Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cud na A1, BMW kontra Octavia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Czasem się tak zdarza dla większości kierowców, że do chodzi do sytuacji, że sami zastanawiamy się "hamować czy gaz do dechy" i trwa to sekundę lub dwie.
    Tu widać światła stop ale za późno, było iść awaryjnym jak nie było pewności czy da radę na lewy wrócić, jechał szybko to też fakt.
    Ale jak szybko nie wiemy. Moim zdaniem 70% winy BMW 30% winy autorki nagrania, która de facto jak któryś z Was wspomniał również powinna zostać ukarana mandatem.

    Ale należy również dodać fakt, że co BMW to BMW, dzwon niewąski a auto cały czas jedzie jak po sznurku, żadnego poślizgu, żadnej utraty sterowności.

    Najważniejsze, że ofiar nie było. A gadać możemy sobie do woli. I zdanie też każdy ma swoje, nawet te skrajne.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #27
      Minelo z 5 sekund odkąd zaczela zjezdzac do momentu dzwona.
      powinna dostac mandat za wpie..nie sie na lewy ale wina niestety po stronie bmw.
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #28
        Przez te 5 sekund typ powinien wyhamować, a nie jakieś manewry testować.

        Komentarz


        • #29
          5 sekund to jak już była na pasie do wyprzedzania. Kolo z BMW się przeliczył, bo sobie wydumał, że wyprzedzi ją prawym pasem bez zwalniania, ale nie pykło. Spokojnie miał z 300 metrów do niej jak zaczęła ten manewr, ale wyobraźnia mu nie zadziałała. To nie autobahn w niemczech. Przynajmniej na chwilę jednego idioty na drodze mniej, do czasu naprawy. W tym wszystkim szkoda tylko skody, bo nie zawiniła niczym.

          Komentarz


          • #30
            Wystarczyło poczekać 5 sekund z wyprzedzaniem

            Komentarz


            • #31
              było pewnie jak pisze krzysiekr1 poniekąd
              moim zdaniem (choć to niepotwierdzone) jak zobaczył, że ona zjechała na lewy (bezmyślnie oczywiście) depnął gaz do dechy i myślał że zdąży prawym przed jej nosem, a na jej wysokości jednak skumał, że nie ma szans...stąd heble max.
              To by wyjaśniało, że to tyle trwało zanim się pojawił na prawym i dlaczego nie wyskoczył na awaryjny, z premedytacją chciał użyć prawego do slalomu....niestety. to domysł, ale ciąg tych faktów zdaje się ten domysł potwierdzać.....ehhh

              Komentarz


              • #32
                No niby zjechała bezmyślnie, ale jak zaczeła zmieniać pas to bmw było 300 metrów za nią i nie jest powiedziane że na lewym pasie.

                Komentarz


                • #33
                  Miałem podobna sytuacje w Niemczech. Jechałem ponad 200 km/h lewym pasem , 200 metrów przede mną bus zaczął wyprzedzać inne auto zjeżdżając na mój pas. Widząc że nie mam szans wyhamować zacząłem uciekać na lewy pas ewentualnie na awaryjny ale bus mnie zauważył bo wrócił na swój pas. Po 5 sekundach to już byłem za tym busem. Wszystko zależny jak szybko jechał tym bmw. Ona zaczęła manewr wyprzedzania z dużym odstępem od skody i bardzo wolno , facet mógł pomyśleć że się zmieści i to był błąd.

                  Komentarz


                  • #34
                    Też mi ostatnio tak matiz zrobił. Miałem do niego z kilometr jak zaczął wyprzedzać. A i tak musiałem dać ostro w heble, bo kufa się z tym wyprzedzaniem nie wyrobił. Kilometr przy różnicy prędkości 120-140 robi się 30 sekund około.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #35
                      Rozumiem tych co krytykują nagrywającą - samego mnie wkurza wjechanie na lewy i ślamazarna jazda. Alej przy ograniczeniu do 140, ktoś zap...la 180 - 200 - lub zdarza się szybciej, to musi się liczyć:
                      1) ze swoim refleksem
                      2) z tym, że kogoś normalnie może zaskoczyć (widząc go w lusterku, za moment siedzi mi na dupie).

                      Poza tym jak jadę 180 to wiem ze swojego doświadczenia, że muszę naprawdę daleko przewidywać sytuację na drodze. To co zobaczę, to moment i jest przy mnie. A ktoś może wyraźnie się nie spodziewać, że ktoś mknie z V światła.

