Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zalany Xado 5W40 Atomic Infinity + filtr Filtrona. Zakup w Oil Spa, podziękowania .
    Przebieg 202 tys. Pojawiło się pocenie olejem na połączeniu pompa oleju -> obudowa filtra.
    Wcześniej (w kolejności od ostatniego) Specol 0W40 (zimą się sprawował się rewelacyjnie), Neste 0W40, Orlen 5W40, Lotos 5W40, M1 0W40.
    Z wrażeń, to ten Xado pachnie całkiem przyjemnie, jak np. środek do czyszczenia w domu. Żaden inny olej, który miałem tak nie pachniał. To tak w ramach małych zboczeń, w związku z czytaniem forum
    Ostatnio edytowany przez dragster; 7924.
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz


    • Panowie Kolegowie...
      Jako, że zbliża się wymiana oleju (przejechane już 10kkm) to mam pytanie, takie trochę okołoolejowe.
      W ciągu ostatniego półrocza zauważyłem delikatnie zwiększone zużycia paliwa (powiedzmy około 7-8%).
      Wiem, że to nie jest dużo w przeliczeniu na $$, ale nie o to mi chodzi.
      Zastanawiam się czy może to być "wina" oleju.
      Teraz jeżdżę na Shellu, wcześniej miałem Statoila.
      Jedyne rzeczy jakie zmieniłem w samochodzie to dystanse, obniżenie zawieszenia i ostatnio wyciszenie drzwi (ale palił więcej już przed wyciszeniem).
      I tu pytanie do Was - wina Shella? Spróbować coś innego w O3 CKFC 2.0TDI z przebiegiem 80kkm?
      Czy spróbować zrobić płukankę?

      Dzięki!
      Rafał

      Komentarz


      • Ja za wzrost spalania obwiniałbym raczej niższe temperatury, albo inne opony.

        Komentarz


        • kylo125 to też brałem pod uwagę, ale samochodem jeżdżę już dwa lata i widzę tendencję zwyżkową w spalaniu przez ostatnie miesiące.
          Mam dobre porównanie, bo często pokonuje dokładnie te same trasy kilkusetkilumetrowe.
          Rafał

          Komentarz


          • U siebie jakoś nigdy wpływu oleju na spalanie nie zaobserwowałem, zresztą 7-8 % to wydaje mi się za dużo na sam olej.
            Jeśli to nie wpływ temperatury czy zimówek to szukałbym prędzej w trzymających hamulcach, no bo przy tym przebiegu to raczej wtryski nie leją.
            Miałem niedawno taki przypadek w "nowym" nabytku że palił mi co najmniej litr więcej po zakupie niż teraz.
            Klocki były już na wykończeniu i musiały hample delikatnie trzymać bo po zmianie klocków spalanie lekko spadło.

            Komentarz


            • kylo125 dzięki, sprawdzę to.

              Nadal stoję przed wyborem - jaki olej do CKFC z przebiegiem 80kkm? Jakieś sugestie Panowie?
              Rafał

              Komentarz


              • do 1,9 BXE jaki teraz olej "modny"?
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                  Panowie Kolegowie...
                  Jako, że zbliża się wymiana oleju (przejechane już 10kkm) to mam pytanie, takie trochę okołoolejowe.
                  W ciągu ostatniego półrocza zauważyłem delikatnie zwiększone zużycia paliwa (powiedzmy około 7-8%).
                  Wiem, że to nie jest dużo w przeliczeniu na $$, ale nie o to mi chodzi.
                  Zastanawiam się czy może to być "wina" oleju.
                  Teraz jeżdżę na Shellu, wcześniej miałem Statoila.
                  Jedyne rzeczy jakie zmieniłem w samochodzie to dystanse, obniżenie zawieszenia i ostatnio wyciszenie drzwi (ale palił więcej już przed wyciszeniem).
                  I tu pytanie do Was - wina Shella? Spróbować coś innego w O3 CKFC 2.0TDI z przebiegiem 80kkm?
                  Czy spróbować zrobić płukankę?

