Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez MADO60 Zobacz wpis
    Propozycje analiz olejowych:Akurat cena @wlyszkow czyli 100 za analizę to standard u niego a ta sama analize w zmienolej.pl za 160zł.
    Dzięki za Informacje

    Komentarz


    • Cena, którą zapłaciłem za Eurola 0W30 nie jest oficjalną ceną sprzedaży - to chyba oczywiste było od początku. Cena była dla mnie i to w "transakcji wiązanej" - ważne że obie strony doszły do porozumienia. Cena Eurola to "pikuś" ale cena Statoila za którego ostatnio płaciłem (oficjalnie) dopiero by Was zszokowała - uprzedzam, że w PL nie ma już praktycznie Statoila (ostatnie opakowania "ori Statoila a nie Fuchsa" - właśnie "zamówiłem" - chyba z jakieś 40L ... i czekam może dojadą w tym tygodniu)
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Ciekawi mnie gdzie można dostać Statoila i za ile... bardzo dobrze wspominam ten olej, PAOLO ESCO dasz info (może być PW)?

        Komentarz


        • Panowie czas wymienic olej w Octa 1.9tdi,81kW,300tys - ostatnio Castrol 5W-40...ale za namową znajomych i przejrzeniu/przeczytaniu kilku testow zdecydowałemsie na Mannol'a tym razem,
          tylko nie wiem który 5W-40 bo jest ich kilka Energy, Elite, Extrem, Diesel Turbo - który bedzie dobry do tego staruszka?

          Komentarz


          • Dobrze przemyślałeś decyzję z Mannolem? W podobnych pieniądzach można kupić Lotos,Orlen,Specol, ......
            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

            Komentarz


            • Zamieszczone przez krystianshoota Zobacz wpis
              Ciekawi mnie gdzie można dostać Statoila i za ile... bardzo dobrze wspominam ten olej, PAOLO ESCO dasz info (może być PW)?
              Oni zostali przejęci przez Fuchs-a i z tego co mi mówili ludzie z Fuchs-a to raczej gama olejów pod marką Statoil będzie i tak inna niż kiedyś i oleje będą produkowane wg. nowych receptur. Dobry skandynawski olej jaki mogę polecić to Neste City Pro W longlife III.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez krystianshoota Zobacz wpis

                Na ioleje.pl dla OCP jest lepsza cena na EUROL ale do podanej przez PAOLO ESCO zdecydowanie daleko
                W cenie 60,00 zł brutto to ja będę fabryce sprzedawał.

                Komentarz


                • Czytajcie co napisałem...60 zł to cena dla mnie nie w oficjalnej sprzedaż.
                  Kupuję ori olej Statoil a nie żadnego Fuchsa
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • PAOLO z całym szacunkiem ale ja dziś Koledze dałem olej za free. Więc czy zapłaciłeś za niego 60, 16 czy może 6 złotych czy dostałeś za darmo to jest nieistotne bo nikt inny za tyle normalnie nie kupi.

                    Komentarz


                    • ​​​​​
                      Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Widzę ze owe Sześćdziesiąt złotych stało się dominującym motywem dyskusji


                        PAOLO ESCO sprzedaj mi go gdyż bardzo lubię ten olej



                        A tak powaznie macie jakieś sprawdzone metody żeby stwierdzić obecność oleju napędowego w oleju -?

                        Po zapachu -nie bardzo -węglowodory mieszają się i pachną podobnie wiec odpada. A jeśli już czuć to chyba jak olej robi się przezroczysty wiec ta metoda odpada

                        Na bibułkę i chromatografia polowa - niby tak ale jak to interpretować, kiedy jest ta granica żeby podjąć decyzje o wymianie oleju (oczywiście wcześniej)

                        szukam pomysłu -analiza odpada bo za stówę to nowy olej jest -chyba ze badanie jednego parametru to niski koszt to Ew skuszę się

                        Komentarz


                        • Co polecacie do 1.9 TDI BXE 2009r.? Auto od nowości u mnie przebieg znikomy 39000 ( użytkowałem auto służbowe ), teraz ze względu na zmianę pracy eksploatowane codziennie na krótkich odcinkach.
                          TDI + SDI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez marcw Zobacz wpis
                            Auto od nowości u mnie przebieg znikomy 39000
                            Olej był juz kiedykolwiek wymieniany na świeży, przy tak znikomym przebiegu?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                              Olej był juz kiedykolwiek wymieniany na świeży, przy tak znikomym przebiegu?
                              Co roku.
                              TDI + SDI

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                Dobrze przemyślałeś decyzję z Mannolem? W podobnych pieniądzach można kupić Lotos,Orlen,Specol, ......
                                Raczej tak, patrzac na doswiadczenie duzej ilosci moich znajomych z tym olejem (ich przebiegi), testy na YT np.PiotrTester albo Denis Legostaev, a takze ze w Niemieckiej gazecie w tescie na 15 olejow i to dobrych zajął ten olej 3 miejsce - jakos nie widze przeciwskazan - a wręcz przeciwnie myśle

                                Komentarz


                                • W niemieckim teście tylko jeden olej Mannol był testowany 5w30 combi owszem wypadł przyzwoicie,ale żeby tak słodko nie było maja też wpadki jak np olej Ester legend który po szczegółowym badaniu lab wykazał jednak brak estrów w składzie. w większości są to oleje mocno budżetowe firma ma problem z utrzymaniem parametrów a ich filtry są słabej jakości które wyróżnia przede wszystkim cena.
                                  Co do testów Piotra testera napisano już chyba wszystko jak mozna ufać tym testom skoro tam nawet szampon wypada lepiej od niejednego oleju premium w silniku panują inne warunki itd....
                                  To moja opinia na temat Mannola
                                  Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                  Komentarz


