Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kto tu pojedzedzie pierwszy?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kto tu pojedzedzie pierwszy?

    Ja chyba wymiękłem... Zadanie z 4-tej klasy podstawówki.
    Pierwszeństwo.jpg
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Chyba skrzyżowanie równorzędne czyli - rower, motocykl, samochód - ale znając życie rower przejechałby jako ostatni - pozostali wymusiliby pierwszeństwo
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • #3
      a dlaczego rower? on jest pojazdem uprzywilejowanym w tej sytuacji? - nigdzie takiej podstawy nie mogę znaleźć, może zapodaj coś.
      ja znalezłem taki tekst do podobnej sytuacji, ale odnośnie 4 aut na skrzyżowaniu:
      "Jeżeli do skrzyżowania równorzędnego z czterech stron zbliżają się pojazdy, to wtedy tylko uprzejmość kierowców może rozstrzygnąć kto ma jechać pierwszy. W takiej sytuacji jeden z kierujących powinien wyraźnie wskazać gestem lub światłami innemu kierującemu, że ustąpi mu pierwszeństwa przejazdu. Jednakże należy pamiętać, że w świetle prawa opartego na Kodeksie Drogowym, nie istnieje tak zwane "porozumienie domniemane", czyli również nie istnieje pierwszeństwo na podstawie porozumienia kierowców. Z logicznego punktu widzenia jest to więc sytuacja patowa."
      i chba tak to by było....mam podobną krzyżówkę obok domu i podobne dylematy co dnia....

      Komentarz


      • #4
        Moto z rowerem jednoczesnie ale tak zeby ich trasy sie nie przecinaly.
        potem samochod.
        banalne
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          W tym przypadku każdy ustępuje każdemu (takie błędne koło) - samochód motocyklowi, motocykl rowerzyście, a rowerzysta samochodowi. W takiej sytuacji któryś z kierowców musi zrezygnować ze swojego pierwszeństwa, żeby reszta mogła przejechać. W praktyce by pewnie było tak, że rowerzysta jako najmniejszy czekałby na przejazd ostatni, a przed nim przejechałby motocykl i samochód.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
            "Jeżeli do skrzyżowania równorzędnego z czterech stron zbliżają się pojazdy, to wtedy tylko uprzejmość kierowców może rozstrzygnąć kto ma jechać pierwszy. W takiej sytuacji jeden z kierujących powinien wyraźnie wskazać gestem lub światłami innemu kierującemu, że ustąpi mu pierwszeństwa przejazdu. Jednakże należy pamiętać, że w świetle prawa opartego na Kodeksie Drogowym, nie istnieje tak zwane "porozumienie domniemane", czyli również nie istnieje pierwszeństwo na podstawie porozumienia kierowców. Z logicznego punktu widzenia jest to więc sytuacja patowa."
            Jest tak jak pisze sew1981

            Dzisiaj infrastrukturę drogową buduje się unikając takich sytuacji, ale na osiedlowych drogach, czy na dużych parkingach pod marketami jeśli nikt nie zadbał o oznakowanie skrzyżowań można bardzo często spotkać taką sytuację.
            Z reguły pierwszy jedzie zawsze silniejszy, bardziej zdecydowany albo błędnie przekonany, że to on właśnie ma pierwszeństwo,a ewentualna kolizja rozwija wtedy wszystkie wątpliwości

            Komentarz


            • #7
              To jest zadanie dla ucznia 4-tej klasy. Prosze o prawidlowa odpowiedz.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                rower na pewno jedzie po przejechaniu samochodu, bo skręcając w lewo ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa jadącemu na wprost z naprzeciwka... najlepiej jak przepuści motocykl, a potem sytuacja już jest jasna
                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • #9
                  Odpowiedź masz powyżej, ale jeśli chcesz konkretnie to odpowiedź na pytanie kto jedzie pierwszy na w/w skrzyżowaniu brzmi, 'Nikt' bo sytuacja jest patowa.

                  Komentarz


                  • #10
                    samochód stoi czekając na motor, a motor stoi czekając na rower
                    więc jak samochód stoi to rower nie ma na co czekać tylko zjeżdża za skrzyżowania
                    i raczej nie ma obowiązku ustąpienia autu, bo auto stoi i czeka
                    no sam nie wiem
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      krzynol, jo, ale auto może dojechać do połowy skrzyżowania czekając na motocykl, a wtedy rower nie przejedzie
                      Tak czy owak muszą się dogadać
                      Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                      Maciek
                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                      Zapraszamy....

