Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
    W niemieckim teście tylko jeden olej Mannol był testowany 5w30 combi owszem wypadł przyzwoicie,ale żeby tak słodko nie było maja też wpadki jak np olej Ester legend który po szczegółowym badaniu lab wykazał jednak brak estrów w składzie. w większości są to oleje mocno budżetowe firma ma problem z utrzymaniem parametrów a ich filtry są słabej jakości które wyróżnia przede wszystkim cena.
    Co do testów Piotra testera napisano już chyba wszystko jak mozna ufać tym testom skoro tam nawet szampon wypada lepiej od niejednego oleju premium w silniku panują inne warunki itd....
    To moja opinia na temat Mannola
    Ano właśnie !
    Dla mnie te testy są nic nie warte.

    Warto zwracać uwagę na normy VW np. 504.00, 502.00 itp.
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • - wcześniej Ravenol VMP 5W-30
      - 277k płukanka LM2662
      - 277-287k Eurol 5W40 TDi + AR2300
      - 287-289k SPECOL C3 5W40
      - 289k płukanka LM2662
      - 289-300k AMSOIL DEO 5W40 + AR9100
      Nie odczułem jakiś zmian (na plus czy minus) po przejściu na Eurola z Ravenola (głównie chodzi o start i "klepanie"). Po całej operacji chcę wrzucić Amsoila Deo z ar9100. Olej ten nie ma w specyfikacji 505.01 (pewnie przez popioły 0,99), ale na papierze wygląda kozacko.
      Ostatnio edytowany przez krzysiekr1; 41758.

      Komentarz


      • Meguin Super Leichtlauf 0w40 lub 5w40 nadadzą się do PD? Normy 505.01 nie mają.

        Komentarz


        • Nadadzą się bardziej niż te wszystkie wykastrowane 5W30
          Nie lepiej zalać Meguina z normą 505.01 jak masz PD?

          Komentarz


          • samtech84
            leonn
            Właśnie nie mają. Z Meguina normę 505.01 ma Meguin Low Emission SAE 5W-40, na papierze spełnia normy VW ale nic więcej ciekawego (brak analiz).

            Jakby zalał do PD Meguin Super Leichtlauf 5W40 (505.00) to pewnie nic by się nie stało (ma tylko przekroczone popioły), ale nie znalazłem informacji o jego HTHS (a powinien mieć minimum 3,5 jak chcemy go użyć z PD).

            Myślałem nad nie wiadomo jak dobrym olejem, ale chyba skończę budżetowo, czyli:
            Spec Premium C3 SN/SM/CF 5W/40
            Fuchs Titan GT1 5W-40
            Do tego Ar9100. Wymiany co 10k km, jazda z prędkościami 100km/h, trasy.

            Komentarz


            • Coś niedługo się pojawi odnośnie 505.01

              Komentarz


              • Aż się boję spytać co
                O1-->O3--> ?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                  Coś niedługo się pojawi odnośnie 505.01


                  Jakieś szczegóły?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez STREAMHD Zobacz wpis
                    Jakieś szczegóły?
                    Analizy chemiczne - samochodowy olej silnikowy (UOA i VOA) - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • cytrynowiec Ile zarabiasz na reklamie togo produktu?

                      Może i ja też wejdę w "układ" z producentem, dystrybutorem i handlarzami

                      Komentarz


                      • leonn potrzebujesz kasy? To aż taka frustracja? Nie wiem, nie pomogę....takie układy mnie nie interesują...ale pewnie coś znajdziesz, z taką prezencją na pewno

                        Komentarz


                        • cytrynowiec czy ja potrzebuję kasy? Pewnie jak każdy odpowiem, że TAK

                          Brak odpowiedzi na pytanie, czy nachalna reklama w/w produktu przynosi zyski?
                          Bo jeśli tak, to może i ja w to wejde

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                            cytrynowiec czy ja potrzebuję kasy? Pewnie jak każdy odpowiem, że TAK
                            No widzę, przecież

                            Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                            Brak odpowiedzi na pytanie, czy nachalna reklama w/w produktu przynosi zyski?
                            Kurcze, myślałem że załapiesz....ale za którymś razem dasz radę....

