Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
    Tutaj proponuje wklejać nazwy olei, jakieś dane o oleju, a nie bezpośrednio odsyłać do swoich stron. Jeśli prośba nie zostanie wysłuchana, podejmiemy inne kroki.
    no nareszcie ! Od dawna "ktoś" powinien zrobić porządek w tym wątku, nie po to mamy działy "handlowe" by zaśmiecać ten temat ukrytymi ofertami

    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • ps. nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi, miałem zarówno Ravenola jak i obecnie sprawdzam Eurola...pierwszy czyli Ravenol szybko się "skończył" pomimo super-hiper parametrów na papierze (miałem Ravenola 2x w tym samym silniku)... obecny w silniku Eurol 5W30 (świeżo po zmianie) przy ujemnych temperaturach (tak poniżej - 5C) daje bardzo nie miłe wrażenia słuchowe przy zimnym uruchomieniu silnika...Klepie tak, że muszę 1-2 na spokojnie odczekać by pedał gazu dotknąć bo straszne odgłosy mi silnik wydaje... czego nie miałem w przepracowanym Statoilu, który zlewałem ostatnio...zastanawiające Na ciepłym-rozgrzanym silniku Eurol pracuje wzorowo. Za jakieś 2 tygodnie wpakuję do silnika dodatek do oleju...zobaczymy jaka różnica będzie i jak długo efekt się utrzyma
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
        obecny w silniku Eurol 5W30 (świeżo po zmianie) przy ujemnych temperaturach (tak poniżej - 5C) daje bardzo nie miłe wrażenia słuchowe przy zimnym uruchomieniu silnika...Klepie tak, że muszę 1-2 na spokojnie odczekać by pedał gazu dotknąć bo straszne odgłosy mi silnik wydaje... czego nie miałem w przepracowanym Statoilu, który zlewałem ostatnio...zastanawiające
        Jeżeli pisałeś o tym oleju: Eurol Syntence 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей., to tylko potwierdzasz wcześniejsze wpisy, że szału nie ma.

        Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
        Za jakieś 2 tygodnie wpakuję do silnika dodatek do oleju...zobaczymy jaka różnica będzie i jak długo efekt się utrzyma
        Jaki dodatek planujesz?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
          ps. nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi, miałem zarówno Ravenola jak i obecnie sprawdzam Eurola...pierwszy czyli Ravenol szybko się "skończył" pomimo super-hiper parametrów na papierze (miałem Ravenola 2x w tym samym silniku)... obecny w silniku Eurol 5W30 (świeżo po zmianie) przy ujemnych temperaturach (tak poniżej - 5C) daje bardzo nie miłe wrażenia słuchowe przy zimnym uruchomieniu silnika...Klepie tak, że muszę 1-2 na spokojnie odczekać by pedał gazu dotknąć bo straszne odgłosy mi silnik wydaje... czego nie miałem w przepracowanym Statoilu, który zlewałem ostatnio...zastanawiające Na ciepłym-rozgrzanym silniku Eurol pracuje wzorowo. Za jakieś 2 tygodnie wpakuję do silnika dodatek do oleju...zobaczymy jaka różnica będzie i jak długo efekt się utrzyma
          A jaki Eurol wlałeś, wszak na papierze ma doskonałe parametry ?

          Paolo: zalej NESTE 5W30 PRO+ W LL III byc może go już stosowałeś.
          Jak tak się tłucze zlej to szybko szkoda szklanek.

          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
          http://www.zmienolej.pl/
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis

            Bardziej szkodliwe i rakotwórcze się węglowodory aromatyczne wydobywające się z rury wydechowej i nieszczelnego kolektora, dolotu odmy w nowym samochodzie ale może wato napisać do K2 w tej sprawie ?
            Analiza oleju 5W40 z Insigni po tym dodatku praktycznie nie wykazał żadnego zużycia zobacz i to po 20 000km ...
            Błąd 404
            Piotrek pisałem Ci już, że nie jest to analiza po 20 tysiącach.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis

              A jaki Eurol wlałeś, wszak na papierze ma doskonałe parametry ?

