Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO,

    polecisz coś podobnego do STATOIL MAXWAY ULTRA 5W-30 UHPD (TBN=16) ?
    1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
    160KM --> 221KM
    250Nm --> 333Nm

    Komentarz


    • Panowie co do 1.6 CR 105km, obecnie kolega leje... Mobil1 5w30 ESP. Lata sporo bo nawet po 6-7 tys miesiecznie. Z góry dzięki za sugetie
      Champ20ns!

      Komentarz


      • primanus - PW
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
          Panowie co do 1.6 CR 105km, obecnie kolega leje... Mobil1 5w30 ESP. Lata sporo bo nawet po 6-7 tys miesiecznie. Z góry dzięki za sugetie
          Coś się złego dzieje że pytasz? Zmiana co 30 kkm?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
            primanus - PW
            Dzięki za pomoc
            1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
            160KM --> 221KM
            250Nm --> 333Nm

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

              Coś się złego dzieje że pytasz? Zmiana co 30 kkm?
              Nie zauważył nic, ale rozważa czy to dobry wybór
              Champ20ns!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

                Nie zauważył nic, ale rozważa czy to dobry wybór
                Ten Mobil to dobry olej, warunek żeby był oryginał, ewentualnie doprawić AR9100 i dobrać odpowiedni interał do stylu i warunków jazdy. Tyle.

                Komentarz


                • Witam,
                  Zbliża się kolejna wymiana oleju w fabii 1.6 tdi CAYC ciągle z dpf, co polecicie jako zamiennik dla Lazerway LL 5W/50. Autko po lekkim programie, przeważnie jeździ krótkie odcinki po mieście, co dwa tygodnie lata 2x300 km.

                  Komentarz


                  • Wkradł się błąd, do tej pory używałem Lazerway LL 5W30, ostatnio wpadł Xado Atomic 5w30, teraz szukam następce najchętniej spełniającego normy VW 504, 507.
                    Ewentualne oferty mogą być na PW

                    Komentarz


                    • Wyślę Tobie po południu info na PW
                      Ile auto ma najechane, jaka moc po programie? DPF rozumiem, że jest. EGR wyprogramowany? Auto stoi pod chmurką czy w garażu?
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Odpowiadam:
                        - stan licznika 235 000 km,
                        - około 130 KM,
                        - DPF i EGR ciągle pracują,
                        - auto przeważnie nocuje pod chmurką, czasami w garażu.

                        Komentarz


                        • poszło PW - poczytaj i sam zadecydujesz co i jak
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • a czemu pw? nie mozna tu pisac o olejach w watku? nie rozumiem.....

                            Komentarz


                            • Wielkie dzięki PAOLO ESCOza przekazaną wiedzę, Twoja propozycja była przeze mnie silnie rozważana, teraz jestem pewien co do zakupu, a i wskazany dodatek zaaplikuje
                              Kupuję olej z normą 504, 507 jednak zmieniam maksymalnie co 15 000 km, mimo że wymiana wychodzi dwa razy w roku.
                              jeszcze raz wielkie dzięki

                              Komentarz


                              • pozdrawiam
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • To na jaki olej w końcu padło? Jeżeli nie tajemnica.

                                  Komentarz


                                  • private message - to prywatna wiadomość ... a dlatego prywatna, by uniknąć podnoszenia sobie ciśnienia na forum...nikt nie zarzuci reklamy, promowania czy też własnych preferencji...a tak faktycznie to nie mam ochoty robić reklamy sprzedawcom ani wdawać się w dysputy o olejach, bo po prostu nie mam czasu na to...
                                    Kolega krystianshoota dostał małe info i sam podejmie decyzje. Jak zechce to podzieli się informacją.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • niby ok, ale idąc tym tokiem myslenia to 90 procent postów trzebaby wywalić jako kryptoreklamowe w tym wątku......
                                      nie wpadajmy w paranoje
                                      nikt Tobie nic nie zarzuci normalny, a jesteś "ojcem" tego wątku i znawcą tematu, więc śmiało możesz pisać. A jak ktoś cokolwiek zacznie zarzucać bezpodstawnie to możesz napisać do admina albo moderatora, żeby sprawę rozwiązał.