                            Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                            Bo jeśli tak, to może i ja w to wejde
                            Przeciwnie....jak pisałem zły adres, nie pomogę, nie interesują mnie takowe...w ogóle Imho wchodż w co chcesz i gdzie chcesz i z kim chcesz, ale mnie te twoje "wchodzenia" nie interesują

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Przeciwnie....jak pisałem zły adres, nie pomogę, nie interesują mnie takowe...w ogóle Imho wchodż w co chcesz i gdzie chcesz i z kim chcesz, ale mnie te twoje "wchodzenia" nie interesują
                              Twoje wpisy tutaj i na innych forach mówią co innego

                              Ja bym też przytulił jakieś PLN, €, $ czy czym tam teraz płacą

                              To co teraz jest THE BEST? Będziemy to wychwalać pod niebiosy, gdzie nr konta wysłać?

                              Komentarz


                              • Widzę że masz problem ze zrozumieniem co pisałem, więc kończę tą konwersację, bo poziom jaki prezentujesz jest dla mnie za niski, nie pogadamy już

                                Komentarz


                                • Witam jaki olej z normą VW 504/507 polecacie? Obecnie jeżdżę na Valvoline synpower xl-iii c3 5w30 wimiana co 12000 auto ma DPF

                                  Komentarz


                                  • Po co się pytasz jak na tym forum i innych po wpisaniu jaki olej i tak otrzymasz gotową tę samą odpowiedz. Wpisz jak radzi kolega leonn w google najbardziej aktywnych użytkowników i już masz gotową odpowiedz. Znajdzie się kilku wspaniałych i lata po wszystkich forach motoryzacyjnych jakie znam i wychwala jedno i to samo.
                                    Dla mnie to dziwne, żę ktoś loguje się na kilku forach internetowych i klepie jedno i to samo. Mamy temat o analizach znów te same osoby sobie przyklaskują.
                                    Po co w ogóle wątki olejowe i dodatki jak wszędzie te same osoby to samo klepią.

                                    PAOLO ESCO napisał i dało mi to do myślenia
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                    Teraz mam wlany Eurol 5w30 z vw 507.00 - mam aktywny DPF... Ten Eurol słaby jest w niskich temperaturach, u mnie porażka... ale faktycznie na papierze też słabo wygląda...Teraz jak się zrobiło cieplej nie ma problemu z "klepaniem" na zimnym silniku... więc ewidentnie olej jest przeciętnym hc. Tak jak podejrzewałem...reklama reklamą...a "życie" w tym przypadku użytkowanie w silniku, szybko papierowe cyferki zweryfikowało. Kupiłem też Eurola 0w30 z vw 507.00 5L za 60 zł...oddam go ojcu do mojej byłej Octavki 1,4...kasa śmieszna ale mi ten olej nie podpasował. Kupię sobie "inny" ...
                                    Dla mnie PAOLO ESCO jest jedynym niezależnym ekspertem jeżeli chodzi o oleje. Ale z nieznanych mi powodów nie udziela się na forum. A szkoda !

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                      Po co się pytasz jak na tym forum i innych po wpisaniu jaki olej i tak otrzymasz gotową tę samą odpowiedz. Wpisz jak radzi kolega leonn w google najbardziej aktywnych użytkowników i już masz gotową odpowiedz. Znajdzie się kilku wspaniałych i lata po wszystkich forach motoryzacyjnych jakie znam i wychwala jedno i to samo.
                                      Dla mnie to dziwne, żę ktoś loguje się na kilku forach internetowych i klepie jedno i to samo. Mamy temat o analizach znów te same osoby sobie przyklaskują.
                                      Po co w ogóle wątki olejowe i dodatki jak wszędzie te same osoby to samo klepią.

