Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z innej beczki hipotetycznie zapytam bo do dpf potrzebne są oleje z norma 507.00 (teoretycznie).

    One z założenia są tzw mid SAPS.
    Jak domniema się - przyczyna klęski filtra cząstek stałych jest nie sadza, której łatwo można pozbyć się lecz spopielona sucha pozostałość po ew spalonym oleju i innych dziwnych dodatkach do ON.

    Teraz tak, chcąc mieć DPF w dobrej kondycji i mając pod ręka modyfikatory tarcia jak AR9100 czy zastosowanie oleju powiedzmy ACEA C1 czyli low SAPS z obniżonym HTHS nie jest jakimś pomysłem na wydłużenie trwałości osprzętu jak i samego silnika? Przy okazji samo spalanie powinno być na niższym poziomie.

    Oleje C1 również cechują się stabilnością oksydacyjną zwłaszcza API SN a zmniejszona lepkość powinna być tolerowana przez pompę oleju (chyba, bo tego nie sprawdzałem) a komplet z olej plus AR z powodzeniem wytrzymałby >15kkm

    Co jeszcze niesie za sobą norma 507.00 co czyni ja odpowiednia projektowo do TDI VAG?
    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

    Komentarz


    • pedros w takim przypadku jak piszesz trzeba wzmocnić film smarny, a więc AR9200 / 9300. Dodatkowo można założyć mix np. 9100/9200. Bo tu są potrzebne tzw, koloidalne środki smarne, które bardziej niż ZDDP chronią przed tarciem i zużyciem. HTHS 2.9 to dość nisko, ale ja u siebie w silniku miałem chyba 3.3 z AR mixem, temp. oleju absolutnie nie dawały żadnego powodu do niepokoju.

      Komentarz


      • ... czy Wy nie za bardzo kombinujecie i sami sobie "nie robicie pod górkę" ? ... jeżeli już to nie żaden olej z C-1 ale... z C-4 czyli "norma dla renault" - Olej niskopopiołowy z ACEA C4 który wydłuża żywotność filtrów cząstek stałych, dzięki temu że ilość dodatków popiołowych w oleju, takich jak siarka, fosfor, popiół siarczanowy (low SAPS – Sulphated Ash Phosphorus Sulphur) jest nie większa niż 0,79 proc. No i najważniejsze ma HTHS min. 3,5 ... trzeba "coś" lepszego do diesla z DPF-em?

        "pierwszy-lepszy" olej z C-4 - ORLEN OIL - Oleje samochodowe, PLATINUM, dobierz olej ...
        Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
          ... czy Wy nie za bardzo kombinujecie i sami sobie "nie robicie pod górkę" ? ... jeżeli już to nie żaden olej z C-1 ale... z C-4 czyli "norma dla renault" - Olej niskopopiołowy z ACEA C4 który wydłuża żywotność filtrów cząstek stałych, dzięki temu że ilość dodatków popiołowych w oleju, takich jak siarka, fosfor, popiół siarczanowy (low SAPS – Sulphated Ash Phosphorus Sulphur) jest nie większa niż 0,79 proc. No i najważniejsze ma HTHS min. 3,5 ... trzeba "coś" lepszego do diesla z DPF-em?

          "pierwszy-lepszy" olej z C-4 - Link ...
          Teoretyzuje tylko by zrozumieć te tribologię aby sobie udowodnić że olej o najniższym poziomie SAPS i najniższy poziomie HTHS a przez to lekkobieznym okraszonym nowoczesnym pakietem AW EP nie zniszczą silnika jednocześnie wydłużając trwałość urządzeń obróbki spalin.

          tak czy inaczej na razie grzecznie trzymam sie pińcyt siedem.

          Komentarz


          • Panowie napiszcie tak po prostu, bo co roku jak tu wchodze to zmieniaja sie trendy i produkty olejowe i wchodzą nowe dodatki.
            Co teraz wlać zeby było najlepiej do 2.0 TDI CR CEGA po chipie na 205 koni z przebiegiem 100.000km. Auto uzytkowane tylko w miescie.
            Jaki olej i jaki dodatek zeby było the best.
            W zweszłym roku polecono mi i taki zalałem Statoil Lazerway ll 5w30 plus Archoil 9100. Zmiana co 10.000km.

            Komentarz


            • Ja może napiszę że obecnie najlepsze opinie zbiera Finski olej NESTE silniki ku mojemu zaskoczeniu chodzą wręcz doskonale widać że nawet silniki tuningowane dają radę i oleju nie zaczyna ubywać nawet po 10-12 miesiącach.
              To ten olej:
              Szukaj - Zmienolej.pl

              Ale jest jeszcze Polska gwiazda mało kto go używa ale jest mega tani, spełnia ( nie ma oficjalnej aprobaty jak NESTE) VW 507 a silniki wg. klientów chodzą tak dobrze jak na znanym Motulu X-Clean +
              To nasz rodzimy Specol 5W30 :
              Szukaj - Zmienolej.pl

              Nie widzę sensu aby lać 9100 efekt będzie jak na NESTE może jeszcze minimalnie wyciszy dodatkowo silnik.
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • PAOLO ESCO

                Poniżej link do Neste o którym wspomina Pidziek:
                Link

                a tak wygląda zestawienie parametrów olejów Statoil LazerWay i Neste:
                zestawienie.jpg

                Niestety nie ma porównania TBN.

