Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
    jest Mitasu z 20% PAO?
    Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
    Na marginesie PAO są różne i na dajmy się ogłupić producentom stosujacym sprytny zabieg jak w spożywcze jeśli kiełbasa zawiera 1%miesa z dzika to nie jest wbrew intencji producenta kiełbasa z dzika


    Komentarz


    • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
      Na marginesie PAO są różne i na dajmy się ogłupić producentom stosujacym sprytny zabieg jak w spożywcze jeśli kiełbasa zawiera 1%miesa z dzika to nie jest wbrew intencji producenta kiełbasa z dzika
      Dokładnie tak, dla przykładu Mannol zrobił olej "Mannol Legend + ester" który po zbadaniu w laboratorium nie zawierał grama estrów.
      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

      Komentarz


      • Dobrze wiedzieć Panowie. Dzięki!

        Komentarz


        • paolo na razie przelatałem za krótko km żeby coś stwierdzić, na słuch trudno mi określić (jakoś nie wierzę poza tym w te słuchowe spostrzeżenia w dieslu - już o tym pisałem kiedyś)
          Może (choć może to bardziej placebo) jakby bardziej miękko pracuje silnik, ale mówię....jakoś w te odsłuchy nie wierzę w warunkach ulicznych. Nic nie rzęzi w każdym razie
          Tak, 5w/40, producent zaleca taki np. totala do tych silników, wcześniej latał na totalu właśnie.
          Niebawem w 2.0 hdi ten sam olej zaleje, tym razem bez bizola.

          Cytrynowiec bez paniki, nie zepsuje tym przecież silnika to nie jakiś shitowy środek. Poza tym zmieniam olej co 15 tkm.
          Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

          Komentarz


          • sew1981 twój cyrk....a zrobić się pewnie nic nie zrobi, oprócz tego że będzie podniesiona lepkość i więcej ulepu w oleju...tyle.A tam nie było zalecane 5w30?

            Komentarz


            • no właśnie, dokładnie co ta podniesiona ciut lepkość ma zepsuć?, 250 ml na 3,5 litra oleju nic nie zrobi, a mam wrażenie, że jak się rozgrzeje to trochę lepiej pracuje (ale może to tylko wrażenie)
              5w/30 było zalecane do aut z dpfem

              Komentarz


              • Zadałem pytanie przedstawicielowi firmy Bizol dotyczące bardzo dużej zawartości siarki w produkcie Bizol Oil life + 091.

                Odp działu technicznego:

                Obecność siarki w naszym preparacie, nawet w takiej ilości, nie jest niczym złym. Nie jest to „aktywna siarka” (niezwiązana chemicznie), która mogłaby np. powodować korozje. W dodatku o91 występuje siarka „nieaktywna” (w związkach chemicznych), stosowana w inhibitorach, które są stosowane do zapobiegania lub redukowania np. korozji.
                Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                Komentarz


                • Ostatnio lałem do mojego TDI PD bez DPF-a Penrite Enviro+ 5W40:
                  Link
                  Nadchodzi wymiana oleju a w sprzedaży resztki - brak nowej dostawy.

                  Co myślicie o tym oleju:
                  Nie znaleziono strony - RAVENOL - Oleje do skrzyni biegów, oleje silnikowe, płyny ATF, MTF
                  W opisie m.in. "w pełni syntetyczny olej silnikowy do samochodów wyścigowych" Mój VW 1,9 BKC żaden wyścigowiec, ale mu chyba nie zaszkodzi
                  Który lepiej się prezentuje wg. specyfikacji, Penrite czy Ravenol? Nie patrząc na cenę który byście wskazali jako lepszy do mojego silnika?
                  Oba mają oficjalne aprobaty VW

                  Komentarz


                  • Jak auto nie ma DPF to można bezpiecznie pominąć oleje C3 i lać do pedeków?
                    No bo rozumiem 505.01 z ACEA C3 to jest do tych co mają DPF. A te co nie mają DPF jak mój 1.9 TDI-PD 2000r, mogą przyjąć full sapsa?
                    Ostatnio edytowany przez STREAMHD; 44080.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
                      Jak auto nie ma DPF to można bezpiecznie pominąć oleje C3 i lać do pedeków?
                      No bo rozumiem 505.01 z ACEA C3 to jest do tych co mają DPF. A te co nie mają DPF jak mój 1.9 TDI-PD 2000r, mogą przyjąć full sapsa?
                      Zdecydowanie tak.
                      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                      Komentarz


                      • do drugiego hdi/tdci - tym razem 2.0, zalany przedwczoraj Specol Gold 5w/30 (zakup 6 litrów wyszedł 89zł z przesyłką), tym razem nie dolewałem Bizola.

