Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Jamilko
    Neste standard 5w40 po 3 tys prezentuje się bardzo korzystnie
    tutaj więcej danych - Link

    Komentarz


    • Zamieszczone przez REXAX
      tutaj więcej danych
      Akurat ja bym wolał informację typu skala 1-10 gdzie 1 to "badziew jakich mało" a 10 "wlewaj śmiało, milion km bez remontu zapewniony"
      O czarnulę dba Robekcool http://www.k-mot.pl/page7.php
      Graty i płyny ustrojowe zapewnia Kondzio http://www.oilspa.pl/

      Komentarz


      • Na tej stronie co podal Rexax piszą ze olej jest ok wg tłumaczenia wujka google. Zastanawia mnie tylko porównanie Valvoline = Neste.Czyzby Ashland robił tez smarowidla dla neste :?:

        Chyba pojawiło sie nowe smarowidło
        http://pemcopolska.pl/produkty/oleje...e.html#prod-37

        PEMCO IDRIVE 345 5W-30

        PEŁNIA WYMAGANIA/SPECYFIKACJE
        API SN/CF
        ACEA C3
        VW 505.01/505.00/502.00
        MB 229.51
        BMW LL-04
        PSA B712 290
        Porsche
        GM Dexos 2
        CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
        CHARAKTERYSTYKA METODA JEDNOSTKA WARTOŚĆ
        Gęstość w 15 °C D 1298 kg/m³ 853
        Lepkość w -30 °C D 5293 CP 5450
        Lepkość w 100 °C D 445 CSt 12,2
        Lepkość w 40 °C D 445 CSt 72,0
        SAE-klasa 5W-30
        TBN D 2896 gKOH/kg 10,0
        Temperatura krzepnięcia D 97 °C -39
        Temperatura zapłonu COC D 92 °C 214
        Wskaźnik lepkości D 2270 168

        Komentarz


        • PAnowie ciekawe jest to co piszecie o Fuchsie
          zrobiłem na nim 90 tys. i złego słowa nie powiem
          no cóż ile ludzi tyle opini :P

          PS. może poprzecie swoje spostrzeżenia jakimiś dowodami np. w formie analizy przepracowanego oleju :lol:

          Komentarz


          • Zamieszczone przez RABIN
            PS. może poprzecie swoje spostrzeżenia jakimiś dowodami np. w formie analizy przepracowanego oleju
            moje - i nie tylko moje - badanie robił........fuchs właśnie i stwierdził lakonicznie standardowo iż widmo oleju nie odpowiada.....dołączył cyferki które pokazały również degradację do klasy SAE 30.

            ale, skoro użytkujesz fuchs'a to może się pokusisz o znalizę w Blackstone, chyba że już masz, bo na czymś swa opinie zbudowałeś :?:
            >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

            Komentarz


            • navigator, swoją opinię zbudowałem na podstawie bezawaryjnej jezdzie
              pierwsze auto dotrwało do 200tys. i jezdzi dalej u nowego właściciela (fiato ile ma to zanczenie)
              teraz u siebie mam 90 tys. i nic się nie dzieje, sąsiad dobija do 150tys. i tez od poczatku do bxe leje fuchsa.

              Co do badan nie przeprowadzalem ich jednak czytajac opinie specjalistów to wiele oliw po 15 tys. pozostawia wiele do życzenia.

              Komentarz


              • Co do badan nie przeprowadzalem ich jednak czytajac opinie specjalistów to wiele oliw po 15 tys. pozostawia wiele do życzenia.
                no tak.....

                mimo wszystko zachęcam do laba, to zobaczysz jak wiele pozostawia, albo nie do życzenia...... :wink:

                ...mój interwał wymiany to max 10kkm, do 15 kkm fuchs by nie dojechał.... :szeroki_usmiech
                >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                Komentarz


                • Ja oliwę zmieniam 2 razy w roku - przed zimą i na wiosnę. Wychodzi max 10 tysi.
                  O czarnulę dba Robekcool http://www.k-mot.pl/page7.php
                  Graty i płyny ustrojowe zapewnia Kondzio http://www.oilspa.pl/

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez RABIN
                    może poprzecie swoje spostrzeżenia jakimiś dowodami np. w formie analizy przepracowanego oleju
                    Proszę: Forum - Octavia Club Polska
                    W analizie XTL druga kolumna od prawej, spójrz też na zużycie oleju.
                    Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                    Komentarz


                    • zak14, dzieki
                      ogólnie nie jest źle , może ktoś z doświadczeniem wypowie sie na temat cyferek z analizy ?
                      u mnie na 15tys. dolewki ok 1l. czyli bardzo podobnie jak u Ciebie

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez RABIN
                        ogólnie nie jest źle
                        Ogólnie - XTL, to najsłabszy olej jaki miałem. Najwięcej go znikało -ponad 2 litry na 11 000 km (podobnie jak Fuchsa 506.01) i chronił silnik tak sobie (9.1 ppm żelaza / 1000 mil - sporo więcej niż np. oleje 506.01). Oznacza to, że zespół tłok-cylinder zużywa się na tym oleju szybciej niż na "cieńszych" 506.01. Poza tym po 11 000 km jego rezerwa alkaliczna (TBN) spadła do 2, a to jest olej Long Life - powinien w teorii wytrzymać 20-30 000 , a tymczasem ok. 15 kkm byłby już trupem (zlałem wcześniej, więc nie mam precyzyjnych danych po takim przebiegu pokazujących skalę klęski, ale TBN 1 to wartość absolutnie minimalna a on po 11 000 km był już blisko tej wartości).
                        Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                        Komentarz


