Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ubezpieczenie w Link 4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ubezpieczenie w Link 4

    Witam,
    Jako że zbliża mi się pora odnowienia ubezpieczenia OC/AC zastanawiam się nad różnymi towarzystwami. Czy ktoś miał do czynienia z Link4? Jeśli tak to czy w razie konieczności z korzystania z ich usług w zakresie likwidacji szkód są rzetelni ? Wszystko terminowo?
    Dzięki za opinie.

  • #2
    Też chętnie poczytałbym opinie na temat link4? Czy mają dobre polisy? Powiem tak, interesuje mnie możliwie najniższa cena.

    Komentarz


    • #3
      To nie tylko najniźsza cena, ale jeszcze likwidacja szkód bez problemu! To też się liczy.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Link4 zostało kupione przez PZU, jako marka zostali, czy nadal wykręcają się od wypłaty odszkodowań nie wiem. Wcześniej standardową praktyką był detektyw który przy np kradzieży auta szukał dziury w całym.

        Komentarz


        • #5
          Na początku trzeba powiedzieć, że OC jest obowiązkowe, w każdym niemal przypadku reguły wypłaty są bardzo podobne. Moim zdaniem, cena jest więc istotnym kryterium i to ona powinna decydować o tym, gdzie kupujemy lub nie kupujemy OC.
          Link4 - nie demonizowałbym. Ubezpieczalnia jak każda inna. Jeżeli chodzi o to gdzie kupić, to warto zrobić sobie porównanie. Witryną na której można to sprawnie zrobić jest Superpolisa, gdzie porównanie można zrobić za free. A rozpiętość cenowa pomiedzy poszczególnymi wycenami, to często kilkaset zł. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: Porównywarka Ubezpieczeń OC / AC, Turystycznych | Superpolisa.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez jareckib Zobacz wpis
            Witryną na której można to sprawnie zrobić jest Superpolisa, gdzie porównanie można zrobić za free. A rozpiętość cenowa pomiedzy poszczególnymi wycenami, to często kilkaset zł.
            Wiesz jak to działa? Promowane są oferty, które dla właściciela witryny dały najwięcej siana bo chyba nie sądzisz, że to wszystko jest darmowe?
            Podstaw swoje dane na tym portalu, później rankmat i jeszcze jakieś i zobaczysz, że górne kwoty będą podobne ale różni ubezpieczyciele będą mieli najlepsze oferty.
            To właśnie oni najwięcej kasy zapłacili za promowanie swoich ofert. To żadne porównanie tak na prawdę.

            Link 4 czy PZU wszyscy walą w ciula.
            A PZU ostatnio jedzie po bandzie (opisałem w jednym wątku szkodę wycenioną przez PZU na 2600 zł a w rzeczywistości naprawa kosztowała 10 000 więcej).
            Jeśli samo OC brać gdzie taniej, jeśli pakiet brać tam gdzie AC rozlicza najlepiej bo i tu potrafią krzywić się przy wycenach.
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie jak oolsztyniak pisze.
              Te rankomaty, superpolisy i CUKi to cwaniactwo i tyle.
              Przez kilka lat byłem w CUK-u w przekonaniu że "mam wybór" i wybieram najlepsze. Ubezpieczałem tam wszystko co jeżdzi aż po 4-5 latach coś mnie tknęło i powiedziałem SPRAWDZAM.
              PIerwszy z brzegu agent miał lepsze stawki za takie same polisy. Czułem się jak ten łoś w ich reklamie i od tamtego czasu byłem kilka razy sprawdzić ich i za każdym razem mieli droższe albo gorsze warunki w podobnej kasie. Także ewidentna manipulacja.
              Mówię o AC bo OC wybieram zawsze gdzie tanio i to jedyne kryterium, Link4 się trafiało ale w OC tylko. Chyba że w pakiecie.
              Od tego momentu robie ubezpiecznia tylko u agentów, których też trzeba sprawdzać/sprawdzam.
              Wg mnie w AC ważne żeby był zakres który nas interesuje (czytać OWU) i opieram się też na opini agenta o ubezpieczycielu w AC, z tym że nie biorę ich (agentów) z panoramy firm tylko współpracuje z tymi których polecili mi moi znajomi z ich doświadczenia i wybieram najlepsze oferty. A jak pójdzie rozliczenie to sprawa konkretnego przypadku. Takze internetowa opinia drugiej opinii nie równa.
              A co do wypłat....ja wspominam np chyba MTU, ostatnio chyba Hestię dobrze, MTU poszło z AC mojego i dostałem 5,5 tysia za coś co możnabyło naprawić na używkach za 800-1000 zł , albo nic nie robić/ nic nie zrobiłem, bo to była kosmetyka w niemłodymn aucie - nie przeszkadzało mi po prostu po lekkim "detailingu" i w ub to samo auto po strzale w dupe ale z OC sprawcy wycenili mi do naprawy na wartość pod progową kasacji w Hestii (chyba) i dostałem 8,5 tyś, auto strzelone poszło za 6 tysia a cena rynkwa była w ok 9-10 tysiecy realnie za nieuszkodzony w tej wersji i stanie. Z doświadczenia znajomych też wynika, że chyba nie ma reguły że ten jest dobry a ten zły. Kwestia przypadku. Ale mogę się mylić.

