Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RS dał popis

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Piotrek DK, ten kolo po chamsku hamuje, ok, zgoda.....
    Ale żeby obiektywnie ocenić całą sytuację trzeba by widzieć całość, co się działo wcześniej. Czy ten co jedzie lewym pasem, nie miał możliwości zjechania na prawy wcześniej, tylko blokuje równie chamsko lewy pas - król szos, a to bardzo często się zdarza na naszych pięknych drogach.
    Także tego typu filmy zostawiłby bez oceny, bo całej sytuacji nie widać od początku na nich. W ogóle jak to jest słowo "agresja" to chyba trochę za dużo powiedziane

    Komentarz


    • #77
      Nagrywanie powinno być zabronione i karane jak w niektórych krajach i by się skończyło kręcenie filmów mandat za wideo rejestrator 1.000 zł i po problemie . Z jakiej racji ktoś ma prawo do nagrywania jazdy innej osoby i jeszcze donoszenie na niego ? Chyba że w celach edukacyjnych to Ja tez chętnie pokażę jak się jeździ dużo grałem w GTA , NFS w celu uniknięcia zagrożenia lepiej użyć pas awaryjny niż wbić się w kogoś raczej a z drugiej strony to Polska tu jest wszystko możliwe i ta kultura podczas wyprzedzania gdy inni zamiast zjechać jadą równo ze środkiem jezdni bezcenne

      Komentarz


      • #78
        RoCave ja byłbym za przepisem, który mówiłbym, że jeśli dochodzi do kolizji/wypadku można użyć takiego rejestratora jako dowodu, jak jest film. A tak nagrywanie i donoszenie, to bardzo słaby temat, tymbardziej jak ktoś to wrzuca na YT. Chyba, że ktoś ewidentnie bardzo mocno zagraża życiu/zdrowiu innych uczestników ruchu, to można by było podesłać policji i niech robią co chcą. Ten film powyżej to według mnie autor bardziej się ośmieszył, niż ten kierownik nerwus Octavii był godny wstawienia na YT. Zakazywanie rejestratorów to przeginanie w drugą mańkę, bo właśnie w syt. kolizji/wypadku są mocnym materiałem dowodowym.

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
          Piotrek DK, ten kolo po chamsku hamuje, ok, zgoda.....
          Ale żeby obiektywnie ocenić całą sytuację trzeba by widzieć całość, co się działo wcześniej. Czy ten co jedzie lewym pasem, nie miał możliwości zjechania na prawy wcześniej, tylko blokuje równie chamsko lewy pas - król szos, a to bardzo często się zdarza na naszych pięknych drogach.
          Także tego typu filmy zostawiłby bez oceny, bo całej sytuacji nie widać od początku na nich. W ogóle jak to jest słowo "agresja" to chyba trochę za dużo powiedziane
          No tego nie widać ale jeśli nawet gość blokował pas to temu w Octavii nie daje prawa do robienia takich rzeczy.
          Ja niedawno miałem taki przypadek na S3 jak wracałem do domu.
          Ruch niesamowity prawy pas tiry i wolne osobowe, ja prędkość trochę większą niż można bo 140. Spokojnie sobie to wszystko wyprzedzam a z tyłu dolatuje samochód i mi podjeżdża do zderzaka i mruga, żuca się tam niesamowicie. No co ja mam zrobić zwolnić i wjechać między tiry bo się idiocie śpieszy? A że spory kawałek nie było miejsca i trochę za mną jechał to jak zjechałem na prawy pas to ukarał mnie zajeżdżając mi drogę. Ja uważam że wszystkie takie postępowania na drodze powinny być piętnowane i karane. I takie nagrania powinny lądować na YOUTUBE, bo może chociaż presja publiczna zmotywuje co niektórych do używania mózgu a nie tylko pedału gazu.
          ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
          mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

          Komentarz


          • #80
            Jasne, że takie kozaki są, też miałem podobnie ostatnio, to co opisujesz to ewidentne chamstwo tego na tyle. Wiadomo, że jak prawy zajęty i małe przestrzenie, to niech ten z tyłu bierze tablety na uspokojenie lepiej. Ale też bywa masę sytuacji, że wcześniej ktoś gniecie lewym, a prawy wolny. Poprostu w wypadku tego filmu nie wiemy co było wcześniej, to nie daje kierownikowi Octavii prawa do chamówy, ale z drugiej sami wiemy jak to działa, jak jakiś dziad wlecze lewym, a prawy wolny, wyprzedzasz prawym zatem, bo nie zjechał, a ten przyśpiesza, tylko dlatego, bo mu mrugnąłeś z daleka długimi wcześniej raz, a ten dociska żebyś się nie zmieścił na lewy spowrotem...na złość. Więc byłbym ostrożny w ocenach tego typu filmów, gdzie nie widać całości. Wyroczniami nie jesteśmy, a wszystkiego nie widać na nim.

