Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
    leonn szczerze mówiąc to nie wiem czy 5w/50 czy 5w/30, ale bardziej stawiam na to drugie
    Sustina to kiedyś jeden z najlepszych syntetycznych oleii na świecie. Na dzień dzisiejszy to nie wiem, czy ten oferowany na rynek europejski jest to to samo co w Japonii.
    Jak znamy życie i politykę koncernów na zarabianie na marce, to wiemy, że to co proponuje się w USA czy Japonii to te na rynek Europejski różnią się bardzo od wzorca.
    Nie zgłębiałem tematu infiniti, ale jeśli jest to silnik MB to pewnie jest tam zalecany jedyny słuszny 100% syntetyk o nazwie Casrtol

    Komentarz


    • auto ma rok - qx30, na gwarze jeszcze. W ASO właśnie leją Eneos Sustinę, wymiana co 20 tkm, silnik mercedesa 2.2 diesel 170 kuni. Czyli warto zostać przy tym?

      Komentarz


      • Tak warto, ale jak jest gwarancja to wielkiego wyboru nie ma. A który leją 5W30? Jaka cena w ASO?

        Komentarz


        • Panowie, 1,9 TDI BXE 105 KM. Prawie 360 tysiecy na liczniku. Motul 5W30 czy 5W40 ?

          Komentarz


          • Panowie, to może tak z innej beczki

            Silnik N57 (535d, ~170kkm),
            Wymiana z płukanką pod koniec sierpnia, zalany TwinPower 5W30 LL04 (+ Ceratec) - jakieś 9kkm od wymiany
            Poprzednio serwisowany w ASO (więc pewnie w trybie LL według wskazań)

            Co teraz?
            Skłaniam się ku Millersowi, i teraz pytanie czy XF C3, czy może EE? Parę stron wcześniej ktoś wspominał, że EE siakoś tak nie do końca
            Ostatnio edytowany przez SlawekGarwol; 26498.

            Komentarz


            • leonn nie wiem, dopytam szczegóły przy okazji, jak będę miał okazję być tam, bo auto niebawem idzie na serwis do ASO - wadliwa fabrycznie wiązka sypiąca błędem na szafie co jakiś czas wrrr.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Rauxel Zobacz wpis
                Panowie, 1,9 TDI BXE 105 KM. Prawie 360 tysiecy na liczniku. Motul 5W30 czy 5W40 ?
                Ja bym polecił olej motula:
                Błąd 404

                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis

                  Sustina to kiedyś jeden z najlepszych syntetycznych oleii na świecie. Na dzień dzisiejszy to nie wiem, czy ten oferowany na rynek europejski jest to to samo co w Japonii.
                  Jak znamy życie i politykę koncernów na zarabianie na marce, to wiemy, że to co proponuje się w USA czy Japonii to te na rynek Europejski różnią się bardzo od wzorca.
                  Nie zgłębiałem tematu infiniti, ale jeśli jest to silnik MB to pewnie jest tam zalecany jedyny słuszny 100% syntetyk o nazwie Casrtol
                  Nie wiem co w tym niezwykłego...
                  Ja kiedyś byłem nawet zainteresowany tym "najlepszym syntetycznym olejem" ale po przeczytaniu choćby tego wątku jakoś przestałem mieć na niego ochotę ...
                  Just a moment...
                  Ale moze ktoś to obecnie sprawdzał czy olej choćby 0W50 spełnia klasę lepkości 0W40 wg. SAE J300.
                  Też jestem ciekawy jak oceniaja go klienci mechanicy.
                  Mocno promowany w serwisach Subaru. Banki ładnie wyglądają.
                  Uważam że w zestawieniu choćby z nowoczesnymi olejami marki NESTE opartymi na bazach nowej generacji NEXZBASE czy Ravenola w technologii USVO te super Japońskie produkty rysują się bladziutko. :-))
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • SlawekGarwol
                    Ile kasy masz na wydanie? I czemu chcesz Millersa?

                    Komentarz


                    • Czemu Millers? Hmm, to nie jest przesądzone . Kryteria są takie, że chce pełnego syntetyka z normą LL04 - o ile się orientuje Millers spełnia te założenia.
                      Cena? Ostatnio tak przepłaciłem za TwinPowera (kupiony "na miejscu" przy wymianie), że (prawie) wszystko będzie tańsze

                      Komentarz


                      • Witam
                        Zbliża się wymiana oleju
                        aktualnie śmigam na millers EE 5w30
                        chciałbym zmienić olej
                        jaki polecacie ?
                        oct 2 rs tdi 2012 cera
                        zmiana co 10 12 tyś
                        dziękuję

                        Komentarz


                        • Niestety Millers XF to nie jest olej na bazie syntetycznej i wersja EE rowniez. Rozumiem ze DPF jest na pokladzie. Jesli musisz miec norme LL04 bo zmieniasz np w ASO to polecam AMSOIL 5W30 European Car Formula (AEL) / Ravenol REP 5w30.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez robertowicz Zobacz wpis
                            Niestety Millers XF to nie jest olej na bazie syntetycznej i wersja EE rowniez. Rozumiem ze DPF jest na pokladzie. Jesli musisz miec norme LL04 bo zmieniasz np w ASO to polecam AMSOIL 5W30 European Car Formula (AEL) / Ravenol REP 5w30.
                            Millers na bazie PAO? To źle?
                            Zmieniam olej max co 12 tyś nie musi być longlife
                            DPF jest na pokładzie jest też wirus na 195km
                            jazda głównie 90 trasa 10 miasto
                            Może Mobil esp 5w30?

