Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • krzysiekr1 tej firmy nie znam, ale znam z dobrej strony Petrostara i Filtry Gdańsk.

    pedros też się cieszę że mam 0w30, choć faktycznie mrozy żadne, u mnie raptem -7C dziś nad ranem było.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      krzysiekr1 tej firmy nie znam, ale znam z dobrej strony Petrostara i Filtry Gdańsk.

      pedros też się cieszę że mam 0w30, choć faktycznie mrozy żadne, u mnie raptem -7C dziś nad ranem było.
      Faktycznie jaram się jak na Syberii chociaż niektórzy próbowali rano ulepy 15W40 uplynnic co było słychać; )

      Komentarz


      • Ja to się uśmiecham jak po 8h stania auta na -7C po uruchomieniu wrzucam wsteczny a potem 1/2/3 itd.

        Komentarz


        • Mnie xado rozczarował bo uzupełniłem poziom po 4 kkm a nie miało to miejsca przy LM 4100, 4600, Statoil

          Komentarz


          • Xado ogólnie jest chwalone przez użytkowników,a który olej Xado masz zalany?
            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

            Komentarz


            • Robert1 5w30

              Komentarz


              • Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
                Robert1 5w30
                No dobrze, ale który? Z jaką normą? Bo jest ich kilka.

                Komentarz


                • Teraz nie mam dostępu do bańki ale do mojego bxe i chyba była to norma 50700

                  Komentarz


                  • Akurat Xado 504/507 jakościowo nie jest niczym szczególnym...

                    Komentarz


                    • Polecony przez forumowicza ​​​​​​
                      ​​​​​

                      Komentarz


                      • Pytanie jak duża dolewka? Wspomniałeś o TT4600 i taki olej z AR 9100 mam w ASZ z przebiegiem ok. 400 kkm. Ten duet nie dość, że skutecznie doczyścił silnik po Castrolu 505.01 to dodatkowo zużycie oleju na interwał 15 kkm jest mniej niż 0,5 litra. Zmian już było 4-5 chyba.

                        Komentarz


                        • pisałem w tym wątku o moich doświadczeniach olejowych to mogę tylko powtórzyć Jeśli chodzi o LM TT to najlepiej oceniam 4100 niż 4600 bo nic nie dolałem. Mówię o dolewce około 0,5l na interwał wymiany co 15 kkm. Później miałem Lazerway LL 5w30 Jego też oceniam wysoko, bo też nic nie dolewałem. Xado mnie rozczarował dlatego, że po wymianie 4 kkm temu dolałem ok 0,5l. Wiem, wiem, że wg producenta dolewka 0,5l na 1 kkm to norma ale u mnie nieznana bo jak napisałem największa moja dolewka to 0,5 l na 15kkm. Auto w ostatnim czasie nie było wybitnie katowane aby pobrało olej, dlatego wg mnie XADO nie spełniło moich oczekiwań. Żałuję, że Lazerway się "skończył" bo gdyby nie to to nalałbym go ponownie. Amen

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
                            Teraz nie mam dostępu do bańki ale do mojego bxe i chyba była to norma 50700
                            Do 1.9TDI 105KM BXE norma na olej to 505.01. 507. to do silnika z DPF. Ja w swojej OII TDI BXE lałem ELF 5W30 EXCELLIUM DID ,od wymiany do wymiany bez dolewki ,a silnik tak metalicznie nie klepał. "Najgorszy" był Motul wciągał go ponad 0,5l ,a silnik "klepał". Dobry był też Lotos
                            była Octavia II 1.9 TDI
                            jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Jasiek Zobacz wpis
                              Do 1.9TDI 105KM BXE norma na olej to 505.01. 507. to do silnika z DPF
                              Norma 507.00 pokrywa m in. normę 505.01.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez krzysiekr1 Zobacz wpis
                                Pójdę w Ravenola 5W30.
                                Zacytuję sam siebie... silnik zalany Ravenol VMP SAE 5W-30 CleanSynto. Nie przejechałem jeszcze nawet 1000km to nie wypowiem się w żaden sposób na jego temat Planuję teraz mu dolać ARCHOIL 9200 V2 oraz ARCHOIL 6900-D MAX 500 do napędu by trochę wtryski odświeżyć

