Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie, jakies pomysły czemu 2.0TDI CUPA lubi sobie wypic troche oleju (przez 8tys dolany litr, obecnie 1/3 bagnetu). Nalot 66tys km, obecnie na Penrite Enviro. Wymiany co 15tys km, auto w 95% robi trasy po pareset km, glownie autostrady (140-160), reszta tras to krajowki (czyli bujamy sie od 50 w wioskach do 110-120 poza). Przy ostatniej wymianie dolany został tez Ceratec do oleju, fakt ze spalanie paliwa spadło minimalnie, za to oleju nadal sie trzyma.
    Jakies pomysły za jaki olej brac sie przy kolejnej zmianie? Pytam, bo poki co musze kupic cos na dolewke i licze ze to co kupie teraz, starczy na dolewke po zmianie..

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • pedros, dziś kolejna zmiana w ASZ i znowu Top Tec 4600 z AR9100. Mogłem od Tomka kupić Meguina, ale przy poprzedniej zmianie kupiłem 1L więcej na dolewki i ....praktycznie zostało z 0,7 więc już nie kombinowałem i poszło znowu to samo. Różnica w zużyciu spora na plus po zmianie, więc płukanka i AR robią swoje. Praca silnika nieporównywalnie lepsza do Castrola 505.01. Interwał 15 kkm. Aktualny przebieg 328 kkm.

      Komentarz


      • zauważyłeś,żeby coś u Ciebie dało AR9100? u mnie w ASZ zbliża się serwis olejowy i zastanawiam się co lać... czym płukałeś?

        Komentarz


        • ...nie to, żeby ale ... się pochwalę :bajer

          Dzięki uprzejmości kolegi Michała :bow dostałem dziś taką oto paczuszkę ...
          75 zeta za 4L ... dziękuję i dowidzenia - temat oleju na zimę załatwiony :yay:
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • A miałeś zmieniać :wink:
            I tak wogóle to ile wchodzi do takiego 1.6td? Ile toto bierze od wymiany do wymiany? :shock:
            No chyba, że na zapas to ok.

            Komentarz


            • PAOLO ESCO

              Czemu nie zalewasz 0w30 na zimę?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn
                to ile wchodzi do takiego 1.6td?
                Poj. układu: 4,3 l.
                Zamieszczone przez toomasz
                Czemu nie zalewasz 0w30 na zimę?
                jakoś Shell mnie nie przekonał do końca. Wg. mnie mój CAY-D lepiej pracuje na zimno na LazerWay.

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Dziś o 5.00 rano -15 C ... po 10 km miałem na wskaźniku cieczy 50 C a po 20 km dopiero 90 C - wg. wskaźnik temperatury cieczy (silnik zalany Shellem 0W30) ... jazda poza terenem miasta z prędkością +- 90/100 km. Poranny rozruch po 24h postoju pod chmurką był "męczący dla moich uszu" Nim ruszyłem z miejsca to chwilę musiałem zagrzać silnik, bo wydawał z siebie metaliczne odgłosy. Po chwili jazdy oczywiście silnik "nabrał ogłady". Tutaj zapewne ma też znaczenie jakość ON - silnik odpalił od pierwszego strzała, choć sekundę się "zatelepał" - na pocieszenie mogę dodać, że kumple z pracy zameldowali rano "zacięcie" ... i zasuwali z buta do pracy bo ich "klekoty" nie odpaliły
                Mam wrażenie, że jednak LazerWay LL lepiej spisywał się (w silniku) w niskich temperaturach ...
                mój opis ze stycznia tego roku.
                Zamieszczone przez leonn
                A miałeś zmieniać
                soryy ale w tej cenie nie było co "wybrzydzać" i kombinować, zmiennik poczeka ...? alacz
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Cena bardzo dobra
                  JA zastosowałem się do Twoich rad i spróbowałem 0w40 do AXR-a , Mobil 1 New Life wlałem teraz i na razie pozytywnie