                            Komentarz


                            • Odpisywałem wyzej do SlawekGarwol.
                              Do Rski bierz Eurol 0w30 + 9100, ewentulanie to co wyzej napisalem.
                              Millers na PAO? Jedynie CFS
                              ESP nie jest taki zly, w analizach wychodzi nawet ladnie tyle ze jest nowa formula, w PL slabo dostepna, znalazlem u 1 sprzedawcy juz jak cos, reszta pozbywa sie starej, na 10kkm bez upalania tez styknie tyle ze doprawic go 9100 ewentualnie mixem 9100/9200.
                              Ostatnio edytowany przez robertowicz; 40722.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez robertowicz Zobacz wpis
                                Odpisywałem wyzej do SlawekGarwol.
                                Do Rski bierz Eurol 0w30 + 9100, ewentulanie to co wyzej napisalem.
                                Millers na PAO? Jedynie CFS
                                ESP nie jest taki zly, w analizach wychodzi nawet ladnie tyle ze jest nowa formula, w PL slabo dostepna, znalazlem u 1 sprzedawcy juz jak cos, reszta pozbywa sie starej, na 10kkm bez upalania tez styknie tyle ze doprawic go 9100 ewentualnie mixem 9100/9200.
                                A jaka masz opinię na millers EE 5w30?
                                czy zmienić to na coś lepszego?
                                dodam że na millersie jestem bardzo zadowolony z temp oleju przy autostradowych prędkościach

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis

                                  Nie wiem co w tym niezwykłego...
                                  Ja kiedyś byłem nawet zainteresowany tym "najlepszym syntetycznym olejem" ale po przeczytaniu choćby tego wątku jakoś przestałem mieć na niego ochotę ...
                                  Just a moment...
                                  Ale moze ktoś to obecnie sprawdzał czy olej choćby 0W50 spełnia klasę lepkości 0W40 wg. SAE J300.
                                  Też jestem ciekawy jak oceniaja go klienci mechanicy.
                                  Mocno promowany w serwisach Subaru. Banki ładnie wyglądają.
                                  Uważam że w zestawieniu choćby z nowoczesnymi olejami marki NESTE opartymi na bazach nowej generacji NEXZBASE czy Ravenola w technologii USVO te super Japońskie produkty rysują się bladziutko. :-))
                                  Ja też byłem kiedyś bardzo zainteresowany tym 0W50, ale nasz kolega który proponował zak14 ten olej na testy, zamilkł na naszym forum, a miał go bezpośrednio z Japonii to i ja dałem sobie spokój.
                                  Bo jak Eneos wszedł na Polski rynek to i cena i wiarygodność mi się też nie podobała.
                                  Sam wiesz że SAE nie można porównać do innych W50, bo pakiet+baza i parametry nie są tożsame z innym 5W50, czy 20W50. To czy wygląda on jak 0W40 na papierze to jedno, pytanie jak on wygląda podczas pracy i po konkretnym przebiegu?
                                  Czy ktoś przebadał ten olej po 8tys upalania? Ja się nie spotkałem z taką analizą.

                                  Komentarz


                                  • Witam pisze od nowa bo ciezko cos wyszukac. Co najlepiej zalac do O2 rs 200 tys przebiegu niestety nie wiem co bylo wczesniej zalane ( mozliwe ze mobil ) pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • Poleci ktoś jakąś mocną płukankę do silnika? Podobno BG109 jest spoko, czy może wlać archoil 2300 i pojeździć?

                                      Komentarz


                                      • Wlej 0.5l ropy to najlepsza płukanka. Zlej olej. Zalej znów ropy tyle ile oleju wsadź nowy najtańszy filtr. 30 min niech na tym silnik pochodzi. Zlej to wszystko. Zalej nowy olej+nowy filtr

                                        Komentarz


                                        • sew1981 dla mnie Eneos istnieje tylko made in Japan, stamtąd wzięła się jego legenda. Ponieważ to silnik MB z dpf to norma 229.51 powinna być odpowiednia, alternatywnie C3.

                                          robertowicz ZTCW u tomek evo teraz Eurol FS z AR9100.

                                          SlawekGarwol strona wcześniej info od MADO60 co zalał do N52 BMW E90 320d i z czego jest zadowolony.

                                          samtech84 zależy do czego, BG109 jest na pierwsze uderzenie, a AR2300 jest długodystansowa. Jest jeszcze AR2820 do 1h godziny można trzymać w silniku jak są silne zabrudzenia.

                                          Komentarz


                                          • ok, dziękuje. jak będą okolice serwisu olejowego będzie rozkmina. narazie auto w ASO na wymianie wiązki uziemnione.

