Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ale co to wadzi Panowie . Najważniejsze, że można kupić olej w dobrej cenie i z pewnego źródła.

    Osobiście unikam takich zakupów na allegro, wolę kupić u forumowych sprzedawców.
    Moja FLka:

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

    Komentarz


    • xcracer, W przypadku Specola na pierwszym planie są rozważane parametry techniczno-fizyczno-chemiczne a nie cena oleju :idea:
      Za ile olej i gdzie kupowany do inna sprawa choć bardzo ważna :idea:
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • Wiem o czym dyskusja .

        Odniosłem się do reklamowania się przez sprzedawców na OCP.
        Moja FLka:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

        Komentarz


        • Zamieszczone przez xcracer
          Odniosłem się do reklamowania się przez sprzedawców na OCP.
          Szkoda, że sprzedawcy nie zabiegają o umieszczanie na forum testów proponowanych olei.
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • Zamieszczone przez endryu
            Zamieszczone przez xcracer
            Odniosłem się do reklamowania się przez sprzedawców na OCP.
            Szkoda, że sprzedawcy nie zabiegają o umieszczanie na forum testów proponowanych olei.
            Myślę, że to mogłoby być najlepszą formą reklamy samego sprzedawcy.
            Moja FLka:

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

            Komentarz


            • Zamieszczone przez xcracer
              Myślę, że to mogłoby być najlepszą formą reklamy samego sprzedawcy.
              O to to to właśnie chodzi.
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              •  Dzida, skoro wywołałeś Konrada to dlaczego on i jeszcze kilku sprzedawców nie udzielają się w tych tematach? Też jestem za większym wyborem i sklepów i produktów lepiej dla nas wszystkich. Tylko wszystko ma swoje miejsce.

                Zamieszczone przez Dzida
                Poza tym ja jednak lubię eksperymenty
                Ja też dlatego zalałem Meguina 0W-40. :P

                Ty mówisz o starych dobrych, wytrzymałych silnikach z OI, które przetrawią wszystko, nawet 15W40 i bez problemu dobiją do 500tys. A skoro do jakości oleju Orlen można mieć zastrzeżenia to co dopiero do Specola?
                Życzyłbym sobie bardzo, żeby wszystkie polskie produkty biły na głowę te nie polskie, ale żeczywistość pokazauję co innego. Nowe konstrukcje silników nie są już tak wytrzymałe, na lenie oleju który parametry dobre ma tylko na papierze, a w silniku nie utrzyma ich nawet przez 6tys trzeba być bardzo odważnym.
                Nie dyskfalifikuję tego oleju, może i jest dobrym polskim produktem, ale ja to lubię widzieć jakiś dowód. Dlatego tyle razy wysyłałem olej do analizy, żeby sprawdzić prawdomówność producenta.

                Komentarz


                • W takim razie może zrobimy małą zrzutkę i zbadamy Specola?
                  Moja FLka:

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Zamieszczone przez pedros
                    Auto robi 5k rocznie maksymalnie.
                    Wymiana oleju według wskazań wskaźnika okresów międzyobsługowych (przy 15 tys km lub po wyświetleniu komunikatu na MaxiDocie w przypadku LL lub RAZ w roku - w zależności CO NASTĄPI WCZEŚNIEJ.
                    Wymiana oleju co roku to wydatek +- 200 zł (olej, filtr, robocizna) ... do tego TDI z turbiną a jak wiadomo o turbinę trzeba dbać, świeży, dobry olej to podstawa.
                    Czy LL wytrzyma 2 lata i to w dieslu "tłuczonym" na krótkich odcinkach? hmmm śmiem wątpić. Jak już to najlepszą opcją jest wymiana oleju raz w roku przed zimą.
                    Temat załatwiony pozytywnie :diabelski_usmiech

                    Co prawda auto robi same trasy ale opowieść o DPF i ropie w oleju zakończyła temat.

                    Mnie z kolei AV L korci.... nie tylko na mrozy. .. jeździ ktoś dłużej na tym Shelu?

                    Komentarz


                    • Ja też dlatego zalałem Meguina 0W-40. :P

                      leonn napisz proszę jak sprawuje się ten olej w porównaniu z tym co miałeś wcześniej (jeśli jesteś w stanie w ogóle wychwycić jakieś różnice) bo sam sprzedaje ten olej ale nie mam od nikogo informacji zwrotnej a każda opinia praktyczna jest dla mnie cenna.

                      Komentarz


                      • Meguin to chyba olej Liqui Moly ale nie może być sprzedawany na rynku Polskim może ktoś wie jak to obecnie jest rozwiązane czy jest jakaś oficjalna dystrybucja tego oleju ?