                                      Komentarz


                                      • sew1981 - ja ostatnio nie mam nawet czasu "taczki załadować" bo sam jestem w pracy ...a co dopiero mówić o pisaniu...wystarczy wspomnieć, że od miesiąca mam olej na wymianę i ...do tej pory go nie zmieniłem
                                        ps. odnośnie w/w posta - nie przesadzajmy...
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • no właśnie ja nie przesadzam, po to są wątki olejowe (gdzie piszesz od początku m.in. Ty), żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a nawet podawać źródła skąd olej w dobrych cenach mamy. Widzę, że i tu i w dziale o "benzynie", ludzie zaczynają dopisywać "może być pw." zadając pytania...... nie wpadajmy w paranoje, przecież porad udzielają ludzie od dawna będący na forum, którzy z dobrej woli pomagają innym, a nie rzeby przytulić jakieś denary.
                                          Jakby ktoś próbował tu handel tworzyć bezczelnie (tymbardziej ktos nowy), to proszę to zgłosić do zarządców/moderatorów, jak sami tego nie zauważą w porę. Zostanie to usunięte lub przeniesione do działu giełdy
                                          toż to logiczne, jak słonce

                                          Komentarz


                                          • O to to... zgadzam się w zupełności... od tego jest forum żeby można było sobie pomagać i podzielić tym co się wie z dobrej woli. Jeżeli jest inaczej to nie powinno się to nazywać forum...
                                            Uważam że tutaj nie ma takich tendencji jak na Grupie FB gdzie nie raz ludzie sobie potrafią nawrzucać bez owijania... Trochę inny poziom... Ali pisanie PW trochę mija się z celem...

                                            Komentarz


                                            • Panowie pisze w imieniu kolegi.Kupil Audi z silnikiem 2.0 TDI 170KM o oznaczeniu silnikaCFFB.Nalatane ma 130 tys.Jezdzi glownie krotkie odcinki 12km do pracy,czyli wokol komina.Uwazam ze to ciezkie waruki pracy silnika i nie bardzo wiem co mu doradzic.Ma pdf,silnik w dobrym stanie.Oczywiscie jestem na biezaco w watkach olejowych.ale ......prosze o porade.






                                              mirus67

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mirus1967 Zobacz wpis
                                                Ma pdf,silnik w dobrym stanie.
                                                Jak pdf - to proponuję Adobe Reader
                                                1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                                                160KM --> 221KM
                                                250Nm --> 333Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mirus1967 Zobacz wpis
                                                  Panowie pisze w imieniu kolegi.Kupil Audi z silnikiem 2.0 TDI 170KM o oznaczeniu silnikaCFFB.Nalatane ma 130 tys.Jezdzi glownie krotkie odcinki 12km do pracy,czyli wokol komina.Uwazam ze to ciezkie waruki pracy silnika i nie bardzo wiem co mu doradzic.Ma pdf,silnik w dobrym stanie.Oczywiscie jestem na biezaco w watkach olejowych.ale ......prosze o porade.

                                                  Przede wszystkim na krótkie odcinki zająłbym się układem paliwowym i obróbki spalin

                                                  Dodatki do paliw - Octavia Club Polska

                                                  Ja mam analogiczna sytuacje i stosuje Eurol FS 0W30 z 50700 do tego AR9100 i jeśli mam 100% miasta wymiana co 10kkm a jeśli mam trasy to max 15kkm. Prosto, bezpiecznie i skutecznie

                                                  Komentarz


                                                  • No jo primanus,wyszlo przejezyczenie.Dzieki doktorze pedros za szybki odzew.Ale on w zyciu nie kupi eurola,bo on zwyczajnie o nim nie slyszal,w sumie nie tyle on co jego mechanik.Chce zalac Motulem 8100X-clean+,ale moim zdaniem to sredni pomysl.Wiec co mu jeszcze podpowiedziec,kasa u niego nie ma znaczenia.
                                                    mirus67

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X