Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Żartujesz, czy poważnie piszesz?
    Wiesz na czym polega handel? Na tym właśnie by pokazać produkt z jak najlepszej strony. Co nie zawsze jest zgodne z prawdą.

    Może inaczej. Czy labolatorium jest w stanie na podstawie próbki stwierdzić, że wysłana do nich próbka to próbka dokładnie tego produktu z tej konkretnej butelki?
    Odpowiem za Ciebie nie jest.
    Tak wiec moge wysłać co chcę w tej próbce.
    Jakby przed aferą z oponami specjalnie wyprodukowanymi do testów ktoś powiedział o takim pomyśle zostałby wyśmiany.
    A tutaj mówimy o śmiesznym nalaniu czegokolwiek przez osobę żyjącą z handlu danego produktu i wysłaniu do labolatorium. No tańszej reklamy mieć nie można.
    Trochę już w życiu widziałem i tam gdzie wchodzą pieniądze- handel zawodowy tam nie ma uczciwości niestety.

    Takie testy miałyby sens jakby na forum zrobiono zrzutkę i np.sew czy Paulo wysłał conajamniej DWIE próbki oleju nikomu nie mówiać gdzie znajduje się interesujący nas produkt.
    Na forum Avensis koledzy robili test kilku olejów 2t i wtedy można mówić o lepszym czy gorszym oleju.
    Inaczej dla mnie takie testy są małowiarygodne.
    Ja nie twierdze tutaj, że jakiś produkt jest zły. Pewnie jest bardzo dobry. Ja zwyczjanie nie ufam handlarzom.

    Komentarz


    • Nie ufasz handlarzom a każdy kto sprzedaje jest handlarzem więc jeśli kupujesz olej (sam go nie produkujesz)to komuś trzeba zaufać tak czy nie?
      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

      Komentarz


      • Oczywiscie ufam kolegom z forum, którzy nie mają interesu w polecaniu danego produktu. Potem wchodzę na stonę handlarza i zamawiam produkt, który mnie interesuje. O to cała filozofia.
        Ja nie wiem czego ty w tym nie rozumiesz.
        Jest dział ogłoszenia komerycjne i tam powinno się reklamować swoje produkty.
        A nie udawać niezależnego experta-sprzedawce bo to zwykły konflikt interesów.
        Zobacz sew i ja prosiliśmy o rade i zero odzewu. Minie kilka dni lub tygodni ktoś napisze jaki olej do 1.4 tsi i już temat tętni życiem, bo jest szansa komuś coś sprzedać. A tak nie powinien wyglądać ten temat.

        Ps. Już kolega nie potrzebuje rady kupił sobie Castrola.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
          Pod warunkiem, że zlecone są przez osoby niezależne do niezależnego laboratorium. Bo olej wysłany przez osobę, która z tego czerpie korzyść to zwykły śmiech na sali dla mnie.
          Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.

          Komentarz


          • Xxxxx
            Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

              Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.

              A gdzie ja takie coś napisałem. Nie wtykaj mi słów których nie napisałem! Napisałem, że DLA MNIE jakiekolwiek badanie ma sens tylko jeżeli próbke wyśle osoba np. z forum a nie osoba zajmująca się handlem.

              Nie życzę sobie byś pisał na mój temat rzeczy których ja nie napisałem

              Komentarz


              • W ogóle zamiast zajmować się szukaniem problemu gdzie go nie ma zacznij sie udzielać w innych wątkach a nie tylko olejowych. Bo nie ładnie to wygląda z Twojej strony. Forum upada a wpadasz tylko po to by w wątkach olejowych się udzielać.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez wojtaszekm Zobacz wpis
                  Krótkie pytanie do znawców tematu: silnik 1.6 TDI CR (wymagana norma VW 504/507) Z punktu widzenia ochrony silnika co polecacie Specol SpecPremium C3 wv 504/507, czy Total Quartz Ineo LongLife 0w30 (miałem w silniku tego Totala na zimę, teraz na lato wlałem Specola - cenowo porównywalnie (Total ciut droższy), ale który dla silnika będzie lepszy wg Was?
                  Shell Helix Ultra 0W30 AV-L
                  Total Quartz Ineo Long Life 0W30