                Ponieważ tego LazerWay'a już nie będzie w sprzedaży, myślę żeby w przyszłym roku się przymierzyć do tego Neste - co o tym sądzisz ?
                pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                Komentarz


                • pacocases -ja właśnie zamówiłem 20 opakowania LazerrWay C3 + LazerWay TDI ...więc "ja nie mam problemu" ze Statoilem a takna poważnie -podziękowania po raz kolejny dla Michała
                  Neste LL 5W30 - zawsze miałem na niego ochotę ale trochę cena wyższa od Statoila była ... a ja kupiłem tego LazerWaya po 16 zł za litr a TDI po12,50 ...wiec wiecie "nie miałem wyboru" Najlepsze, że olej przyjeżdża do mnie w ten poniedziałek a już wiem że chętnych mam tyle, że nie dla wszystkich wystarczy
                  Za 30 min jadę w trasę jak wrócę i będę miał ochotę to coś tam "szrajbnę"
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Nasz Specol 504/507 też nie ma czego się wstydzić, wręcz przeciwnie bo przy takim Neste dużo tańszy olej ma najnowszym pakiet dodatków, a bazą też nic mu nie ustępuje... wystarczy spojrzeć na VOA.

                    290.jpg

                    Komentarz


                    • Macie też takie wrażenie,że LazerWay jest bardzo tłusty. Ja porównujac go do innych olejów takie mam wrażenie. Oczywiście na plus tego oleju.

                      Komentarz


                      • shok-tak,pisałem o tym nie raz...
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • W zasadzie powinieneś napisać zamiast "jest" to był - w czasie przeszłym. LazerWay już oficjalnie nie kupicie chyba, że pozostałości na stacjach Statoil ...ale 35-40 zł za 1L to lekka przesada...
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez pacocases Zobacz wpis
                            PAOLO ESCO

                            Poniżej link do Neste o którym wspomina Pidziek:
                            Link

                            a tak wygląda zestawienie parametrów olejów Statoil LazerWay i Neste:
                            zestawienie.jpg

                            Niestety nie ma porównania TBN.

                            Ponieważ tego LazerWay'a już nie będzie w sprzedaży, myślę żeby w przyszłym roku się przymierzyć do tego Neste - co o tym sądzisz ?
                            Kup NESTE i zalej bedziesz czuł różnice cyferki i literki mają się nijak do wartości faktycznych użytkowych tak samo zalej sobie Motula X-Clean + i później Specola 5W30 ...:-)
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Nasz Specol 504/507 też nie ma czego się wstydzić, wręcz przeciwnie bo przy takim Neste dużo tańszy olej ma najnowszym pakiet dodatków, a bazą też nic mu nie ustępuje... wystarczy spojrzeć na VOA.

                              290.jpg
                              To ja mam zagadkę (retoryczna)

                              ile można razy wymienić sobie olej Specol w cenie wymiany oleju w ASO?

                              Pomijam oszczędności - podoba mi się -powinien ładnie chłodzić bo lepkość w stu ma relatywnie niższa niż inni.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                                Pomijam oszczędności - podoba mi się -powinien ładnie chłodzić bo lepkość w stu ma relatywnie niższa niż inni.
                                Następny po Ravenolu VMP kandydat do testów dla mnie.

                                Komentarz


                                • Za te cenę warto jako dopychacz do paczki
                                  Domniemam ze nowa formulacja jest już dominująca u dostawców Specola?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                    Za te cenę warto jako dopychacz do paczki
                                    Domniemam ze nowa formulacja jest już dominująca u dostawców Specola?
                                    Ważne aby Specol miał powtarzalność tych bardzo dobrych parametrów. ,Eurol z tym tematem nie ma problemu ,mam nadzieję ,że Specol również .
                                    Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis

                                      Ważne aby Specol miał powtarzalność tych bardzo dobrych parametrów. ,Eurol z tym tematem nie ma problemu ,mam nadzieję ,że Specol również .
                                      Zawsze są drobne odchylenia byle mieściły sieci granicach błędu.

