Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła mijania/dzienne przez całą dobę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła mijania/dzienne przez całą dobę

    Jest kolejna zdroworozsądkowa inicjatywa:

    Koniec z jazdą na światłach w ciągu dnia? To nowa propozycja posłów

    Oczywiście, nie spodziewam się, żeby to przeszło, ale zawsze warto próbować i uświadamiać.

    :-)

  • #2
    Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
    ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

    kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
      kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
      "Ograniczona przejrzystość" i "ulewa" to terminy bardzo nieprecyzyjne, więc trudno je obiektywnie opisać. Też często jestem takim imbecylem (w oczach innych kierowców).

      Ale gdybym nie musiał stale korzystać z dziennych, to właśnie w takiej sytuacji włączyłbym p-mgielne - byłby ze zmiany przepisów konkretny pożytek. :-)
      Ostatnio edytowany przez ; 44763.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
        Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
        ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

        kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
        i ledach z oświetlenia choinkowego


        Moje MPI

        ...Dominik...

        Komentarz


        • #5
          cichy_ocp obrażasz w tej chwili oświetlenie choinkowe
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            nie miałem takiego zamiaru


            Moje MPI

            ...Dominik...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
              cichy_ocp obrażasz w tej chwili oświetlenie choinkowe
              raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis

                raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne
                te wadliwe, co się nie nadają na choinkę to robią dzienne z nich


                Moje MPI

                ...Dominik...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                  raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne
                  no jak, dla nie go to biznes, że są na świecie ludzie, którzy ten siet kupią.
                  Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
                  te wadliwe, co się nie nadają na choinkę to robią dzienne z nich
                  prawdopodobnie masz rację, że te gównoledy są ze zwrotów
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    To prawda Ci co w ograniczonej widoczności używają samych dziennych (z pełną tego świadomością tymbardziej) to prowokowanie kolizji, bo tyłu pojazdu nie widać prawie w takich warunkach, przecież na dziennych tył jest ciemny. I gadanie o precyzyjności określenia to jakiś absurd, bo chyba nikt nie ma miernika natężenia światła w oczach, żeby to określić w przepisie. Słabo widać, to włączać, a nie zastanawiać się nad precyzją określenia, bo może być za późno na takie dywagacje, jak jakiś pojazd zrobi sobie garaż z naszego zadka.

                    Sam pomysł wyłączania świateł w dzień ma sens w dobrej widoczności i to popieram. Ale to nie wejdzie, bo cały biznes związany z "dziennymi" by padł.
                    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jaka to musiałaby być różnica prędkości, żeby ktoś wjechał w zadek przy ograniczonej widoczności? Ze 100 km/h? Jeśli już są tak duże różnice, to na drodze dwujezdniowej. No i nie przy ograniczonej widoczności. Zabija niedostosowanie prędkości, nie brak świateł.

                      Komentarz


                      • #12
                        Jak dla mnie temat nie istnieje.
                        Światła mam ustawione na auto i niczego nie ruszam.
                        W dawnych czasach gdy nie było automatycznych swiateł jeżdziłem po prostu na mijania i też niczego nie dotykałem.
                        Powered by R-Performance

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli parkowałeś tez na mijania - dla bezpieczeństwa, żeby się nikt o stojący pojazd nie potknął.

                          Znam to dobrze. Coraz mniejsza ochota w narodzie do decydowania o czymkolwiek. Automaty mądrzejsze.

                          U siebie z tego "auto" korzystam raz - przed sprzedażą samochodu, żeby sprawdzić czy działa.
                          Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
                            Światła mam ustawione na auto i niczego nie ruszam.
                            No brawo, czyli jak jest ulewa to śmigasz na dziennych, gratuluję.
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            Zabija niedostosowanie prędkości, nie brak świateł.
                            Zabija nagła utrata prędkości a nie niedostosowanie, znawco, mylisz pojęcia ...
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            Jaka to musiałaby być różnica prędkości, żeby ktoś wjechał w zadek przy ograniczonej widoczności? Ze 100 km/h?
                            A mało to razy się widzi jak na autostradzie czy ekspresie jedzie taka sierota we mgle tudzież deszczu gdzie z tyłu sypie strumieniem wody na dziennych?
                            I widzisz go dosłownie na kilka metrów przed sobą?

                            Ja polecam zamiast włączania trybu "auto" włączyć myślenie. Nie tylko swoje, myślenie również za innych.
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            U siebie z tego "auto" korzystam raz - przed sprzedażą samochodu, żeby sprawdzić czy działa.
                            ja wcale, bo to takie samo auto jak czujnik deszczu. Dla mnie bezużyteczne.
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                              Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
                              ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

                              kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
                              Od tego bym zaczal, a potem dowalil temu debilowi ktory zezwolil na jazde w tunelach na swiatlach dziennych dla aut zarejestrowanych po 2009 roku chyba.

                              Przepis o swiatlach dziennych jest idiotyczny wlasnie.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Nikt nie zezwolił, tylko nie jest to sprecyzowane w przepisach, więc pozostaje kwestia interpretacji. A te mogą być różne.

                                Ja w tunelach zostawiam dzienne.