                  Obydwa mają oficjalną aprobatę VW504/507 (Specol jej nie ma) i są w cenie 120-130zł za 5 litrów. Shell AV-L jest oparty na bazie GTL i ma bardzo dobre parametry potwierdzone testami VOA.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                    Pod warunkiem, że zlecone są przez osoby niezależne do niezależnego laboratorium. Bo olej wysłany przez osobę, która z tego czerpie korzyść to zwykły śmiech na sali dla mnie.
                    Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.
                    Po co te insynuacje? Laboratorium nie jest w stanie zweryfikować jaki dokładnie produkt testuje (chyba że otrzymuje je w oryginalnym zaplombowanym opakowaniu). Czysto teoretycznie, istnieje więc możliwość, że laboratorium otrzymuje próbkę do analizy UOA z deklaracją pochodzenia z danego silnika po przepracowaniu na 15.000km, gdy w rzeczywistości wartość ta wynosi 5.000km.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                      W ogóle zamiast zajmować się szukaniem problemu gdzie go nie ma zacznij sie udzielać w innych wątkach a nie tylko olejowych. Bo nie ładnie to wygląda z Twojej strony. Forum upada a wpadasz tylko po to by w wątkach olejowych się udzielać.
                      Udzielam się w innych watkach również tak dla Twojej wiadomości. Czemu uważasz, że jak np. ja zlecę badanie to wynik będzie inny? Uważasz, że jestem w stanie wymóc na producencie aby przygotował pod badanie specjalny olej? Nie wiem czy wiesz ile kosztuje wyprodukowanie takiego specjalnego oleju. W skrajnych przypadkach w grę wchodzą tysiące euro. I producent oleju ma odstawiać taką szopkę aby jakiś handlarz z Polski się pochwalił, że olej fajnie wyszedł w badaniu? A weryfikacja jest dziecinnie prosta bo zawsze ktoś inny może wysłać próbkę oleju sklepowego do badań i opublikować wyniki i jak będą różne (znacząco) od tego co zostało wcześniej opublikowane to się zrobi afera. Sugerujesz, że mogę być oszustem i bardzo łatwo Ci to przychodzi chociaż nie masz żadnych dowodów. Mógłbym zacząć snuć teorie, ze jesteś opłacany przez konkurencje dlatego próbujesz deprecjonować wyniki badań z niezależnych laboratoriów. I dorobić do tego całą ideologię i snuć niczym nie poparte dywagacja. Ale to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi. Nie popadajmy w paranoje. A jeśli chodzi o badania to na szczęście jest coraz więcej opublikowanych wyników badań zlecanych przez różnych forumowiczów. Insynuacje to dla mnie bardzo niefajna forma prowadzenia dialogu. Bo bardzo łatwo się kogoś nie wprost odkaża nie majac jakichkolwiek dowodów i pozostając w zasadzie zupełnie bezkarnym. Nie pisze tu o tym aby nie być krytycznym ale należy zachować odpowiednie proporcje.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

                        Po co te insynuacje? Laboratorium nie jest w stanie zweryfikować jaki dokładnie produkt testuje (chyba że otrzymuje je w oryginalnym zaplombowanym opakowaniu). Czysto teoretycznie, istnieje więc możliwość, że laboratorium otrzymuje próbkę do analizy UOA z deklaracją pochodzenia z danego silnika po przepracowaniu na 15.000km, gdy w rzeczywistości wartość ta wynosi 5.000km.
                        W przypadku testów UOA zawsze mogą być przekłamania. Na czyście jest bardzo wiele analiz. A teraz wytłumacz mi jak można podrobić badanie VOA? I kto to insynuuje?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

                          W przypadku testów UOA zawsze mogą być przekłamania. Na czyście jest bardzo wiele analiz. A teraz wytłumacz mi jak można podrobić badanie VOA? I kto to insynuuje?
                          Kolega shok zwrócił uwagę na fakt, że laboratoria nie mają możliwości weryfikowania pochodzenia badanych próbek i że jest sceptyczny względem badań UOA/VOA zleconych przez osoby zajmujące się handlem olejów. Ma do tego prawo. Nie wiem więc dlaczego zarzuciłeś mu, że sugeruje fałszowanie tych wyników przez laboratoria.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

                            Kolega shok zwrócił uwagę na fakt, że laboratoria nie mają możliwości weryfikowania pochodzenia badanych próbek i że jest sceptyczny względem badań UOA/VOA zleconych przez osoby zajmujące się handlem olejów. Ma do tego prawo. Nie wiem więc dlaczego zarzuciłeś mu, że sugeruje fałszowanie tych wyników przez laboratoria.
                            Dzięki bo już myślałem, że piszę nie zrozumiale.

                            Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

                            Udzielam się w innych watkach również tak dla Twojej wiadomości. Czemu uważasz, że jak np. ja zlecę badanie to wynik będzie inny?
                            Ale ja nigdzie wcześniej nie napisałem, że chodzi mi o Twoją osobę. Ja nie mam osobiście nic do Ciebie. Po raz kolejny piszesz coś co ja nie powiedziałem.