                        Zamieszczone przez endryu
                        Za ile olej i gdzie kupowany do inna sprawa choć bardzo ważna :idea:
                        Specol jest robiony z takich samych surowców z jakich znane i lubiane marki droższe niekiedy 3x.
                        Myslę że za pół roku, rok marka lepiej się bedzie prezentować , przede wszystkim dlatego że pochodzi z fabryki z Polski a nie dzikiego importu nie wiadomo czy z Ukrainy, Łotwy , Niemiec czy Burkino Faso :-)
                        To bardoz ważne ludzie doceniaja pewność i wiarygodność produktu.

                        Zamieszczone przez endryu
                        Szkoda, że sprzedawcy nie zabiegają o umieszczanie na forum testów proponowanych olei.
                        Wątpię aby były one pozytywnie odbierane przede wszystkim wiarygodnie.
                        Kto miałby za to zapłacić i jak taki test miałby wyglądać ?
                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                        http://www.zmienolej.pl/
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          Specol jest robiony z takich samych surowców z jakich znane i lubiane marki droższe niekiedy 3x.
                          Mówiłem??? :P I po co przepłacać?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Pidziek
                            Wątpię aby były one pozytywnie odbierane przede wszystkim wiarygodnie.
                            Kto miałby za to zapłacić i jak taki test miałby wyglądać ?
                            Nie żartuj sobie :!:
                            Bo kto jak nie Ty siedząc w temacie olejowym możesz swoją wiedzę i doświadczenie skonfrontować z innymi forumowiczami znającymi się na olejach :!: Jak te testy wyglądają to dobrze wiesz czy w Ameryce czy to w Rosji, a może i w Polsce. :idea:
                            Zamieszczone przez Pidziek
                            Specol jest robiony z takich samych surowców z jakich znane i lubiane marki droższe niekiedy 3x.
                            Myslę że za pół roku, rok marka lepiej się bedzie prezentować
                            I właśnie o to chodzi aby polski olej ale już poznany był kupowany między innymi przez forumowiczów włączając mnie. :idea:
                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz


                            • Pidziek dlaczego uważasz, ze Meguina nie można sprzedawać w Polsce? Mamy przecież UE i jednolity rynek europejski więc nie wiem w czym problem. Sprawy podatkowe i akcyzowe pomijam bo to oczywistość. Może chodzi o to, że Liqui Moly Polska nie może tego oleju sprzedawać bo (być może) mają w umowie z producentem, że sprzedają wyłącznie produkty marki Liqui Moly? Oprócz mnie Meguina sprzedaje od lat kilka innych firm, w tym znany i ceniony sklep najlepszysyntetyk.pl. Nie wszystkie marki mają swoje oficjalne przedstawicielstwa w Polsce, nie wszystkie sieci hurtowe korzystają z oficjalnych przedstawicieli - niektórzy kupują za granicą ale to na pewno świetnie wiesz bo siedzisz w temacie. Meguin to i tak olej niszowy i bez globalnej (na rynek Polski) kampanii promocyjnej i odpowiedniego marketingu takim z pewnością pozostanie. Nawet w Niemczech sprzedaje się tego bardzo mało w porównaniu do sprzedaży Liqui Moly. Ale jeśli ktoś już o nim wie to może warto się nim zainteresować bo to dosyć atrakcyjny cenowo i przede wszystkim jakościowo produkt.
                              Meguin to marka należąca do LM, inaczej pozycjonowana. To w zakładach Meguina wywarzany jest olej Liqui Moly.

                              [ Dodano: Sob 23 Sty, 16 14:34 ]
                              A co do Specola to się z Tobą w pełni zgadzam. Z czasem zdobędzie on uznanie na rynku bo przy tak atrakcyjnej cenie i odpowiednio wysokiej jakości trudno o konkurencję. Co do tej jakości to jeśli będzie odpowiednio dużo pozytywnych opinii to osoby sceptycznie nastawione i wątpiące też zaczną zmieniać zdanie. Specol ewidentnie potrzebuje lepszej reklamy i większej rozpoznawalności, bo choć broni się ceną to przez przeciętnego mechanika z miejsca pozycjonowany jest jako produkt gorszy jakościowo od popularnych marek.