                      Wg. niektórych nagrywająca powinna się spodziewać, że BMW jedzie bardzo szybko. OK, ale .... kierowca BMW tak samo powinien się spodziewać, że wyprzedzająca jedzie dużo wolniej.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #36
                        Co byście nie mówili to fakt jest taki, że to kretyn w BMW spowodował poważną kolizję(!) a nie kobieta, która zaplanowała wyprzedzanie. Nie widomo co spowodowało jej zachowanie (to znaczy to, że zdecydowanie nie przyśpieszała) - być może fakt, że przed zmianą pasa w lusterku nie widziała BMW, a po zmianie nagle zobaczyła coś zbliżającego się do niej z tyłu i nie wiedziała co mądrego w tej sytuacji zrobić - może właśnie wymyśliła, że zostawi trochę miejsca żeby szaleniec miał miejsce na zmieszczenie się między dwoma autami? Zauważcie, że być może BMW wyjechało nagle zza jadącej z tyłu ciężarówki (być może to BMW zjeżdżało ze ślimaka) i kierująca autem przed zmianą pasa widziała za sobą tylko jadącą powoli ciężarówkę, a po chwili (kiedy już była na lewym pasie) w lusterku zobaczyła szybko zbliżający się prawym pasem samochód i wolała zostawić miejsce na zmianę pasa przez tenże?
                        Reasumując: jakakolwiek próba obrony kolesia z BMW jest przeze mnie nieakceptowana. Dureń miał szczęście, że nie zabił spokojnie jadącej rodziny.
                        Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • #37
                          Agamek12 co prawda mądrze piszesz o kierowcy BMW, ale to co piszesz o kierowniczce z lewego pasa, która powoli wyjeżdża sobie na lewy a potem zastanawia się przez kilka sekund co zrobić bo widzi nadjeżdżające BMW i w rezultacie nie robi kompletnie nic, to w moim odczuciu albo idealizowanie tej pani, albo totalne science fiction
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • #38
                            Podsumowując, jak się zapitala, trzeba brać na klatę ewentualne konsekwencje. Choć 500 za takie coś to jakaś kpina. Prawo jazdy powinno być zatrzymane.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                              Agamek12 co prawda mądrze piszesz o kierowcy BMW, ale to co piszesz o kierowniczce z lewego pasa, która powoli wyjeżdża sobie na lewy a potem zastanawia się przez kilka sekund co zrobić bo widzi nadjeżdżające BMW i w rezultacie nie robi kompletnie nic, to w moim odczuciu albo idealizowanie tej pani, albo totalne science fiction
                              Nie wiem co się zadziało że kobitka zachowała się jak się zachowała (stąd moje pomysły/domysły na to dlaczego tak się zachowała), ale to kretyn w BMW spowodował zagrożenie a nie ona (tak, powtórzę: NIE ONA). Gdyby kretyn w BMW poruszał się z maksymalną dopuszczalną prędkością, to do zdarzenia by nie doszło lub miałoby ono dużo mniej dramatyczne konsekwencje.
                              Zauważ, że od wjechania na lewy pas do zderzenia upłynęło 5 (pięć) sekund - czemu ten dureń nie zareagował w sposób odpowiedni? Przecież nawet jeśli zajechała mu drogę to mógł spokojnie wyhamować.
                              Powtarzam zatem: próba obarczania odpowiedzialnością za zdarzenie tej kobiety jest potężnym nadużyciem. Dureń w BMW jest bezwzględnym winowajcą zdarzenia.
                              Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                Co byście nie mówili to fakt jest taki, że to kretyn w BMW spowodował poważną kolizję(!) a nie kobieta, która zaplanowała wyprzedzanie. Nie widomo co spowodowało jej zachowanie (to znaczy to, że zdecydowanie nie przyśpieszała) - być może fakt, że przed zmianą pasa w lusterku nie widziała BMW, a po zmianie nagle zobaczyła coś zbliżającego się do niej z tyłu i nie wiedziała co mądrego w tej sytuacji zrobić - może właśnie wymyśliła, że zostawi trochę miejsca żeby szaleniec miał miejsce na zmieszczenie się między dwoma autami? Zauważcie, że być może BMW wyjechało nagle zza jadącej z tyłu ciężarówki (być może to BMW zjeżdżało ze ślimaka) i kierująca autem przed zmianą pasa widziała za sobą tylko jadącą powoli ciężarówkę, a po chwili (kiedy już była na lewym pasie) w lusterku zobaczyła szybko zbliżający się prawym pasem samochód i wolała zostawić miejsce na zmianę pasa przez tenże?
                                Reasumując: jakakolwiek próba obrony kolesia z BMW jest przeze mnie nieakceptowana. Dureń miał szczęście, że nie zabił spokojnie jadącej rodziny.
                                dokładnie
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                                  Agamek12 co prawda mądrze piszesz o kierowcy BMW, ale to co piszesz o kierowniczce z lewego pasa, która powoli wyjeżdża sobie na lewy a potem zastanawia się przez kilka sekund co zrobić bo widzi nadjeżdżające BMW i w rezultacie nie robi kompletnie nic, to w moim odczuciu albo idealizowanie tej pani, albo totalne science fiction
                                  tu nie ma idealizowania.

                                  Ona jechała może wolniej niż można, ale nie szybciej.