            Komentarz


            • #81
              Zgadzam sie tutaj w pelni z PiotrekDK.

              Polskie drogi pelne sa DEBILI za kierownicami, nie dosc ze z jakimis kompleksami nizszosci (co odreaguja tak, ze zawsze musza "byc pierwsi") to na dodatek robia to wyjatkowo nieudolnie i bezmyslnie.
              Ale odpowiedz jest dosc prosta czemu ci ludzie jezdza jak przyglupy... bo to sa przygłupy. Innej odpowiedzi nie ma. Nic nie usprawiedliwia narazania innych na wypadek, obrazenia i smierc bo "mi sie spieszy".
              "Ja, mnie, moje, mi" - takie nastawienie na drodze powoduje potem takie sytuacje jakie wszyscy znamy z zycia. Agresja połączona z całkowitą bezmyślnością skutkuje jedną z najwyzszych w Europie smiertelnosci na drogach (i tak spadla! bo czesc tych skur...synow sama tez zginela powodujac wypadki) - porownajcie sobie statystyke smiertelnosci w UE, porownajcie dane ze Skandynawii - np. ze Szwecji (co nawet niektorzy na tym forum tak narzekali, ze tam jezdza za wolno, ze donosza jak ktos pedzi jak debil - I BARDZO DOBRZE! To powinien byc obywatelski obowiazek wzywac policje i nagrywac takich debili, ktorzy moga innym zrobic krzywde).

              Press corner | European Commission

              Na dodatek u nas dochodzi typowo polska cecha - "nieżyczliwość" do tej agresji i glupoty + alkohol. Zgadnijcie ile zatrzymano (zatrzymano a nie ilu faktycznie jechalo - byc moze ich bylo i 10 razy wiecej!) w 2016 w stanie nietrzezwosci prowadzacych pojazd mechaniczny (nie rower!) - przestepstwo oraz po spozyciu alkoholu (wykroczenie) - no wiec zatrzymano PONAD 115.000 (tak! STO PIĘTNAŚCIE TYSIĘCY!!!!) pijanych durniow na drogach. Zgadnijcie teraz ile osob dostalo kare pozbawienia wolnosci bez zawieszenia jej wykonania? No ile? 2% (DWA!) - czyli praktycznie nikt. A jaka jest najczesciej orzekana kara? Grzywna (zwykle do wysokosci 2000 zl oraz kara ograniczenia wolnosci - praca na cele spoleczne (zreszta zwykle nie wykonywana pozniej)). A wiec TOTALNE POCZUCIE BEZKARNOSCI wsrod tych kierowcow potencjalnych mordercow jezdzacych po pijaku...

              Sorry, za moze nieco emocjonalny wpis, ale dosc mam opisow (a jako karnista czasem cos tam musze czytac) wypadkow ze skutkiem smiertelnym i trupow (zwlaszcza dzieci) na drogach bo "komus sie spieszylo"...

              Kazdy kto troche mieszka na Zachodzie czy w USA widzi jak sie tam jezdzi samochodem, jaki jest ruch, jakie sa obyczaje na drogach. Niestety tutaj Europa Wschodnia, w tym Polska nie moze sie pochwalic czyms na plus. Tutaj jest widac bardziej dziko bo dzikusy widac niektore nie dorosly do prowadzenia pojazdow w ruchu z normalnymi ludzmi.

              Dlatego jestem za podniesieniem mandatow do jakis absurdalnych wysokosci za przekraczanie predkosci, jestem za konfiskata pojazdu (od stycznia b.r. jest taka mozliwosc we Francji), jestem za uznaniem jak w sporej czesci stanow USA ze spowodowanie wypadku ze skutkiem smiertelnym po alkoholu czy innych srodkach odurzajacych uznawane jest za przestepstwo zabojstwa a nie po prostu "wypadek" bo kara w przypadku zabojstwa jest duzo, duzo wyzsza.