                              Komentarz


                              • Z innej beczki
                                brałem ze Specola smary i oleje przekładniowe oraz oleje hydraulicze w beczkach odbierałem towar w Chorzowie i powiem wam że jak się bedą rozwijac w takim tempie oraz jak bedą tak szanować klienta jak to było dotychczas to wyrośnie nam dobry gracz na rynku olejowym. Pełna profeska z doborem oraz obsługą.
                                Polecam!!!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                  Specol jest robiony z takich samych surowców z jakich znane i lubiane marki droższe niekiedy 3x.
                                  ehhh pidziek... te Twoje poczucie humoru ...
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • jaki castrol edge 5w30 czy lepiej 5w40?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez bendzi40
                                      jaki castrol edge 5w30 czy lepiej 5w40?
                                      Do czego?

                                      Komentarz


                                      • DO mojej skody BKC

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez endryu
                                          Nie żartuj sobie :!:
                                          Bo kto jak nie Ty siedząc w temacie olejowym możesz swoją wiedzę i doświadczenie skonfrontować z innymi forumowiczami znającymi się na olejach :!: Jak te testy wyglądają to dobrze wiesz czy w Ameryce czy to w Rosji, a może i w Polsce. :idea:
                                          A le jaki to ma sens, więcej jest na tym forum octu i dziekci w stosunku do moich postów co jest wyrazem może niechęci, coś tam napiszę coś powiem i tyle.
                                          Po co dzielić się od razu wiedzą z ludzmi którzy tylko czekają na gotowy kąsek aby go przekazać swoim pracodwacom a wiedza w moim przyoadku czesto kosztuje.

                                          endryu: wiesz dlaczego nie kupuję wszystkiego w marketach ?
                                          Dlatego że ja płacę za wszystko podatki a inni nie i to mnie trafia.
                                          Kupując olej Polski mam wewnętrzne przekonanie że robię coś dobrego.
                                          Można kupić tani Niemiecki ale po co ? - Nie lubie tego co robią z nami od wielu lat jak wyrżneli w pień rynek finansowy.
                                          Oczywioście są ważne i dobrej jakości produkty zachodnie które są po prostu bardzo dobre i warto je mieć ale czy wszystko co Niemieckie, Belgijskie czy Holenderskie jest dobre nie po prostu nie.
                                          Trzeba mieć jakieś rozeznanie rynku wiedzieć co się gdzie robi aby nie propagować znowu jakiegoś shita ale produkt wartościowy.

                                          Czy wiecie ze w Polsce robią najlepsze buty na świecie do jednostek specjalnych, wojska i ludzie uprawiających extremalne wycieczki górskie i wszelkiej gruup survivalowych ?
                                          Ale Polsk pójdzie do marketu i kupi NIKE czy Salomona za 500zł bo to jest oryginał i jest super.

                                          Zamieszczone przez tomek evo
                                          Pidziek dlaczego uważasz, ze Meguina nie można sprzedawać w Polsce?
                                          Ja nie napisałęm że nie wolno ale zadałem pytanie boi nie wiem czy można sprzedawać oficjalnie to trzeba pytać Liqui Moly oficjalnie.

                                          Zamieszczone przez tomek evo
                                          Mamy przecież UE i jednolity rynek europejski więc nie wiem w czym problem.
                                          Tak mamy rynek unijny ale nasz rynek jest tak dziórawy jak ser szwajcarski,
                                          Weź firmę X która wprowadza olej X oficjalnie płaci dziesiątki tyś złotych w postaci akcyzy, robi kosztowne karty MSDS , Polskie naklejki a sprytny cwaniaczek kupuje taki olej w jakimś kraju zachodnim nie płąci podatku i sprzedaje na kilku % marży to jest wg. Ciebie uczciwe ?
                                          Dla mnie nie i dlatego propaguje jasne zasady i firm, które oficjalnie wprowadzają oleje na terenie Polski czy same czy poprzez swoich dystrybutorów.
                                          Nie wiem jak ten Mehiun funkcjonuje czy to jest taki prywatny import z zachodu taka partyzantka czy ktoś się tym zajmuje naprawdę nie wiem i mnie to nie interesuje.
                                          Jeśli olej jest warty swojej ceny to może ktoś to prowadzi lub się tym zajmie.
                                          Warto zapytać LM , zapytam o tą markę przy okazji kogoś.

                                          Mnie naprawdę nie obchodzi marka Megiun ja tylko zadaję niekiedy pytania nikogo o nic nie posądzam.
                                          Odnośnie Najlepszego syntetyka nic nie insynułuje aby nie było - współpracujemy i życzę firmie jak najlepiej.

                                          Chciałbym aby każdy w Polsce miał taką swiadomość jak w USA kupuję oleje , każdy płąci tax ( podatek) u nas jest wolna amerykanka.

