Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile płacicie za ubezpieczenie?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Liberty Direct oferuje zbliżony poziom "bezpieczeństwa" co inne ubezpieczenia typu direct?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • Zamieszczone przez algi
      Kupując O3 wziąłem pakiet za 1900 zł bo liczenie po wartości pojazdu około 87k i maksymalnych zniżkach wychodziło trochę drożej... jak myślicie czego się spodziewać w przyszłym roku ..kolega mnie nastraszył ze 2500 zapłacił przy podobnych parametrach. ...
      bez przesady, ja w Aviva zapłaciłem 1733 PLN, przy wartości rynkowej pojazdu a nie wyliczonej przez TU i 500 PLN wkładu własnego oraz oryginalnych częściach i naprawach w ASO
      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

      Komentarz


      • lubek24, od jakiej wartości? Bo do mnie dzwoniła Aviva bo kiedyś miałem ubezpieczenie O I. Jak dowiedzieli się że teraz na O III mam pakiet dilerski na pierwszy rok, to stwierdzili że będą drożsi.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • ruwado, nie mam kwoty wpisanej tylko "wartość rynkowa". Jak liczyli to było ponad 90 tys. i dlatego wybrałem opcję wartości rynkowej do AC, trudno było mi się zgodzić by po roku stracił na wartości prawie 38,5 tys czyli 1/3 ceny zakupu.
          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

          Komentarz


          • Dostalem wycene na przedluzenie:
            Wartość pojazdu: 56701zł
            Hestia- 2381zł
            Uniqa – 2268zł
            Allianz-2495zł

            Rok temu w Hestii wyszlo 1800.
            Konczy sie drugi rok, przbieg 39k km.
            Rozumiem ze to normalne ceny teraz?

            Komentarz


            • A sprawdzałeś przez internet chodź by liberty, avive czy poprzez rankomat.pl ?
              Firmy które wymieniłeś nie należą do tanich.

              dobra sprawdziłem: oferty zaczynają się od 1726,44 w moim przypadku (zero wkładu własnego, ori części, naprawa warsztat + NNW i Assistant midi). Nie mam tylko oferty od obecnego ubezpieczyciela.

              ale można i taniej, wszystko zależy od wariantu naprawy ( np. ASO ) czy formy płatności.
              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

              Komentarz


              • Wosho, a jak kupowałeś to brałeś poprzez salon? Spróbuj w salonie.
                Ja ~7-4 lat temu miałem zawsze lepszą ofertę na nowe auto w Skodzie (kupione w 2008) niż jak chciałem ubezpieczyć szukając na własną rękę..
                Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                Komentarz


                • Tak to wlasnie oferta z salonu, rok temu przedluzylem bo mieli najtaniej, dzis czekam na oferte znajomego co zajmuje sie ubezpieczeniami.
                  Z jednej strony nie chce najtanszego zeby nie miec problemow w razie czego, z drugiej chcialbym cos w rozsadnej cenie

                  Komentarz


                  • Moja polisa wystawiona 27.04.2015 to Hestia: 2081zł - w tym:
                    Wartość pojazdu: 32150zł
                    - Ochrona utraty zniżek OC - 30zł
                    - Ochrona utraty zniżek AC - 90zł
                    - OC - 702zł
                    - AC - w tym kradzież (najwyższy wariant III - ASO (czyli bezgotówkowo) z opcją kosztorysowej jakbym chciał kasę do ręki - 674zł
                    - 0 amortyzacji i 0 wkł., własnego,
                    - NNW - 65zł
                    - Szyby - 120zł
                    - Stała suma ubezpieczenia - 200zł
                    - Hestia Car assistance wersja Prestiż - 200zł

                    [ Dodano: Wto 16 Lut, 16 13:14 ]
                    Powoli muszę myślec o przedluzeniu polisy.... kto na forum jest agentem ubezpieczeniowym? Z rejonu Krakowa? Wole wczesniej zadzialać zeby miec czas na rozpoznanie najlepszej oferty
                    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                    Komentarz


                    • Dzisiaj zasięgnąłem informacji odnośnie ubezpieczenia na drugi rok.
                      Pakiety dilerskie:
                      Allianz - 2377 zł (w ASS holowanie do 650 km i samochód zastępczy do 9 dni)
                      Hestia - 2159 zł (samochód zastępczy do 7 dni)
                      Uniqa - 2069 zł zł (w ASS holowanie do 300 km i samochód zastępczy do 7 dni).
                      Wszystkie 3 oferty bez ubezpieczenia utraty zniżek i przy wartości 59.682 zł.

