Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwon Octavia 3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dzwon Octavia 3

    Cześć,
    od niecałych 3 miesięcy jestem użytkownikiem Octavii 3 kombi, 1.4 150 km, DSG. Przejechałem około 6500 km i w niedzielę (15.01.2017) VW Passat wymusił mi pierwszeństwo. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.
    Czy mógłby ktoś mnie poratować informacją odnośnie uszkodzeń elementów konstrukcyjnych (nie wymiennych) w octavii? Możliwe, że panikuję ale szlag mnie trafia jak myślę o tym, że w moim wymarzonym i wyczekanym samochodzie ktoś będzie coś prostował młotkiem. Auto jest w leasingu i będę nim jeździł jeszcze przez 4 lata więc to jest również kwestia bezpieczeństwa.
    Za wszelkie uwagi i wskazówki z góry dziękuję.

    Kilka fotek w załączniku




    Załączone pliki

  • #2
    Wygląda to bardzo groźnie, najważniejsze, że nikomu nic poważnego się nie stało.
    Niemniej, współczuję.

    Reszta to tylko blacha, wszystko da się naprawić.
    Szczerze? Na spokojnie. Masz leasing, zatem naprawa bezgotówkowo w ASO. Rzeczoznawca oceni co i jak. A ASO zajmie przywróceniem auta do stanu sprzed zdarzenia, zgodnie z wytycznymi producenta. Więc to nie będzie klepanie młotkiem w garażu.
    Ja tu tylko sprzątam...

    Komentarz


    • #3
      Będzie szkoda całkowita.

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się, że podłużnica lekko dostała... Ale zasadniczo nie powinno to wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo.

        Komentarz


        • #5
          Polecam wziac rzeczoznawce na koniec aby ocenil naprawe abys ew kogl sie wyklocac o nizsza rate jak cos spartola.



          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
          Spalanie - Motostat.pl
          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
          Sprzedam na OLX!!

          Komentarz


          • #6
            Jezeli nie bedzie szkody calkowitej to pamietaj, zeby starac sie o odszkodowanie z tytulu utraty wartosci handlowej samochodu.

            Komentarz


            • #7
              Będzie całka, zamawiaj nowe auto. Zawieszenie urwane. Podłużnica ruszona, próg, drzwi, elektryka, słupek A. Niestety stracisz na tym kupę kasy przez ten leasing.
              Ostatnio edytowany przez Enriquez; 6072.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Bierz tera zastępczaka na koszt sprawcy. Zapewne będzie szkoda całkowita, także działaj w celu załatwienia wszelkich formalności i możesz zacząć się rozglądać za nowym samochodem. Ważne że wszyscy cali.
                Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
                  Zawieszenie urwane. Podłużnica ruszona, próg, drzwi, elektryka, słupek A.
                  A w środku jeszcze poduchy i deska.

                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie chcę być posłańcem złych wiadomości, ale lepiej ci to powiem. Jeśli całka w leasingu to zawsze słaby temat.
                    Chyba, że masz wykupiony GAP?
                    Bo normalnie z polisy AC/OC leasing dostanie wartość rynkową auta szacowaną na dziś. A niestety nie będzie to korzystny szacunek Nie bedzie to kwota zbliżona do tej z faktury. Także za oglądaniem się za nowym może być mała trudność. Nie wiem jakie rozliczenie zaproponuje ci w tej sytuacji leasing. Auto ma 3 miesiące, ale obawiam się, że spadek wartości możesz mieć na poziomie nawet 10-15 procent względem tego,co miałem na FV wyjeżdżając z ASO. Chyba,że masz GAPa. Nie mam doświadczeń z dzwonami, tym bardziej w leasingu. Ale działa to zdaje się tak,że z odszkodowania musisz spłacić pozostały leasing.A to kwota z faktur minus raty, ale uwzględniające odsetki dla banku. Nawet mając GAP może się okazać, że leasig nie będzie w stanie pokryć 100 procent tego co zostało do opłacenia do końca umowy.
                    Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak miał AC ze stałą kwotą (fakturową) przez rok, to może lepiej skorzystać z AC tej sytuacji. Tak tylko gdybam.
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Poczytaj o zasadzie działania GAP
                        Ubezpieczenia utraty wartości pojazdu pozwalają uniknąć pułapki, kiedy odszkodowanie z autocasco nie wystarczy na spłatę kredytu - GazetaPrawna.pl
                        Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

