Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolizja i co dalej ....?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kolizja i co dalej ....?

    W dniu 16.08.2017 r w Gdańsku moja Skoda Octavia II 1.6 Mpi uczestniczyła wkolizji ,w tył mojej Skody uderzył samochód Fiat Dukato . Siła uderzenia spowodowała ,że Skoda uderzyła też przodem w auto znajdujące się przede mną . Szkoda zgłoszona u ubezpieczyciela sprawcy ,czekam na wycenę szkody . Chcę naprawiać w ASO i co mi doradzicie przy odbieraniu auta z naprawy ,na co zwrócić szczególną uwagę . Pozdrawiam
    Załączone pliki

  • #2
    naver miał podobną przygodę ze swoim autem i z tego co wiem zgodził się na naprawę auta na oryginalnych częściach i bardzo sobie to chwalił. Większych szczegółów nie kojarzę bo nie chce przekazać coś nie tak.
    Champ20ns!

    Komentarz


    • #3
      Zrób cesję wierzytelności i napraw samochód tylko na ori częściach. Jeśli ASO nie będzie chciało samo egzekwować należności od ubezpieczyciela tylko będą kazali pokryć szkodę i odzyskiwać to zmień zakład.
      Moje 1.6 MPI BSE

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
        Zrób cesję wierzytelności i napraw samochód tylko na ori częściach. Jeśli ASO nie będzie chciało samo egzekwować należności od ubezpieczyciela tylko będą kazali pokryć szkodę i odzyskiwać to zmień zakład.
        Dzięki . Tak zamierzam zrobić i wstępnie umówiony jestem z ASO Skody w Elblągu . Trzeba troszeczkę poczekać i samochód idzie dopiero do naprawy na początku września ,taki termin mi zaproponowali .

        Komentarz


        • #5
          Witam . Troszeczkę to trwało przepychanie z ubezpieczycielem . ASO pośpieszyło się z szkodą i w trakcie zgłaszania przeze mnie szkody zrobili pobieżnie kilka fotek i wysłali do LINK 4 przed wizytą jeszcze rzeczoznawcy . Link 4 oparł się na ekspertyzie warsztatu w tym przypadku ASO . Zapomnieli w ASO ująć w pośpiechu uszkodzeń w tylnej części pojazdu . Walczyłem aby wzięli pod uwagę opinię rzeczoznawcy ,którego i tak sami przysłali na oględziny . Jest decyzja ASO i jedno mnie tylko dziwi skoro zrobiłem cesję na ASO to dlaczego ja musiałem prostować ich blędy .Ale się w końcu udało i 28.08 Skoda odstawiona do naprawy + samochód zastępczy na czas trwania naprawy.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Ha, finalnie faktura z ASO na spokojnie wyjdzie na 3 razy większą kwotę niż powyżej podana, jak nie lepiej, bo ceny śmieszne są podane za części, a części powinny być nowe.
            Do tego dojdzie jeszcze koszt zastępczego auta i jak to się wszystko zamknie w 20k PLN, to będzie dobrze.
            Ciesz się, że poduszki Ci nie wystrzeliły, bo byłaby szkoda całkowita.
            Trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło po Twojej myśli
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
              Ha, finalnie faktura z ASO na spokojnie wyjdzie na 3 razy większą kwotę niż powyżej podana, jak nie lepiej, bo ceny śmieszne są podane za części, a części powinny być nowe.
              Do tego dojdzie jeszcze koszt zastępczego auta i jak to się wszystko zamknie w 20k PLN, to będzie dobrze.
              Ciesz się, że poduszki Ci nie wystrzeliły, bo byłaby szkoda całkowita.
              Trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło po Twojej myśli
              Dzięki . Jak będzie naprawiona to pochwalę się jej wyglądem . Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Dzisiaj oddana do naprawy i na czas naprawy autko zastępcze Skoda Fabia .....tylko 7 tyś km przebiegu

                Komentarz


                • #9
                  Tyle dobrego z całej sytuacji, chociaż sobie nowym autem pojeździsz...
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • #10
                    no właśnie...co do tych cen na ich wycenie to jakieś żarty....121 zł za maskę silnika? hehe wolne żarty....
                    poza tym niech dobrze przyjrzą się pod zderzakiem z tyłu, czy Ci podłogi nie przestawił.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                      no właśnie...co do tych cen na ich wycenie to jakieś żarty....121 zł za maskę silnika? hehe wolne żarty....
                      poza tym niech dobrze przyjrzą się pod zderzakiem z tyłu, czy Ci podłogi nie przestawił.
                      Akurat przed samą wytłoczką na koło zapasowe wszystko się zatrzymało . A ceny to faktycznie jak za sklejkę a nie za klapę maski . Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Aha, to dobrze. No to walcz o sensowną wycenę poprostu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Takim teraz pomykam autkiem Skoda Fabia
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzisiaj odebrana z naprawy ......przy okazji wymienili na nowe logo
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              21317801_353586591763226_2446483503929851876_n.jpg?oh=ed823fbbeb9945a1474d3cb09c535a3a&oe=5A147C43.jpg



                              VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                              Komentarz


                              • #16
                                A dziękuję za stronkę .No aż tak kolego to nie był rozwalony . Ale teraz to jest ok i wszystko wymienione na nowe elementy i co ważne robione w ASO Skoda a nie u pana Jana w szopie .Nic nie mam przeciwko imieniu Jan . Pozdrawiam

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X