                      Poza tym wysłałem zapytanie do Avivy (poprzednio miałem O I tam ubezpieczoną i mam mieszkanie) - AC/OC/NNW/ASS - 1721 zł. Jutro mam rozmawiać dalej o szczegółach (wartość samochodu, ewentualnie ubezpieczenie utraty zniżek).
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • mi też ubezpieczenie kończy się z końcem marca i zacząłem się już intensywnie rozglądać.
                        Dziś pierwszy telefon z Link4 i oferta na 1689,47 za OC+AC+NNW+szyny+ części oryginalne+naprawa ASO+ASS do 100km kwota ubezpieczenia 69tys
                        Czekam na oferty z innych firm do których się zgłosiłem o ofertę i do obecnego ubezpieczyciela.
                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                        Komentarz


                        • W sumie chyba pocisnę trochę Avivę, bo opłaci mi się. - będę miał też zniżki na ubezpieczenie moich mieszkań. W sumie przy samochodzie i mieszkaniach trochę grosza się zaoszczędzi.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • Ja mam teraz w AVIVA OC/AC na 2 rok wykupione i inne ubezpieczenia. Na tę chwilę nie chcą mi zrobić kalkulacji gdyż o 14 dni za wcześnie ich cisnę.
                            Sprawdziłem za to innych i porównałem na bardzo zbliżonych warunkach, czyli OC+AC+NNW+ udział w szkodzie 500PLN + naprawa ASSO (bo nie każde TU ma brak wkładu ) i wyszło tak:
                            Proama - 1654,00
                            AXA - 1345,00
                            AVIVA - 1786,00 ale bez zniżek z innych polis
                            PZU - 3768,00 - to jest cena z kosmosu
                            Link4 - 1689,47 + szyby

                            ruwado, spokojnie sprawdź oferty i przeczytaj wyłączenia w regulaminie oraz zakres AC, bo może obowiązywać np. tylko w Polsce
                            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez lubek24
                              oraz zakres AC, bo może obowiązywać np. tylko w Polsce
                              te wszystkie które podałem mają zakres taki sam (Europa). Avivę znam, bo juz miałem z nimi kilka lat do czynienia przy ubezpieczaniu O I. A zniżka w polisach za posiadanie innych ubezpieczeń na 1 samochód i 3 mieszkania, to już jest jakaś oszczędność. Zobaczę, ile jeszcze ugram u nich.
                              Zamieszczone przez lubek24
                              AXA - 1345,00
                              to jest bardzo mało tylko właśnie - kwestia zakresu ubezpieczenia (OWU).

                              Na korzyść Avivy przemawia to, że miałem wypłacane kiedyś z AC przy O I - zero problemów i rozliczenie bezgotówkowe z ASO, do którego wstawiłem. Nic nie urwali.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • A co "kosmicznych" skladek to proszę bardzo auto Mitsu L200 2009. 2.5did 140kkm wymagana wartość do polisy wg leasingu 29200 netto

                                pzu 2433zl
                                compensa 3033zl
                                generali 4352zl
                                allianz 7246zl
                                interrisk 4502zl
                                gothaer 3833

                                "Nieco" wysoka oferta Allianza... :evil:

                                [ Dodano: Wto 16 Lut, 16 21:57 ]
                                Aha Proama to teraz Generali... dowiedzialem się jak przedluzalem inną polisę
                                Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ruwado
                                  Zamieszczone przez lubek24
                                  oraz zakres AC, bo może obowiązywać np. tylko w Polsce
                                  te wszystkie które podałem mają zakres taki sam (Europa). Avivę znam, bo juz miałem z nimi kilka lat do czynienia przy ubezpieczaniu O I. A zniżka w polisach za posiadanie innych ubezpieczeń na 1 samochód i 3 mieszkania, to już jest jakaś oszczędność. Zobaczę, ile jeszcze ugram u nich.
                                  Zamieszczone przez lubek24
                                  AXA - 1345,00
                                  to jest bardzo mało tylko właśnie - kwestia zakresu ubezpieczenia (OWU).

