Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1]Brak w dowodzie pozycji o1-masa przyczepy bez hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1]Brak w dowodzie pozycji o1-masa przyczepy bez hamulca

    Witam Szanownych,
    Rok temu kupilem przyczepę i chcialbym w tym roku odwiedzic Chorwację. Przyczepa i papiery sa w porządku, ale...
    Kilka mcy temu sam zalozylem hak do octy - hak wbity w dowod. Wczoraj sobie zerknąłem ile moge ciagnac i zonk - w pozycji o2 dowodu czyli Masa Przyczepy bez hamulca zamiast kg sa 3 kreski. W o1(z hamulcem) jest 1300kg. Przeszukalem internety i jest bardzo dużo dziwnych porad. Pojechalem na stacje (nie tą co hak wbijali) i diagnosta cos kręcił- nie byl do konca pewny co zrobic. Kazal jechac do tych od haka.
    Czy ktos z forum spotkał sie z taka sytuacją? Jak to rozwiązać? Czy jazda bez podanych kg po Europie nie skonczy sie zapchnieciem przyczepy do morza bo koszt lawety do Pl przekroczy moje wielomiesieczne zarobki? Dzieki za porady.
    pozdrawiam barc77

  • #2
    Ten kto robił badanie po montażu haka, widząc brak w pozycji O2, powinien zrobić ręcznie adnotację w dowodzie rejestracyjnym.

    Kolejna sprawa jest taka, że możesz być bardzo zdziwiony wartością w O2 jaką będziesz miał wpisaną (zapewne 500kg) i pożałujesz że nie kupiłeś przyczepy z hamulcem.

    Komentarz


    • #3
      Czy w poprzednim dowodzie rejestracyjnym był wpis o masach przyczepy? Jeżeli był to te dane są w cepik-u i po zgłoszeniu się do wydz. kom. powinni zrobić adnotację o masie przyczepy.
      W dokumencie homologacji są wszystkie wpisy o danych pojazdu. Jeżeli nie masz takiego dokumentu należy podjechać na stację kontroli pojazdów najlepiej okręgową. Diagnosta z katalogu konkretnego typu pojazdu wystawi stosowny dokument z zapisem masy i później wizyta w wydz. kom. w celu wpisu w dowód rejestracyjny.

      Zapewne zakupiłeś przyczepę lekką 750 kg dmc a dane homologacyjne dla Twojego pojazdu (nie napisałeś jaki model auta, z jakim silnikiem) mogą być niższe niż dmc przyczepki.
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • #4
        Sprawdź sobie na szybko swoje auto na Link - pokazują tam też info o wartościach O.1 i O.2

        W innym aucie w starym dowodzie nie miałem ani masy własnej pojazdu ani pozycji O.2. Po wymianie dowodu był komplet mas w DR.
        Ostatnio edytowany przez Andrzej.P; 17076.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Znalazlem swiadectwo homologacji w starych papierach i o2 rzeczywiscie wynosi dla mojej octy 500kg. Co do przyczepy to jest to niewiadowka bez hamulca i rajestrowana jako lekka z 1975 roku n126b o dmc 430kg wiec spoko.
          Na forum niewiadówek podalem podobny temat i kolega stachu_gda przeżył cos takiego w swoim fordzie i napisał cytuje:

          "... 1. Uzyskanie świadectwa homologacji dla swojego pojazdu (dla mojego nastoletniego forda bez problemu wystawił Ford Polska, co ciekawe dealer w postaci znudzonej babeczki przy telefonie się wypiął - pozdrowienia dla BIG Autohandel Gdańsk - wiem żuliki że u Was nie warto kupować bo macie potem klienta w tyłku). To jest papier pod konkretny VIN.
          2. Wizyta na stacji diagnostycznej tam panowie wystawią Ci taki papierek z uzupełnionymi danymi o tę wartość której chcesz.
          3. Z papierkiem od diagnosty do WK, i niestety nowy dowód na swój koszt.

          Jeśli trafisz na ogarniętego myślącego samodzielnie diagnostę, to on ma dostęp do bazy wszelkich modeli aut i na podstawie modelu sobie wyszukacie jaka dla Twojego auta powinna być masa i możesz pominąć pkt. 1. Ja nie pominąłem bo mi się nie spieszyło, i z ciekawości wysłałem zapytanie, odpowiedzieli bez problemu. Diagnosta nie robił problemu żeby wpisać co zechcę, ale powiedział że "po bożemu" powinno iść właśnie ze świadectwem homologacji....
          .....Aha chyba że masz na tabliczce znamionowej auta wartość do O2, to wtedy po świadectwo homologacji raczej Cię nie poślą Sprawdź - to zależy od auta....."

          Sprobuje w takim razie pojsc tym torem i jutro podjadę na stację ze świadectwem homologacji. Zobaczymy co dalej.
          interesuje mnie jedynie czy muszę wymienić DR czy wystarczy ręczna adnotacja o ktorej piszecie? Dowód wymieniałem rok temu w styczniu ale czy byly tam te pozycje to nie wiem. Wejde na historie pojazdu Andrzeja.P i zobacze co tam jest.
          Dziękuję za szybką pomoc

          Komentarz


          • #6
            Napiszę jeszcze raz, bo widzę że niepotrzebnie się stresujecie. W kwietniu 2017 wbijałem hak do dowodu i nie miałem O1 i O2. Diagnosta otworzył jakąś księgę z tabelkami i na jej podstawie wpisał w dowodzie rej. w miejscu "adnotacje urzędowe" wartości O1 i O2. Wszystko w temacie.

            Komentarz


            • #7
              Ok sprawa załatwiona.
              1. Homologacja - ja miałem w starych papierach.
              2. Stacja diagnostyczna i zaświadczenie o o2=500kg na podstawie homologacji.
              3. Wydzial komunikacji - wpis w miejscu na adnotacje z pieczatką.

              Rzeczywiscie bez żadnego stresu i pieniędzy

              Pozdrawiam i dziękuję za Waszą pomoc

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X