Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No ja tez nakupiłem sobie na zapas Statoila Lazer W ( dzieki koledze Paulo którego sie radziłem co kupić ) Miałem 5w30 507 teraz mam 5w40 505.01 i jest to olej ktory moim zdaniem bije na głowę Motula Specyfic. Na 5w30 spalanie było mniejsze minimalnie. Ale na 5w40 505.01 silnik chodzi ciszej. Na początku myślałem ze to tylko przez nowy olej, ale teraz moge potwierdzić, dilnik PD chodzi ciszej. Z rana rownież startuje jakos bardziej miękko.

    Komentarz


    • BTW z ciekawości podszedłem na regał z olejami w Statoilu i już pojedyncze sztuki made by Statoil (z logo Statoil wytłoczonym na butelce) reszta to kundle Fuchs /Statoil i a dominują CircleK z ich logo / Fuchs.

      Komentarz


      • Ale zmienili teraz skład tych olejów lub nie mają go juz forumowi sprzedawcy? Bo Ludzie negatywnie mówią o tej zmianie właściciela.

        Komentarz


        • Skład jest modyfikowany relatywnie często nawet bez zmiany właściciela/inwestora - powód: zysk.

          Trzeba pilnować kart charakterystyki na strona h producenta.

          Komentarz


          • Pacjent: Ford S-max 2.0TDCI z 2008 roku fabrycznie bez DPF 170.000km. Jaki olej mu wlać? Teraz jeździ prawdopodobnie na Castrol Magnatec 5w30.
            Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
              Pacjent: Ford S-max 2.0TDCI z 2008 roku fabrycznie bez DPF 170.000km. Jaki olej mu wlać? Teraz jeździ prawdopodobnie na Castrol Magnatec 5w30.
              Olej z norma A5/B5. Np Shell ultra pro AF 5W30.

              jesli duratec to 4,5 litra ale zapewne jest to duratorq wiec 5,5 litra. Inne oleje oczywiście mogą tez być ale ważne żeby spełniały normy wsc forda .Ford WSS-M2C913-D

              To tak oficjalnie. Jak nie ma DPF to rownie dobry będzie syntetyk XW30 może być full SAPS z wysokim TBN.

              plukanka wjedzie ?
              Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

              Komentarz


              • To jest silnik o mocy 143KM. Dotychczas prawdopodobnie lany był Magnatec 5w30 A5. Co do płukanki to... jakoś tak boję się rozszczelnienia.
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                  To jest silnik o mocy 143KM. Dotychczas prawdopodobnie lany był Magnatec 5w30 A5. Co do płukanki to... jakoś tak boję się rozszczelnienia.
                  Żeby to jeszcze był Edge, ale magnatec.... Ja płukałem maszynowo silnik ASZ w Sharanie z przebiegiem x2 jaki masz, po Castrolu 505.01, teraz profilaktycznie co zmiana, a dobija do 400 kkm. Różnica na duży plus, gdzieś z rok temu przed wyjazdem do ITA .Zabobony odłóż na bok...a z olejów masz tu dwie analizy, Shella świeżutka:
                  Eurol Fortence 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
                  Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                    To jest silnik o mocy 143KM. Dotychczas prawdopodobnie lany był Magnatec 5w30 A5. Co do płukanki to... jakoś tak boję się rozszczelnienia.
                    Nie lękaj się synu człowieczy ... tysiące użytkowników nie może się mylić.
                    Wez również pod uwagę fakt ze engine flush jest powrzechnie stosowana procedura przy serwisowaniu chociażby Jaguara z którym dzielisz silnik

                    odblokuj mu pierścienie ... No niech odzyska prawie nominalna moc.

                    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                    Komentarz


                    • Jak oceniacie Totala Ineo longlife 5w30. Ostatnio byłe świadkiem dyskusji moich kolegów - jeden bardzo go sobie chwalił i namawiał do używania. Na oilclub są analizy - piszą tam że bardzo podobny do Mobila ESP. Używa ktoś tego oleju w TDI CR

                      Komentarz


                      • Płukanka nie wypłucze ani nie rozszczelni silnika. Bardziej rozrzedzi olej i spłuczkę "powierzchniowe" brudy. Kolega w Opel Astra 2.0 Dti zastosował przy przebiegu 400tys. i silnik działa tak jak działał. Jak silnik wyglada w środku nie wiadomo ale po odkręceniu korka wlewu oleju jest sporo czyściej.

                        Znajomemu skończył sie zapas Statoila Lazer W 5w40 505.01
                        Auto Golf 5 1.9BXE 2007r
                        Kto ma jeszcze w sprzedaży Statoila lub Neste?
                        Ewentualne cos innego na podobnym poziomie cenowym znacie?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                          Płukanka nie wypłucze ani nie rozszczelni silnika. Bardziej rozrzedzi olej i spłuczkę "powierzchniowe" brudy.
                          Dlatego ważne żeby wcześnie zacząć te przygodę zanim utrwalimy niesciagniete powierzchniowe depozyty.