                                  Na korzyść Avivy przemawia to, że miałem wypłacane kiedyś z AC przy O I - zero problemów i rozliczenie bezgotówkowe z ASO, do którego wstawiłem. Nic nie urwali.
                                  Tu właśnie był haczyk: AC i od kradzieży w Polsce, UE + 89 PLN. Wartość ubezpieczenia 69581 PLN.
                                  I to mnie zdziwiło i zrobiłem wycenę na EUROTAX i tu już wyszło 86950 PLN.
                                  TU strasznie zaniżają wartość, nie mówiąc już o rynkowej.

                                  Ja też nie miałem z nimi problemów, ale nawet po doliczeniu 89PLN mają dużo lepszą ofertę. Już tak miałem z VW, na 3 i 4 rok zawsze mieli najlepsze ceny.
                                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                  Komentarz


                                  • Aviva jeśli idzie o AC miała dwa warianty:
                                    economic - Zakres terytorialny Rzeczpospolita Polska
                                    standard - Zakres terytorialny Rzeczpospolita Polska oraz inne kraje Europy z wyłączeniem Rosji

                                    Kradzież:
                                    economic - na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
                                    standard - Rzeczpospolita Polska oraz inne kraje Europy z wyłączeniem Rosji oraz Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii

                                    Teraz widze tylko tak:
                                    UBEZPIECZENIE AUTOCASCO
                                    1. PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA
                                    1. Ubezpieczamy:
                                    1) Twój samochód, zarejestrowany i dopuszczony do ruchu na terenie
                                    Polski, którego wiek – o ile nie umówiliśmy się inaczej – nie przekracza
                                    15 lat,
                                    2) zamontowane na stałe w pojeździe wyposażenie dodatkowe do
                                    wartości 1 500 złotych,
                                    3) dwa foteliki dla dzieci.
                                    2. Po zapłacie dodatkowej składki ubezpieczymy również zamontowane na
                                    stałe w Twoim pojeździe wyposażenie dodatkowe, którego wartość prze
                                    -kracza 1 500 złotych.
                                    2. ZAKRES UBEZPIECZENIA
                                    1. W przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia autocasco odszkodowanie
                                    wypłacimy, jeżeli:
                                    1) Twój pojazd,
                                    2) wyposażenie dodatkowe,
                                    3) maksymalnie dwa foteliki dla dzieci,
                                    zostaną uszkodzone lub utracone w wyniku wypadku, który miał miejsce
                                    w okresie udzielanej ochrony ubezpieczeniowej.
                                    2. W granicach sumy ubezpieczenia zwrócimy także poniesione przez Ciebie
                                    uzasadnione koszty, mające na celu ratowanie przedmiotów ubezpieczenia
                                    oraz zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów

                                    Wypadek

                                    nagłe i niezależne od woli ubezpieczającego lub
                                    ubezpieczonego zdarzenie powstałe w okresie
                                    ochrony ubezpieczeniowej, polegające na:
                                    1) uszkodzeniu Twojego pojazdu w wyniku:
                                    a. kolizji z innym pojazdem, przedmiotem, prze
                                    -szkodą, a także z osobami lub zwierzętami
                                    znajdującymi się na zewnątrz pojazdu – dalej
                                    „kolizja”,
                                    b. wandalizmu,
                                    c. zaboru w celu krótkotrwałego użycia,
                                    d. pożaru, wybuchu,
                                    e. huraganu, opadu atmosferycznego, gradu,
                                    uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub
                                    osuwania się ziemi, lawiny, trąby powietrznej,
                                    upadku meteorytu,
                                    f. zalania, zatopienia z wyjątkiem sytuacji zassania
                                    wody przez silnik,
                                    2) utracie Twojego pojazdu lub wyposażenia dodat
                                    -kowego w wyniku kradzieży, kradzieży z włama
                                    -niem albo rozboju – dalej „kradzież”;
                                    o ile zdarzenie nie zostało wyłączone z ochrony
                                    ubezpieczeniowej, zgodnie z postanowieniami
                                    warunków ubezpieczenia;

