Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xenon Osram D1S Night Breaker Unlimited

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • xenon Osram D1S Night Breaker Unlimited

    eaglemirek, dzięki wiesz za co

  • #2
    xenon Osram D1S Night Breaker Unlimited

    Czy ktoś zamontował w O2FL żarniki Osram D1S Night Breaker Unlimited? Jestem ciekawy jak wypadają na tle fabrycznych Philips XenStart.

    Przy okazji - jaką temperaturę barwową mają fabryczne palniki w O2FL (wspomniane wyżej Philips XenStart)?
    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

    Komentarz


    • #3
      Mam u siebie od jakiś 3 tygodni i jest miodzio. W stosunku do ori Osram-ów D1S jest widoczna różnica w jasności i w barwie światła ( jest jakby mniej niebieskiego ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        No i ja się skusiłem. Jest jaśniej, ale mam mieszane uczucia, czy te Osramy są warte 600 zł (przynajmniej w porównaniu z fabrycznymi Philipsami, na których do tej pory jeździłem; porównanie na zdjęciu) - to pierwsza myśl, która mnie naszła tuż po wymianie, zobaczymy jak się sprawdzą w trasie.
        Btw. Philipsy są do sprzedania, jakby ktoś chciał.
        Załączone pliki
        Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

        Komentarz


        • #5
          Bardziej miarodajne byłoby porównanie histogramów z powyższych zdjęć niż samych zdjęć. D1S Osrama NBU wydaje się troszkę jaśniej świecić ale czy ta róznica jest warta 200 Zł w porównaniu np. do wersji Original?

          A jakie macie doświadczenia z żywotnością markowych palników D1S?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez KulfonP
            A jakie macie doświadczenia z żywotnością markowych palników D1S?
            u mnie Osram wytrzymał 5 lat, potem już jak by tego światła było mało na drodze, chociaż sam palnik jeszcze na różowo nie świecił.
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz


            • #7
              D1S Osram Xenarc - 6,5 roku codziennego użytkowania, uwagi jak u loru
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Druga sprawa, ze nowy palnik zaraz po uruchomieniu chyba nie ma 100% swojej sprawnosci. Dopiero po jakims czasie sprawnosc jest taka, jak deklaruje producent
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  gieu, A ile czasu km mniej więcej zrobiłeś na tych Philips?*
                  PerfectService by DGW
                  Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                  Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                  Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Adrian
                    gieu, A ile czasu km mniej więcej zrobiłeś na tych Philips?*
                    Do dziś jest prawi 120 tys km przebiegu, ale zdecydowana większość na DRLach. Strzelam, ze na xenonach jakies 20-30%.
                    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak troche z innej beczki... jezdzilem wczesniej na halogenach, teraz mam xenony w Golfie... I raz ze szalu nie widze... a dwa niesamowicie irtuje mnie trupi kolor swiatla. Jak sie odnosicie do samej barwy? Mam wrazenie, ze zolte jakos lepiej oswietlaja, a poszczegolne obiekty sa bardziej rozroznialne niz w monochromatycznym swietle xenonowym.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja też mam ochotę na te palniki, tzn. Osram NBU
                        Gdzie je kolega kupił, jakiś link do sklepu bym prosił
                        Marek

                        Komentarz


                        • #13
                          Link
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            ukuk, Bo Golf 7 ma bardzo kiepskie Xenony :!: natomiast co do monochromatyczności barwy światła xenonowego się z tobą niezgodzie ponieważ lampa ta nie świeci na jeden kolor .. Monochromatyczna lampa to np. niskoprężna lampa sodowa SOX - i ona zgadza się ma Monochromatyczny kolor emitowanego światła żółtego.. ale nie D1s CZY D2s to tak na marginesie
                            Światła drogowe przyjęło się temp.barwową 4300K -najwyższa dopuszczalna przepisami temperatura barwowa światła ksenonowych reflektorów samochodowych wynosi 5000 K .. w sprawy techniczne i spadki strumienia w przypadku zwiększenia temp. Barwowej nie będę zanudzał ..jeśli idziemy wyżej zaczynamy wchodzić w barwę 6500 czyli dzienną a potem już tylko fiolet.
                            Co do wrażenia mam dla porównania Golfa i Superba.. Niby oba mają AFS niby są tak podobne a to 2 zupełnie inne bajka.. ilość emitowanego światła, praca soczewek - ruchy kierownicą, zakres doświetlania ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Co do Monochromatycznosci - tak mi sie napisalo, po prostu ciezej jest mi rozroznic granice miedzy 2-ma roznymi obiektami o roznych kolorach. Moze wiec moje wrazenie wynika wlasnie z tej slabosci swiatla. Tyle co sie naczytalem, ze xenony super - a ja naprawde szalu nie widze po halogenach. (z tym ze ja mam standardowe - basic, bez doswietlania itd).

                              PS. Swiatlo bardziej zolte = spadek natezenia?

                              Komentarz


                              • #16
                                ukuk, powieem ci ze miałem identyczne wrażenie. . Ja mam Topy czyli full i wg. mojej opinii O2 świeciły lepiej..superb ma naprawdę świetne lampy. .a Golf.. niby ok a nawet super jeśli wcześniej ktoś miał 15letniego Lanosa. . Tak więc podzielam twoje zdanie ze w tym konkretnym wypadku dupy nie urywa. . Ciekawe jak z tym tematem jest wO3...aaa przypomniało mi się ze wO2 wymieniałem źródła na Osramy...z Philips a

                                [ Dodano: Pią 21 Lis, 14 21:36 ]
                                gieu, szkoda ze nie mieszkasz bliżej bo ja mam luksomierz i moglibyśmy poniedziałkowym oba źródła. ..

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez KulfonP
                                  A jakie macie doświadczenia z żywotnością markowych palników D1S?
                                  Osram Xenarc - 120,000 km / 3000 godzin (średnia prędkość 40 km/h) - więcej trasy niż miasta (czyli nie były wł/wył po wiele razy dziennie, co też obniża trwałość)

                                  M.
                                  666 4U

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    hmm.to moje mają prawie 8 lat..153tyś przebiegu tylko na trasie więc bez wyłączania częstego..zmieniać ? wydaje mi się ze moje jeszcze świeca nieźle..
                                    te żarówki oczywiście do O2 przed fl tez podchodzą ? a mógłby ktoś dać link do takich jakie mam ori założone ?
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A jakie masz założone, mamy zgadywać :P

                                      Pewnie standardowe Philipsy lub Osramy.

                                      Ja mam palniki Bosch, ale takich jeszcze na Allegro nie widziałem
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez pstrykacz
                                        A jakie masz założone, mamy zgadywać :P
                                        a muszę dużo demontować żeby sprawdzić czy wystarczy tylko zdjąć ten dekiel z tyłu lampy :?:
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wystarczy, jaki masz palnik zobaczysz na zapłonniku


                                          ja mam takie.
                                          Marek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            pstrykacz, ciekawe co ja mam. ..

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sprawdź, zdejmij gumowy dekielek i będzie widać
                                              Marek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Panowie a jeździł ktoś na takich palnikach albo je widział

                                                Philips D1S X-Treme Vision

                                                moje ori od 2006 roku z przebiegiem 140 kkm i światła już mało...

                                                i kolejne pytanie bo wersja 85415XVC1 różni się od 85415XVS1 z tego co wyczytałem opakowaniem ? no i 50 PLN na allegro

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Kupiłem też Unlimitedy, teraz szukam nieoświetlonego miejsca aby zrobić fotki używanych świateł, a potem po wymianie i parogodzinnym świeceniu, nowych palników
                                                  Marek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X