                                  • Jeżeli decyzja podjęta, to śmiało, TDI na pompie dużo wytrzyma Swoją drogą nawet nie wiedziałem że testy olejów "jednorękim bandytą" są najbardziej wiarygodne . Ludzie na forach zbierają się, aby zrobić porządne analizy w labach, które pokazują że cała grupa SCT (Mannol, Pemco,Fanfaro) ma problemy z utrzymaniem jakości, a tu na YT bez problemu wszystko pokazane jakie olej są najlepsze - cuda

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                      Ludzie na forach zbierają się, aby zrobić porządne analizy w labach, które pokazują że cała grupa SCT (Mannol, Pemco,Fanfaro) ma problemy z utrzymaniem jakości, a tu na YT bez problemu wszystko pokazane jakie olej są najlepsze - cuda
                                      Gdzie moge zobaczyc te wyniki analiz laboratoryjnych? jest tam ktorys 5W-40 Energy, Elite, Extrem, Diesel Turbo? bo szukałem na Link ale nic nie znalazłem niestety
                                      Ostatnio edytowany przez Lucas1981r; 34538.

                                      Komentarz


                                      • A niestety ruskiego nie umiem -> https://www.oil-club.ru/forum/topic/...mannol/?page=6
                                        ani niemieckiego :/ -> Error 404
                                        Ostatnio edytowany przez Lucas1981r; 34538. Powód: przerwana wypowiedz

                                        Komentarz


                                        • Czyli fakt trak jak myslalem najwiecej jak ktos pisal ze słaby to jako przykład najczesciej dawane byly 0W oleje :/
                                          no ciekaw jestem jak 5W40, szczególnie:
                                          - Energy Formula PD 5W40 -> Error 404
                                          oraz
                                          - Diesel Turbo 5W-40 -> Error 404

                                          ps.spojrzalem na specyfikacje jakościowe olejów Castrol (ten co zalewam zazwyczaj) , te w/w do diesla Orlen,Lotos - dobrze widze czy maja słabsza klase jakosci czy cos zle czytam?
                                          Orlen - ACEA A3/B4 , API: CF
                                          Lotos - ACEA C3 , API SN/CF
                                          Castrol - ACEA C3 , API SN/CF
                                          Mannol Energy - ACEA C3, API SN/CH-4
                                          Mannol Diesel - ACEA B4/A3, API CI-4/SL

                                          ps.jestes wlascicielem strony oil-club.pl? ))
                                          Ostatnio edytowany przez Lucas1981r; 34538.

                                          Komentarz


                                          • Pomieszane to wszystko....oleje C3 do zwykłego diesla bez DPF? Nie ma potrzeby aby stosować oleje niskopopiołowe. Jak szukasz najlepszego oleju do diesla to wg API im niższa litera po C tym lepiej. Daleki jestem jednak od tego aby kategorycznie stwierdzić że dany olej wg kart jest najlepszy, traktowałbym to raczej jako drogowskaz.
                                            W olejach do ciężarówek masz bardzo dobre klasy olejowe do diesli , Delvac, Rimula, Rubia - ale także nasz Ultor.
                                            Ciekawe są też serie Amsoila dedykowane do diesli, ale to kwestia zasobności portfela.

                                            P.S - Właścicielem nie - założycielem tak

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                              Pomieszane to wszystko....oleje C3 do zwykłego diesla bez DPF? Nie ma potrzeby aby stosować oleje niskopopiołowe. Jak szukasz najlepszego oleju do diesla to wg API im niższa litera po C tym lepiej. Daleki jestem jednak od tego aby kategorycznie stwierdzić że dany olej wg kart jest najlepszy, traktowałbym to raczej jako drogowskaz.
                                              W olejach do ciężarówek masz bardzo dobre klasy olejowe do diesli , Delvac, Rimula, Rubia - ale także nasz Ultor.
                                              Ciekawe są też serie Amsoila dedykowane do diesli, ale to kwestia zasobności portfela.

                                              P.S - Właścicielem nie - założycielem tak
                                              Poczekaj poczekaj...moze przez ilosc pracy dzis/pozną porę, ale ja zrozumialem ze w API im wyzsza litera po C czy nawet S - to wyzsza jakosc oleju - czyli lepiej? hmmmm WTF?
                                              -> Jak czytać oznaczenia oleju silnikowego?
                                              -> Link

                                              Komentarz


                                              • W olejach masz podwójne oznaczenia w normach API C - diesel - S - benzyna....ale weź pod uwagę też budowę swojego silnika i jakie normy spełnia. Nie ma sensu brać oleju który ma ograniczone dodatki ZDDP ze względu na spełnianie jak najnowszych norm eko bo te oleje są przystosowane do najnowszych konstrukcji silnika.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                                  W olejach masz podwójne oznaczenia w normach API C - diesel - S - benzyna....ale weź pod uwagę też budowę swojego silnika i jakie normy spełnia. Nie ma sensu brać oleju który ma ograniczone dodatki ZDDP ze względu na spełnianie jak najnowszych norm eko bo te oleje są przystosowane do najnowszych konstrukcji silnika.
                                                  no tak zgadza sie jak najbardziej, wiec tak naprawde na co najlepiej zwracac uwage - jakie parametry? jedni mowia lepkosc przy roznych temperaturach, plynnosc w niskiej temperaturze...oni wlasnie patrza na TBN....co gdzie nie wejde/ czy zapyta,m nawet wsrod znajomych to rozne zdania...parametry/dane ktorymi sie kieruja

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X