                                          Specol ewidentnie potrzebuje lepszej reklamy i większej rozpoznawalności, bo choć broni się ceną to przez przeciętnego mechanika z miejsca pozycjonowany jest jako produkt gorszy jakościowo od popularnych marek.
                                          _________________
                                          Już słyszałęm o tej marce chyba w 2009r. na jakiś targach na Śląsku ludzie sobie chwalili ale tyle jadu co się teraz wywala na Polskie produkty nie było dawna.
                                          Nie wiem skąd tyle jadu w Polakach, ja jeszcze raz powtórzę w Polsce robi się materiały dla wielu czołowych firm na świecie któe później Polacy kupują się podniecają bo oryginał.
                                          Nie wszystko oczywiście.

                                          Specola sobie wyysliłem bo jest tańszy od wielu zachodnich odpowiednikó które nawet w połowie nie dorównują temu Chorzowskiemu producentowi ale ludzie się podniecają bo to np. niemieckie.
                                          Na miłosników Castrola i Mobila nie ma mocnych ma być Castrol i koniec czy Mobil.
                                          Ale tam gdzie już czynnik ekonomiczny jest ważny Specol jest doskonałą alternatywą czy nawet Orlen czy Lotos a nie jakieś zachodnie siki że tak powiem :-)

                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          ehhh pidziek... te Twoje poczucie humoru ...
                                          Ano taki ze mnie żartowniś.
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Pidziek
                                            Specola sobie wyysliłem bo jest tańszy od wielu zachodnich odpowiednikó które nawet w połowie nie dorównują temu Chorzowskiemu producentowi ale ludzie się podniecają bo to np. niemieckie
                                            Jako obiektywny i potencjalny nabywca Specola chciałbym zostać przekonany np. przez Ciebie, że faktycznie jest dobry. Bo opinie różnych osób mówiących, że jest dobry bo jest dobry w tej chwili mnie nie przekonują. A chciałbym przeczytać opinie ludzi z forum i nie tylko, o konkretnej oliwie, które są poparte testami, itd.
                                            Zamieszczone przez Pidziek
                                            Na miłosników Castrola i Mobila nie ma mocnych ma być Castrol i koniec czy Mobil.
                                            Dlatego może warto ich przekonać do polskiego oleju.

                                            Ja czytając dane papierowe specola 0W30 czy 0W40, gdzie kilka parametrów jest takich samych i słysząc na forum, że jest tu coś nie tak nie jestem w tej chwili przekonany. A mając 1,4 TSI caxa :!: Nie chcę eksperymentować.
                                            A jestem na tak za polskimi produktami, ale chcę być przekonany.
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • endryu:

                                              Ja coś napiszę a zaraz pismaki napiszą o kolejny olej poleca handlarz pidzek więc chyba nie bede namawiał.
                                              Jak wspomniałem olej jest tania alternatywą znanych olejów na rynku a przy tym o dobrych parametrach których ze świecą szukać u konkurencji przynajmniej parametry.
                                              Poza tym nie pracuję jako reklamodwaca Specola - polecam olej który ma być właściwie dobrany dla konkretnego silnika i oczekiwań.

                                              Endryu: jak możesz liczyć na wiarygodne opinie skoro kupa z tych ludzi pisze lub pracuje dla różnych sklepów zobacz na oferty pracy:
                                              marketing szemrany fora - Szukaj w Google

                                              Tak więc proszę o wyrozumiałość opinie osób wypowiadającyh się na forum w wielu przypadkach ( nie powiem że we wszystkich) są dla mnie niezbyt obiektywne.
                                              Bardziej obiektywne opinie można przeczytać od osoby która albo się podpisuje imieniem i nazwiskim lub w stopce zamieści adres swojej firmy lub tej dla której pracuje.
                                              W praktyce powiem że wiele powtarzającyh się opinii na tym forum nie powtarza się wcale w rzeczywistości w której w warsztacie, serwisie wszystko nieco inaczej wyglada a i oceny czesto mijają się z tym co opisują niektóe osoby.
                                              Tak że finalizując zalecam rozwagę i pewien dystans w czytaniu wielu opinii.

                                              Endryu: ja chodzę kupować do Polskich sklepów jak mam kupic płytki do domu to nie idę do OBI ale idę do Polskiej firmy która płaci podatki w któej mam pełne wsparcie doradztwo itp.

