Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepisanie OC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepisanie OC

    Witajcie, mam pewną zagwostkę. Zakupiłem z komisu w listopadzie auto z opłaconym ubezpieczeniem do sierpnia 2017. Po przerejestrowaniu auta chciałem przepisać OC. Poszedłem więc do takiego multi ubezpieczyciela, który dokonał rekalkulacji OC i kazał dopłacić 400zł do tego ubezpieczenia, na co oczywiście odmówiłem. Napisałem do Compensy (tam jest to OC) z prośbą o przepisanie OC, podając wszystkie wymagane dokumenty lecz odzewu żadnego nie ma. I tu pytanie - czy mogę jeździć na tym nieprzepisanym OC? Wydaje mi się że tak, bo OC jest na VIN, a ten się nie zmienił.

  • #2
    a co jak poprzedni właściciel wypowiedział umowę i zażądał zwrotu nadpłaconego OC? Może już odebrał kasę a Ty jesteś nieświadomy i nawet nie wiesz, że auto jest bez OC. Auto kupiłeś z komisu ale kto jest na ubezpieczeniu? Komis? nie sądzę
    Ostatnio edytowany przez andrzej1962; 13449.

    Komentarz


    • #3
      Sprzedawany pojazd musi mieć OC. Nawet jeśli poprzedni właściciel poszedł do ubezpieczyciela zgłosić fakt zbycia pojazdu to nie mógł on żądać zwrotu pieniędzy za OC..
      Teoretycznie możesz jeździć i nikt Ci wielkich problemów raczej robił nie będzie ale w praktyce lepiej ubezpieczenie przepisać. Problemy żeby nie powstały jak będzie jakaś szkoda.

      Komentarz


      • #4
        Sprzedawca auta ma obowiazek zglosic sprzedaz auta (po wczesniejszym zgloszeniu we wlasnym WK na odpowiednim druku zbycia pojazdu i to przesyla sie do TU, na obie czynnosci ma 14 dni). Jesli nowy nabywca poinformuje o fakcie nabycia auta TU i wyglosi ta polise w ciagu 30dni od dnia nabycia pojazdu, sprzedawca dostanie zwrot OC o ile mial realna nadplate. Inaczej nie ma takiej opcji.

        Ubezpieczenie OC przechodzi na nowego wlasciciela i obowiazuje do konca okresu na jaki zostalo zawarte. jesli ktos mial oplacona jedna rate np za miesiac, ten nowy nabywca musi doplacic reszte wg. swoich stawek. Jesli mu sie to nie podoba ma wlasnie te 30 dni na wypowiedzenie (art 31 ppkt 1). Takie ubezpieczenie od poprzedniego wlasciciela nie przedluza sie samo na nastepny cykl. Wygasa z ostatnim dniem na jaki bylo i to nowy wlasciciel musi pamietac o tym ze trzeba zawrzec nowe ubezpieczenie.

        Unable to Process Request

        dla nas wazne w sumie art. 31,32,33

        Tak wiec jak stary wlasciciel zglosil sprzedaz to i tak przyjdzie oferta na rekalkulacje i jesli uplynie 30 dni od nabycia i tak bedzie to trzeba oplacic.

        Stad czasem warto zaraz po kupnie pozbyc sie starego ubezpieczenia, wyglaszajac je i brac nowe na siebie, ktore czesto w pakiecie OC+AC jest tansze niz samo OC i samo AC.

        andrzej1962 Ubezpieczenia OC komisowe sa na 30 dni. Auto stojace w komisie moze miec caly plik takich umow, gdy komis auto kupil na siebie od klienta. Tak czesto dzieje sie przy wszelkiej masci zamianach aut w komisach.

        etr Jak ubezpieczenie OC bylo zawarte na 12 miesiecy i oplacane co miesiac (czesc TU ma taka opcje, zwlaszcza jak ktos placi za OC dobre kilka tysiecy), to jak kupiles auto ktore mialo jeszcze 8 miesiecy polisy, ktora nie byla w rzeczywistosci jeszcze oplacona, to TU wyliczy Ci skladke za te 8 miesiecy wg. Twoich stawek i bedziesz to mial do oplaty jako skladka jednorazowa. Realnie 400zl za 8 miesiecy to wcale nie oznacza wygorowanej kwoty, jak patrze na polisy jakie w tym roku przewijaja sie przez moje rece w rodzinie. Dla przykladu samo OC na Octavie 2 1.9TDI ~500zl dla kierowcy ktory uprawnienia ma 30 lat i tyle samo bezszkodowosci.

