Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile płacicie za ubezpieczenie?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam, Octavia 2 , 2009 . Zniżki OC pełne , AC małe , pakiet wysoki np. holowanie nawet w razie awarii na terenie Polski bez limitu, zakwaterowanie , samochód zastępczy do 10 dni i jeszcze inne udogodnienia. Cena 1530zł.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
      To wiemy, ale trudno tu wypisywać epistoły.


      i nie tylko:
      czy masz 1 czy więcej samochodów, czy masz inne ubezpieczenia np. mieszkań, itp..... Tego jest bardzo dużo!
      Zgadza się co trzy miesiące ewentualnie co 6 maja zmiany tak że by byc na bieżąco nawet sami przedstawiciele się mylą i nie mają w 100% pewności a nie zapominajmy że oni też muszą prócz samej polisy coś uszczknąć na swoją prowizję

      Komentarz


      • Dlatego oni polecają tych którzy dają im większą prowizje a niekoniecznie warunki.

        Komentarz


        • Za samo OC w Generali ponad 300 zł więcej niż w zeszłym roku..... (zniżka pełna, brak szkód). I tym sposobem szukam innej firmy. Choćby dla zasady....xxx lat w tej firmie, a tu taki psikus.
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • W ubiegłym roku płaciłem za OC 450 zł, w tym roku 650 zł. Zniżki na poziomie 60%.

            Komentarz


            • Witam , jak już pisałem j.w . Firma w której miałem ub. wyliczyła mi składkę dość wysoką więc poszukałem innej . Oferta nowej była atrakcyjna wiec szykowałem się do wypowiedzenia i cud : stara firma dzwoni i pyta się jak , co i dlaczego . Mówię , że mam lepszą ofertę no to oni przebijają i dokładają jeszcze coś " gratis ", i skorzystałem. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.

              Komentarz


              • Też słyszałem o takich praktykach. A uwierzyli na słowo że znalazłeś lepszą ofertę? Czy musiałeś im coś wysyłać, aby mieli uzasadnienie do obniżenia?

                Komentarz


                • Nic nie wysyłałem , powiedziałem tylko że dostałem lepszą ofertę. Powiedziała kwotę ,a ja jej że jeszcze jest za wysoka wzg. oferty więc obniżyła i dodała jakieś dodatki.

                  Komentarz


                  • To, którzy ubezpieczyciele oferują zazwyczaj najtańsze OC oraz pakiety polis można sprawdzić też na stronie kalkulatora Ubea Można sprawdzić i potem wiadomo na którego ubezpieczyciela się powoływać, że tam znalazło się tańszą ofertę, by było wiarygodnie

                    Komentarz


                    • nie wiem jak wy, ale przy starszym wozie, to co rok musze zmieniac firmę przeważnie....bo po roku tak drożeje ubezpieczenie. mam wrażenie, że im nie zależy na trzymaniu klientów. A po drugie....koncernów jest parę, oni mają pod sobie tylko firemki o innych nazwach np. Generali to też Proama....MTU to Ergo Hestia też etc....kiedyś pamiętam miałem sytuację, że zmieniłem na Proamę, bo w Generali wykasowali pewien rodzaj ubezpieczenia i wyszło taniej tam, mimo, ze to ten sam "koncern"..
                      Nie wiem czym się kierują te directy wszystkie, ale na pewno nie trzymaniem ludzi przy sobie

                      Komentarz


                      • OII (wycena 20k PLN) ubezpieczenie podstawowe OC w axa 470zł (rok temu w link4 było 380zł)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis

                          tak samo ochrona szyb jest nieoplacalna. bo jak wymienisz szybe z AC to ochrona dziala tylko w tej ubezpieczani. jak chce sie przejsc do innej (bo jest duzo taniej np) to ma sie normalnie zwyzke 10%
                          Nawet jak nie masz AC a tylko zwykłe OC +Ubezpieczenie szyb to w razie naprawy szyby oni zgłaszają to jaki zdarzenie. I obecna firma może nie policzyć zwyżki na OC w następnym roku to inna firma liczy to jako stłuczkę/zwyżkę !
                          Tak wiec warto o tym pamietać zeby za szybę warta 400zl nie dostać zwyżki na OC sporo większej.
                          Ja w tym roku zrezygnowałem z ubezpieczenia na szybę bo to zwyczajnie sie nie kalkuluje.