                                      PAOLO ESCO napisał i dało mi to do myślenia


                                      Dla mnie PAOLO ESCO jest jedynym niezależnym ekspertem jeżeli chodzi o oleje. Ale z nieznanych mi powodów nie udziela się na forum. A szkoda !
                                      Takie wpisy zabijają dyskusje. I w tym momencie nie jesteś obiektywny i to co zarzucasz innym może zostać zarzucone Tobie. Kolega się pyta o olej i raczej nie takiej odpowiedzi się spodziewa. Twoja wypowiedz jest niestety bardzo przejaskrawiona. Bardzo cenię wiedzę merytoryczną PAOLO ale jego wypowiedź zacytowana przez Ciebie jest akurat zupełnie nieprzystająca do jego poziomu i dla mnie kompletnie niezrozumiała. PAOLO akurat zalał produkt, którego nikt tutaj nie poleca. Chętnie poznałbym jego opinie o oleach, które są tutaj polecane.
                                      Analizy mamy po to aby ję analizować, wyciągać wnioski i komentować. Zamiast krytykować czyjąś aktywność lepiej chyba się odnieść merytorycznie do tego co ktoś napisał. Ja też mógłbym wielu osobą zarzucić stronniczość w doborze oleju bo są osoby zakochane w Ravenolu, Meguinie, Millersie czy Penrite. Ja polecam bardzo wiele różnych olejów bardzo wielu różnych marek. I mam również taką zasadę, że w pierwszej kolejności polecam produkty, które dobrze znam i co do jakości których sam jestem przekonany. Najczęściej są to produkty, które sprzedaje ale nie zawsze bo często polecam również coś czym nie handluje (np. Amsoil) lub coś czego z różnych powodów nie mam aktualnie w sprzedaży ( np. Meguin, Penrite). Co do Eurola to do związania się z tą marką zachęciła mnie właśnie lektura tego forum.
                                      Co do pytania Kolegi Kamila to było już wiele razy i jak poszukasz to znajdziesz. Olej który lejesz jest niezły ale można lepiej. Od siebie mogę polecić Eurola FS 0W30, Millersa XF longlife 5W30 (opcjonalnie EE longlife 5W30), Penrite Enviro +5W30, Ravenola VSV 0W30, Neste City Pro W longlife III 5W30 jeśli chodzi o oleje z wyższej półki a z tańszych ale nadal dobrej jakości warto spojrzeć na Specola Spec Premium C3 VW 504/507 5W30. Niezły może też być Motul ( i raczej X-clean +) ale nie jest to moim zdaniem wybitny olej.

                                      Komentarz


                                      • Ja natomiast polecam częstą wymianę oleju.
                                        Ostatnio mitrężenie po miejskiej dżungli sprowokowało mój sterownik do rozpoczęcia procedury wypalania DPF. Złośliwiec wie gdzie mieszkam i czekał aż pilotem bramę otworzę po powrocie z pracy i wtedy załączył tę procedurę. Nosacz jeden. Już 2 razy przyłapałem go na przerwaniu procedury, która kończyłem następnego dnia czując na plecach komentarze jakie te auta „ftedeiku” to kopcą. Bo fakt przez 15 km ze 30 razy Papieża wybrałem a raz to nawet jakiegoś ważniejszego.

                                        Ale do rzeczy -poziom oleju chyba mi się podniósł i stad wracam do pytania, które kiedyś zadałem: czy macie jakieś sprawdzone metody na szybka analizę zawartości paliwa w oleju?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                          Ale z nieznanych mi powodów nie udziela się na forum.
                                          Napisał już dlaczego się niestety nie udziela.

                                          Komentarz


                                          • Bawił się ktoś olejami PMO? Warte toto coś, w szczególności ichniejszy 5W40?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis
                                              Bawił się ktoś olejami PMO? Warte toto coś, w szczególności ichniejszy 5W40?
                                              Dużo informacji na temat PMO znajdziesz na forum olejowym oil-club.pl. Niestety to co piszą jest mocno przekoloryzowane w stosunku do rzeczywistości co wyszło "w praniu". Oleje jakościowo są moim zdaniem całkiem dobre ale ogólnie bez szału, który mógłby być gdyby było to co deklarują (deklarowali?). PMO to marka nie producent.

                                              Komentarz


                                              • Witam.
                                                Panowie auto 2.0tdi z dpf obecnie zalane Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 czy lać olej 0W30 czy lepiej zmienić na 5W30 bo tego jest od koloru do wyboru ?
                                                Dzięki za info.
                                                Ostatnio edytowany przez paprykm3; 37076.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez paprykm3 Zobacz wpis
                                                  czy lać olej 0W30 czy lepiej zmienić na 5W30 bo tego jest od koloru do wyboru ?.
                                                  Skoro lejesz 0w30 to po co chcesz zmieniać na minerał 5w30?

                                                  Komentarz


                                                  • Szczerze to tylko dla tego że 5W30 jest większy wybór ;-) no i kompletnie się na tym nie znam ,czyli lepiej zostać przy 0W30 ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X