Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zalałem po płukaniu synpowera i olej czarny jeszcze przed odpaleniem auta. Chyba trzeba będzie powtórkę zrobić przy następnej wymianje.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
      Zalałem po płukaniu synpowera i olej czarny jeszcze przed odpaleniem auta. Chyba trzeba będzie powtórkę zrobić przy następnej wymianje.
      Wrzuć pare kropli oleju z bagnetu na papier i jak się rozleje to ocen kolor czy jest jasne tluste tlo czy czarna sadza ... bo jak to drugie to pewnie całego oleju nie zmieniłeś albo zaszlamione zakamarki masz. Miałem 1.9 1Z a rotacji ... uwielbiał płukanki a olej słomkowy przez pl 100km potem już sadze było widać wyraźnie.

      Komentarz


      • ]"]404 Not Found
        Olej zawsze zlewam z pół godziny, ale pewnie i tak coś zostaje. To na zdjęciu to po samym zalaniu jeszcze przed odpaleniem. Czyli ropa pewnie porozpuszczała część zalegającej sadzy. Najlepsze jest to że jak poświeciłem latarką w otwór wlewu oleju to w środku wszystko białe i czyste.

        Komentarz


        • Tragicznie nie jest ale to wyraźny sygnał ze albo zostało trochę oleju albo masz magazyn sadzy gdzieś na dole. Sadza ma właściwości smarne wiec strachu nie ma ale osobiscie skróciłbym kolejny interwał do 5kkm potem płukanie i nowy olej.
          Filtr oleju masz puszkowy czy sam wkład wymieniasz ?

          Komentarz


          • Jedyne co jeszcze mogę zrobić żeby więcej oliwy zeszło to ewentualnie przód podnieść na lewarku. Co do filtra to mam wkład papierowy. Oczywiście był czarny, ale wszystkie napisy na nim było dokładnie widać bez wycierania. We wnętrzu puchy tam gdzie olej spłynął też widać czysty metal. Ogólnie jakoś się tym nie przejmuje ,bo silnik chodzi super, a olej robi się czarny zawsze od 9 lat jak mam to auto. Po prostu zarówno w peugeocie 307 którego miałem, czy teraz bmw olej tak ciemnieje dopiero po kilku tysiącach i byłem ciekaw czy w skodzie też tak może być, stąd pomysł na płukanie.

            Komentarz


            • Olej masz bdb jakości o TBN Ok 10 wiec zrobi robotę. Dla higieny skróciłybym interwał bo generalnie jeśli olej cienmnieje sztbko to świadczy o jego wysokiej jakości ale tutaj jak twierdzisz ze nawet nie odpaliles to stad moje zdziwienie.

              Komentarz


              • Przy poprzedniej wymianie przed odpaleniem olej był jasny, ale widać w nim było trochę czarnych nie zmieszanych osadów. Teraz od razu po wlaniu wyglądał jak na foto i po przejechaniu kilkudziesięciu km wygląda teraz tak samo.

                Komentarz


                • Zrobiłem nawet zdjęcie jak to wygląda przez otwór wlewu. Jest trochę nalotu pewnie po castrolu, ale chyba syfu nie ma.
                  ]"]404 Not Found

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                    Jedyne co jeszcze mogę zrobić żeby więcej oliwy zeszło to ewentualnie przód podnieść na lewarku. Co do filtra to mam wkład papierowy. Oczywiście był czarny, ale wszystkie napisy na nim było dokładnie widać bez wycierania. We wnętrzu puchy tam gdzie olej spłynął też widać czysty metal. Ogólnie jakoś się tym nie przejmuje ,bo silnik chodzi super, a olej robi się czarny zawsze od 9 lat jak mam to auto. Po prostu zarówno w peugeocie 307 którego miałem, czy teraz bmw olej tak ciemnieje dopiero po kilku tysiącach i byłem ciekaw czy w skodzie też tak może być, stąd pomysł na płukanie.
                    Dużo starego oleju pozostaje w chłodnicy. Warto go odessać dużą strzykawką z wężykiem.
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • W skutecznym pozbywaniu się syfu z silnika pomaga Archoil AR2300 lub olej płuczący (np. Millersa). Szybka płukanka Archoil aR2820 tez może być bardzo skuteczna jak potrzymamy nieco dłużej np. 20-25 minut. Również Archoil AR9100 ma na tyle mocne właściwości czyszczące, że Archoil zaleca go jako alternatywę dla AR2300, szczególnie w okresie zimowym. AR9100 podnosi przy okazji TBN i bardzo dobrze "współpracuje" z olejami low-mid saps poprawiając smarowanie i w pewnym sensie "zastępując" okrojony pakiet ZDDP. W dieslu naprawdę robi robotę.

                      Komentarz


                      • tomek evo potwierdzam.

                        to bdb zestaw żeby zrobić porządek.

                        AR2300 jest gesty o bardzo lepki i lepiej poczekać do cieplejszych dni chociaz przy regularnym używaniu auta i zapewnianiu temperatury 80+ tez zrobi robotę.

