Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kubekelektrowoz
    odpowiedział(a)
    Dobry wieczór, dzisiaj wymieniłem olej silnikowy po około 12500km i wlalem Orlen PlatinumMax Expert V 5W30, wraz z wymianą filtra oleju z ringami i dałem nowy korek spustowy.
    pytanie moje jest takie, jestem ciekawy ile by sama robocizna kosztowała w warsztacie/aso we Wrocławiu?

    Zostaw komentarz:


  • MsBlondyn
    odpowiedział(a)
    Wystarczy pobrać ze strony skody instrukcje do konkretnego rocznika.

    Škoda Owner's Manuals - Octavia II - 05-2005

    2007 Octavia.jpg

    Zostaw komentarz:


  • morkos
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
    Wejdz sobie na oil-club.pl tam od groma takich watkow i maniacy tych tematow. Dodatkowo robia badania olejow.....
    Witam!

    Panowie, krótkie pytanie, bo z tymi olejami idzie dostać do głowy. Mechanik zalał mi olej Castrol Edge 5w30 norma VW 504 00/ 507 00. Czy ten oje jest dobry do Octavi II 1.9 TDI z 2006 roku?

    Zostaw komentarz:


  • zulu
    odpowiedział(a)
    Wejdz sobie na oil-club.pl tam od groma takich watkow i maniacy tych tematow. Dodatkowo robia badania olejow....

    Zostaw komentarz:


  • Rybus85
    odpowiedział(a)
    Od Castrola to prawie wszystko będzie lepsze lepsze
    Ja głównie lałem Motula. Ale ostatnia wymiana i na testy poszedł Ravenol. I jestem bardzo zadowolony.

    Zostaw komentarz:


  • condor
    odpowiedział(a)
    Mam zamiar zmienić olej z castrola na jakiś lepszy. Jaki polecacie ?

    Zostaw komentarz:


  • kuzloss
    odpowiedział(a)
    Witam poproszę o pomoc który olej będzie lepszy dla silnika 1.9 Axr 5w30 czy 5w40 ? Oczywiście norma pod pompowtryski 505.01 bądź 507

    do pracy mam 5 km robię krótkie dystanse preferuje spokojna jazdę i niskie obroty autostrada to Max 120 km/h

    na którym oleju będzie mu się chodziło lżej i dobrze pracował

    Zostaw komentarz:


  • dagetto
    odpowiedział(a)
    Bo shell robi ten olej dla vaga, a vag odszedł od 5w30 i ASO leje tylko 0w30.

    Zostaw komentarz:


  • upel
    odpowiedział(a)
    Do 1.6 TDI CAYC, był lany kiedyś Castrol, potem Motul, wszystko o specyfikacji 504/507, ale 5W-30. Mam teraz ochotę na Shella, ale on ma też niby 504/507, ale 0W-30, to czemu tak jest?

    Zostaw komentarz:


  • donrac
    odpowiedział(a)
    A co powiecie o filtrach?

    Zostaw komentarz:


  • MsBlondyn
    odpowiedział(a)
    Mobil 1 5W30 ESP Formula

    Valvoline Synpower XL-III C3 5W30

    Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30

    Motul Specific 504.00-507.00 5W30

    Zostaw komentarz:


  • donrac
    odpowiedział(a)
    Cześć Wszystkim,

    Jestem tu nowy.

    Kupiłem ostatnio poleasingową Octavię 3 FL z 2017 roku, wcześniej jeździłem Audi A4B6 z 2002 roku także mała zmiana jest...
    Silnik 2.0 TDI 150KM, wersja auta Kombi.

    Dostałem na rok jeszcze gwarancję od dealera, ale chciałbym zmienić cykl wymiany oleju i wszystich filtrów, które wymienia się za jednym zamachem z 30tysięcy na 15tysięcy/1 rok.
    Obecnie wymianę mam zaplanowaną wg. komputera w aucie na równo za rok.

    Z racji tego, że mam gwarancję do czerwca 2022 to muszę wymienić to w ASO.

    Chciałbym ograniczyć koszty i kupić samemu olej oraz wszystkie filtry itd. i zapłacić w ASO tylko za robociznę.

    Czy podpowiedzielibyście mi jaki olej (oraz ile litrów) najlepiej kupić oraz jakie filtry i ile ich trzeba by kupić.
    Słyszałem, że Millers jest ok... ale się nie znam,

    Olej silnikowy który był zalany przy 135 tysiącach to Castrol LongLife III Professional 5W30.
    Obecnie mam 152 tysiące.