                                              1.4 CAXA pisałem już oleje syntetyczne 0W30, 5W30 max.
                                              Wymiana co 10 000km.
                                              Może być 504.00, może być 502.00 przyt dbaniu o silnik te dwie specyfikacje spisują się rewelacyunie.
                                              Oczywiście najwyższej klasy oleje to sopec. MB 229.5 ale często nie ma ich już razem obok siebie z VW 502.00 choć w 229.5 zawierają się wszystkie testy jakie zawiera się w 502.00
                                              Wybór jest bardzo szeroki

                                              Endryu: a jakbyś zapytał potencjalnego sprzedawce skąd jest olej i gdzie produkowany ?
                                              To będzie dla Ciebie sądzę ważniejsze niż to czy przeczytasz dwie opinie pozytywne jedną mniej o danym oleju.
                                              Ja staram się posiadać oleje które wiem konkretnie gdzie są blendowane np. na bańce Millersa jest adres , Amsoil to samo, Fuchs-a też albo Manheim albo Gliwice, Specol CHorzów itp.
                                              Polecam kupowanie wysokogatunkowych olejó z pewnego źródła Kowalski powinien mieć prawie dowiedzieć się gdzie dany produkt jest robiony i skąd importowany.
                                              Jak tego nie można się dowiedzieć polecam lepiej kupić Polskiego producenta oleje auto będzie pewniej i dłużej jeździło.

                                              Pozdrawiam
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz


                                              • Pidziek, Wszystko się zgadza z legalnością oleju i opłatami podatkowymi. Wspierajmy co nasze. :!:

                                                Ale nie kupię polskiego produktu nie znając jego walorów technicznych i że olej jest dobrym produktem. :idea:


                                                ps. kilka dni temu tankowałem paliwo na Orlenie i rzuciłem okiem na litrowe banieczki Orlena 5W30, 0W30 i 0W40. Ceny bardzo mocno zaporowe od ok. 57zł. do ok.79 zł za litr :!:
                                                Nikt tu nie kupi polskiego oleju :!: :!: :!:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez endryu
                                                  Ale nie kupię polskiego produktu nie znając jego walorów technicznych i że olej jest dobrym produktem. :idea:
                                                  Zgadza się tak więc wypada poczekać rok, dwa aż fora zaczną się robić mam nadzieję w pozytywne komentarze.
                                                  Nie wiem jak mogę Cie przekonać do tego produktu.
                                                  Parametry ma doskonałe, cenę ma dobrą.
                                                  Bazy zachodnie, dodatki również.
                                                  Nic poczekajmy, teraz możesz wlać olej 0W30 229.5, 502.00 wartych uwagi produktó jest kilka od Liqui Moly Synthoil-a 0W30, Fuchs-a i inne.
                                                  Np Błąd 404
                                                  Fuchs 0W30 Supersyn Longlife, Amsoil 0W40 Full Saps.
                                                  Alternatywnie 0W40 może być również Motul 0W40, Valvoline 0W40, Fuchs 0W40, Millers Oils 0W40 czy ostatecznie mobil 1 0W40 z pewnej sieci sprzedaży z tych tańszych możesz wlać Mobila 1 5W30 ESP jak masz dojście z pewnego źródła.
                                                  To tak na szybko.
                                                  Możesz spróbować również Royal Purple plasuje się w ocenach bardzo dobrze.

                                                  Zamieszczone przez endryu
                                                  ps. kilka dni temu tankowałem paliwo na Orlenie i rzuciłem okiem na litrowe banieczki Orlena 5W30, 0W30 i 0W40. Ceny bardzo mocno zaporowe od ok. 57zł. do ok.79 zł za litr :!:
                                                  Nikt tu nie kupi polskiego oleju :!: :!: :!:
                                                  No cny na stacjach są nienormalne ale oleje się soprzedają.
                                                  Ludzie 100m od mojego sklepu kupują tak drogie oleje 5x droższe niż u mnie bo przy okazji...dolewka, płyn chłodniczy, do wycieraczek do paliwa dodatek itp.
                                                  I tak wydaje się średnio 100zł za produkty mocno średnio jakosciowe.
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • znow zaklinasz rzeczywistosc jak to bylo w przypadku millersa i fuchsa.

                                                    akurat nowym towarem handlujesz to po troszku po troszku powoli wpychasz go w swiadomosc forumowiczow


                                                    gdzie ten olej

                                                    Strony nie znaleziono - Specol Lubricants

                                                    (teraz najczesciej uzywa sie oleju 507 w nowych autach vag)
                                                    ma jakiekolwiek podejscie do lazerwayLL juz nie mowiac o shell AV-L


                                                    jeszcze pol biedy jesli to co na kartce potwierdzi sie realnie.


                                                    Zamowilem z blackstone kit do wyslania im oleju. mozliwe ze jak przyjdzie to przy wymianie wysle AV-L na analize

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X