Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Likwidacja szkody Auto Gazda

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Likwidacja szkody Auto Gazda

    Kilka wrażeń z likwidacji szkody w Auto-Gazda w Katowicach. 3 stycznia zostawiłem im skodę po kolizji do likwidacji szkody (z OC sprawcy). Na początku zaskoczyło mnie, że dzwoniłem na nr podany na www aso skody, a kazali mi przyjechać na serwis citroena. Nie problem, w końcu wszystko jest w jednym kompleksie, było to powiedziane tak, jakby jeden pracownik obsługiwał i tu i tu i po prostu była to kwestia logistyczna, Dokumenty po spisaniu pełnomocnictw i innych danych dostałem jednakże z citroena, co mnie trochę wkurzyło, bo przyjechałem likwidować szkodę w ASO skody. No ale jakoś machnąłem na to reką. Przyjmujący auto zapewniał mnie że w 14 dniach powinni sie wyrobić, tym bardziej, że ubezpieczyciel zgodził się na uproszczoną ścieżkę likwidacji, bez oględzin. Zostawiłem i czekam. Niestety zero kontaktu. próbowalęm sie kilkukrotnie dodzwonić - niewykonalne. Oczywiście nikt nie oddzwonił zwrotnie, chociaż mnie o tym pracownik zapewniał, że gdyby nie odbierał to oddzwoni. Wysłąlem jednego maila, dostałem odpowiedź po kilku godzinach, że jest kończony kosztorys - po9 dniach od pozostawienia samochodu. Wczoraj wysłałem drugiego maila. mineły 24 godziny- pies z kulawą nogą nie odpisał. Skontaktowałem się z ubezpieczycielem, powiedziano mi, że dopiero w ubiegły piątek dostali kosztorys, w dodatku na ponad 10 tys. i będą robić jednak oględziny na miejscu. A serwis milczy. Nie wiem gdzie jest auto, gdyby nie mój kontakt z ubezpieczycielem miałbym zero informacji.
    Wysłałem maila do ubezpieczyciela z prośbą o udostępnienie całej dokumentacji dotyczącej szkody.
    Mam zamiar cofnąć serwisowi pełnomocnictwa. Czy ktoś ma dośwaidczenie i przenosił likwidację szkody z jednego serwisu do innego? Czy to jest wykonalne?

  • #2
    Potwierdzam, że dziwny jest kontakt z tym ASO. Ale nasze samochody naprawili poprawnie i dawali auta zastępcze tej samej klasy co naprawiane.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      A mnie niepokoi brak kontaktu, to tak jakby coś chcieli ukryć. Z auta zastępczego nie korzystałem, ale widzę, że to potrwa znacznie dłużej więc dzisiaj biorę. Przez ubezpieczyciela, nie od nich. Nie będę jeszcze im kasy nabijał.

      Komentarz


      • #4
        Ja mam aktualnie moja furke w ASO , Świetochłowice - zima też zaskoczyła pewną panią która mi pykła w tylny zderzak no i jakby inny punkt widzenia mam , bo wszystko jest ok i w miare jasne. Chciałem jedno nadmienic , jesli przysługuje wam samochód zastepczy z OC sprawcy , to bieżcie , wtedy ubezpieczyciel naciska likwidatora szkody , bo dzień w dzień płaci za wypozyczony samochód
        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

        Komentarz


        • #5
          I nie bać się brać auto z wypożyczalni. Dają lepsze auta niż ubezpieczalnia sprawcy.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Auto Gazda za Rapida Ambition 1.6TDI dało rok temu białego Rapida Active 1.2MPI...
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • #7
              Z przykrością musze stwierdzić ze te , z pozoru drobne naprawy po kolizjach potrafią dość długo czasu zabierać , po jednych oględzinach , i po rozebraniu uszkodzonych elementow moze sie okazać ze rzeczoznawca jest ponownie konieczny , bo nie widział tego co ostatnio spisał w kosztorysie a wyszło przy naprawie, z niekorzyscia dla poszkodowanego , jest to niestety czasochłonne. Wszystko trwa , umówienie rzeczoznawcy , potem oczekiwanie na kosztorys itd itd ..
              Jedyny plus ze z OC sprawcy mozna wypozyczyć autko.
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #8
                Odebrałem moje auto z ASO po drobnej kolizji , naprawa z OC sprawcy , 45 dni na autcie zastepczym . Troche to wszystko trwa .

                Pytanie mam odnośnie kolejnego etapu odszkodowania , chciałbym zawnioskować teraz o utrate wartości handlowej pojazdu , ktoś przez to przechodził i może sie podzielić doświadczeniem

                Będe wdzięczny
                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                Komentarz


                • #9
                  Jeżeli ucierpiały tylko elementy wymienne, to marne szanse, ale złożyć pismo nie zaszkodzi
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                    Jeżeli ucierpiały tylko elementy wymienne, to marne szanse, ale złożyć pismo nie zaszkodzi
                    To wiem , a wiecej info nt pisma i samego procesu ?
                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                    Komentarz


                    • #11
                      Generalnie jak się czyta wrażenia dot. kontaktów z ASO to w większości przypadków są to raczej negatywne emocje niż poytywne.

                      Komentarz


                      • #12
                        Sporo zależy od wieku auta: jeśli starsze niż 6 lat to marne szanse ale jeśli młodsze to coś można ugrać.... tylko trzeba się zastanowić czy warto.
                        Tutaj jest trochę o tej tematyce:
                        Strona nie została znaleziona – Rzecznik Finansowy
                        Pozdrawiam,
                        Jaroslav92525

                        -----------------------
                        VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X