Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • paolo moze bys przeanalizowal te nowosc od shella 0w30 LL 507.00
    jak bedzie dostepny w polsce na przyszlej zmianie to na pewno go zalewam

    Komentarz


    • Moi drodzy czy możecie mi podać hths castrola edge professional LL 5w-30, bo nie mogę znaleźć? Porównałem też typową charakterystykę lazerway c3 5w-30 LL i powyższego castrola i castrol niektóre parametry ma lepsze. Mam go obecnie zalany u siebie (co poprzedni właściciel tak lał) i zastanawiam się czy przejść na lazera. Możecie napisać w czym (oprócz 30% pao) lazer przebija castrola?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez wojtaszekm
        Możecie napisać w czym (oprócz 30% pao) lazer przebija castrola?
        A to Ci nie wystarczy?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez wojtaszekm
          hths castrola edge professional LL 5w-30,
          ACEA C3 więc minimum 3,5 i to w zasadzie Tobie powinno wystarczyć...
          Zamieszczone przez wojtaszekm
          ożecie napisać w czym (oprócz 30% pao) lazer przebija castrola?
          odpowiedź masz w starym wątku olej do TDI.
          extremesystems zamieszczał też tam te filmiki: ----> Forum - Octavia Club Polska

          -

          -
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • dziękuję za info - zabieram się do czytania starego wątku - a zapytałem o castol bo jestem "zielony' w temacie parametrów olejowych, zacząłem czytać jak czytać parametry typowej charakterystyki oleju i ... niektóre parametry castrol ma minimalnie lepsze od lazera np: CCS, lepkość w 40st.

            Komentarz


            • No nie wiem ja nie kombinuję, leję 10W40 Castrol do silnika 1,9 TDI i jest OK. Tak jak w instrukcji ;-)

              Komentarz


              • Netmak, jaki przebieg?
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • A 15W40 nie chcesz spróbować? :wink:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Netmak
                    ja nie kombinuję, leję 10W40 Castrol
                    A dlaczego nie chcesz ulżyć swojemu silnikowi i nie wlać lepszego oleju :?: :?: :?: Np takiego (róznych firm) o jakim jest mowa w bardzo wielu wcześniejszych postach :idea:
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • Netmak,
                      Zamieszczone przez Netmak
                      No nie wiem ja nie kombinuję, leję 10W40 Castrol do silnika 1,9 TDI i jest OK. Tak jak w instrukcji
                      Czy to instrukcja od frytkownicy :diabelski_usmiech
                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                      Komentarz


                      • Pacjent to Peugeot 1.6 HDI z wyciętym DPFem. Zalany został Neste 0W40, filtr Purflux, płukanka LM przed wymianą. Wcześniej GM 10W40. Po wymianie świeci się cały czas kontrolka niskiego ciśnienia oleju i słychać głośną pracę silnika. Jakieś pomysły?
                        AGR 112KM, 232Nm
                        Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                        Komentarz