                  Komentarz


                  • militarius, Forum - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez toomasz
                      Czemu nie zalewasz 0w30 na zimę?
                      jakoś Shell mnie nie przekonał do końca. Wg. mnie mój CAY-D lepiej pracuje na zimno na LazerWay.
                      A tych moich kierunków Vollsynthetische Motoröle nie chcesz spróbować?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez krzyzakp
                        Panowie, jakies pomysły czemu 2.0TDI CUPA lubi sobie wypic troche oleju (przez 8tys dolany litr, obecnie 1/3 bagnetu). Nalot 66tys km, obecnie na Penrite Enviro. Wymiany co 15tys km, auto w 95% robi trasy po pareset km, glownie autostrady (140-160), reszta tras to krajowki (czyli bujamy sie od 50 w wioskach do 110-120 poza). Przy ostatniej wymianie dolany został tez Ceratec do oleju, fakt ze spalanie paliwa spadło minimalnie, za to oleju nadal sie trzyma.
                        Jakies pomysły za jaki olej brac sie przy kolejnej zmianie? Pytam, bo poki co musze kupic cos na dolewke i licze ze to co kupie teraz, starczy na dolewke po zmianie..
                        Ja miałem Millersa XF LL z 507. Bez EE bo te EE sam sobie zrobiłem samym AR9100. Nawet autostrada nie robiła wrażenia na poziomie oleju.

                        Mój CFGB dodstał nieziemskich jaj po ostatniej zmianie na Shell AVL 0W30 ale sadze ze to płukanka przywróciła zagubione kuce do porządku i tp może również być tropem dla Ciebie bo jakiś pierścień może nie domaga bo nasze silniki naprawdę produkują na tłokach spieki... Płukankę robiłem wyjątkowo długo a o analizie składu odważyłem się bryknać jeszcze pare km. Jak wyglada obecnie spalanie oleju... na to za wcześnie jeszcze

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pedros
                          sadze ze to płukanka przywróciła zagubione kuce do porządku
                          raczej to --->
                          Zamieszczone przez pedros
                          Na koniec wleciał CERATEC.
                          - obniżenie tarcia w silniku daje "efekt kilku KM więcej" ...
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cytrynowiec
                            pedros, dziś kolejna zmiana w ASZ i znowu Top Tec 4600 z AR9100. Mogłem od Tomka kupić Meguina, ale przy poprzedniej zmianie kupiłem 1L więcej na dolewki i ....praktycznie zostało z 0,7 więc już nie kombinowałem i poszło znowu to samo. Różnica w zużyciu spora na plus po zmianie, więc płukanka i AR robią swoje. Praca silnika nieporównywalnie lepsza do Castrola 505.01. Interwał 15 kkm. Aktualny przebieg 328 kkm.
                            Stanowczo odradzam olej syntetyczny przy takim przebiegu! Jeszcze płukanka ? To się nie dzieje lej minerał i sprzedawaj auto bo będzie sito.


                            Tak by wyglądało jął by mi ktoś konto przejął :diabelski_usmiech :

                            Dobra nie nabijamy się z niedoinformowanych To są dobre silniki No i myśle ze płukanka jest kapitalna prewencja z reszta jak ktoś zna konstrukcje silnika to nie będzie oponował
                            Ja w swoim 1Z NIC nie dolewanej zawsze jeździł albo na Mobili albo na Lotosie. To na nim nauczyłem się płukanki stosować .


                            Fajne jest to ze można poprawić fabrykę o zastosować modyfikator tarcia AR albo LM

                            [ Dodano: Czw 03 Lis, 16 21:34 ]
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Zamieszczone przez pedros
                            sadze ze to płukanka przywróciła zagubione kuce do porządku
                            raczej to --->
                            Zamieszczone przez pedros
                            Na koniec wleciał CERATEC.
                            - obniżenie tarcia w silniku daje "efekt kilku KM więcej" ...
                            Cerateca zalałem po 100 km ... po zmianie oleju juz zaczęło się a LM poprawił niutony i lekki bieg

                            Komentarz


                            • pedros, dzieki za info, bede myslal nad tym przy zmianie. NIe mniej mam wrazenie ze to niestety kwestia najnowszych motorow. W BKD mimo 300tys nie brał prawie nic, przez 12tys miedzy wymianami nie dolewałem kropelki... Tryb jazdy taki sam mniej wiecej, jedynie to krotsze trasy obecnie (kolo 400-500 zamiast 600-700km).

