Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gdzie ten olej - ale o co chodzi nie widzisz go w linku ?

    tak jestem magikiem polecam nowy olej nieznany nikomu i zakrzywiam rzeczywistość
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • Witam zbliza się wymiana w moim 1.6 tdi clha. Które oleje posiadają aktualna aprobatę vw 507.000, co polecacie stosować na gwarancji ? Przebieg 45 tys , jezdzony wyłącznie szybko :P zero jazdy po mieście

      Myślałem nad wyborem Millers xf longlife 5w30 czy taki będzie odpowiedni ?

      Komentarz


      • Olej Liqui Moly Top Tec 5w40 jest godny polecenia do 1.9 Tdi PD ? ;>

        Komentarz


        • Ostatnio na TVN Turbo gość robił test z olejami przelewał je przez fiolki na zimno, ciepło itd. Podsumował,że najbardziej optymalny w polskich warunkach olej to 5w30

          Ale teraz powiem wam jak serwisuje auto mój kolega z pracy
          VW Polo 1.2 TDi green line? czy jakoś tak te polo co miało 3.5 litra palić. Pali 5-6l
          Auto serwisowane 100% ASO VW. Ale on olej zmienia raz w roku robiąc co wymianę 45-50tyś.km :!: Olej leje long life ale nie wie jaki mu leją. Turbo od nowości, auto skończyło 4 lata i ma przebieg 225 tyś km przy którym wymienił pierwszy raz rozrząd. Pytałem czy bierze mu olej mówi,że nie. Zanim ruszy auto chodzi na wolnych kilka minut podobnie gasi po odczekaniu.Jeździ bardzo spokojnie. Mówi sprzeda dopiero jak się rozleci-ma je od nowości

          Komentarz


          • Ja polecam Amsoil 5W30 z serii European Car Formula
            Parametry ma świetne , Noack 7.1 temp. płynięcia -51st.C
            Chyba jeden z najlepszcyh na rynku olejów ciężko znaleźć równie dobry.
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • Zamieszczone przez endryu
              kilka dni temu tankowałem paliwo na Orlenie i rzuciłem okiem na litrowe banieczki Orlena 5W30, 0W30 i 0W40. Ceny bardzo mocno zaporowe od ok. 57zł. do ok.79 zł za litr :!:
              Nikt tu nie kupi polskiego oleju :!: :!: :!:
              Widać dla Zarządu Orlenu bardziej opłacalna jest sprzedaż hot dogów na stacjach. Gdyby chcieli, mając taką sieć stacji i sprzedając oleje na mniejszych marżach na stacjach, szybko, efektem skali, znacząco zwiększyliby udział w rynku olejów samochodowych. Ciekawe, że nikt tam tak nie myśli... w tym Orlenie.
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Matix
                Olej Liqui Moly Top Tec 5w40 jest godny polecenia do 1.9 Tdi PD ? ;>
                Jeżeli masz na myśli TT4100, to jak najbardziej.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn
                  ...zalałem Meguina 0W-40.
                  Proszę o informacje do jakiego silnika i jakie wrażenia organoleptyczne, itd.
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • endryu, ok, ale nie w tym wątku :wink:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Dzida
                      Zamieszczone przez Matix
                      Olej Liqui Moly Top Tec 5w40 jest godny polecenia do 1.9 Tdi PD ? ;>
                      Jeżeli masz na myśli TT4100, to jak najbardziej.
                      Tak, dokladnie ten mialem na mysli, Top Tec 4100

                      Komentarz


                      • powodowany ciekawością/namową/swędzeniem cyckuff/ czymkolwiek, zalałem w czeluście mojego paździerza olej klasy 0W-40.... :shock: niestety zimowa aura natenczas nas opuściła, ale żywię nadzieję, że jeszcze coniebądź z niej się ostanie, to i mnie dane będzie poczuć różnicę.....chyba :szeroki_usmiech

                        poprzedniej zimy (takiej zimy, zimy) gościł 5W-40 i po testach w czarnym kamieniu wypadł zacnie, tom i ciekawy jak się przedmiotowy w tymże zaprezenci.

                        W międzyczasie zapodam testy ostatniego smarowidła, jak tylko je dostanę...5W-40..... :szeroki_usmiech
                        >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                        Komentarz


                        • Czy moglby ktos sie wypowiedziec które oleje posiadają aktualna aprobatę vw 507.000, co polecacie stosować na gwarancji ? Przebieg 45 tys , jezdzony wyłącznie szybko :P zero jazdy po mieście

                          Zakupiłem millersa xf 5w30 LL dobry będzie czy mogą coś marudzić w aso?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez shok
                            na TVN Turbo gość robił test z olejami przelewał je przez fiolki na zimno, ciepło itd
                            od lat robię takie "testy", przelewam na zimno z banki do silnika a potem na gorąco z silnika do bańki i nie zgadzam się z "gościem z TVNTurbo".
                            W moim wypadku najlepiej sprawdza się 5W50 a ostatnio jeszcze lepiej 5W40 do tego z C3
                            *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                            Komentarz


