Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Utrata zniżek z AC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Utrata zniżek z AC

    Może ktoś mnie oświeci jak są zabierane zniżki po naprawie auta z AC. Żona miała niemiłą sytuację, auto obrysowane z prawej strony - drzwi pasażera do wymiany, błotnik do klepania, przednie drzwi do malowania - warsztat partnerski Hestii wyliczył około 5000zł. Żona ma zniżki na AC 60% - ile straci po zgłoszeniu i naprawie? Infolinia odpowiedziała enigmatycznie utrata 50% zniżek, ale już doprecyzować nie chciała czy to będzie utrata połowy zniżki i zostanie 30% czy zostanie 10% (60% - 50%). Ktoś coś konkretnego wie jak w takiej sytuacji "karzą" i na jak długo?
    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

  • #2
    Moja żonka dwa lata temu miała niewielką stłuczkę z AC ,naprawa autka wyszła 2100 złociszy i zabrali nam z dwóch aut(niestety na żony aucie jestem współwłaścicielem) , 30%zniżek tzn.z 60% zrobiło się 30%. Ubezpieczyciele zabierają za każdy 1000 zł szkody 10% zniżek, no i teraz muszę mozolnie odpracowywać zniżki,średnio około 10% rocznie. Drugi raz przy takiej kwocie bym nie zgłaszał, bo po podsumowaniu utraty zniżek na dwóch autach, myślę ,że finansowo na tym straciłem , ale mądry Polak po szkodzie

    Komentarz


    • #3
      Czyli co szkoda na 40tys, to +400% ??

      Tez mam szkode z AC, ale regres na sprawce jest niewykolne bo przygotowuje sie do wczasow na kilka lat
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
        Moja żonka dwa lata temu miała niewielką stłuczkę z AC ,naprawa autka wyszła 2100 złociszy i zabrali nam z dwóch aut(niestety na żony aucie jestem współwłaścicielem) , 30%zniżek tzn.z 60% zrobiło się 30%. Ubezpieczyciele zabierają za każdy 1000 zł szkody 10% zniżek, no i teraz muszę mozolnie odpracowywać zniżki,średnio około 10% rocznie. Drugi raz przy takiej kwocie bym nie zgłaszał, bo po podsumowaniu utraty zniżek na dwóch autach, myślę ,że finansowo na tym straciłem , ale mądry Polak po szkodzie
        Ja ma podobny przypadek ale po szkodzie sprzed dwóch lat zniżek brak, jestem chyba na zero. Tym razem naprawiam z własnej kieszeni bo się pewnie w 1000 PLN zmieszczę.
        Przy kolejnej zwyżce składek na 2 auta wyszło by pewnie sporo drożej.

        Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis

        Tez mam szkode z AC, ale regres na sprawce jest niewykolne bo przygotowuje sie do wczasow na kilka lat
        Co autor miał na myśli?

        Komentarz


        • #5
          Jak sprawca jest oskarzony w procesie karnym i pojdzie siedziec na powiedzmy 8 lat do tego jest golodupcem to nawet jak bede mial wyrok z sadu cywilnego to bede mogl go sobie powiesiec w ramke i tyle bo nie ma co z takiego goscia sciagnac.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Kilka dni temu kolega mnie uświadomił, że zgłaszając likwidację szkody z AC traci się zniżki zarówno na AC, jak i na OC. Może nie wprost (poprzez widoczne w kalkulacji zmniejszenie zniżek), ale przez inne parametry.
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • #7
              Napisz mi kolego Agamek12 przez jakie inne parametry traci się zniżki na OC po szkodzie z AC, bo pierwsze słyszę o takich mecyjach, miałem dwa lata temu szkodę z AC na aucie żony i z OC żadnych zniżek nam nie zabrali, no chyba,że doliczyć podwyżkę OC z tego roku,ale to chyba każdy nawet bez szkody z AC ją odczuł

              Komentarz


              • #8
                W centralnym rejestrze szkód komunikacyjnych (czy jakoś tak) będzie odnotowane, że było pobierane jakieś odszkodowanie z AC. Mając taką informację system komputerowy wyliczy wyższą składkę (niż gdyby szkody z AC nie było). Niekoniecznie będzie to jasna (widoczna) informacja o tym, że składka wzrasta o 10 czy 20 procent - po prostu kwota wrażona w złotówkach będzie zawierać ten wzrost.
                Uświadomił mnie o tym administrator floty samochodowej w mojej firmie.
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • #9
                  No i tu jest pies pogrzebany, bo mam 2 brokerów i żaden nie jest w stanie odpowiedzieć co będzie po zgłoszeniu szkody z AC. Jaka będzie utrata zniżki AC (%), na jak długo i czy odbije się na OC. Jeden twierdzi, że absolutnie nie robić z AC tylko bulić z własnej kieszeni (to po kiego grzyba AC?). Drugi, że jeszcze rok temu powiedziałby na bank robić AC, ale teraz zastanowiłby się nad tym, chociaż jak auto ma zostać w "rodzinie" to nie warto robić "druciarstwa" tylko zrobić porządnie. Jest wersja pośrednia kupić używane drzwi (PT), lakiernik, wymiana, błotnik i drzwi (PP) lekko wyklepać i lakiernik.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X