                                            Komentarz


                                            • Ostatnio odpalałem swoja Skodę 2.0 TDI CFGB na Eurolu FS 0W30 + AR9100 a obok sąsiadka swojego Passata 2,0 TDI 150 KM- ten najnowszy. Odpaliliśmy prawie jednocześnie i podczas kręcenia się pomiędzy obydwa autami stwierdziłem, że mój silnik pracuje dużo "lepiej" pomimo tego, ze ma 3x mniejszy przebieg. Pochodziłem sobie od jednego do drugiego aby posłuchać i u mnie było wyraźnie lepiej. Diesel zawsze klekocze i nie przywiązuje do tego jakiejś szczególnej wagi jednak uważam, że na Eurolu silnik faktycznie pracuje bardzo dobrze, w każdym razie lepiej niż generacje nowszy 2.0 TDI serwisowany w ASO czyli pewnie co 30 tysięcy. Na Millersach i Neste też silniki pracują bardzo fajnie pod względem akustyki.

                                              Komentarz


                                              • Na początku z racji, iż jestem tu nowy witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
                                                Śledzę wątek olejowy od pierwszej strony i wiele ciekawych rzeczy tutaj wyczytałem, nasuwa mi się jedno pytanie?
                                                Mimo, iż jeżdżę inną marką niż Skoda dokładnie Hyundaiem i40 1.7 CRDI to mam do was szanownych forumowiczów jeden temat.
                                                Niestety w ostatnim czasie byłem zmuszony usunąć DPF i tu rodzi się pytanie?
                                                Czy lepiej zalewać silnik olejem który zaleca producent z normą ACEA C3 do DPF czy z racji braku filtra zalewać olej ze specyfikacją ACEA A3/B4.
                                                Który będzie lepszy dla silnika i czy stosowanie oleju bez normy C3 nie wpłynie negatywnie na inne podzespoły samochodu?
                                                Dokładnie biorę pod uwagę dwa oleje o których tutaj wiele dobrego wyczytałem:

                                                Eurol Synthence FS 0w30 z normą C3 albo
                                                Eurol Synergy 0w30 z normą A3/B4

                                                Z góry dziękuję wam za sugestie

                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez MasterMaximus Zobacz wpis
                                                  Na początku z racji, iż jestem tu nowy witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
                                                  Śledzę wątek olejowy od pierwszej strony i wiele ciekawych rzeczy tutaj wyczytałem, nasuwa mi się jedno pytanie?
                                                  Mimo, iż jeżdżę inną marką niż Skoda dokładnie Hyundaiem i40 1.7 CRDI to mam do was szanownych forumowiczów jeden temat.
                                                  Niestety w ostatnim czasie byłem zmuszony usunąć DPF i tu rodzi się pytanie?
                                                  Czy lepiej zalewać silnik olejem który zaleca producent z normą ACEA C3 do DPF czy z racji braku filtra zalewać olej ze specyfikacją ACEA A3/B4.
                                                  Który będzie lepszy dla silnika i czy stosowanie oleju bez normy C3 nie wpłynie negatywnie na inne podzespoły samochodu?
                                                  Dokładnie biorę pod uwagę dwa oleje o których tutaj wiele dobrego wyczytałem:

                                                  Eurol Synthence FS 0w30 z normą C3 albo
                                                  Eurol Synergy 0w30 z normą A3/B4

                                                  Z góry dziękuję wam za sugestie

                                                  Pozdrawiam
                                                  Po usunięciu dpf-u teoretycznie nie ma potrzeby stosowania oleju spełniającego normy ekologiczne, choć w nowszych silnikach układy katalityczne sa tak rozbudowane, ze jakiś wpływ oleju full saps może być ale na pewno nie prędko. Wpływ full saps na układ wtryskowy czy egr-y też jest minimalny (choć zdania są podzielone) i można powiedzieć, że marginalny. Jeśli nie planujesz zastosować dodatku poprawiającego smarowanie to chyba lepszym wyborem będzie Eurol Synergy 0W30 z bogatszym pakietem dodatków ochronnych. Z drugiej strony Synthence FS 0W30 też poradzi sobie bardzo dobrze nawet bez dodatków wiec jakikolwiek olej nie wybierzesz to będzie to dobry wybór.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

                                                    Jeśli nie planujesz zastosować dodatku poprawiającego smarowanie to chyba lepszym wyborem będzie Eurol Synergy 0W30 z bogatszym pakietem dodatków ochronnych.
                                                    Myślałem o dodaniu Archoil AR9100.
                                                    I jeszcze jedno.
                                                    W tej chwili dokładnie od 4 tyś km tak jak usunąłem DPF mam zalany olej LM Synthoil Longtime 0w30 z normą A3/B4 + AR9100.
                                                    Czy Eurol będzie lepszym wyborem? ( bo tańszym na pewno).
                                                    A może polecacie jeszcze coś innego?
                                                    Zależy mi na jak najlepszej ochronie silnika, kasa na drugim planie.
                                                    Dodam jeszcze, że styl jazdy to głownie miasto krótkie odcinki, raz na jakiś czas dłuższa trasa 300-400 km.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X