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez krzysiekr1 Zobacz wpis
                                  Zacytuję sam siebie... silnik zalany Ravenol VMP SAE 5W-30 CleanSynto. Nie przejechałem jeszcze nawet 1000km to nie wypowiem się w żaden sposób na jego temat Planuję teraz mu dolać ARCHOIL 9200 V2 oraz ARCHOIL 6900-D MAX 500 do napędu by trochę wtryski odświeżyć
                                  No i good Archoil kupiony?

                                  Komentarz


                                  • @cytrynowiec Tak jest, już zakupione. Powinienem to mieć na jutro lub max na pon. W przyszłym tygodniu szykuje mi się wyjazd ~300km to będzie okazja by wszystko zalać Dziękuje za pomoc z doborem oleju... i nie tylko Tobie. Jest tutaj w tym wątku kilka osób, które dzielą się swoją wiedzą

                                    Komentarz


                                    • Eurol 0W30 z 507.00 dowitaminizowany AR9100 - właśnie kończę interwał i:

                                      - pierwsze zalanie poprzedzone płukanka i od razu trasa - pierwsze wyraźne pociemnienie oleju po ponad 1000 km a stan jasnej frakcji nabpapierze utrzymywał się do Ok 5000 km

                                      - akustyka na początku i teraz bez zmian (jako użytkownik klekota jestem wyczulony na dźwięki )

                                      - styl jazdy mieszany .. było miasto ... była autostrada .... bywały krótkie odcinki i niedogrzania- ubyło Ok 300 ml na 13 kkm

                                      - pilnuje na maxa wypalania dpf na postoju - nigdy nie wyłączyłem silnika podczas procedury wypalania filtra wiec domniemam ze mam minimalna zawartość ON w oleju

                                      Podsumowanie:

                                      bdb całoroczny olej do nawet mocniejszych TDI (to jest prawie 0W40). Niskie odparowanie, dobre właściwości myjące - cena na tyle atrakcyjna ze warto zmieniać często zgodnie zaleceniami doświadczonych użytkowników tego forum.


                                      Jeszcze raz dziękuje za polecenie tej oliwy

                                      Komentarz


                                      • Kol. Pedro podaj na priv skad wziąłeś ten olej

                                        Komentarz


                                        • pedros

                                          która to zmiana?
                                          U mnie też pierwszy raz z samiuśkim AR9100 - bo zawsze mix 9100/9200 albo sam 9200v2.
                                          Ogólnie coś już ok. roku na nim - 4 zmiany chyba.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                            pedros

                                            która to zmiana?
                                            U mnie też pierwszy raz z samiuśkim AR9100 - bo zawsze mix 9100/9200 albo sam 9200v2.
                                            Ogólnie coś już ok. roku na nim - 4 zmiany chyba.
                                            Pierwsza
                                            jestem zachwycony. Bujam się kilkoma furami wiec wolno idzie

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
                                              Kol. Pedro podaj na priv skad wziąłeś ten olej
                                              Poszło Priv

                                              Komentarz


                                              • Zamawiałem olej i dostałęm info,że na dniach będą mieli sklep internetowy Eurola .
                                                Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                Komentarz


                                                • Ktoś miał do czynienia z olejem Alpine

                                                  Alpine Longlife III 5W-30

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie, czy na rynku jest jeszcze jakiś 5W40 505.01 C3 mid saps oparty o PAO, o estrach nie wspominając w bardziej normalnej cenie, powiedzmy 4 lub 5 L / 250zł?
                                                    Z takich totalnie topowych to widzę tylko RedLine po 80zł / litr

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X