                                oolsztyniak, jeśli widzisz go na kilka metrów przed sobą, to nie dostosowałeś prędkości ani do typu drogi ani do panujących na niej warunków.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                  jeśli widzisz go na kilka metrów przed sobą, to nie dostosowałeś prędkości ani do typu drogi ani do panujących na niej warunków.
                                  to jest tylko Twoja interpretacja. Nie byłeś, nie widziałeś okoliczności ale wiesz najlepiej co i jak.
                                  Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                  Ja w tunelach zostawiam dzienne.
                                  Mądrze i zdroworozsądkowo.
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ci za mną zawsze fajczą, co działa na moje odblaski. :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Idiotyczny pomysł. Ludzie są już przyczajeni do szukania tych małych punkcików światła podczas szykowania się do wyprzedzania. Sam niejednokrotnie miałem sytuację, że zaczynam wyprzedzać i po prostu nie widziałem samochodu jadącego z przeciwka, bo miał wyłączone światła. Warunki na drodze są najróżniejsze: światło słoneczne z różnej strony i pod różnym kątem, tzw. stroboskop (światło między drzewami), pochmurna pogoda. W sytuacji 1/100 może się okazać, że jazda z włączonymi światłami może uchronić ciebie, twoich bliskich od wypadku. Uważam również z kompletny idiotyzm argumentowanie wniosku zniesienia obowiązku jazdy na światłach cały rok, poprzez względy ekonomiczne. To jest tylko pieniactwo tych najmądrzejszych, co wszystko wiedzą (no ale taki mamy system - teraz).
                                      Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                      Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez piociel Zobacz wpis
                                        Idiotyczny pomysł. Ludzie są już przyczajeni do szukania tych małych punkcików światła podczas szykowania się do wyprzedzania.
                                        Otóż to! I to jest właśnie ta patologia, której poszerzaniu się należy przeciwdziałać, czyli odzwyczajać ludzi od nieprawidłowych zachowań. Bo widzieć się ma wszelkie obiekty na drodze, a nie tylko te podświetlone. Zwierzęta, powalone drzewa, dziury nie są podświetlone, to taki niepełnosprawny kierowca już ich nie zobaczy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                          Otóż to! I to jest właśnie ta patologia, której poszerzaniu się należy przeciwdziałać, czyli odzwyczajać ludzi od nieprawidłowych zachowań.
                                          Tak... Ja zacząłbym od odzwyczajania jazdy w tunelu na światłach dziennych.

                                          A jak dobrze wiadomo, na polaka działa tylko jeden argument - finansowy - więc odzwyczajałbym za pomocą administracyjnych druczków zobowiązujących do zapłaty... najlepiej niemałej kwoty.

                                          Ale niestety to nie do osiągnięcia w naszym patologicznym kraju, w którym bliżej nam do wschodu niż zachodu, a stopień zidiocenia narodu powiększa się w dramatycznym tempie.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                                            Ale niestety to nie do osiągnięcia w naszym patologicznym kraju, w którym bliżej nam do wschodu niż zachodu, a stopień zidiocenia narodu powiększa się w dramatycznym tempie.
                                            Sprawdź gdzie na zachodzie trzeba używać świateł podczas jazdy za dnia (wiem, że Skandynawia, ale po pierwsze to północ, a po drugie tam to wprowadzono po zmianie ruchu z lewostronnego na prawostronny, więc mieli konkretnie umotywowany powód).

                                            Ten przepis właśnie nas oddala od zachodu i pogrąża w patologii.Co do ostatniego spostrzeżenia - zgadzam się w 100%. Wszak mało kto wyobraża sobie w ogóle jakąkolwiek jazdę bez świateł. Niczego niepodświetlonego nie widzą. To jest idiotyczne.
                                            Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Z drugiej strony prawda jest taka,że wielu osłów w pochmurny,deszczowy dzień jeżdzi bez jakichkolwiek świateł,więc dobrze,że chociaż jest obowiązek jazdy na dziennych , bo gdyby nie to to liczba tych osłów by się na bank podwoiła,ja jestem za ,

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                                Sprawdź gdzie na zachodzie trzeba używać świateł podczas jazdy za dnia (wiem, że Skandynawia, ale po pierwsze to północ, a po drugie tam to wprowadzono po zmianie ruchu z lewostronnego na prawostronny, więc mieli konkretnie umotywowany powód).

                                                Ten przepis właśnie nas oddala od zachodu i pogrąża w patologii.Co do ostatniego spostrzeżenia - zgadzam się w 100%. Wszak mało kto wyobraża sobie w ogóle jakąkolwiek jazdę bez świateł. Niczego niepodświetlonego nie widzą. To jest idiotyczne.
                                                Obowiązek to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie.

                                                W tym debilnym kraju możesz komuś postawić 24h myjnie bezdotykową 3m od okna i właściciel powie, że "on działa zgodnie z literą prawa, bo w końcu dostał pozwolenie". Ale czy dla ludzi mieszkających w domu 3m od takiej myjni, gdzie znajdą się debile, co przyjadą o 3. w nocy "myć" auto, bo akurat nie mają co robić, to "zgodnie z literą prawa" = "zgodnie ze zdrowym rozsądkiem"?
                                                Ciekawe, czy ten sam właściciel chciałby mieć pod oknem taki przybytek.

                                                I tak samo jest ze światłami... To, że ktoś umożliwia jazdę na światłach dziennych nie zwalnia od myślenia, kiedy ich używać.

                                                Tak samo jest z autostradami... W Niemczech są odcinki bez ograniczeń i mało kto z tego korzysta w pełni... Chciałbym widzieć polskie autostrady w dniu wprowadzenia odcinków bez ograniczenia prędkości.
                                                A jeszcze bardziej chciałbym widzieć codzienną listę nekrologów i krzyży poustawianych przy takim odcinku.

                                                Niestety, ale nasz kraj jest zbyt zacofany (i cofa się jeszcze bardziej), żeby pojąć, że "mogę" nie równa się "muszę".

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                                                  Obowiązek to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie.
                                                  A co powiesz o Wielkiej Brytanii? Kraj debilny czy nie? Bo jeżdżą bez świateł za dnia, również taksówki i autobusy. Nie przyjdzie im nawet do głowy, żeby włączyć. Nierozsądni są?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X