        Zamieszczone przez niesc Zobacz wpis
        Sprzedawany pojazd musi mieć OC.
        Nie ma takiego obowiazku !!! To Ty w dniu zakupu musisz wykupic OC. A czy auto ma czy nie ma OC to sprawa sprzedawcy i ewentualnego konfliktu z UFG
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
          a co jak poprzedni właściciel wypowiedział umowę i zażądał zwrotu nadpłaconego OC? Może już odebrał kasę a Ty jesteś nieświadomy i nawet nie wiesz, że auto jest bez OC. Auto kupiłeś z komisu ale kto jest na ubezpieczeniu? Komis? nie sądzę
          Auto ma OC, osoba ktora sprzedała auto komisowi nie żądał zwrotu nadpłaconego OC. OC jest opłacone do sierpnia i w sumie to wystarczy przepisać, można zrobić to drogą mailową ale po wysłaniu odpowiednich dokumentów nie mam odpowiedzi od tygodnia. I jeśli miałaby przyjść jakaś rekalkulacja aktualnej polisy, to powinna już być u mnie, a jak dotąd nic takiego nie otrzymałem. Dla przykładu w PZU bez problemu przepisują i nie robią żadnych rekalkukacji itd

          Komentarz


          • #6
            Nie robili... od roku swiruja jak moga byle tylko sciagnac jak najwiecej kasy.

            Do tego co mowilem. dostajesz bloczek na ktorym OC jest na rok ale ktos mogl oplacic tylko za kwartal albo pol roku i tyle.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
              Nie robili... od roku swiruja jak moga byle tylko sciagnac jak najwiecej kasy.

              Do tego co mowilem. dostajesz bloczek na ktorym OC jest na rok ale ktos mogl oplacic tylko za kwartal albo pol roku i tyle.
              ale tam jest kwota 784zł, to nawet jakby była opłacona na kwartał/pół roku to też byłaby podana kwota na rok na bloczku?
              Ale tak btw to jak byłem w tej multiubezpieczalni to pani mówiła że opłacone jest na rok, a te 400zł to po rekalkulacji tyle wyszło

              Komentarz


              • #8
                etr, jak masz opłacone OC do sierpnia 2017 (czyli wnioskuje na rok było kupione) to możesz na tym jeździć do sierpnia 2017. Sprzedaż ma obowiązek zgłosił sprzedający, możesz dla świętego spokoju wysłać im skan umowy tylko, jak sprzedający zamulił z tym. Ja dzwoniłem do ubezpieczalni jak kupiłem auto i pytałem szczegółowo, powiedział kolo na infolinii ubezpieczalni, że można mieć stare świadectwo w dowodzie (stare blachy i właściciela na nim), tylko w schowku wozić ksero umowy kupna-sprzedaży (jakby ktoś chciał to sprawdzać) i tyle w temacie, mówił, że żadnej rekalkulacji OC nie robią nawet (co mnie akurat zdziwiło i mi też nic nie rekalkulowali, to pewnie zależy od ubezpieczalni ).... Więc zrób tak samo i olej temat, o kasę jak będziesz miał coś dopłacić się upomną, nie bój się

                cytuje: ""Art. 31. 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego"
                W razie nie wypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust.1 zakład ubezpieczeń dokonuje ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek.

                Sprzedawca nie wypowiedział w Twoim wypadku, tylko informuje o zbyciu, jak im coś nie pasuje w wysokości składki, to sami się powinni upomnieć, to ich obowiązek, a OC Twoje działa, także bądź spokojny.
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez etr Zobacz wpis
                  ale tam jest kwota 784zł, to nawet jakby była opłacona na kwartał/pół roku to też byłaby podana kwota na rok na bloczku?
                  Tak... nawet na polisie platnej co miesiac masz podana cala kwote, bo Ty zawierasz polise na 12 miesiecy.

                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                  mówił, że żadnej rekalkulacji OC nie robią nawet (co mnie akurat zdziwiło i mi też nic nie rekalkulowali, to pewnie zależy od ubezpieczalni )
                  Zalezy od ubezpieczalni, ale jak pisalem wczesniej. Teraz zaczynaja gwaltownie szukac kasy. Juz zaczynaja pracowac nad tym, aby zweryfikowac polisy wstecz czy jak ktos mial kiedys kolizje i to ponowne polisy mial dobrze wyliczone. Baza UFG ulatwia zadanie.

                  Sprzedawca nie moze wypowiedziec polisy OC po sprzedazy pojazdu... sprzedawca zglasza jedynie zbycie pojazdu, a to nabywaca wypowiada stara polise. Czytajcie ze zrozumieniem. Sprzedawca po sprzedazy zglasza wlasnie sprzedaz i wypowiada polisy dodatkowe typu AC/NNW itd.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X