                            • Czesc,
                              Czy ktos moze mi powiedziec jaki olej jest zalewany fabrycznie do VW Passat B8 2.0TDI 190KM?
                              Musze kupić baniaczek na dolewki ale nie wiem co dokladnie...
                              VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                              VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                Ja polecam Amsoil 5W30 z serii European Car Formula
                                Parametry ma świetne , Noack 7.1 temp. płynięcia -51st.C
                                Chyba jeden z najlepszcyh na rynku olejów ciężko znaleźć równie dobry.
                                Bez problemu można znaleźć równie dobre, a tańsze. To jest jedyna wada tego oleju, jego za wysoka cena.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez idas
                                  nie wiem co dokladnie...
                                  jak to "co" ... pierwszy lepszy 5W30 z VW 507.00 ... syntetyczne oleje można z sobą mieszać, więc nie ma co się przejmować "dolewkami" i szukać oleju "fabrycznie zalewanego" - ważne by specyfikacja była odpowiednia.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Dziekuje. Wzialem Castrolla Titanium :twisted:
                                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                      Bez problemu można znaleźć równie dobre, a tańsze. To jest jedyna wada tego oleju, jego za wysoka cena.
                                      W zupełności się zgadzam z kolegą, natomiast trudno się dziwić że kolega poleca to co sprzedaje, w końcu ma z tego kasę.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Dzida
                                        Zamieszczone przez cytrynowiec
                                        Bez problemu można znaleźć równie dobre, a tańsze. To jest jedyna wada tego oleju, jego za wysoka cena.
                                        W zupełności się zgadzam z kolegą, natomiast trudno się dziwić że kolega poleca to co sprzedaje, w końcu ma z tego kasę.
                                        ..no wiadomo...każdy dziad swoją torbę chwali... co do tego nie ma(m) wątpliwości... :szeroki_usmiech , ale oddajmy Piotrowi sprawiedliwość....parametry - nowego - AEL są (papierowo), całkiem w cyc....dlatego podajcie -proszę -przykłady innych smarowideł z takimi parametrami w normie 504/507, niezależnie od ceny, choć oczywiście im mniejsza tym zainteresowani będą bardziej zadowoleni....
                                        >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                        Komentarz


                                        • Pewnie było już kilka razy. Ale szukanie w tym temacie czegokolwiek jest hardkorem.Dlaczego Elf Edge 5w30 ma takie złe opinie? Jest tak słaby czy tak drogi? Pytam z ciekawości?

                                          Komentarz


                                          • Nie biorąc udziału w eksperymentach jaki olej najlepiej zalać do BXE? 5W40... Amsoil AFL poza trzymaniem ceny także utrzymuje taką samą jakoś czy są zarzuty jak do Millersa?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Ozdar
                                              Nie biorąc udziału w eksperymentach jaki olej najlepiej zalać do BXE? 5W40... Amsoil AFL poza trzymaniem ceny także utrzymuje taką samą jakoś czy są zarzuty jak do Millersa?
                                              millersa nie wlewałem, to i zarzutów mieć nie mogę... miałem za to AFL i spisywał się dobrze, był stabilny temperaturowo, symboliczne dolewki, dobre parametry w UOA

                                              ......podobnie jak Penrite Enviro+ 5w-40 :szeroki_usmiech

                                              ....interwały 10 kkm, od jakiegoś czasu wzbogacam AR9100, parch mocno nieseryjny.
                                              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                              Komentarz


                                              • shok, osobiście nie uważam Castrola za złą markę olejową, ale wg mnie też nic nadzwyczajnego sobą nie reprezentuje.Firma miała po drodze parę wpadek, jednak ma też kilka ciekawych produktów, za które nie ma powodu się wstydzić. Problemem jest podrabianie i tu widziałbym największe ryzyko w zakupie.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez navigator
                                                  Zamieszczone przez Ozdar
                                                  Nie biorąc udziału w eksperymentach jaki olej najlepiej zalać do BXE? 5W40... Amsoil AFL poza trzymaniem ceny także utrzymuje taką samą jakoś czy są zarzuty jak do Millersa?
                                                  millersa nie wlewałem, to i zarzutów mieć nie mogę... miałem za to AFL i spisywał się dobrze, był stabilny temperaturowo, symboliczne dolewki, dobre parametry w UOA

                                                  ......podobnie jak Penrite Enviro+ 5w-40 :szeroki_usmiech

                                                  ....interwały 10 kkm, od jakiegoś czasu wzbogacam AR9100, parch mocno nieseryjny.
                                                  Tylko czy Amsoil z każdą dostawą zza oceanu tak samo trzyma parametry?
                                                  Pytając kilku osób o Amsoila 5w40 zawsze zdanie zaczynało się "Amsoil z pierwszej serii...."

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Matix
                                                    Zamieszczone przez Dzida
                                                    Zamieszczone przez Matix
                                                    Olej Liqui Moly Top Tec 5w40 jest godny polecenia do 1.9 Tdi PD ? ;>
                                                    Jeżeli masz na myśli TT4100, to jak najbardziej.
                                                    Tak, dokladnie ten mialem na mysli, Top Tec 4100
                                                    można jeszcze LM TT 4600 ale ja bardzie zadolony byłem z 4100 (mniej dolewałem niż 4600) teraz zadowolony od dwóch sezonów jestem statoil Lazerway LL 5W30. Porównywalny wg mojej oceny ale lepsza cena. No i bańka 4 l a nie 5, gdzie na dolewki u mnie zostawało za dużo i robił się magazynek niewykorzystanych olei.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X