Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No więc tak, przed chwilą znalazłem chwilę, żeby to zamontować w focusie 2 zamiast h7
    Link
    Efekty:
    - z zewnątrz nie świeci tak intensywnie jak ksenon hid, bardziej przypomina jakąś mocną żarówkę ileś "tam blue/mocno białą"...
    - ze środka, patrząc na barwę światła przypomina ksenon, jest jednak nieco słabsza i bardziej rozproszona, ale i tak według mnie lepsza niż tradycyjna zwykła h7 żarówka.
    - bardzo fajnie się komponuje z postojami led w lampie
    - światło na pewno będzie gorsze do ustawienia, muszę jeszcze jak zrobi się ciemno ustawić wysokość, bo narazie mam za wysoko ewidentnie ustawione, ale myślę, że to ogarnę
    - spokojnie mieści się pod osłonę/klapkę lampy w F2, ten "przekaźnik" też, jakoś wykonania dobra,myślę, że za tą kasę nawet fajny zestawik
    sorry za jakość fot, marny aparat, to zaraz po montażu w garażu fotki
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Komentarz


    • tak to wygląda 100_4371.JPG
      Załączone pliki

      Komentarz


      • Wywal to gowno jak najszybciej.

        Komentarz


        • ...i na pewno ten szmelc nie będzie swiecil lepiej i dalej niż zwykła h7 co najwyżej jaśniej...

          Komentarz


          • jestem po jeździe próbnej po mieście i w lesie. Auto nie ma drl, stąd postanowiłem sprawdzić to, bo często na krótkich odcinkach lata. Rzeczywiście wadą jest to, że diody w żarówce są tylko góra i dół, lepiej byłoby jakby były na około z każdej strony, dziwnie trochę przez to rozprasza się światło, ale da się tak ustawić, żeby nie raziło przynajmniej....lepiej napewno niż w wypadku hidów można to ustawić.
            W mieście dziwnie dość przez to to wygląda na jezdni, ale jak wjechałem w las, w zupełną ciemność, nawet spoko jest, wyraźnie widać drogę przed samym autem, pobocze też sensownie oświetla. Plusem jest to, że bardzo dobrze widać znaki i poziome malowania na drodze, tak jak w wypadku ksenów. Moc ma taką jak najwyklejsza h7 według mnie od "wewnątrz". Zatem minus - gorzej rozprasza, plus - lepiej widać znaki. Więc tylko jako alternatywa najwyklejszej h7 ma sens, nie jakiś super hiper plus milion procent. wizualnie też lepiej to wygląda oczywiście niż żółte h7, a nie wali tak mocno jak hid rażący wszystkich.
            Pojeździ się i potestuje. Najwyżej wrócę do h7, mam long lify zakupione boscha, żeby nie wymieniać za często, tylko takie uznaje "zwykłe" h7. tzn. long lify
            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

            Komentarz


            • Przecież tam nie ma żadnego odcięcia. To świeci wszędzie. Wywal to i zamontuj homologowane źródło światła.