              Jeszcze co do Link4 - jesienią jakaś młoda dupeczka próbowała się wcisnąć między mnie a kraweżnik i drasnęła mi zderzak. Dosłownie drasnęła, kilka rysek płytkich, małych. ASO wyceniło robotę na niecałe 800, kolega lakiernik na 250 Link4 jako jej ubezpieczyciel zaproponował chyba 490zł na co się zgodziłem i praktycznie za 2-3 dni wypłacili. Także w tym przypadku mi się podobało.
              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                Od tego momentu robie ubezpiecznia tylko u agentów, których też trzeba sprawdzać/sprawdzam.
                Dokładnie, agenci też mają "akcje" - sprzedaj w tym miesiącu więcej polis Warty a dostaniesz super bonus.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis

                  Jeszcze co do Link4 - jesienią jakaś młoda dupeczka próbowała się wcisnąć między mnie a kraweżnik i drasnęła mi zderzak. Dosłownie drasnęła, kilka rysek płytkich, małych. ASO wyceniło robotę na niecałe 800, kolega lakiernik na 250 Link4 jako jej ubezpieczyciel zaproponował chyba 490zł na co się zgodziłem i praktycznie za 2-3 dni wypłacili. Także w tym przypadku mi się podobało.
                  to w sumie za zderzak słabiutko...ja w poprzednim aucie ( o2) miałem dwa raz strzał w zderzak...za każdym razem małe rysy na zderzaku...raz aiva raz alianz..za każdym razem wypłata bez oglądania auta - aviva nawet bez moich zdjęć tylko na podstawie mojego opisu..dwa razy po 800 zł dzień po zgłoszeniu szkody...pani dzwoniła i mówiła że wg nich lakierowano bedzie kosztować ok 800 zł i czy ja za tyle zrobię i czy się zgadzam. Zawsze schodziło pasta polerską
                  Ale to OC i to zalezy od rozmiaru szkody bo np raz alianz załtwił mi sprawe w 5 minut a np jak miałem dużą szkodę z ich OC to przeorali mnie masakrycznie.

                  I raz w seacie ponad 10 letnie auto rysa na p. błotniku , p zderzaku i delikatna ryska na feldze - też z OC, TU Gothaer, telefon 20 minut po zgłoszeniu szkody, pan dzwonił z prywatnego nr i się pytał czy za 2 tysie to ja to zrobię...jak sie zgodziłem to zadzwonił ze służbowego załatwiliśmy formalności i następnego dnia kasa na koncie.
                  Ostatnio edytowany przez ; 113.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Zobacz wpis

                    to w sumie za zderzak słabiutko...ja w poprzednim aucie
                    Baa, nie każdy jest taki debeściak

                    Komentarz


                    • #11
                      nie debeściak tylko farta miałem bo nic w tym kierunku nie robiłem.....to pokazuje tylko że link4 płaci słabo....albo auto tanie w naprawie

                      Komentarz


                      • #12
                        każdy płaci słabo
                        i stawki wzięte z dupy
                        49 zł praca lakiernika
                        zdemontowanie, zamontowanie i wyważenie koła 9,90 zł
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Wg mnie zapłaciło OK. Skoro ASO wyceniło robotę na niecałe 800 brutto to ile ma Ci ubezpieczalnia zapłacić bez FV za naprawę? Tyle samo albo i więcej?
                          Skoro sa takie stawki to była taka wypłata.
                          To nie naprawa tylko lakierownie. Jeśli 800 to tanio za coś co prywatny zrobi za 250 to ....... polecam ASO hyundaia. W cenach bo w jakości usług już nie .
                          Ja nie płaczę. Jakby nie patrzeć zrobiłbym to za pół tego co dostałem.