                          Owszem są "siekiery" oparte na rozpuszczalnikach i detergentach jak BG109 ale ja stosują świadomi użytkownicy... i działa.

                          Jeśli ktoś wykreca się cena to jak już idziemy w taniość warto zwrócić uwagę na Shell Engine Flush ok 10 PLN.



                          Komentarz


                          • Wczoraj była w zmiana oleju w rodzinnej Carismie DID "sławne" 1.9 DCi od Renault. Juz na początku była "akcja" z kluczem do miski - co za "mądra głowa" wymysliła kwadratowy klucz? Przebieg 220 kkm i zmiana po chyba Orlenie 5w40 diesel - pierwszy raz została użyta płukanka LM 2662 przez jakieś 25 min - olej zleciał czarny i rzadki , wiadomo ale też nie klarowny. Poszedł Specol Gold 5w40+ AR 9100 na 5L oleju. Silnik się uspokoił i zrobił się cichszy ale nie jakoś przesadnie. Nowy olej po ok. 30 km jazdy zrobił się czarny a więc będzie miał co robić wyższy TBN - pewnie 13-14 z AR 9100. Mocno myślałem na Mobilem Delvac SHC - TBN 16, ale jest w bańkach po 4L albo 20L więc imo odpuściłem.

                            Tutaj macie gościa co lubi sprawdzić co w trawie piszczy odnośnie olejów i płukanek. BG 109 chyba dla niego jest najlpesza:

                            Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                            Komentarz


                            • Jak tam wrażenia po kilku dniach na nowym oleju z dodatkiem AR 9100?
                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                              Komentarz


                              • Znaczy w Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 iść?

                                I jeszcze jedno: co to za olej Motorcraft Formula F? Wychodzi mi na to, że to olej firmowany przez Ford'a. I do tego strasznie tani: allegro.pl
                                Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • Kup tam gdzie jest dobre i sprawdzone zródło.

                                  Komentarz


                                  • No dziś jeszcze wymieniacz oleju zasugerował mi VALVOLINE SynPower FE 5w30 - no ale to znów strasznie tani olej. Czy jakościowo jest OK?
                                    Adam... Używam:
                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                    Komentarz


                                    • Valvo jest tanie i dobre bo jest dobre i tanie

                                      mają bazę z recyclingu sprawdzone dodatki wiec lepiej częściej zmieniać niepodrobiony olej niż inne prawdopodobnie oryginalne co 25kkm

                                      analizy wykazują ze oleje tej firmy to bdb średnia półka a nawet trafiają się perełki (seria syn power jest ok)

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                        Valvo jest tanie i dobre bo jest dobre i tanie

                                        mają bazę z recyclingu sprawdzone dodatki wiec lepiej częściej zmieniać niepodrobiony olej niż inne prawdopodobnie oryginalne co 25kkm

                                        analizy wykazują ze oleje tej firmy to bdb średnia półka a nawet trafiają się perełki (seria syn power jest ok)
                                        Czyli co? Zaryzykować VALVOLINE SynPower FE 5w30? Zmieniacz oleju twierdzi, że to olej lepszy niż Castrol i prawie tak dobry jak Motul. Do tego namówił mnie na jakąś płukankę.
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • Agamek12 nie lepiej zamowic olej+filtr+plukanka i tylko wymienic i miec pewnosc? Ale kazdy robi jak uwaza...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                            Agamek12 nie lepiej zamowic olej+filtr+plukanka i tylko wymienic i miec pewnosc? Ale kazdy robi jak uwaza...
                                            Tym razem nie mam czasu na samodzielne kupowanie. Muszę ogarnąć cały temat w piątek, bo potem już nie będzie kiedy. A kupić i wymienić chcę w firmie, która zajmuje się tylko olejami.
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis

                                              Czyli co? Zaryzykować VALVOLINE SynPower FE 5w30? Zmieniacz oleju twierdzi, że to olej lepszy niż Castrol i prawie tak dobry jak Motul. Do tego namówił mnie na jakąś płukankę.
                                              Moim zdaniem żadne ryzyko. Powiesz nam potem jak olej się spisuje.

                                              brak dpfa daje Ci szerokie spektrum wyboru oleju. Mam kumpli co leja tylko Valvoline Maxlife i jest wybornie.

                                              Komentarz


                                              • No to leję Valvoline i płukankę.
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Czesc,

                                                  co sadzicie o wlaniu Amsoil Signature Series 5W-30 (ASL) do TDI PD lekko dlubnietego, pomijam to, ze nie spelnia norm dla PD, chodzi mi o samo charakterystykę z karty, olej wydaje się być "idealny", auto użytkowane w miescie, duzo krotkich odcinkow, olej zmeiniany co 10tys, karta charakterystyki

                                                  Just a moment...

                                                  pozdrawiam

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Paczka Zobacz wpis
                                                    Amsoil Signature Series 5W-30 (ASL) do TDI PD
                                                    ...... raczej ten 0W40 jeśli już Sygnature Series ..... zobacz HTHS ...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X