za 4,5litr.
                              Nie to, żebym bronił Castrola, a zwłaszcza jego absurdalnej ceny w ASO, ale nie ma dowodów na to, że to olej spowodował tą awarię, tym bardziej, że płyn ewidentnie jest w oleju i nie wiadomo od jak dawna się tam dostaje.
                              Silnik do rozbiórki.
                              Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                "the engine is probably dying"
                                Amenn.

                                Ale chociaż te kwasy powinny być jakieś na akceptowalnym poziomie bo tu widać nie ma co neutralizować...

                                Ale to nowa Skoda 2.0 TDI 2008/09 rok.

                                Chyba obok TSI najpopularniejszy silnik który trza obchodzić szerokim łukiem :-)

                                Piramida : Ile ty dolewałeś chłodziwa pamiętasz ?

                                [ Dodano: Nie 27 Sty, 13 23:00 ]
                                Zamieszczone przez loru
                                masz jakiś zestaw do tego pobierania, jak to załatwić krok po kroku ?
                                Mam ale lepiej Ci np. kupić buteleczkę plastikową

                                Ja mam na miejscu oryginalne z Blackstone



                                Ale możesz kupić jakąś ok. 200ml plastkową z zakrętką wężyk i strzykawkę jakąś setkę i oddesaać trochę oleju z głowicy
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Chłopaki proszę wypiszcie mi 2-3 oleje które warto kupić, bo po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tego postu wiem tylko tyle, że lepiej przejść na okres stały i LongLife zastąpić normalnym 505.01. ale dalej nie wiem jaki olej konkretnie warto zakupić. Dziękuję!!!

                                  Komentarz


                                  • Proszę bardzo:

                                    - AMSOIL
                                    - MILLERS
                                    - MOTUL
                                    - Liqui Molly
                                    - Fuchs
                                    - Lotos
                                    Dobierzesz sobie taki który odpowiada normą, marką i ceną.

                                    AAA - zapomniałem o Castrolu :diabelski_usmiech
                                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                    Komentarz


                                    • esensja, Każdy chwali na czym jeździ więc mając ten sam silnik jeżdżę na LM TT4600 i jest lepszy od poprzednich dwóch czyli Castrola fabrycznie zalanego oraz Fuchsa XTL na którego się uparłem rok wcześniej
                                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez zak14
                                        2,16 l / 11 067 km.
                                        Tak na marginesie: trend zużycia w przypadku Motula X-clean+ (zlanego ok. 6 kkm) też nie wyglądał zbyt obiecująco.
                                        nie żeby się czepiał ale ponad 2 litry na 11kkm to sporo , z twoim silnikiem wszystko jest w porządku ? mój niby też BXE ale więcej jak 0,5 l na 15kkm nie bierze, nie zależnie od tego jaki to był olej, ja bym się zainteresował skąd takie wielkie zużycie, no i szczerze mówiąc wyniki twoich badań są nie dość wiarygodnie przy takich dolewkach świeżej oliwy.

                                        Zamieszczone przez Pidziek
                                        Mam ale lepiej Ci np. kupić buteleczkę plastikową
                                        Zamieszczone przez Pidziek
                                        Ale możesz kupić jakąś ok. 200ml plastkową z zakrętką wężyk i strzykawkę jakąś setkę i oddesaać trochę oleju z głowicy
                                        thx za info coś tam na wiosnę przed zmianą pokombinuje.
                                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                        Komentarz


                                        • Robił ktoś lub może widział analizę oleju Lotos? Wszyscy tylko analizują Fuchsy, LM itp, ale z polskich to chyba jeszcze ani jednej analizy nie widziałem.
                                          AGR 112KM, 232Nm
                                          Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                          Komentarz


                                          • Panowie, ja się nie znam, naprawdę. Ale jakby castrol był taką lipą,to te wszystkie bryki na zachodzie, które są nim zalewane by padały jak kawki i byłaby afera.
                                            A nie mogło być tak,że slinik szmelc,uszczelka pod głowicą wywalona, do oleju dostaje się woda i już mamy kisiel. I czy to byłby Castroll,TT, Mobil,Fuchs,czy z pierwszego tłoczenia Kujawski, będzie lipa taka sama.
                                            Nie podadajmy w paranoję. Ja wróciłem do Mobila, był też Shell, Fuchs-wszystkie 504/507 5/30 wymieniane co 15 tys km i auto ma 180kkm i powiem Wam, że ... jeździ :-)
                                            A zawsze czy sprzedawca, czy ASO bierze taki olej, na którym ma największe przebicie,z tego też powodu obserwuję różne trendy i promowanie różnych marek.
                                            Są normy, które oleje spełniają,nie wierzę,że różnią się o 1000% w jakości.
                                            Ważne,żeby lać z pewnego źródła,wymieniać regularnie wraz z dobrej jakości filtrami i normalnie dbać o auto.
                                            Amen
                                            Lashlo

                                            Komentarz


                                            • Lashlo, castrol dystrybuowany na zachodzie i castrol sprzedawany w Polsce to zupelnie różne produkty :-)
                                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                              Komentarz


                                              • Nexus6, rozumiem,że w Polsce jest na bazie przepracowanego oleju z KFC? ;-)
                                                Dla mnie to już jest teoria spiskowa. Ale nic to, dziś rano auto zapaliło na dotyk, na dniach zleję galaretę, bo przegląd i jeżdżę dalej :-)
                                                Kiedyś był taki mit np z proszkami tej samej firmy z niemiec i od nas-ponoć była kolosalna różnica-ile w tym prawdy? Nie wiem :-)

                                                Komentarz


                                                • Lashlo, OK ale jak już koledzy wcześniej zauważyli i nawet były fotki butelki - Castrol w Polsce to inny olej niż u naszych zachodnich sąsiadów.
                                                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Lashlo
                                                    Kiedyś był taki mit np z proszkami tej samej firmy z niemiec i od nas-ponoć była kolosalna różnica-ile w tym prawdy?
                                                    Kup chemię do domu z Niemiec i porównaj z tym samym kupionym w markecie ...
                                                    Nie tylko proszki ale wszystko z niewielkimi wyjątkami się różni.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X