Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła mijania/dzienne przez całą dobę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Jak ci już odpowie, to podziel się wiedzą. Ja nie jestem fachowcem w żadnej dziedzinie.

    Komentarz


    • #52
      No to w takim razie pytam autora wiadomości... Chyba wie, o czym pisze.

      Komentarz


      • #53
        Zatem wyjaśniam: Światła nocne to takie, które musisz włączyć, aby być w stanie prowadzić pojazd po zmroku. W tym celu wymyślono światła mijania. I nadal do tego służą.

        A jeśli kiedyś wymyślą i wypromują w mediach jazdę na klaksonie*, to pojawi się rzesza zagorzałych klaksoniarzy. Socjotechnika.

        *Już takie coś testowano (skręcające autobusy) w 2009. roku w Des Moines (Iowa).
        Ostatnio edytowany przez ; 44763.

        Komentarz


        • #54
          Czyli jednak piszesz o światłach mijania... To na przyszłość musisz pisać precyzyjniej, bo mi zabrakło tonokilometrów do zrozumienia.

          Komentarz


          • #55
            Wiedziałeś dobrze od samiusieńkiego początku. Nie filozuj.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
              To na przyszłość musisz pisać precyzyjniej, bo mi zabrakło tonokilometrów do zrozumienia.
              o to to to. Ja również nie znam pojęcia świateł nocnych , może tonkilometry przejechane pomogą mi zrozumieć.
              Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
              A masz doświadczenie w tym temacie? Czy tak samo jak ze światłami nocnymi w dzień? (zawsze włączałeś).
              Mam doświadczenia. Dobry burger zawsze rozjaśnia umysł.
              Co do świateł to zawsze włączam zdrowy rozsądek.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #57
                A w podpisie chełpisz się 190 zwykłymi kilometrami. :-)

                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                Mam doświadczenia. Dobry burger zawsze rozjaśnia umysł.
                Czyli brak. Tak podejrzewałem.

                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                Co do świateł to zawsze włączam zdrowy rozsądek.
                W teorii zgadzamy się w 100%.
                Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                Komentarz


                • #58
                  Tutaj film najlepiej obrazujący bezmózgie używanie świateł dziennych w warunkach do tego niedostosowanych.
                   
                  Ostatnio edytowany przez Chris11; 19445.

                  Komentarz


                  • #59
                    do tego te ledy u Janusza to paskowe chinole ledwo świecące - to jeszcze tego wina, bo jakiejś wielkiej mgły nie ma na tym filmie.

                    Komentarz


                    • #60
                      Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że obecnie w Polsce jeździ więcej aut wyposażonych w te chińskie gówna niż mających fabryczne światła dzienne. Inna sprawa, że nie chce mi się wierzyć, że dziennie lampy w jednej z nowszych Corolli, czy Clio wypadły by lepiej.

                      Komentarz


                      • #61
                        Ale w naturze zawsze jest równowaga (chociaż nierzadko okres podlegający badaniu jest nieco długi). Dla kontrastu, na przykład, w takich nowszych beemkach tak okrutnie walą te dzienne po oczach, że chce się głowę odwrócić. To się zapewne ślepym w dzień podoba, bo przecież oświetlenia nigdy nie jest za wiele.

                        Komentarz


                        • #62
                          to akurat też prawda, kiedyś jechał za mną macan na dziennych (fabrycznie w wysoko umieszczonych lampach) to myślałem, że ma mijania zepsute albo drogowe włączone - tak waliły mnie we wstecznym lusterku po oczach.
                          Ze skrajności w skrajność.....

                          Komentarz


                          • #63
                            Jest odpowiedź. Brak jakiegokolwiek zaskoczenia (oprócz pomylonej daty na początku):

                            Link

                            Komentarz


                            • #64
                              No i dobrze... Teraz tylko gonić batem jełopów na drogach i może będzie chociaż trochę jak w cywilizowanych krajach.

                              Komentarz


                              • #65
                                W cywilizowanych krajach w dzień się świateł nie używa. I tak zatoczyliśmy koło. Co przeprany mózg to przeprany.

