Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gwarancja Mobilności - zakres i doświadczenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gwarancja Mobilności - zakres i doświadczenia

    Czy ma ktoś praktyczne doświadczenia z Gwarancją Mobilności? Czy i jak to działa i czy jest bezpłatne?

    Z opisu wszystko wygląda super, takie Assistance, że w zasadzie nie widzę sensu kupować Assistance w TU:
    Assistance

    Ale mój dealer powiedział, że działa ona tylko w przypadku uszkodzeń pojazdu związanych z gwarancją, ale przy wypadku już nie. Wydaje się to dziwne, bo wypadek jest wymieniony w zakresie (nr 4 na w/w stronie). Poprosiłem o weryfikację, ale od kilku dni nie odpowiada.

    Druga sprawa to okres obowiązywania - z tego co rozumiem działa przez cały okres gwarancji czyli 2 lata. Jak mam wykupiony pakiet pogwarancyjny na dodatkowe 2 lata, to Gwarancja Mobilności automatycznie obowiązuje i wtedy? Oczywiście przy serwisowaniu w ASO, ale to i tak warunek gwarancji.

  • #2
    No to Ci odpowiem bo właśnie wróciłem z przeglądu, gdzie pytałem o to co Ty. Auto ma już 6 lat - usłyszałem, że wykonanie przeglądu automatycznie przedłuża gwarancje mobilności o rok. Ale obejmuje ona tylko odholowanie samochodu do najbliższego ASO.

    Komentarz


    • #3
      Ja korzystałem kiedyś w Cro. Samochód zabierają do najbliższego ASO. Ciebie mogą razem z samochodem do ASO - a nie np. do miejsca gdzie masz noclegi/kwatery. Wtedy Ciebie zostawiają. Masz opcje: samochód zastępczy lub załatwione przez nich noclegi, ale chyba na 2 czy 3 dni (tego dokładnie nie pamiętam). Jak samochód naprawiają dłużej to masz problem. To była awaria mechaniczna. W przypadku wypadku to chyba nie działa, ale głowy nie dam.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Dealer odpowiedział, że z serwisu dostał info co obejmuje Gwarancja Mobilności (zgadza się z tym co na stronie):

        Gwarancja Mobilności Škoda jest programem bezpłatnej pomocy drogowej oraz innych świadczeń przysługujących Użytkownikom samochodów marki Škoda w razie nagłych awarii, wypadku, kradzieży samochodu lub jego części (kiedy dalsza jazda nie jest możliwa) oraz w innych przypadkach unieruchomienia samochodu wskutek rozładowania akumulatora, zagubienia, złamania lub zatrzaśnięcia w pojeździe kluczyków służących do uruchamiania samochodu, przebicia opony, braku paliwa albo niewłaściwego paliwa w zbiorniku samochodu lub awarii autoalarmu zamontowanego w pojeździe, uszkodzenia samochodu spowodowanego przez gryzonie.
        Dealer mówi, że jego klienci kupują Assistance, bo nie liczą tylko na Gwarancję Mobilności. Gdyby mi to powiedział agent ubezpieczeniowy, bo bym z miejsca nie uwierzył Ale koro dealer mówi, że do firmowej Gwarancji Mobilności warto dokupić Assistance, to może coś w tym jest.

        Mówię tu oczywiście o sytuacji kupowania OC+AC w TU i zastanawiania się czy dobrać Assistance (teoretycznie na GM pomogą co mogą na miejscu lub zabiorą do ASO, a dalej koszty naprawy to już kwestia gwarancji/AC).

        Komentarz


        • #5
          No ciekawe - w razie wypadku?

          Daj namiary na stronę ww, gdzie to podają.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            ruwado, link w pierwszym poście. Tam masz "Gwarancja mobilności to bezpłatna pomoc drogowa w przypadku" i trzeba przescrollować grafikę w prawo do punktu 4.

            Komentarz


            • #7
              Dzięki. O tych wypadkach nie wiedziałem. I wydaje mi się, że naprawa na drodze to raczej fikcja.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X