              Dobra, wystarczy juz tego pisania, zaraz sie pewnie odezwa "milosnicy rajdu po drogach publicznych" i zaczna mnie kamieniowac, prosze bardzo. Ale nikt i nic nie zmieni tutaj mojego nastawienia do takich osob - jesli na drodze zachowujesz sie jak debil, to znaczy ze po prostu jestes debilem i nic ani nikt cie nie usprawiedliwia. Amen.

              I na koniec - jak kogos to bardziej interesuje to niech obejrzy dane statystyczne - sa przerazajace:

              Wypadki drogowe - raporty roczne - Statystyka - Portal polskiej Policji

              Ps. jest taka piosenka Kazika gdzie spiewa "nie ma listosci dla skury...now" i wlasnie tak powinno byc w przypadku potencjalnych mordercow narazajacych innych na smierc na naszych drogach...
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #82
                marlej108, ja Ciebie kamieniować nie zamierzam, choć nie we wszystkim się zgadzam. Jednak też uważam, że drogi są pełne DEBILI, chociaż - w przeciwieństwie do Ciebie - nie wiążę DEBILIZMU wyłącznie z szybką jazdą. Wydaje mi się, że poszedłeś na skróty.

                Pełna zgoda co do alkoholu. To jest taka patologia, że tylko 9 mm Para w potylicę + kastracja chemiczna potomstwa rozwiązałyby sprawę. Po wsiach dziady jeżdżą nachlane na potęgę. W miastach dochodzi nowa moda na narkotyki wśród gnoi. Bardzo często, czytając opis wypadku, okazuje się, że sprawcą był np. 23-latek, któremu już cofnięto uprawnienia za alkohol/narkotyki (to jaką miał przeszłość!) a mimo to jeździł nadal, nawalony, do tego autem bez OC. Rodzina, sąsiedzi, znajomi - pewnie go chronili, tyle że w kompletnie źle pojęty sposób.

                Ale ogólnie obserwuję - szczególnie w kilku ostatnich latach - poprawę na drogach. Ludzie zaczęli jeździć na ogół spokojniej. Choć nie zawsze odbywa się to w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, bo akurat ja należę do tych, którzy twierdzą, że powoli nie zawsze oznacza bezpiecznie. Lubię mieć inicjatywę, a nie snuć się wśród innych, zdany na ich łaskę.

                Sporadycznie spotykam ludzi zapitalających na złamanie karku. Kiedyś było to bardziej widoczne. Za to znacznie częściej widuję wyczyniających idiotyczne manewry. Powiem tak - 80-90% sytuacji niebezpiecznych, które widziałem, było spowodowanych nie przez "pirata", tylko przez nieudacznika, bezmyślnego, ślepego, głupiego, ew. spanikowanego. Takie sytuacje to zajeżdżanie drogi, niepatrzenie w lusterka i wyprzedzanie wykonywane w najgorszym z możliwych momentów i w nieumiejętny sposób (bez widoczności, bez przewagi prędkości). Moja rada na takich "towarzyszy na drodze", których jakoś wyczuwam intuicyjnie, to gaz i zostawić za sobą, ewentualnie zostać sporo z tyłu i obserwować, ale nigdy przebywać w ich sąsiedztwie. Bo "powoli" nie zawsze oznacza "bezpiecznie". A nawet więcej - jazda w sposób snujący jest niebezpieczna, bo usypia czujność.

                M.
                666 4U

                Komentarz


                • #83
                  Pisałem o pędzących bo o tym wątek ale oczywiście moje uwagi dotyczą wszelkich debilizmow na drogach, w tym wyczynianych w trybie dziad czy żółw...
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #84
                    marlej...dokładnie jak pisze beaviso. z tą konfiskatą samochodu to pojechałeś. Francja dla mnie żadnym przykładem nie jest, w żadnej dziedzinie, niech lepiej zajmą się problemem uchodźców i zamachów, a nie nękają obywateli (a może to przez ludzi z importu takie przepisy? skąd wiesz, oni mogą dziko jeździć, jak na bliskim wschodzie). Tak samo jak druga skrajność nie jest żadnym wzorem - dzika Rosja
                    Ale....dużo sieroctwa jest, nowa fura nabajerowana elektroniką, a nie umieją ludzie tym jeździć i jeżdzą jak sieroty.
                    Przed chwilą jechałem z Gda do Gdy.Ciemno, a kobieta bez świateł nowym Jeepem jedzie...tzn. ma dzienne na przodzie i nic więcej, ciemno wszędzie indziej, aż na czerwonym do niej zagadałem, bo nie wyłapała mrugania różnymi światłami. Ona mówi, że powinno samo się przełączyć, chyba się zepsuło.....
                    ale na pewno przełącznik ma i manualnie może włączyć....nie wiedziała gdzie tego szukać...a na czerwonym nie było czasu na tłumaczenie....i weź spokojnie daj takiej zaparkować koło swojej Occi mimo mnóstwa czujników, może być problem. Tacy ludzie też powodują zagrożenie, takie samo jak piractwo myślę....