              Paolo: zalej NESTE 5W30 PRO+ W LL III byc może go już stosowałeś.
              Jak tak się tłucze zlej to szybko szkoda szklanek.
              Skąd wiesz, że ma doskonałe parametry na papierze jak nie wiesz jaki nalał?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                Piotrek pisałem Ci już, że nie jest to analiza po 20 tysiącach
                tomek evo a po ilu?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                  tomek evo a po ilu?
                  Dokładnie niestety już nie pamiętam ale było to coś ok. 16 tysięcy, w każdym razie nie więcej niż 17 tysięcy.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis



                    Paolo: zalej NESTE 5W30 PRO+ W LL
                    Miałem ten olej w silniku - polecam. Wrażenia porównywalne do Statoil'a

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

                      Dokładnie niestety już nie pamiętam ale było to coś ok. 16 tysięcy, w każdym razie nie więcej niż 17 tysięcy.
                      Aha

                      Komentarz


                      • Teraz mam wlany Eurol 5w30 z vw 507.00 - mam aktywny DPF... Ten Eurol słaby jest w niskich temperaturach, u mnie porażka... ale faktycznie na papierze też słabo wygląda...Teraz jak się zrobiło cieplej nie ma problemu z "klepaniem" na zimnym silniku... więc ewidentnie olej jest przeciętnym hc. Tak jak podejrzewałem...reklama reklamą...a "życie" w tym przypadku użytkowanie w silniku, szybko papierowe cyferki zweryfikowało. Kupiłem też Eurola 0w30 z vw 507.00 5L za 60 zł...oddam go ojcu do mojej byłej Octavki 1,4...kasa śmieszna ale mi ten olej nie podpasował. Kupię sobie "inny" ...
                        NESTE 5W30 PRO+ W LL III naprawdę dobry olej ale i nie najtańszy.
                        Płukanka co zmianę oleju w dieslu to podstawa.
                        Co do dodatku to używam dodatek zapobiegający utracie lepkość oleju, poprawia też właściwości smarne. Na szczęście nie reklamowany na forum, więc i cena jest rozsądna.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • tak, eurol 5w jest kiepski za to 0w duzo lepszy. Ale za 60zł kupiłes czy 160zł? :P

                          Komentarz


                          • Za 60 zł.
                            ps. tego dodatku do oleju w zimie nie stosuję, żeby CCS nie zaburzać.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • PAOLO ESCO może ktoś odsprzedał tego "efesa" bo z dystrybucji to nie bardzo w takiej cenie Skuś się na analizę UOA zobaczymy co tam się sprawuje i jak
                              Co do niby reklamowanych dodatków, analizy pewnie znasz, więc wiesz co dają, reklama niepotrzebna
                              Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                              Komentarz


                              • Eurola 0w30 mam od sprawdzonego sprzedawcy.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • 60zł a 180zł kolosalnie sporo, pomarzyc mozna

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                    Eurola 0w30 mam od sprawdzonego sprzedawcy.
                                    Odkupię. Jeśli nieotwierany. Tego syfu nie dawaj ojcu. Ja poświęcę się. 60pln -drogo ale czego nie robi się dla ziomow z forum.




                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                      Za 60 zł.
                                      ps. tego dodatku do oleju w zimie nie stosuję, żeby CCS nie zaburzać.
                                      A nie masz obaw ze ViscoStabilnosc zostawi ci lakier w środku ?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                        Eurola 0w30 mam od sprawdzonego sprzedawcy.
                                        Nie przeczę, ale jak możesz puść na PW namiary, potrzebuję parę baniek tego oleju , więc może się z nim jakoś dogadam.

                                        A jak z analizą, reflektujesz?

                                        Komentarz


                                        • Z ciekawości zapytam: ile kosztuje analiza oleju. Jak i ile trzeba dostarczyć oleju?

                                          Komentarz


                                          • Analizy to tu:Link
                                            Ostatnio edytowany przez MADO60; 33770.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                              Z ciekawości zapytam: ile kosztuje analiza oleju. Jak i ile trzeba dostarczyć oleju?
                                              Standardowa ok. stówki, najwygodniej przez Archoil PL.
                                              Ilość dokładnie nie pamiętam ,ale coś ok. 300 ml. w zupełności wystarczy.
                                              Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                              Komentarz


                                              • No kieruje mnie do forum o olejach, które dopiero co raczkuje. Pewnie za kilka lat się rozwinie ale w tej chwili to ja tam nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.
                                                cytrynowiec: dzięki popatrzę

                                                Komentarz


                                                • Propozycje analiz olejowych:Akurat cena @wlyszkow czyli 100 za analizę to standard u niego a ta sama analize w zmienolej.pl za 160zł.
                                                  Ostatnio edytowany przez MADO60; 33770.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez robertowicz Zobacz wpis
                                                    60zł a 180zł kolosalnie sporo, pomarzyc mozna
                                                    Na ioleje.pl dla OCP jest lepsza cena na EUROL ale do podanej przez PAOLO ESCO zdecydowanie daleko

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X