                          Komentarz


                          • #14
                            spokoooojnie....może serwis skody jest po prostu droższy...nie bierz tak wszystkiego osobiście bo wrzodów dostaniesz...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Zobacz wpis
                              może serwis skody jest po prostu droższy

                              ....bo za dobry serwis trzeba zapłacić
                              Podałem tylko swoje przykłady, lata mi to, najwazniejsze że jak narazie zawsze byłem na plus, raz nieduży , innym razem spory. I o to chodzi.
                              W róznych ubezpieczalniach a tu byo o OC , które w sumie nas nie obchodzi bo nie wiemy jakie będzie miał człon co w nas wypakuje. Ważniejsze jest wypłata z AC a o tym na razie cisza w temacie.
                              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                              Komentarz


                              • #16
                                ja zmieniam w zasadzie co rok ubezpieczalnie na OC i zawsze jest taniej vs. przedłużenie w tej co jestem, sam szukam w sieci, nie przez rankomaty itp, ale sam wchodze na strony i robie kalkulacje bezpośrednio u ubezpieczyciela (te strony co to mają)
                                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mój pracownik w swojej karierze motoryzacyjnej rozbił dwa auta raz Alfę ,a raz BMW .Alfa z OC sprawcy,który był ubezpieczony w PZU i mimo tego, iż sprawca potwierdził zdarzenie to od ponad roku nie zobaczył jeszcze złotówki,sprawa jest na drodze sądowej. BMW rozbił z AC i Link4 błyskawicznie wypłaciło pieniążki , oddał sprawę do prawników i dostał ugodowo jeszcze dodatkowe pieniądze,więc jak dla mnie Link 4 spoko towarzystwo

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    to ta pierwsza sytuacja jakaś dziwna w takim razie. Masz pewność, że ten sprawca potwierdził zdarzenie w PZU? może to odkręcił, kto założył sprawę sądową i o co w sumie? PZU?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Sprawca potwierdził zdarzenie na bank,ale PZU twierdzi,że mimo tego iż samochód sprawcy był koloru czerwonego ,a na Alfie były ślady od czerwonego lakieru to oni twierdzą ,że uszkodzenia nie pasują do siebie, na ich plus jest to ,że sprawca zezłomował auto po zdarzeniu , a oni opierają się na dokumentacji po oględzinach aut. Oczywiście sprawę założył mój pracownik o zwrot kasy za naprawę auta.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        aha, bezsens z ich strony fakt

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          OC to zupełnie co innego niz AC które jest regulowane OWU które się przyjmuje podpisując polisę i TU mają bardziej związane ręce niż w przypadku OC

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja mam link4 i kupiłem wersję stała kwota ubezpieczenia wpisana na polisę, bo te wyceny z eurotaxu to kpina,
                                            do tego oryginalne części, zniesiona amortyzacja i naprawa bezgotówkowa w warsztacie plus brak utraty za uszkodzenie szyby.
                                            Tak więc ciężko tu gdzieś polecieć w ch..

                                            Odpukać narazie nie sprawdzałem
                                            Powered by R-Performance

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              w razie kradzieży masz 100 % w każdej sytuacji?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                "Stała Suma Ubezpieczenia - W przypadku wyboru przez Ubezpieczającego opcji Stała Suma Ubezpieczenia kwotę odszkodowania stanowi kwota odpowiadająca wartości Pojazdu ustalonej przy zawarciu Umowy Ubezpieczenia"

                                                Pewnie są jakieś wykluczenia typu brak kluczyków, nie czytałem OWU.
                                                Powered by R-Performance

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
                                                  "Stała Suma Ubezpieczenia - W przypadku wyboru przez Ubezpieczającego opcji Stała Suma Ubezpieczenia kwotę odszkodowania stanowi kwota odpowiadająca wartości Pojazdu ustalonej przy zawarciu Umowy Ubezpieczenia"
                                                  Dlatego warto np. przy wymianie radia, felg czy chociażby opon dobezpieczyć o sumę X.
                                                  Bo znam przypadki gdzie auto zginęło spod domu a felgi z oponami założone na samochodzie warte 1/3 ceny auta.
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X