                            Do Ciebie zwróciłem się jedynie, że szukasz problemu gdzie go nie ma.

                            Ja już ostatni raz wypowiedziałem się na temat forumowych handlarzy i ich udzielania się w tematach olejowych.
                            W sumie to niech będzie tutaj " wolna amerykanka" i ten wątek zgaśnie podobnie jak całe forum.

                            Pozdrawiam.
                            Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

                            Komentarz


                            • Tylko laboratoria przy zakładach produkcyjnych , w Polsce tylko kilka takowe ma dysponują własnym widmem spektralnym i na podstawie tego mogą stwierdzić czy dany lej jest oryginalny czy podrobiony.
                              Każde inne posiadają szereg referencji i aprobat i wykonują je rzetelnie co wato zaznaczyć nie wszystkie w tych samych metodach ASTM co powoduje wypaczanie faktycznie niekiedy wyników.

                              Pozdrawiam serdecznie
                              Piotr Dziektarz
                              Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • coś sie zmieniło w temacie oleju do cfbg przez ostatni rok? lałem eurola 0w30 który był tak zachwalany ale moze jest cos jeszcze lepszego?
                                tomek evo a ty odpiszesz na pw w kwestii zakupu czy mam odpuścic temat i iść do konkurencji?? :P
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • feecle widzę że polecasz shella. powiedz jak wygląda silnik po używaniu tego oleju?? Ma on właściwości oczyszczające??

                                  Komentarz


                                  • to jak tam ktoś cos podpowie? kupowac dalej eurola czy zmieniać?
                                    BYŁA o1 rs
                                    BYŁA o2 1.6
                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Bigus Zobacz wpis
                                      feecle widzę że polecasz shella. powiedz jak wygląda silnik po używaniu tego oleju?? Ma on właściwości oczyszczające??
                                      Dobry olej. Czyści ale chyba nikt przy wymianie nie odkrdca dekla by zobaczyć jak czysto

                                      Komentarz


                                      • Jakieś oponie o Totalu? Ktoś jeździ?
                                        Dość niska półka cenowa ale opinie w necie ma dość dobre
                                        Olej nie przejedzie więcej niż 10-12 tyś km.
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • Tani dobry olej. Lepszy od promowanego Motula

                                          Komentarz


                                          • Że lepszy to moim zdaniem niekoniecznie. Total ma kilka naprawdę niezłych produktów jak np. 0W40 i jest w przystępnych cenach ale "średnia jakość" produktów Motula jest moim zdaniem wyższa.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                              Że lepszy to moim zdaniem niekoniecznie. Total ma kilka naprawdę niezłych produktów jak np. 0W40 i jest w przystępnych cenach ale "średnia jakość" produktów Motula jest moim zdaniem wyższa.
                                              Tomek rozwiń stwierdzenie..... Dlaczego niekoniecznie?

                                              Komentarz


                                              • Olej lany z beczki w Norauto to ponoć Total. Kumpel zmieniał u nich olej z normą505.01 i ponoć to Total. Ale on na olejach się nie zna.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

                                                  Shell Helix Ultra 0W30 AV-L
                                                  Total Quartz Ineo Long Life 0W30

                                                  Obydwa mają oficjalną aprobatę VW504/507 (Specol jej nie ma) i są w cenie 120-130zł za 5 litrów. Shell AV-L jest oparty na bazie GTL i ma bardzo dobre parametry potwierdzone testami VOA.
                                                  Jak to Specol SpecPremium C3 (niebieska bańka) nie ma aprobaty 504/507? Wg strony producenta, sprzedawców ma. Sam zalałem go do 2.0 CR110KM. Przejechane mam na nim ok. 5000km. Poprzednio lany był olej z ASO z wymianami co 15k km. Wg mnie Specol znacznie lepiej "myje". Czarny był po ok. 1000km od wymiany. Poprzedni, czyli olej z ASO pozostawał brązowy przez ok. 5000km od wymiany.

                                                  Komentarz


                                                  • Witam,
                                                    Specol nie jest złym olejem, kwitu nie ma jak większość olejów na normę VW 504.00 ale ją spełnia.
                                                    Opinie klientów są bardzo pochlebne.
                                                    Cena poniżej 90zł/4L robi robotę niemniej jak oleju ubywa to lepiej zalać coś wyższej klasy np. NESTE 5W30
                                                    Pozdrawiam
                                                    Piotr Dziektarz
                                                    Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X