                                  BMW jechało szybko, wyprzedzało jak idiota, może nawet jak wynika z filmu jechał wczesniej bardzo szybko - złamał przepisy i to ON rozwalił zupełnie przypadkowy samochód.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                    Gdyby kretyn w BMW poruszał się z maksymalną dopuszczalną prędkością, to do zdarzenia by nie doszło lub miałoby ono dużo mniej dramatyczne konsekwencje.
                                    Zauważ, że od wjechania na lewy pas do zderzenia upłynęło 5 (pięć) sekund - czemu ten dureń nie zareagował w sposób odpowiedni? Przecież nawet jeśli zajechała mu drogę to mógł spokojnie wyhamować.
                                    Powtarzam zatem: próba obarczania odpowiedzialnością za zdarzenie tej kobiety jest potężnym nadużyciem. Dureń w BMW jest bezwzględnym winowajcą zdarzenia.
                                    dokładnie tak
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Cóż, widać w tym temacie jedno, to co pisał któryś z poprzedników - każdy ma swoje zdanie, nawet te najbardziej skrajne. Zauważyłem taką zależność, mianowicie im ktoś bardziej lubi szybką jazdę, tym bardziej wiesza psy na osobie nagrywającej .

                                      Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                                      Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                                      Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                                      Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        nie jechała wolniej niż można, bo minimalna prędkość na autostradzie to 40 km/h.....a ona jechała ponad 100 wolniej niż można to by musiała jechać poniżej 40...
                                        ale wiadomo o co Ci chodziło ruwado w kontekście powyżej wypowiedzi.
                                        Generalnie przecież nie trzeba jechać maksymalną dozwoloną...jak ktoś jedzie 100 to też nie jest źle tam gdzie jest 140 dozwolone.....
                                        "Art. 2.
                                        Użyte w ustawie określenia oznaczają...)
                                        3) autostrada – drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep;
                                        " (chodzi o warunki techniczne pojazdu wiadomo, ale też nikt nie karze nikomu jechać nawet tych 100 km/h zgodnie z ustawą)

                                        Wiadomo gość z BMW ma główną winę, babka mogłaby dostać obligatoryjnie mandat za utrudnianie ruchu na lewym pasie, za powolne wyprzedzanie (choć to dyskusyjne i trzebaby przeanalizować wiele dowodów/faktów, których nie posiadamy)

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Agamek12, ruwado nikt z tej pani nie chce zrobić winnej zdarzenia wina kierowcy BMW jest ewidentna i bezsprzeczna...
                                          Rzecz w tym, że zachowania tej kierowniczki podczas podejmowania/podjęcia decyzji o wyprzedzaniu nie uważam ani za zgodne ze sztuką wyprzedzania, ani za pożądane na autostradzie... i nie zamierzam go idealizować... bo kierowcy wyprzedzający na dystansie kilometra lub więcej nie dość, że po ludzku irytują, to niektórych prowokują do dziwnych zachowań na drodze... abstrahując od tego konkretnego przypadku.... tak się po prostu nie wyprzedza i tyle...
                                          Maciek
                                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                          Zapraszamy....

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Wolałbym spotkać na drodze panią, która daje mi 5 sekund na odpowiednią reakcję na jej jakikolwiek nieprzemyślany manewr (który z całą pewnością każdemu na tym forum się niejednokrotnie zdarzył), niż debila, który widząc przed sobą sytuację potencjalnie niebezpieczną podejmuje decyzję daleką od rozsądnej.
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez Matfiejkos Zobacz wpis
                                              ... Zauważyłem taką zależność, mianowicie im ktoś bardziej lubi szybką jazdę, tym bardziej wiesza psy na osobie nagrywającej .
                                              Ja lubię czasem docisnąć i bez grzechu nie jestem, mam nawet o zgrozo bmw, ale dla mnie winny jest i tak facet z x5. Z resztą nawet on sam raczej był pewny swojej winy bo przecież przyjął mandat.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                                babka mogłaby dostać obligatoryjnie mandat za utrudnianie ruchu na lewym pasie, za powolne wyprzedzanie (choć to dyskusyjne i trzebaby przeanalizować wiele dowodów/faktów, których nie posiadamy)
                                                zgadzam się, a gość z BMW raczej braku dowodów na solidne ukaranie nie daje. 500 zł to kpina.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  70% winy BMW
                                                  30% winy Białogłowy


                                                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    jeślo jechał ponad 140 km/h tym bmw - a wiele na to wskazuje
                                                    .....to białogłowa nie ma żadnej winy bo "utrudniła" ruch pojazdowi poruszającemu się z prędkością ponad dozwoloną (podejrzewam grubo ponad, myślę, że to zweryfikowali). I tak naprawdę dzięki temu doszło do kolizji, bo jakby jechał w miarę przepisową, to by tak nie przywalił w tą bidną Octavię.....(a swoją teorię na temat wydarzenia powyżej podaje, myślę, że depnął jeszcze mocniej, jak podjął próbę wyminięcia tej babki prawym, a tu nagle zonk "nie zmieszcze się jednak" i heble max bo strach zawitał, zamiast wskoczyć na awaryjny bez gazu płynnie)

                                                    ale na logikę biorąc jakiś mały mandat powinna dostać, za utrudnianie ruchu na lewym (powinna się trzymać prawego i przy takich różnicach względem pojazdu wyprzedzanego podjechać do niego bliżej i wtedy dopiero rozpocząć manewr, oczywiście wcześniej się upewniająć czy nic nie jedzie na lewym)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X