                        Komentarz


                        • sew1981 - a czujesz jakąś różnicę po dolaniu tego dodatku czy nie...?
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • aktualnie tamto auto na wyjeździe, więc cięzko powiedzieć. Aczkolwiek jechałem nim A1 do Wwy jakiś czas temu i mam takie wnioski jak pisałem wyżej, wydaje mi się, że płynniej pracuje, może ciut ciszej, równiej silnik (ale mówie, ja nie należe do ludzi, którzy uważają, że na słuch takie coś wyczujemy tymbardziej w dieslu o czym już się rozwodziłem kiedyś) - więc to mocno subiektywne. Trzeba by jakieś pomiary porobić fachowe

                            Komentarz


                            • Specol podwyższył Noacka w kilku olejach ,a także pozmieniał specyfikacje.
                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                Specol podwyższył Noacka w kilku olejach ,a także pozmieniał specyfikacje.
                                Właśnie; ciekawe czy pozmieniali opisy zgodnie z faktycznym stanem chemicznym olejów dającym okreslone właściwości, czy też pozmieniali skład chemiczny tak aby dawał określone właściwości, aby dopasować do norm...
                                Silnik R18A2.
                                http://www.dadrl.org.uk
                                http://www.lightmare.org

                                Komentarz


                                • Dobre pytanie , możliwe ,że od początku te oleje miały gorsze parametry tylko na papierze wyglądało to słodko .
                                  Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                  Komentarz


                                  • Panowie, a współczesny RAVENOL VMO 5W40 to nadal GTL+PAO?
                                    Ostatnio edytowany przez moderator; 45378.

                                    Komentarz


                                    • Specol to jak pisałem wbrew wielu oponentom kilka lat temu dobry Polski olej na którym silniki chodzą często lepiej niż na 2-3x droższych markowych olejach.
                                      SEW1981: ty to zalałeś ?
                                      Szukaj - Zmienolej.pl

                                      Oleje są cały czas te same ale są jakieś różnice w kartach co często jest normalne.
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                        możliwe ,że od początku te oleje miały gorsze parametry tylko na papierze wyglądało to słodko
                                        Chyba nie wierzyłeś że NOACK na poziomie 6.8 w 504/507 jest realny....

                                        Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
                                        Panowie, a współczesny RAVENOL VMO 5W40 to nadal GTL+PAO?
                                        A skąd taka informacja o składzie?

                                        Komentarz




                                        • Specol zdecydowanie przekombinował z jakością.

                                          Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                                            Chyba nie wierzyłeś że NOACK na poziomie 6.8 w 504/507 jest realny....
                                            Nie ,ale przyznaje że wierzyłem w Noacka 6.8 w oleju 5w40 C3 pewnie jak setki innych osób.
                                            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                              Specol zdecydowanie przekombinował z jakością.
                                              Nie widzę tu kombinacji a raczej bałagan. Wiadomo przecież że dystrybutorzy od dawna monitowali o porządek w kartach i normach.
                                              Odnośnie jakości to były robione analizy VOA, co prawda w stopniu podstawowym ale już z tego można było wyciągać wnioski, że jest nieźle a nawet dobrze w niektórych produktach.

                                              Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                              Nie ,ale przyznaje że wierzyłem w Noacka 6.8 w oleju 5w40 C3 pewnie jak setki innych osób.
                                              Nie w tych pieniądzach....

                                              Komentarz


                                              • Pidziek tak, dokładnie - Specol Gold do dwóch aut w sumie . W jednym aucie 5w/40 w drugim 5w/30 (jak powyżej pisałem)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                                                  Nie widzę tu kombinacji a raczej bałagan. Wiadomo przecież że dystrybutorzy od dawna monitowali o porządek w kartach i normach.
                                                  Odnośnie jakości to były robione analizy VOA, co prawda w stopniu podstawowym ale już z tego można było wyciągać wnioski, że jest nieźle a nawet dobrze w niektórych produktach.



                                                  Nie w tych pieniądzach....
                                                  Sprawa wygląda nieco inaczej.
                                                  Producenci olejów kupują dodatki uszlachetniające właście z 4 firm na świecie i po prostu pakiety dodatków zostały minimalnie zmodyfikowane co musiało się w dosłownie kosmetyczny sposób odbić na tym co piszesz.
                                                  Nie odbiło sie to w jakiś sposób na jakości produktu.
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • Witam, trudno przekopać sie na tym forum przez tyle odpowiedzi, ale co jest polecane teraz do 1.6 tdi cr 105 Km w octavii Ii. Mam obecnoe Castrol Magnatec 5w 30 ale on ma norme 505.00. Tak mi zalal mechanik 6000 km temu.
                                                    Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X