                                Komentarz


                                • #66
                                  W cywilizowanych krajach używa się świateł wtedy, kiedy trzeba, a nie jak w naszym ciemnogrodzie - grudzień, 6. rano, mgła, a ameba umysłowa jedzie na dziennych... "Przeca 6. rano! Dzień jest!".

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    "Jełop", "ameba" i inne wyzwiska - poznasz po tym małych ludzi.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Ojej... chyba się popłaczę, tak mi dosrałeś.

                                      Ale w sumie od "człowieka encyklopedii" to nawet obelgę warto dostać.
                                      Ostatnio edytowany przez Chris11; 19445.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Jak najbardziej światła zapalone w dzień poprawiają widoczność
                                        A jeszcze bardziej w przypadku motocykli, i jeśli ktoś będzie udowadniał, że motocykl na światłach czy auto na światłach to różnica, to szkoda gadać
                                        A co do cywilizowanych krajów, to moja honda jest rodem z USA i automatycznie po zapłonie zaświecają się światła mijania i nie mam opcji ich wyłączenia
                                        Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Niektórym do mózgu (albo przynajmniej miejsca, w którym powinien się znajdować) nie przemówisz.
                                          W USA zaskoczył mnie (pozytywnie) tryb, który wyłączał światła w momencie zaciągnięcia ręcznego. Nie głupie to.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            W octavkach II też tak można zakodować.

                                            Moja Octavia:
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                            Rafał

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Tylko nie warto skracać żywotności tych świateł, szczególnie gdy często używa się ręcznego (jak w moim przypadku, bo niemal na każdym postoju na światłach). P21W są tanie, ale większość z nas ma tam coś drogiego, któremu takie mruganie zdecydowanie zaszkodziłoby.

                                              To, że coś można, to nie znaczy, że trzeba. Przy tym kodowaniu różnych zbędnych cudów na kiju (np. tzw. staging) konieczna jest szczypta zdrowego rozsądku.
                                              Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                                P21W są tanie, ale większość z nas ma tam coś drogiego, któremu takie mruganie zdecydowanie zaszkodziłoby.
                                                najbardziej problematyczna w tym przypadku może okazać się wymiana tej żarówki

                                                Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis
                                                W USA zaskoczył mnie (pozytywnie) tryb, który wyłączał światła w momencie zaciągnięcia ręcznego. Nie głupie to.
                                                Mam to zakodowane już w drugim aucie tyle, że w o2 przed fl inaczej się nie da.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  To i ja wyrażę swoje zdanie.
                                                  W mojej ocenie jazda na jakichkolwiek światłach przy dobrej przejrzystości powietrza, ładnej pogodzie od świtu do zmierzchu, to nieporozumienie. W dzień przy ładnej pogodzie auto widać i nie ma potrzeby dodatkowo go oświetlać, toteż chińskie ledy są i tak ok (o ile używane są zgodnie z prawidłową ideą świateł do jazdy dziennej). Jeżdżenie na światłach mijania w ciągu dnia w ogóle jest nieporozumieniem i niepotrzebnym zużywaniem paliwa, alternatora oraz samych żarówek. W skali jednego auta jest to pomijalnie małe, ale w skali kilkunastu milionów aut jeżdżących w krajach gdzie jest to wymagane, jest to niepotrzebnym wykorzystywaniem nieodnawialnych surowców naturalnych do produkcji paliwa napędowego. Jest to w ogóle nieekologiczne.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez Hot_Roboter Zobacz wpis
                                                    (o ile używane są zgodnie z prawidłową ideą świateł do jazdy dziennej)
                                                    I to o właśnie się rozchodzi... W Polsce (chociaż nie tylko), jak debilowi powiesz, że może jechać na dziennych od 6. rano do 23. to taki baran będzie na takich światłach jechał... Nieważne, że to grudzień i mgła albo lato i ściana deszczu, że na 20m nic nie widać (piszę z autopsji).

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X