              Komentarz


              • Różnica jest taka, że z diody idzie bardziej kierunkowe światło na odbłyśnik, no i jak wspomniałem są tylko góra dół, a nie z każdej strony (tak byłoby lepsze odbicie światła na drodze na pewno)
                Ale w zwykłej lampie h7 z gładkim szłem (a taka jest w F2) i sporym odbłyśnikiem i tak nie ma odcięcia sensownego i nawet zwykłe żarówki walą po gałach często. Ustawiłem to tak, że nie oślepia jak hid (a poza tym nie jest tak mocne jak hid), więc chwilkę pewnie potrzymam. Za jakiś czas pewnie zmienię na h7 long lify tradycyjne.
                a co do tych wszystkich homologacji śmiesznych chwilami, to bardziej polega chyba na tym kto przybuli za nią, patrząc jak fabryczne drle w nowym autach czasem oślepiają innych, nie wspomnę o światłach ledowych mijania w jakimś np. audi. które niby się ustawiają i nie mają tego robić, a i tak to robią. Super systemy niby ale w 1 kolejności dbają o zasobnego właściciela nowej fury, a nie o innych użytkowników drogi. Zasobność portfela ma wpływ na możliwość oślepiania innych na to wychodzi Z drugiej strony dopuszczone są ledwo widoczne listki ledowe drl z marketu, które mają homologację i ich kompletnie nie widać na drodze jak ledwo świecą pomontowane w zderzaki starszych aut parodia z tym jest w naszym kraju trochę.
                Oczywiście jestem przeciwnikiem oślepiania w każdej postaci. W pierwszej kolejności jestem przeciwnikiem hidów - bo to dopiero daje popalić, szczególnie jak jakiś piękniś to zapakuje do pick-upa lub furgonu i oślepia wszystko na drodze, w kolejnej tych wszystkich ledowych nowych wynalazków w nowych autach, które są fajne, ale tylko dla właściciela na to wychodzi. Dużo poruszam się po krajówce i te dwa typy aut najbardziej oślepiają. Reszta to źle ustawione lampy poprostu.
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz


                • Masakra na tych zdjęciach..... brak sensownego odcięcia....

                  Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

                  algi
                  O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                  Komentarz


                  • ale one za wysoko ustawione na tych zdjęciach, teraz znacznie niżej jest, góra lekką poświatą wali na pewno, ale nie jak na zdjęciu, bo tu były za wysoko ustawione. teraz nie jest gorzej niż w wypadku zwykłych h7 ustawione dla innych użytkowników. Masakry na drodze nie ma, nie jest tak wyraźne odcięte jak tradycyjna h7 fakt, ale lepiej niż przy hidach. No nie jest to ideał, ale światło fajnie wygląda w reflektorze, a wcale aż tak tragicznie nie świeci. o wadach i zaletach pisałem wyżej. Robiłem to w ramach eksperymentu. Jak ktoś lubi taką barwę to może pomyśleć, ale generalnie jako zamiennik dobrych h7 nie polecam, ewentualnie jako najzwyklejszych jako uatrakcyjnienie auta.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                      nie wspomnę o światłach ledowych mijania w jakimś np. audi. które niby się ustawiają i nie mają tego robić, a i tak to robią. Super systemy niby ale w 1 kolejności dbają o zasobnego właściciela nowej fury, a nie o innych użytkowników drogi. Zasobność portfela ma wpływ na możliwość oślepiania innych na to wychodzi(...)
                      w kolejnej tych wszystkich ledowych nowych wynalazków w nowych autach, które są fajne, ale tylko dla właściciela na to wychodzi. Dużo poruszam się po krajówce i te dwa typy aut najbardziej oślepiają. Reszta to źle ustawione lampy poprostu.
                      Ja jeszcze nigdy tego nie odczułem, może z jakiegoś dużego SUVa trochę tak, ale nie z klasycznej limuzyny klasy Passata. Sądzę, że w Niemczech ten problem również nie istnieje. To takie nasze podejście - połowa aut świeci do niczego, więc jak ktoś ma dobre światła, to uruchamia się "nauczyciel" albo mimowolne wpatrywanie się "łoj, co ta furmanka tak świeci" - a jak się patrzy w źródło światła i w nocy rozpoznaje przy tym markę samochodu, to jest się oślepionym, nie dziwne... Należy odruchowo skupiać wzrok wzdłuż prawej krawędzi jezdni, a nie gapić w te światła jak sroka w gnat. Polecam, wypróbowane. Jestem gorącym zwolennikiem nowoczesnych systemów oświetlenia Ani Audi ani Passaty ani BMW ani Merce mnie nie oślepiają. Słynne "wyklęte" biksenony w Insigniach również nie. Z LEDami nie ma problemu, bo wycinają obszar, w którym wykryją światła innego pojazdu. Z biksenonami nie ma tak dobrze - a Insignie mocno świecą ponieważ mają tryb autostradowy "wydłużonych świateł mijania", który uruchamia się powyżej 120 km/h gdy droga jest prosta (kierowca nie wykonuje głębszych ruchów kierownicą). Sęk w tym, że u nas po krajówkach mimo ograniczenia do 90 km/h nierzadko jedzie się >120 km/h na prostej, zwłaszcza gdy reflektory dobrze oświetlają drogę - dlatego te auta mocniej świecą - konstruktor nie przewidział łamania przepisów No ale w LEDach problemu już nie ma, bo wycinają segmenty. Następne auto na pewno będę miał z LEDami dynamicznymi.