                                      cieszy mnie fakt ze wreszcie można znaleźć oleje 504 507 o:

                                      - relatywnie wysokiej liczbie zasadowe TBN - 8 plus

                                      - wysokim indeksie lepkości w okolicach 200

                                      - atrakcyjnej cenie i dostępności

                                      - atrakcyjnych lepkosciach np 0W30

                                      Mam na myśli:

                                      Eurol Syntence FS 0W30 (nie wiem jaki jest 5W30)
                                      Shell AVL 0W30
                                      Specol VW 504/507 (tego jeszcze nie ujezdzalem)




                                      Komentarz


                                      • Ubiegłej zimy w dwunastoletnim TDI miołem Specola 0W40 i turbo nic nie świszczało na zimnym motorze (a na innych oliwach to norma), a i szklanki nie klikały, tak, że tyż muszę go pochwalić. A i ubytek w ciągu 15 kkm był ok. 0,7 l (jazda 50/50 highway/city).
                                        Silnik R18A2.
                                        http://www.dadrl.org.uk
                                        http://www.lightmare.org

                                        Komentarz


                                        • Od dłuższego czasu jestem pod wrażeniem VOA Specola ,ale siedziba firmy/magazyn nie wyglądają najlepiej (duża ilość towaru stoi na dworze,przynajmniej tak to wygląda ) w porównaniu np z Orlenem, Lotosem, czy Eurolem to przepaść .
                                          Foto na dole

                                          Mapy Google
                                          Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                          Komentarz


                                          • Te zakłady, opakowania - a raczej etykiety, bałagan w specyfikacjach wpisuje się w niechęć klientów, którzy mogliby kupić ten olej. Zobaczymy jak będzie dalej, bo właśnie najnowsza karta spec. 504/507 nadal nie jest na stronie. To jest sytuacja natychmiast do poprawy.

                                            Komentarz


                                            • Odnośnie wyglądu fabryki Specola, pewnie powoli będzie się to zmieniać na plus, chyba, że zatrudnią:
                                              - wybitnego dyr. ds. strategii i marketingu + auto służbowe + sekretariat,
                                              - wybitnego dyr. ds. logistyki + auto służbowe + sekretariat,
                                              - wybitnego dyr. ds. optymalizacji produkcji + auto służbowe + sekretariat,
                                              - wybitnego dyr. ds. finansowych + auto służbowe + sekretariat,
                                              - znakomite zewnętrzne firmy audytowe i doradcze,
                                              i wtedy będzie od razu pięknie i ładnie, przez 2 -3 lata, aż zarżną firmę strategiami, wizjami, kontrolami-audytami i tabelkami w excelu.

                                              Taki lekko ironiczny, ale nie wyssany z palca, off top.
                                              Ostatnio edytowany przez dragster; 7924.
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                                                Odnośnie wyglądu fabryki Specola, pewnie powoli będzie się to zmieniać na plus, chyba, że zatrudnią:
                                                - wybitnego dyr. ds. strategii i marketingu + auto służbowe + sekretariat,
                                                - wybitnego dyr. ds. logistyki + auto służbowe + sekretariat,
                                                - wybitnego dyr. ds. optymalizacji produkcji + auto służbowe + sekretariat,
                                                - wybitnego dyr. ds. finansowych + auto służbowe + sekretariat,
                                                - znakomite zewnętrzne firmy audytowe i doradcze,
                                                i wtedy będzie od razu pięknie i ładnie, przez 2 -3 lata, aż zarżną firmę strategiami, wizjami, kontrolami-audytami i tabelkami w excelu.

                                                Taki lekko ironiczny, ale nie wyssany z palca, off top.
                                                To już wiem dlaczego w kartach charakterystyki podają wartości „zawartość wody” to pewnie tak na wszelki wypadek kiedy w przyszłości będzie potrzebna jak po cieknie do głównego zbiornika

                                                a narazie wody nie zawiera


                                                wogole na ich miejscu już tworzył bym druga markę o innej nazwie ale nie podpowiadajmy bo n podrożeje.
                                                Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                                                  Odnośnie wyglądu fabryki Specola, pewnie powoli będzie się to zmieniać na plus, chyba, że zatrudnią:
                                                  - wybitnego dyr. ds. strategii i marketingu + auto służbowe + sekretariat,
                                                  - wybitnego dyr. ds. logistyki + auto służbowe + sekretariat,
                                                  - wybitnego dyr. ds. optymalizacji produkcji + auto służbowe + sekretariat,
                                                  - wybitnego dyr. ds. finansowych + auto służbowe + sekretariat,
                                                  - znakomite zewnętrzne firmy audytowe i doradcze,
                                                  i wtedy będzie od razu pięknie i ładnie, przez 2 -3 lata, aż zarżną firmę strategiami, wizjami, kontrolami-audytami i tabelkami w excelu.

                                                  Taki lekko ironiczny, ale nie wyssany z palca, off top.
                                                  OK ja się cieszę ,że jest polski dobry ,nowoczesny olej tylko ,żeby przez tyle lat stali w takim martwym punkcie organizacyjnym to się nie mieści w głowie .
                                                  Historia firmy o której sami napisali na stronie "Firma Specol Sp. z o.o. powstała i działa na rynku od 2002 roku, jednakże doświadczenie produkcyjne posiada od 1995 roku." to minimum 15 lat a magazyny jak w latach 80-tych .
                                                  Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                                  Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                  Komentarz


                                                  • Tego akurat chyba nie było - - nie jest to ani obiektywny ani profesjonalny "test" ale ciekawe spostrzeżenia co do olejów różnych producentów można mieć ...
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X