                    Komentarz


                    • #85
                      sew1981,

                      co innego jednak jak ktos Ci zrobi wgniotke drzwiami bo parkuje lusterko w lusterko, a zupelnie co innego jak jakis debil zabije Twoje dziecko bo je rozjedzie idace po chodniku bo temu mordercy "sie spieszylo" albo "zmienial muzyke w smartfonie" albo byl nachlany/nacpany prawda?
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #86
                        Jazda bez oświetlenia to zmora. Dlatego w swoim kolejnym aucie zasłoniłem czujnik odpowiadający za ściemnianie lusterek (wstecznego i kierowcy) - bo w mieście, gdy ktoś świecił mocno za mną z tyłu, lusterka ściemniały się na tyle, że nie dostrzegłbym klienta jadącego na lewym pasie, bez sprawnego i włączonego oświetlenia. Takich jest mnóstwo.
                        I też dziwi mnie gdy nowe bryki jadą na dziennych w sytuacji gdy samo to powinno się przełączyć na mijania w warunkach niedostatecznego oświetlenia zewnętrznego. W byle jakim Oplu się przełącza doskonale, a w innym markach nie, dziwne :P

                        M.
                        666 4U

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                          Duma widzę rozpiera...
                          Owszem.
                          Przyczyniłem się do "wyeliminowałem" gościa z ruchu, gdyż przekroczył sporo dopuszczalny limit punktów.
                          Dodam jeszcze, że gościa nagrało w tym dniu- w godzinach rannych i wieczornych łącznie 5 osób. Popisy w stylu zamieszczonego przeze mnie filmu, także nie żałuję. Dobrze, że w tym dniu nikogo nie zabił i ma czas na przemyślenia.

                          Komentarz


                          • #88
                            marlej oczywiście, że co innego, zgadzam się....ale "sieroty" takie coś potrafią, to też mega niebezpieczne:

                            Komentarz


                            • #89
                              bielskiedrogi.pl: Makabryczny wypadek w Andrychowie [WIDEO i ZDJĘCIA]

                              Ciekawe z jaka predkoscia nadjechala Alfa. W momencie jak Ford byl na chodniku widac bylo tylko swiatla Alfy jakies grubo 100m od miejsca zdarzenia
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #90
                                Jak widać tam jest przejazd kolejowy i chyba go wybiło w górę. Fakt niezaprzeczalny, że musiał nieźle debil zap...ć



                                CB Harry II ASC + Triflex

                                Pozdrawiam Mirek!!