                      Komentarz


                      • #12
                        No i to kolejne z zadań z różnych przedmiotów, gdzie nie można dziecku pomóc... Kto układa te zadania? Z matematyki też trafiają się takie, że nie ma jak odpowiedzieć i w 100% być pewnym odpowiedzi.
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Dobra zmiana
                          Powered by R-Performance

                          Komentarz


                          • #14
                            agamek - to niech dzieciak napisze tak jak wskazują strzałki na tym rysunku (tzn. ich długość hehe): 1. motor, 2. potem wiadomo, że auto (bo z prawej),3. rower.
                            ale zadanie kretyńskie, bo tak naprawdę nie ma tu rozwiązania w przepisach ruchu drogowego, to owa zgoda domniemana, o której pisałem i którą potwierdził także leonn.

                            takie sytuacje niestety nie są w przepisach usankcjonowane i potem jak dojdzie do dzwona to ciekawe co by w sądzie orzekli hehe

                            Komentarz


                            • #15
                              1. Rower dojeżdża do końca swojej strzałki, tam gdzie jest grot, zatrzymuje się.
                              2. Motocykl skręca przejeżdżając ZA rowerem.
                              3. Auto przejeżdża skrzyżowanie.
                              4. Rower opuszcza skrzyżowanie.
                              W ten sposób wszyscy przejeżdżają przepuszczając innych uczestników, których mają po swojej prawej
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #16
                                Paweł a skąd to wziąłeś? jest jakiś przepis na to? Czy to taki wniosek jak mój, po "strzałkach" w tym kretyńskim zadaniu?
                                Też nie skumałem, to rower czy motocykl pierwszy według Ciebie? "motocykl za rowerem"?
                                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                  Paweł a skąd to wziąłeś? jest jakiś przepis na to? Czy to taki wniosek jak mój, po "strzałkach" w tym kretyńskim zadaniu?
                                  Też nie skumałem, to rower czy motocykl pierwszy według Ciebie? "motocykl za rowerem"?
                                  Z głowy wziąłem
                                  "ZA" w sensie, że ZA plecami kierującego rowerem.
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    za plecami roweru stojącego i czekającego na auto ma jechać ten motor rozumiem? to w ogóle dziwnie.....
                                    nie ma na to przepisów, dlatego się głowimy. Nic nie wymyślimy - taka prawda. Sytuacja patowa dlatego.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W myśl zasady południowców: kto pierwszy zatrąbi, ten ma pierwszeństwo
                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nie takie dziwne, przynajmniej dla mnie; instruktor tłumaczył mi na jazdach różne takie właśnie sytuacje patowe i robił to dokładnie tak jak j. Analogicznie należy postąpić w sytuacji czterech aut na skrzyżowaniu - nawet trzech może dojechać do prostopadłego pasa drogi ruchu poprzecznego, nie wjeżdżając na na niego, wtedy jeden mija z gościa z tyłu i każdy elegancko po kolei by zjechał ustępując pierwszeństwa osobie po swojej prawej.
                                        Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                                        Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                                        Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                                        Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A ja bym obstawił samochód (jest najbliżej skrzyżowania???)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mat owy instruktor nie miał żadnej podstawy w przepisach do takich działań. To tylko jego wizja i fantazja rozwiązania, nie poparta niczym w kodeksie. Jeden zrobi tak, inny inaczej.
                                            Nigdzie nie ma w przepisach mowy o tym, że "należy" tak robić, ani że trzeba kogoś "mijać z tyłu", tymbardziej, że nie na każdym takim skrzyżowaniu jest miejsce i możliwość (np. jak stoi duży pojazd lub parę pojazdów) na mijanie kogoś z tyłu
                                            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Przypominam, że to zadanie dla 10-11-latki, która swoją odpowiedź ma poprzeć odpowiednimi przepisami a nie swoim doświadczeniem czy drogowym cwaniactwem...
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                                Przypominam, że to zadanie dla 10-11-latki, która swoją odpowiedź ma poprzeć odpowiednimi przepisami a nie swoim doświadczeniem czy drogowym cwaniactwem...
                                                Możesz podać co to za książka i jakiego wydawnictwa i czy jest klucz odpowiedzi?
                                                Pozdrawiam,


                                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                                  Możesz podać co to za książka i jakiego wydawnictwa i czy jest klucz odpowiedzi?
                                                  Przyroda lub technika z 4 klasy.
                                                  Tak na prawdę pytanie brzmi: "jak w tej sytuacji powinien zachować się rowerzysta", ale żeby wiedzieć jak ma się zachować to ja mówię córce że ma przeanalizować ruch wszystkich pojazdów z tego obrazka... Samo "ma ustąpić samochodowi i przejechać przed motorem" to nie jest pełna odpowiedź.
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X