                  Dzięki!
                  A co to był za Shell?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                    a co to był za shell?
                    shell helix ultra ect c3 5w30
                    Rafał

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis

                      shell helix ultra ect c3 5w30
                      Jak byłeś zadowolony ze Statoila możesz wrócić, od siebie jeżeli ma być 5w30 to Ravenol VMP, Amsoil ECF, Redline Euro-Series - wsio na najlepszych bazach.

                      Komentarz


                      • cytrynowiec do Statoila przekonay mnie dobre opinie PAOLO ESCO. Shella kupiłem, bo nie mogłem znaleźć Staoila nigdzie
                        Czy musi być 5w30 to nie wiem? Musi?
                        Olej zmieniam co 12/13kkm.
                        Ostatnio edytowany przez Milord; 25419.
                        Rafał

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                          cytrynowiec do Statoila przekonay mnie dobre opinie PAOLO ESCO. Shella kupiłem, bo nie mogłem znaleźć Staoila nigdzie
                          Czy musi być 5w30 to nie wiem? Musi?
                          Olej zmieniam co 12/13kkm.
                          Oczywiście że nie musi...może być też 0w30 i tu ze znanych mi i używanych przeze mnie mamy Shell AV-L 0w30, Shell ECT C2/C3 0w30 na GTL, oraz Eurol FS 0w30 - na PAO. Poniżej cała lista z aprobatą 507.00
                          Captcha
                          Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                          Komentarz


                          • cytrynowiec dzięki wielkie!
                            Rafał

                            Komentarz


                            • A jaka jest różnica między 0w30 a 5w30?

                              Komentarz


                              • Jak na moje oko to jeden ma 0 (zero) z przodu, a drugi 5 (piątke)

                                Komentarz


                                • leonn też to chciałem napisać ale się wstrzymałem...
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • leonn PAOLO ESCO zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
                                      A jaka jest różnica między 0w30 a 5w30?
                                      a poza tym na zero z przodu można wcześniej butowac gdyż w niższej temperaturze uzyskuje właściwości smarne.

                                      ja cała flotę chce przerzucić na 0W ... nawet jeśli interwał przypada na całe lato tylko.

                                      ps. Pytanie faktycznie ultra precyzyjne

                                      Komentarz


                                      • testował ktoś?

                                        Strony nie znaleziono - REVLINE

                                        warto do 2.0 TDI CR CFHF czy lepiej sobie nim gitary nie zawracać?

                                        Komentarz


                                        • Zagadaj do nich niech podziela się VOA. Jak nie mają to rozkręcamy karuzele śmiechu na nowo

                                          a tak poważnie sądzę ze ryzyko małe, olej spełnia normy.

                                          Komentarz


                                          • Osobiście nie polecam ale z góry zaznaczam, że nie znam tego konkretnego oleju natomiast nie mam po prostu zaufania do producenta tego oleju.

                                            Komentarz


                                            • Panowie.
                                              Czas na wymianę oliwki w octavii z motorem asv. Obecnie zalany motul specyfic 5w40.
                                              W związku z tym pytanie, czy w podobnych pieniądzach lepiej zalać coś innego czy sobie głowy nie zawracać i dalej lać tego motula?

                                              Komentarz


                                              • Do tego silnika wybór olejów jest bardzo duży i niekoniecznie muszą to być oleje c3. Ze swojej strony mogę polecić np. Meguina Super Leichtlauf 5W40 ale wybór jest bardzo szeroki.

                                                Komentarz


                                                • Wlasnie kupuje Punto II 1,9 jtd 86km. To moj pierwszy turbo-diesel , nie znam sie na tym wcale :P

                                                  Jakie parametry powinien miec olej do tego silnika ?

                                                  Do skody z lpg zalewam od dluzszego czasu Lotosa 5w40. Czy do Jtd nadaje sie cos z Lotosza ? jakos przywiazalem sie patriotycznie do marki :P
                                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                                  Jeżdżę w blasku
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                                  Komentarz


                                                  • A czy Panowie kojarzycie czy Statoil Lazerway jest jeszcze dostępny czy znika z rynku?
                                                    Rafał

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X