                              Na brak kucy nie narzekam, płukanke bede musiał przemyslec, choc nie sadze ze syfu sie nazbierało - lata głownie na niemieckiej ropie, polska zaleje gdy musze raz na pare tankowan.

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • Panowie za dwa tysiące wypada mi zmiana oleju w CKFC. Miałem LazerWaya na 45kkm, teraz Shella na 57kkm. Licznik pokazuje 70kkm i zastanawiam się co wziąć przed zimą. Niestety coraz więcej przebiegów robię na krótkich odcinkach - 10km z rana (jeżeli ma to jakieś znaczenie). Co możecie polecić dobrego dla Oktawiana?
                                Rafał

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez krzyzakp
                                  pedros, dzieki za info, bede myslal nad tym przy zmianie. NIe mniej mam wrazenie ze to niestety kwestia najnowszych motorow. W BKD mimo 300tys nie brał prawie nic, przez 12tys miedzy wymianami nie dolewałem kropelki... Tryb jazdy taki sam mniej wiecej, jedynie to krotsze trasy obecnie (kolo 400-500 zamiast 600-700km).

                                  Na brak kucy nie narzekam, płukanke bede musiał przemyslec, choc nie sadze ze syfu sie nazbierało - lata głownie na niemieckiej ropie, polska zaleje gdy musze raz na pare tankowan.
                                  Całkiem możliwe ze nowe konstrukcje są kreowane pod modłę księgowych. ..

                                  Mamy podobny przebieg ja odczułem różnicę w zachowaniu auta po tej zmianie. Nie oszukujmy się pod pierścieniami mamy juz węgiel. .. i trzeba prewencyjne ogarniać temat bo potem można przespać temat.

                                  Komentarz


                                  • 4L Lazerwaya za 75zł... Kto w takiej cenie sprzedaje? Zrobiłbym sobie prezent na mikołajki :mikolaj

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez demmsi
                                      4L Lazerwaya za 75zł
                                      75 zł za 4L ... sam widzisz, że "nie miałem" wyboru ale poczuwając się do odpowiedzialności :bajer chciałem kolegom sprzedawcom jakoś pomóc. Olej tak mało popularny i słaby że cena spadła ... to se myślę po co badziew ma stać na półce i wstyd przynosić trzeba pomóc sprzedawcom się go pozbyć :chytry

                                      Drugi raz się najem wstydu jak pojadę na zmianę oleju ... wszyscy markowego Castrola na PAO albo Mobila czy też syntetycznego Specola a ja tu z takim skandynawskim gniotem kupionym po taniości ops: ale wstyd będzie.... ad:

                                      Olej otrzymałem --->
                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Dzięki uprzejmości kolegi Michała
                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      Statoil ... oleje tej firmy jak są w Polsce to jeszcze jakieś starocie
                                      --->
                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      aktualnie na pokładzie LazerWay LL 5W30 ... chętnie przygarnę tak ze 20L (piszę poważnie) tego badziewia, oczywiście w powyprzedażowej cenie tak za 50%
                                      "Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!" - ja nie żartowałem :hmm
                                      ps. nie kupisz tego oleju indywidualnie w tej cenie...niestety kupiłem o kilka baniek za mało :roll: więc kupię ponownie jeszcze ze 20L tego oleju w tej cenie - czekam na oferty od sprzedających.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • gdzie kupic lazera w tej cenie?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez xtremesystems
                                          gdzie kupic lazera w tej cenie?
                                          ja dostałem dzięki uprzejmości jednego z kolegów :niewiem ... ale jeżeli forumowi sprzedawcy będą go wyprzedawać ze względu na małą popularność i fakt, że mają lepsze produkty w ofercie to może i masz szansę się załapać na "ostatki".
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • a to kończą produkcje tego oleju czy jak?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Zamieszczone przez toomasz
                                              Czemu nie zalewasz 0w30 na zimę?
                                              jakoś Shell mnie nie przekonał do końca. Wg. mnie mój CAY-D lepiej pracuje na zimno na LazerWay.