                        • Strona nie została znaleziona | MOTOFAKTOR

                          No to teraz w Jaguarach i Land Roverach zaczną wychodzić korby bokiem, silnik będzie w szlamie po 50.000 i wogóle nie dojedzie do 100.000 km ;-)

                          Spokojnych Świąt dla Fanów tego wątku ;-)

                          Komentarz


                          • No to teraz w Jaguarach i Land Roverach zaczną wychodzić korby bokiem, silnik będzie w szlamie po 50.000 i wogóle nie dojedzie do 100.000 km ;-)

                            Spokojnych Świąt dla Fanów tego wątku ;-)
                            Wiesz sadzę, ze Castrol chcąc się chwalić technologią na potrzeby tych testów poda najlepsze oleje jakie ma. Niestety jest Castrol i Castrol jeden drugiemu nie równy. Do PL pchają padło, a na zachód jakość Castrola na pewno jest inna :wink:

                            Komentarz


                            • A mi Kolego wydaje się, że światowa marka trzyma jakość w każdym kraju. Jaguary i LR u nas też są kupowane, serwisowane i jeżdżą. Idąc tym tropem, Fuchs, tak promowany onegdaj a rozlewany w Polsce, też może być gorszej jakości niż robiony w Zimbabwe. O jakości zachodniego Fuchsa nigdy się nie dowiem, bo po prostu nie zaryzykuję więcej tego mega, super, kosmicznego oleju.

                              Komentarz


                              • Na pewno są Jaguray i nie tylko Jaguary w PL. Zależy to też od polityki lokalnego serwisu lub samej jakości dostarczanego oleju. Bo przecież to co jest w beczce brandowanej Castrol to skąd wiemy że nic nie jest dolewane? Tak samo jest z paliwami.

                                Komentarz


                                • Dostałem w prezencie olej petrol 5w30 norma to 507 i czy podejdzie do mojej skody 1.9 90 agr?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez rytcher
                                    5w30 norma to 507 i czy podejdzie do mojej skody 1.9 90 agr?
                                    hmmm prezent spoko ale ... nie będzie to zdrowe dla silnika AGR, który wymaga oleju z VW 505.00

                                    Wymień ten olej na zwykłyY 5W40 z VW 505.00 (najlepiej żeby miał jeszcze MB 229.5) - to będzie naprawdę zdrowe dla silnika AGR.

                                    Olej z VW 507.00 wykonany w technologii o niskiej zawartości Siarki, Fosforu i Popiołów siarczanowych, powinien być używany tylko w niektórych modelach silników! Min. w silnikach wyposażonych w filtr cząstek stałych DPF oraz przystosowanych jednostkach spełniających wymogi europejskiego standardu emisji spali ze wskazaniem na Euro V-VI.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Lashlo
                                      O jakości zachodniego Fuchsa nigdy się nie dowiem, bo po prostu nie zaryzykuję więcej tego mega, super, kosmicznego oleju.

                                      ....nie musisz.....trzyma jakość.... mój był z rynku niemieckiego i zeszmacił się jak cała reszta tego ścierwa..... :hehe:
                                      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                      Komentarz


                                      • To jak by ktoś chciał się wymienić to mogę na taki do mojego

                                        [ Dodano: Sob 27 Gru, 14 18:03 ]
                                        A czy ten olej podejdzie do ford s-max 2.0tdci pdf?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          5W40 z VW 505.00 (najlepiej żeby miał jeszcze MB 229.5) - to będzie naprawdę zdrowe dla silnika AGR.
                                          PAOLO czym się różnią oleje posiadające aprobatę MB 229.3 od olejów 229.5?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez navigator
                                            Zamieszczone przez looker
                                            No to rozpocząłem właśnie użytkowanie/obserwację Penrite Enviro+ 5W40.
                                            ....po 7 kkm tenżesz "pendrak"+AR9100, sprawują się całkiem porządnie (tj. temperatury, ciśnienie, rozruch ok).....a cała prawda wyjdzie za jakie 3kkm w czeluściach czarnego kamienia, to obadamy co to aborygeńskie mazidło warte..... :szeroki_usmiech
                                            Jakieś świeże newsy z frontu ?
                                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez looker
                                              Jakieś świeże newsy z frontu ?
                                              jeszcze w trzewiach....ale ju niedługo, gdyż dobija do interwału....

                                              eksploatacyjnie, nadal godnie...wg instrumentów on-board, ale na nagą prawdę jeszcze nam trochę cza poczekać..... :szeroki_usmiech
                                              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                              Komentarz


                                              • Zostaję więc na "stendbaju" ;-)
                                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                Komentarz


                                                • To moge ten olej petrol 5w30 507 zalać do forda s-max 2.0 tdci 140ps dpf?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez rytcher
                                                    To moge ten olej petrol 5w30 507 zalać do forda s-max 2.0 tdci 140ps dpf?
                                                    niespecjalnie imho...pomimo niskich popiołów , do forda to norma 913D.....tam jest inny hths, aniżeli w fałwejach
                                                    >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X