                          Komentarz


                          • Samo oc 1.9 na rynku ogólnym najtańsze w axa 454 zł. Taniej może być u dilerów danych marek.
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Obecnie mam OC w axadirect które za miesiąc mi się kończy. Rok temu płaciłem za samo OC ok 600zl a teraz za kontynuację chcą ode mnie ok 1000zl!!! Oczywiście wyszukałem gdzie indziej i najtaniej mam w link4 gdzie wyszło mi równe 603zl.
                              strazakp

                              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                              Komentarz


                              • AC na RS'a 1240 zł.
                                OC jeszcze nie wiem bo jeżdżę do końca miecha na poprzedniego właściciela.
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • Orientujecie się, kto w swoim AC obejmuje naprawą uszkodzenia (na oryginalnych częściach) spowodowane przez zwierzęta (np. kuny)?
                                  Dotychczas miałem Hestię, ale czytam właśnie OWU i chyba coś zmodyfikowali, bo teraz jest tylko mowa o zderzeniach ("nagłe zetknięcie").
                                  A jak wiemy, przegryziona wiązka (odpukać) to kilka tysi

                                  Komentarz


                                  • Ciekawe. Faktycznie warto jak ktoś by napisał. Bo tego nie można podciągnąć pod kolizję ze zwierzakiem (w ruchu). A czy to może być uszkodzenie lub dewastacja?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Uszkodzenie - w zależności od definicji.
                                      Dewastacja - raczej nie, będzie miała ona w swojej definicji umyślność, o którą ciężko posądzić futrzaka leśnego

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis
                                        Obecnie mam OC w axadirect które za miesiąc mi się kończy. Rok temu płaciłem za samo OC ok 600zl a teraz za kontynuację chcą ode mnie ok 1000zl!!! Oczywiście wyszukałem gdzie indziej i najtaniej mam w link4 gdzie wyszło mi równe 603zl.
                                        40% więcej w ciągu 1 roku. To lekka przesada. Zwłaszcza, że jak do tej pory jeździłeś w zasadzie bezszkodowo. Generalnie racja, nie ma co w tym trwać. Nawet gdybym znalazł na Twoim miejscu ubezpieczenie 50 zł tańsze, to i tak bym przeszedł dla zasady.

                                        Poza tym w dobie porównywarek ubezpieczeń typu Porównywarka OC, tanie ubezpieczenie samochodu, niska cena polisy OC znalezienie czegoś korzystniejszego nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

                                        Komentarz


                                        • Informacyjnie: uszkodzenia pojazdów (nie w ruchu) przez futrzaki są objęte AC w Hestii (na pewno wariant II i III) oraz Warcie.

                                          Komentarz


                                          • Jestem na etapie porównywania AC i warto zwrócić uwagę czy ubezpieczenie jest typu all-risk.

                                            Np. w PZU ubezpieczenie AC obejmuje wszystkie zdarzenia za wyjątkiem wymienionych w wykluczeniach. Dla porównania AC w Link4 obejmuje tylko zdarzenia wymienione w OWU (czyli jak zdarzy się coś spoza listy, to ubezpieczenie tego nie uwzględnia). Co prawda lista zdarzeń w Linku pewnie zawiera zdecydowaną większość tego co najprawdopodobniej może się wydarzyć. Ale i tak lepiej mieć spokój, że jak zdarzy się coś trochę innego niż napisane w OWU, to jest zabezpieczenie.

                                            Komentarz


                                            • Za mojego zabytka w tym roku wychodzi 813zł za OC, AC i NNW. Ostatnio miałem za taki zestaw 688 zł.
                                              Cała podwyżka to OC bo zdrożało prawie o połowę. Reszta tak samo, nawet AC ciut tańsze.

                                              Komentarz


                                              • Polisa na kolejny (4 rok) na moją szarą O III - 1451 zł. OC, AC, NNW plus akademia bezpiecznej jazdy i podstawowe assistance - Aviva. Naprawa na częściach ori + udział własny 500 zł i ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia 2000 zł. Oczywiście mam tam ubezpieczone jeszcze Citigo żony i mieszkania.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • niestety w 2016 miałem małą kolizję z mojej winy i od razu składki poszły w górę, zapłaciłem za AC+NNW+Assistana (udział własny zniesiony, części oryginalne, sposób likwidacji szkody serwisowy, stała suma ubezpieczeń, szyby, ubezpieczenie utraty zniżki ) - 2099, OC dostałem po poprzednim właścicielu 787 zł
                                                  jmors44

                                                  Komentarz


                                                  • jak ktoś ma konto w mbank to fajną ofertę posiada wtedy AXA za auto z silnikiem 1,6 skoda o I płaciłem mniej niż 500zl za to rok temu 800zl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X