                      M.
                      666 4U

                      Komentarz


                      • Nie ma znaczenia, czy jest za nisko, czy za wysoko, odcięcie musi być , miałem HID-y w Fiacie Marea i tam było wyraźnie odcięcie, jak przy przy oryginalnych H1, i do tego normalnie auto przechodziło przeglądy przez 6 lat...


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                          ale one za wysoko ustawione na tych zdjęciach, teraz znacznie niżej jest, góra lekką poświatą wali na pewno, ale nie jak na zdjęciu, bo tu były za wysoko ustawione. teraz nie jest gorzej niż w wypadku zwykłych h7 ustawione dla innych użytkowników. Masakry na drodze nie ma, nie jest tak wyraźne odcięte jak tradycyjna h7 fakt, ale lepiej niż przy hidach. No nie jest to ideał, ale światło fajnie wygląda w reflektorze, a wcale aż tak tragicznie nie świeci. o wadach i zaletach pisałem wyżej. Robiłem to w ramach eksperymentu. Jak ktoś lubi taką barwę to może pomyśleć, ale generalnie jako zamiennik dobrych h7 nie polecam, ewentualnie jako najzwyklejszych jako uatrakcyjnienie auta.
                          Nie chodzi o to czy jest wysoko czy nisko. Chodzi o brak odcięcia! Przez to snop światła nie jest kontrolowany, tylko totalnie rozproszony.
                          Nawet w światłach halogenowych z dużym odbłyśnikiem da się odciąć dobrze światło.

                          A to, że oślepiają Cię auta z fabrycznymi xenonami czy LED'ami to już śmieszne jest. Wysoka sprawność, mocny snop światła może razić- jak ktoś się będzie w niego wpatrywał.

                          Komentarz


                          • ok ok Panowie nie spinajcie, z policji jesteście? piszę co obserwuje, lekka poświata idzie w górę, ale 1. nie razi aż tak jak w wypadku hid, 2. nawet zwykłe h7 w dużych odbłyśnikowych lampach nie da się dobrze ustawić, bo zawsze jest jakiś większy niż dawniej przy ryflowanych procent niekontrolowanego światła i nie zgodzę się z Klimą w tej kwestii, że idealnie da się to ustawić. Nie da, bo testowałem na paru autach z tego typu lampą i jest mniej więcej zawsze...przy ręcznym ustawianiu lampy.
                            1. pietrek nie wierzę w hid i odcięcie w tradycyjnych lampach odłyśnikowych nawet bardziej niż tu, bo tam jest ogrom niekontrolowanego właśnie światła, jest za jasno w lampie i wiązki napitalą w każdą możliwą stronę. Efekt podobny (tylko niebieskawy) jak włożenie 100w żarówki. w tym wypadku wydajność/moc ma niebagatelne znaczenie. Piszesz, że hid przechodził przegląd....no cóż świadczy to tylko o wiedzy naszych mechaników w stacjach
                            2. Klima nigdzie nie napisałem o fabrycznym ksenonie, tylko o fabrycznych ledach (szczególnie autach premium z ich mnóstwem w lampie i milionem poziomowań). Zapraszam na drogi krajowe po zmierzchu, którymi sporo jeżdzę właśnie. Nie trzeba się w nic wpatrywać tylko po zmierzchu się przejechać nimi i napotkać takie coś, szczególnie w pojeździe klasy SUV,całe poziomowanie "nie wyrabia" na wzniesieniach (pod kątem innych uczestników ruchu naszych krajowych ścieżyn, bo na autobahn pewnie się idealnie sprawdza)i poprostu po chamsku razi jadących z naprzeciwka, wiele takim momentów miałem jeżdząc już po nich. Jak tego snopu nie dostrzegać, jak auto porusza się z naprzeciwka prawie na naszym torze jazdy?
                            3. beaviso...właśnie głównie SUV miałem na myśli i wyższe auta, w których automat to reguluje na drodze (wyżej w pkt. 2 opisane kiedy) i w nic się nie wpatruje namiętnie i nie uruchamia mi się nauczyciel. Równie dobrze, albo i gorzej oślepiają kolesie co mają ustawione w niebo zwykłe h7. a z tym czujnikiem prędkości....ok, pewnie to od prędkośći zależne, ale polska krajówka to nie autobahn i mało mnie obchodzi co konstruktor przewidział jako innego użytkownika drogi, kolo z naprzeciwka mnie poprostu "razi", mogli zrobić ręczną regulację dla łamiących prędkości