                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Dziś o 5.00 rano -15 C ... po 10 km miałem na wskaźniku cieczy 50 C a po 20 km dopiero 90 C - wg. wskaźnik temperatury cieczy (silnik zalany Shellem 0W30) ... jazda poza terenem miasta z prędkością +- 90/100 km. Poranny rozruch po 24h postoju pod chmurką był "męczący dla moich uszu" Nim ruszyłem z miejsca to chwilę musiałem zagrzać silnik, bo wydawał z siebie metaliczne odgłosy. Po chwili jazdy oczywiście silnik "nabrał ogłady". Tutaj zapewne ma też znaczenie jakość ON - silnik odpalił od pierwszego strzała, choć sekundę się "zatelepał" - na pocieszenie mogę dodać, że kumple z pracy zameldowali rano "zacięcie" ... i zasuwali z buta do pracy bo ich "klekoty" nie odpaliły
                                              Mam wrażenie, że jednak LazerWay LL lepiej spisywał się (w silniku) w niskich temperaturach ...
                                              mój opis ze stycznia tego roku.
                                              Zamieszczone przez leonn
                                              A miałeś zmieniać
                                              soryy ale w tej cenie nie było co "wybrzydzać" i kombinować, zmiennik poczeka ...? alacz
                                              O ile pamiętam, to nie był AV-L 0w30 tylko ECT 0w30, a tu jednak wszyscy jeżdżą na AV-L.

                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              75 zł za 4L ... sam widzisz, że "nie miałem" wyboru ale poczuwając się do odpowiedzialności :bajer chciałem kolegom sprzedawcom jakoś pomóc. Olej tak mało popularny i słaby że cena spadła ... to se myślę po co badziew ma stać na półce i wstyd przynosić trzeba pomóc sprzedawcom się go pozbyć :chytry
                                              CCC - chyba nie trzeba tego rozszyfrowywać :wink: Klienci zweryfikowali podejście sprzedawców i cenę, pewnie po wyprzedaniu stanów magazynowych, zakup będzie trudniej dostępny, albo zniknie z oferty , bo jak nie ma chętnych w normalnej cenie to po co go mieć w ofercie, a nikt nie prowadzi biznesu charytatywnie.

                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Drugi raz się najem wstydu jak pojadę na zmianę oleju ... wszyscy markowego Castrola na PAO albo Mobila czy też syntetycznego Specola a ja tu z takim skandynawskim gniotem kupionym po taniości ops: ale wstyd będzie.... ad:
                                              Najważniejsze jest to że kupiony tanio, i jest lepszy od tych wszystkich Castroli , Mobili a przede wszystkim Specola, o którym w ogóle już nie warto wspominać. :lol:

                                              Komentarz


                                              • szkoda bo LV jest bdb

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                  Mobili a przede wszystkim Specola, o którym w ogóle już nie warto wspominać.

                                                  Serio czy sarkazm ? :wink:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                                                    a to kończą produkcje tego oleju czy jak?
                                                    No moze na naszą częsc europy .
                                                    Zapyta jeszcze testowałem ostatnio ten olej w Leonie 2.0 TDI i przy jeździe miastowej jest naprawdę ku zaskoczeniu właściciela 2x lepiej niż na osławionym najlepszym Castrolu profeszionalu :-)
                                                    Mowa ololeju 0W30 Shella , cena tego oleju też jest super.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X