                        • parasite, wlać z powrotem 10w40
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • AdamB, wątpię żeby to było rozwiązaniem. Wcześniej jeździł na 5W40.
                            AGR 112KM, 232Nm
                            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez parasite
                              AdamB, wątpię żeby to było rozwiązaniem. Wcześniej jeździł na 5W40.
                              To trzeba zrobić remont
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • Lepkość Neste 0W40 wynosi w 100C - 14,0
                                Lepkość "innego" oleju 10W40 wynosi w 100C pomiędzy 13,5-14,5 (Mobil 10w40 - 14,4...różnica pomiędzy 14,0 a 14,4 - żadna)
                                Dzwoniłem przed chwilą do kumpla, on ma dwa Citroeny Picasso 1,6 HDI - jeździł wcześniej dwie zmiany na 0W30, potem 5w30, obecnie 0w40 a dokładnie Fuchs 0W40 w nowej specyfikacji - jest z niego bardzo nie zadowolony i to już od samego początku. Przejechał na nim 4 000 km. Ostatnio czujnik pokazał niskie ciśnienie ...silnik zgasł, po chwili uruchomił go bez problemów :roll:
                                Dziś zlewa tego Fuchsa i zalewa Xado 5W50 - zobaczymy czy teraz będzie "odpowiednie" ciśnienie i czy problem się powtórzy. Może się okazać, że wina nie leży po stronie oleju...
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • PAOLO ESCO, Jezus Maria... Znowu negatywna opinia o "genialnym" Fuchsie ;-)
                                  A ja dziś od Kolegi Kokon otrzymałem znowu Mobil 1 ESP 5/30 :-) choć wiem,że to niezbyt poprawna linia wg pewnego mistrza w lokowaniu produktu ;-) A co tam ;-) Najwyżej silnik nie dojedzie do 500kkm ;-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Lashlo
                                    negatywna opinia o "genialnym" Fuchsie
                                    niestety tak i to zaraz po wlaniu było czuć w porównaniu z "poprzednikami" że ten olej zdecydowanie odstaje od wcześniej używanych.
                                    Zamieszczone przez Lashlo
                                    ja dziś od Kolegi Kokon otrzymałem znowu Mobil 1 ESP 5/30
                                    a ja jeżdżę na kupionym u niego Mobilu1 0W40 (zaliczony wyjazd do Włoch na nim). Na razie nie mam większych uwag do tego oleju, choć ostatnio po kilku dniowym postoju i odpaleniu nad ranem przy 3 C silnik chwilę zaklekotał ale przed zimą i tak go zmienię na "inny". :wink:
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • PAOLO ESCO, mnie cały czas nosi, żeby zdjąć pokrywę zaworów po 210kkm na "syfach" jak M1, Castrol i Shell ;-)

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO, mi ten Mobile jakoś nie podchodzi. Jakoś głośniej silnik na nim chodzi. Mam już 0W40 Neste na kolejną zmianę.

                                        Co do Peugeota to ten czujnik faktycznie jest problematyczny. Raczej mało prawdopodobne żeby to był olej. Bardziej obawiam się czy to płukanka nie zaszkodziła ale też wątpię. Przyczyną może być po prostu filtr oleju, ale to się okaże dopiero po zmianie.
                                        AGR 112KM, 232Nm
                                        Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                        Komentarz


                                        • ePAOLO ESCO, a co z tym genialnym olejem premium, bodajże z Australii ;-) ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Lashlo
                                            o z tym genialnym olejem premium
                                            którym :roll: ? Ja miałem zalanego do ojca AXR Petronas 5W30 (o nim mowa?) - nie mam większych uwag. Na żadne "wynalazki" się nie piszę. Tylko sprawdzone oleje...no i nie mam ochoty przepłacać.

                                            Zamieszczone przez parasite
                                            Jakoś głośniej silnik na nim chodzi.
                                            też to zauważyłem ale aż tak wielkiej tragedii nie ma.
                                            Zamieszczone przez parasite
                                            Mam już 0W40 Neste na kolejną zmianę.
                                            ja też mam Neste.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • PAOLO ESCO, nie chcę mi się szukać, ale była jakaś akcja, że kolega ..... zareklamował nowy olej ;-) Daj spokój, reklama dźwignią handlu ;-)

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Lashlo
                                                reklama dźwignią handlu
                                                tylko że ja NIC nie sprzedaję :P

                                                Zamieszczone przez Lashlo
                                                kolega ..... zareklamował nowy olej
                                                chyba Penrite ? ...ale to nie ja i to nie moja "bajka"
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • PAOLO ESCO, Ale ja nie o Tobie ;-)))))

                                                  [ Dodano: Pon 29 Wrz, 14 12:55 ]
                                                  le była jakaś akcja, że kolega ..... zareklamował nowy olej

                                                  Te kropki to pewien sprzedawca a nie Ty

                                                  Komentarz


                                                  • :wink:

                                                    to pewnie chodziło o Red Line Oil ...
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X