                                    Nie ma więc rozgraniczenia na Pl i reszte krajów. Jutro dopytam dokładnie
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez orzel720
                                      A co "kosmicznych" skladek to proszę bardzo
                                      Skoda Octavia III, nowa z salonu. OC+AC+KR+NNW+assistance bez limitu odległości od domu, utrzymanie wartości fakturowej przez pierwszy rok eksploatacji:

                                      1) PZU - 6.050 zł :shock:
                                      2) Warta - 3.434 zł :?
                                      3) Compensa - 3.220 zł :roll:
                                      4) Generali - 2.266 zł

                                      Coś słabo mnie PZU wyceniło, zwłaszcza, że w ciągu ostatnich 4 lat miałem u nich dwa razy ubezpieczony samochód i żadnej szkody...
                                      Był: '11 Fiat Bravo 1,4 Dynamic, Distinto Grigio
                                      Była: '15 Skoda Fabia III 1,0 MPI, Active, Candy White (wypożyczona)
                                      Jest: '16 Skoda Octavia III Combi 1,4 TSI, Style, Race Blue

                                      Komentarz


                                      • K-Master, ale przecieź w salonie przy zakupie masz polisę za okolo1950zł...
                                        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                        Komentarz


                                        • Wiem, ale że kupowałem na końcu Polski i przed rejestracją samochodu nie chcieli ze mną gadać (tzn. warunki ubezpieczenia dostałbym po rejestracji, a ubezpieczenie musi być wykupione w dacie rejestracji), więc kupiłem za 250 zł więcej u swojego agenta, który obiecał mi za to zniżkę przy kolejnych ubezpieczeniach mieszkania. Koniec końców wyjdzie jakieś 50 zł więcej, a przynajmniej nie robiłem polisy przez telefon...

                                          Natomiast sam fakt, żeby proponować ponad 6 tysięcy za taki samochód uznałem za godny odnotowania
                                          Był: '11 Fiat Bravo 1,4 Dynamic, Distinto Grigio
                                          Była: '15 Skoda Fabia III 1,0 MPI, Active, Candy White (wypożyczona)
                                          Jest: '16 Skoda Octavia III Combi 1,4 TSI, Style, Race Blue

                                          Komentarz


                                          • Czyli tak jak pisałem. Na 2 rok.

                                            Pakiety dilerskie:
                                            Allianz - 2377 zł (w ASS holowanie do 650 km i samochód zastępczy do 9 dni)
                                            Hestia - 2159 zł (samochód zastępczy do 7 dni)
                                            Uniqa - 2069 zł zł (w ASS holowanie do 300 km i samochód zastępczy do 7 dni).
                                            Wszystkie 3 oferty bez ubezpieczenia utraty zniżek i przy wartości 59.682 zł.

                                            Aviva - AC/OC/NNW/ASS - 1721 zł. Wartość samochodu na dzisiaj 59.200 zł. AC pełne (kradzież, dewastacja i zdarzenia) na terenie PL i całej Europy.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Ponawiam pytanie: Czy jest na forum ktoś kto oferuje polisy na auto? Proszę o kontakt
                                              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                              Komentarz


                                              • orzel720, Forum - Octavia Club Polska

                                                филип
                                                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                Komentarz


                                                • ahmed799, dzięki!!! właśnie porozmawiałem i wysłałem mu niezbędne dane
                                                  BTW jak podobał się pobyt w naszych "południowych" progach?
                                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                                  Komentarz


                                                  • Ubezpieczyłem dziś Pasiora w Link4. Wybrałem to samo co rok temu z lepszym Assistance i dostałem niższą cenę. Do tego mam dostać bon na 100zł na zakupy w Tesco.
                                                    Adam... Używam:
                                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X