                        Komentarz


                        • #13
                          Dziękuję wszystkim za posty. GAP mam tylko w AC, i jak mi powiedzieli w firmie leasingowej to można przez AC regresem potem to ściągać z OC sprawcy. Ale i tak to może być mniej korzystne. Ciekawe czy sam bym mógł się ubiegać zwrot tej różnicy. Jestem w kiepskiej sytuacji bo nie miałem wkładu własnego i niewiele spłaciłem do tej pory. Dlatego może być spora różnica na "-" po wycenie rzeczoznawcy. Do końca tygodnia powinni już to załatwić. Dam znać jaki werdykt. Kolejna strata to ewentualne czekanie na nową Octavię (pierwsze dostawy dopiero połowa kwietnia).

                          Komentarz


                          • #14
                            Jedna zasadnicza rzecz, mamy do czynienia w tej sprawie ze szkodą spowodowaną przez osobę trzecią - sprawcę, także w czym problem i zbędne dywagacje?
                            Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                            https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                            https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                            https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                            Komentarz


                            • #15
                              Racetiger samochodów na placach jeszcze trochę jest. W tydzień możesz mieć nową furkę podejrzewam.
                              Rafał

                              Komentarz


                              • #16
                                Dostałem informację z salonu, że do szkody całkowitej zabrakło 20-30 tyś. W poniedziałek mam dostać kosztorys.
                                Z gorszych rzeczy to podłużnica poszła w bok i trzeba będzie prostować i naciągać około 3 cm, oraz próg / poszycie progu do wycięcia i wspawania kawałka prostego.
                                Nie brzmi to dobrze. I ciężko mi będzie jeździć tym samochodem 140 km/h autostradą, z pasażerami to już w ogóle.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Może dogadaj się z salonem , że sprzedasz im ten wrak niech go sobie prostują a Ty u nich zamów nowe auto tylko niestety znów nowy leasing

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No do calki brakuje zaledwie 1/4 wartosci auta

                                    Sa procedury naprawcze, ktore zakladaja nawet wymiane calej podluznicy na nowa. Zawieszenie wjedzie nowe.

                                    To takie wycinanie poszycia progow to mnie zawsze wnerwia. To sa elementy, ktore bez wymiany mozna wyprostowac, zwlaszcza przy takim liznieciu i nie trzeba potem wiadra kitu na maskowania spawow, ktore sa wykonane zwykle slabo.

                                    Elementy fartucha przy podluznicy odwierca sie i zgrzewa nowe, drzwi, blotnik, pas przedni, zderzak, maska wjada nowe.

                                    Pasy z poduszkami, sterownik, deska tez wjezdzaja nowe.

                                    Jak juz tak bede naprawiac, to przypilnuj zeby wjechala nowa opona, bo ta swoje juz przezyla.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jak nie całka, no to słabo.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        opony to od razu nowe dwie....na przód, żeby były równe.
                                        no mirek w garażu by zrobił ćwiarę na spawarce z niemaszka po dzwonie i byłoby "cacy"...hehe joke..
                                        ale tu w salonie odwoływać się trzeba i ciągnąć ile się da, żeby nie spartolili roboty, podłużnica i zawias ruszony - powinni dać nowe jak Maicroft pisze. Dużo cierpliwości do walki z nimi.
                                        Jak dobrze zrobią robotę, to auto będzie safe, choć według mnie lepsza byłaby całka wiadomo, co nowe nie dłubane to nowe nie dłubane.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Następna owestia kto to bedzie robił..oficjalnie ASO ..sprawdz czy sami u siebie na miejscu czy u Mietka w blacharni ...swego czasu Aso Rzeszów nie mialo swojej lakierni i robil u tzw.Miecia w garażu

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ojjj, nie chciałbym już jeździć takim samochodem i jeżeli nie da się go doprowadzić do stanu sprzed zdarzenia, co moim zdaniem ma miejsce, w wypadku podłużnic oraz innych wyczynów, wniosiłbym o przyznanie szkody całkowitej.
                                            Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                            https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                            https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                            https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Szkoda calkowita jest okreslana tylko kosztwm naprawy jak serwis aso naprawi w pieniadza mieszczacych sie w likicie to wszystko naprawia o ile sie da kwestiabtego jak to bedzie jezdzilo i jak sie zachowa przy kolejnym dzwonie to druga sprawa, i raczej nikt nie testowal.



                                              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                                              Spalanie - Motostat.pl
                                              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                              Sprzedam na OLX!!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jak się zakończyła sprawa?
                                                VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X