                                Komentarz


                                • #91
                                  VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    ciekawe, czy musiał siedzenie prać?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                      ciekawe, czy musiał siedzenie prać?
                                      Raczej nie bo gówno jak widać we łbie wozi... zamiast mózgu.
                                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                      Spalanie - Motostat.pl
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        To chyba ktoś z forum skodaclub.pl
                                        Z lewej strony widać ich klubową naklejkę.
                                        VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          drugim bezmógiem (oprócz kierowcy skodziny) jest kierowca tego tira, co nakręca ten film. zauważcie, że nie zostawia prawie miejsca dla osobówek, zanim ta skoda się tam wpycha na wyprzedzanie. zero miejsca żeby mogły spokojnie wyprzedzić osobówki, a to jego zakichany obowiązek trzymanie odległości między ciężarowymi. Jeszcze widać sadzi sam się na wyprzedzanie tą lorą, na takiej drodze. Obaj kierowcy - zarówno skody, jak i autor filmu to bezmózgi, które powodują zagrożenie na drodze. pewnie tego ze skody poniosło trochę, ja często widzę wlekący się za sobą bez odstępów konwój tirów, między którymi nie ma miejsca....co oczywiście zachowania skody nie usprawiedliwia, na takim odcinku gdzie jest niebezpiecznie.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            sew1981 zauważ, że przed tym tirem z silosem nie ma wogole żadnych aut, więc prawdopodobnie osoba nagrywająca czekała aż się skończy pagurek, linia ciągła i zacznie wyprzedzanie. Przeważnie takie samochody jeżdżą po 80km/h więc wolniej niż reszta ciężarówek, bo mają płaconą stawkę godzinową i są codziennie w domu. Im się nie spieszy. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tutaj nie będę się z nikim sprzeczał, bo to nie ma sensu.
                                            Inną rzeczą jest też w jaki sposób nagrywa kamera więc to inaczej może wyglądało w realu, a inaczej przy nagraniu (chodzi mi o odległość).
                                            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              a przepraszam, co to za argument, że mu się śpieszy? może temu ze skody też się śpieszy. W jego wypadku wymogi bezpieczeństwa nie działają? Jak on chce wyprzedzić ten silos innym tirem (podejrzewam z naczepą) na takiej g....drodze, bez pobocza, nawet jeśli znajdzie kawałek prostej? On potrzebuje ładnych kilkuset metrów, no chyba, że zna drogę i wiedział ,ze takie coś będzie za tą górką. Generalnie powinien dać sobie spokój , te 5 km/h wolniej na krajówce go nie zbawi, nawet w czasie pracy wiele, bo mniej więcej tyle szybciej od silosa się porusza, bo też przecież ma odcinkę przy 85 , czy tak 90. Już parę razy też miałem syt. gdzie tir wyprzedzał tir i spychał auta na pobocze, które na szczęście tam było. Bo wyprzedzenie takim klockiem troche zajmuje, zdecydowanie za długo, bo nie do tego stworzony jest ciągnik z naczepą, który ma ogranicznik. Powinni mieć zakaz wyprzedzania na takich drogach tir tira i tyle.....nie moja wina, że mają porypane przepisy czy pracodawców dziwnych.

                                              co do nagrania kamery widać, że się wyhyla, bo sam chce wyprzedzić i że robi miejsce dopiero, kiedy Octavia wyprzedza niebezpiecznie. Odległość powinien trzymać i dać sobie spokój z takimi manewrami na takiej wąskiej drodze, nie ma auta z przyśpieszeniem małego, tylko ciężkiego klocka z ogranicznikiem. Więc sam też jest bezmózgiem, jak nazwał drugiego bezmózgowca nerwowca w OII
                                              Nie, że coś mam do tirowców generalnie. Ale ten co wrzucił taki film sam powinien się parę razy zastanowić nad sobą, zanim "rzuci kamien" W każdej grupie kierowników są dobrzy i uj....kierowcy. Niektórzy tirowcy jeżdzą świetnie, kulturalnie, bez spiny. a niektórzy, podejrzewam z małym doświadczeniem ,albo śpieszący się na pauzę, jadą na zabicie - niestety innych (choć to coraz rzadsze widoki na szczęście, bo przeważają kierowcy zza wschodniej granicy)
                                              Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                                a przepraszam, co to za argument, że mu się śpieszy? może temu ze skody też się śpieszy.
                                                Każdy chce jechać i dojechać szybko i bezpiecznie do celu. Nie mam ochoty tutaj nikogo bronić, bo na podstawie tego filmu nie da się ocenić jak to faktycznie było. Być może nagrywająca osoba po prostu zbliżyła się do poprzedzającego pojazdu w wyniku tego, że ciężarówka z silosem była załadowana do pełna i po prostu straciła na mocy pod górkę. Na filmie widoczny jest już tylko podjazd pod nią i linię ciągłą. Wcześniejszego momentu nie widać.

                                                Faktem jest natomiast to, że Octavia wyprzedała na ciągłej lini i pod górkę czego nie powinna robić. Gdyby nie to, nie byłoby żadnego zagrożenia życia dla ludzi i innych pojazdów. Za górką nie mogła wyprzedzić na przerywanej linii i dobrej widoczności?
                                                VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez elpolacco Zobacz wpis
                                                  w jaki sposób nagrywa kamera więc to inaczej może wyglądało w realu, a inaczej przy nagraniu (chodzi mi o odległość).
                                                  Kamerki szerokokątne bardzo przekłamują odległość między samochodami (oddalają)



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz


                                                  • elpolacco zgadzam się z Tobą co do winy kierownika Octavi, ale uważam, że kierownik tira co nagrywa też idealny nie jest w tej sytuacji.....

                                                    eaglemirek dokładnie...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X