    Dodatkowo za rok już po gwarancji chciałbym wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy... niestety też nie wiem jaki i ile kupić.
    Czy te 2 płyny należy wymieniać co 2 lata czy 3 lata a może inaczej?

    Nie ukrywam, że nie jestem ekspertem w tych sprawach.

    Z góry dziękuję za pomoc oraz wyrozumiałość.

    Adrian

    Zostaw komentarz:


  • Pidziek
    odpowiedział(a)
    Nowe silniki VAG-a mają niestety bardzo często problem zauważalnego poboru oleju.
    Są na to zawsze rozwiązania.

    Zostaw komentarz:


  • rezon
    odpowiedział(a)
    Na Shell 0W30 miałem problem z poborem oleju w TSI. Ponad 150+70kkm na Millersie 5W30 przejechane bez dolewek.

    Zostaw komentarz:


  • wojtaszekm
    odpowiedział(a)
    1.6 tdi CAYC - co wybralibyście na zimę Shell AV-l 0w30 czy Total Quartz Ineo Longlife 0w30? Oba stoją i czekają- ciekaw jestem Waszych wyborów

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    panowie (i panie):
    1.6 CAYC, raczej budżetowy olej na najbliższe 10-12kkm:
    1. Shell AV-L 0w30 (120PLN) - wyniki z oilclubu dobre, również na forum olejowym z Niemiec pozytywnie oceniony
    2. Lotos 5w30 504/507 (110PLN) - mam obecnie, auto jedzie, czyli może być
    3. coś innego w podobnym budżecie? np. ostatecznie dorzucić 30PLN do Eurola Syntence 5w30?

    Zostaw komentarz:


  • Racer1
    odpowiedział(a)
    Hej, od dłuższego czasu leję YACCO LUBE DE 5W30 - Yacco - YACCO LUBE DE 5w30, wszystko jest OK, ale kusi mnie PMO. Warto?

    Zostaw komentarz:


  • panpiotus
    odpowiedział(a)
    Witam.

    Orientuje się ktoś jaki olej (marka, nazwa, typ) leją w serwisie do tego silnika (1.6 TDI CR 115 KM, AdBlue, 2018 r.)?

    P.s. Wiem jaka jest norma do tego silnika ale interesuje mnie co konkretnie leją w serwisie.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    najlepszy olej jaki jest to nowy, wymieniany często

    Zostaw komentarz:


  • MADO60
    odpowiedział(a)


    Motorex Xperience FS-X 5w40
    Ravenol RUP 5w40
    Penrite Enviro+ 5w40

    Zostaw komentarz:


  • tasek
    odpowiedział(a)
    Witajcie jaki olej lepkości 0w40 z C3 zaproponowalibyście koledzy? Jak ma się np Castrol edge fst c3 0w40 do mobila esp 0w40 lub Aral super tronic 0w40? Ewentualnie jakiś wypasiony 5w40 C3 może zaproponowalibyście. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez tasek; 23987.

    Zostaw komentarz:


  • MsBlondyn
    odpowiedział(a)
    Czy stosował ktoś olej ELF EVOLUTION FULL-TECH LLX 5W-30 do 1.6TDI CAYC?

    Zastanawiam się jeszcze nad:

    1.
    Mobil 1 5W30 ESP Formula
    2. Valvoline Synpower XL-III C3 5W30

    Wszystkie są zgodnie ze specyfikacją VW 507 00

    Co wybrać? Przebieg 260 tys, DPF, Start&Stop

    Wcześniej lany był Shell Helix Ultra 5W-30 ECT C3

    Wymiany co 15 tys km

    Zostaw komentarz:


  • Enco
    odpowiedział(a)
    Witam. Koledzy a jakie opinie nt. Oleju vag vw 5w30 504/507 G052195. 2 silkin 2.0 tdi 150KM CRMB dotychczas castroll.

    Zostaw komentarz:


  • andrzej1962
    odpowiedział(a)
    Podpowiedzcie znawcy tematu jak przez dwa lata stosowałem AR 9200 a teraz (w przyszłym roku) chcę zastosować AR 9100 to bez obaw? Czy pozostać przy 9200. Czy dać sobie spokój ale stwierdzam, że po zastosowaniu silnik BXE chodzi bardziej miękko.

    Zostaw komentarz:


  • orlean
    odpowiedział(a)
    Nie tylko olej jest ważny, ale również to, aby był możliwie często wymieniany.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X