                        Komentarz


                        • W weekend zalałem Specol 5w/40 i dodatek Bizol Oil Life+ o91 do silnika 1.6 hdi. Oczywiście wcześniej płukanka poszła.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                            dodatek Bizol Oil Life+ o91 do silnika 1.6 hdi.
                            Nie wiem czy to jest odpowiednie rozwiązanie Bizol przeładowany jest siarką .
                            Moim zdaniem lepiej byś zrobił dodając np AR 9100 lub zwykły Molibden od Liqui Moly

                            Wynik badania labolatoryjnego Bizol Oil Life+o91

                            Link
                            Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                            Komentarz


                            • Parę osób leje Bizol i chwalą sobie

                              Komentarz


                              • sew1981 i co...coś ten dodatek dał? Jakieś spostrzeżenia uwagi...? 5W40 do 1,6 HDI?
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • A co miał dać....z taki poziomem molibdenu i fosoru, o siarce nie wspomnę...będzie cicho i gładko...super płynnie przy 40C......rewelacja przy mrozach

                                  Komentarz


                                  • Długo stosowałem Statoila Lazerway LL 5W30? Można coś teraz w podobnych pieniądzach i z podobnymi parametrami dostać?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                      A co miał dać....z taki poziomem molibdenu i fosoru, o siarce nie wspomnę...będzie cicho i gładko...super płynnie przy 40C......rewelacja przy mrozach
                                      Tak tylko ,że ilości są podane w mg/ kg produktu a puszka ma 250ml ,trzeba by było to rozkminić dokładniej.
                                      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                      Komentarz


                                      • widzę, że nasze wszystkie guru olejowe, nie znają olei MITASU to będę pierwszy który go zaleje i oceni jako laik.

                                        Komentarz


                                        • No ja mam na oku Mitasu 505.01 bo zawiera 18-20% PAO
                                          MJ-112 MITASU PAO SN 5W-40 100% Synthetic - MITASU PAO - Motor Oil - Silniki benzynowe - Produkty - Mitasu Oil
                                          4L / około 200zł

                                          Coś lepszego znajdziecie ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
                                            No ja mam na oku Mitasu 505.01 bo zawiera 18-20% PAO
                                            MJ-112 MITASU PAO SN 5W-40 100% Synthetic - MITASU PAO - Motor Oil - Silniki benzynowe - Produkty - Mitasu Oil
                                            4L / około 200zł

                                            Coś lepszego znajdziecie ?
                                            ten sam olej podlinkowałem parę postów niżej, ale do dzisiaj nie znalazłem nikogo kto by podzielił się jakimikolwiek informacjami. Tak więc przypuszczam, że wszystkie nasze guru olejowe albo o tych olejach nic nie słyszało, albo nie mają żadnej wiedzy. O inne powody nie chcę ich podejrzewać.

                                            Komentarz


                                            • No to dziwne bo to chyba taki "rodzynek" bo co innego 505.01 zawiera PAO w tej cenie? Po co ciągle "amerykański penrite HC" skoro jest Mitasu z 20% PAO? Czy to za mała różnica aby zejść z pewniaka Penrite na rzecz Mitasu? On jest jakiś niepewny itp?
                                              Ostatnio edytowany przez STREAMHD; 44080.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
                                                No to dziwne bo to chyba taki "rodzynek" bo co innego 505.01 zawiera PAO w tej cenie? Po co ciągle "amerykański penrite HC" skoro jest Mitasu z 20% PAO? Czy to za mała różnica aby zejść z pewniaka Penrite na rzecz Mitasu? On jest jakiś niepewny itp?
                                                tu coś znalazłem [all_gen] Japońskie oleje mitasu - Silniki - Forum Honda Accord Klub Polska i chyba zaleję ponownie LM TT 4100. Przynajmniej sprawdzony w moim szkodniku.

                                                Komentarz


                                                • Robert1 już kiedyś pisaliśmy o dodatkach....

                                                  Odnośnie Mitasu już dawno ta marka została rozgryziona...więc nic dziwnego że nie ma odzewu...
                                                  tu lista oficjalnych 505.01 Captcha

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                                    Robert1 już kiedyś pisaliśmy o dodatkach....

                                                    Odnośnie Mitasu już dawno ta marka została rozgryziona...więc nic dziwnego że nie ma odzewu...
                                                    tu lista oficjalnych 505.01 Captcha
                                                    A ja dodam, ze 504,00/507,00 zastępuje 505.01 i o wiele łatwiej trafić oleje oparte o PAO i to w relatywnie dużym jego udziale.

                                                    A dla „nie wierzących” są jeszcze witaminy polepszającej założenia projektowe oleju.

                                                    Na marginesie PAO są różne i na dajmy się ogłupić producentom stosujacym sprytny zabieg jak w spożywcze jeśli kiełbasa zawiera 1%miesa z dzika to nie jest wbrew intencji producenta kiełbasa z dzika

                                                    nadal podtrzymuje ze lepiej stosować dobry HC i częściej zmieniać niż jarac się PAO - za które przełaca się krocie a nadal dużo ludzi nie ma pojęcia co dają poli alfa olefiny
                                                    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X