                            p.s. i spokojna głowa, zmienie tez żarówki, narazie nikt mi nie migał, tak mam ustawione, więc bez paniki, ale przyjdzie na nie czas.
                            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                            Komentarz


                            • W Maryśce miałem fabryczne soczewki + spryskiwacze... a chiński HID jest podróbą z grubsza żarników D1S, D2S, i nie dają się do reflektorów odbłyśnikowych... bo nie maja odpowiednich przesłon na żarniku... PS sam byłem zdziwiony, że to przeszło przegląd... jak gość podszedł z maszyną do ustawianie reflektorów, już czekałem na ciętą ripostę...ale nic, gość podniósł maskę podregulował reflektor i zamknął bez żadnego komentarza...żeby było śmieszniej to przez 6 przeglądów zaliczyłem 4 różnych diagnostów i żaden się nie zająknął...


                              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                              Komentarz


                              • Pytanie :
                                RS 2 z fabrycznym xenonem - jaki żarnik ma oznaczenie?
                                Jakie najlepiej kupić?
                                Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • D1S osobiście mam osram
                                  Mój szatan

                                  Paweł

                                  Komentarz


                                  • Jaka barwa światła ?
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • 4300k
                                      Mój szatan

                                      Paweł

                                      Komentarz


                                      • Widzę, że można właśnie kupić 4300 i 6000, które będą "lepsze"?
                                        Cena i tak kosmos więc 20 czy 50 zł już różnicy nie robi.
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • To już kwestia wyboru. Im większe tym światło bielsze ale też i bardziej razi po oczach
                                          Mój szatan

                                          Paweł

                                          Komentarz


                                          • te będą ok?
                                            Link
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz


                                            • Koledzy, ta tęczowa poświata w górnej części snopu światła oznacza, że żarniki mówią "papa"?
                                              Jakie żarniki d1s 4300k są najpewniejsze? To znaczy z dobrą ceną i najmniejszym ryzykiem zakupu podróbki?
                                              WP_20170830_20_04_09_Pro.jpg
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Witam dopiero co kupiłem skodę jak w opisie Octavie II FL na zwykłych żarówkach. Zauważyłem, że już są trochę wypalone. Na jakie żarówki polecacie je wymienić ??.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                                  te będą ok?
                                                  Link
                                                  Kupiłeś te żarniki? Jak wrażenia?
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz


                                                  • A czy jest możliwe, żeby żarówka P21/4 do tylnych lamp miała odwrotną polaryzację, bo wszystkie świecą mi bez włączenia stopu i przeciwmgielnym dolnym włóknem a ostatnio kupine żarówki świecą mi górym włókem, które świeci znacznie słabiej Miał może ktoś coś takiego?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X