Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła mijania/dzienne przez całą dobę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • sew1981
    odpowiedział(a)
    Unicestwiacz piszesz złote teorie o ruchu drogowym w kontekście używania dziennych w marnych warunkach, jakbyś nigdy nie poruszał się autem za autem bez wlączonego tylnego oświetlenia w takich warunkach. A gdzie praktyka? Światła nawet pozycyjne w większości nowszych aut na tyle to już nie byle żaróweczka 5w, a całe ciągi ledów, albo po kilka żarówek w lampie jednej w większości wypadków, więc jest znacząca różnica czy ma to włączone czy wyłączone w syfną pogodę na zadku. Przepraszam a w warunkach miejskich czy podmiejskich to nie ma dużych różnic prędkości, jak auto np. stoi w korku a my dojeżdzamy nawet 50 km/h.
    No, ale co da to pisanie, i tak wiesz lepiej Mystrzu Musisz bronić (z natury) nawet najmniej sensowne w praktyce tezy, bo są Twoimi i byle by nie przyznać komuś racji. TTTM. I gratuluje pomysłu jazdy na DRL w tunelach, nie liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo (także Twojej rodziny) tylko interpretacja jakiegoś tam przepisu widzę bardziej....Ciekaw jestem czy byś nie przełączył albo czegokolwiek nie włączył na zadzie, w momencie korka w tunelu i zbliżającego się dość dziarsko wielotonowca.
    Porównywanie przeszkód na drodze, które nie są uczestnikiem ruchu, tylko znalazły się tam "niespodziewanie", do pojazdów mających światła na wyposażeniu to jakiś nonsens. Byleby coś napisać widzę....
    No, ale nie ma sensu pisać, poniosło mnie, bo i tak nie trafi

    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

    Obowiązek to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie.
    A co powiesz o Wielkiej Brytanii? Kraj debilny czy nie? Bo jeżdżą bez świateł za dnia, również taksówki i autobusy. Nie przyjdzie im nawet do głowy, żeby włączyć. Nierozsądni są?

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Sprawdź gdzie na zachodzie trzeba używać świateł podczas jazdy za dnia (wiem, że Skandynawia, ale po pierwsze to północ, a po drugie tam to wprowadzono po zmianie ruchu z lewostronnego na prawostronny, więc mieli konkretnie umotywowany powód).

    Ten przepis właśnie nas oddala od zachodu i pogrąża w patologii.Co do ostatniego spostrzeżenia - zgadzam się w 100%. Wszak mało kto wyobraża sobie w ogóle jakąkolwiek jazdę bez świateł. Niczego niepodświetlonego nie widzą. To jest idiotyczne.
    Obowiązek to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie.

    W tym debilnym kraju możesz komuś postawić 24h myjnie bezdotykową 3m od okna i właściciel powie, że "on działa zgodnie z literą prawa, bo w końcu dostał pozwolenie". Ale czy dla ludzi mieszkających w domu 3m od takiej myjni, gdzie znajdą się debile, co przyjadą o 3. w nocy "myć" auto, bo akurat nie mają co robić, to "zgodnie z literą prawa" = "zgodnie ze zdrowym rozsądkiem"?
    Ciekawe, czy ten sam właściciel chciałby mieć pod oknem taki przybytek.

    I tak samo jest ze światłami... To, że ktoś umożliwia jazdę na światłach dziennych nie zwalnia od myślenia, kiedy ich używać.

    Tak samo jest z autostradami... W Niemczech są odcinki bez ograniczeń i mało kto z tego korzysta w pełni... Chciałbym widzieć polskie autostrady w dniu wprowadzenia odcinków bez ograniczenia prędkości.
    A jeszcze bardziej chciałbym widzieć codzienną listę nekrologów i krzyży poustawianych przy takim odcinku.

    Niestety, ale nasz kraj jest zbyt zacofany (i cofa się jeszcze bardziej), żeby pojąć, że "mogę" nie równa się "muszę".

    Zostaw komentarz:


  • zadariusz1
    odpowiedział(a)
    Z drugiej strony prawda jest taka,że wielu osłów w pochmurny,deszczowy dzień jeżdzi bez jakichkolwiek świateł,więc dobrze,że chociaż jest obowiązek jazdy na dziennych , bo gdyby nie to to liczba tych osłów by się na bank podwoiła,ja jestem za ,

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

    Ale niestety to nie do osiągnięcia w naszym patologicznym kraju, w którym bliżej nam do wschodu niż zachodu, a stopień zidiocenia narodu powiększa się w dramatycznym tempie.
    Sprawdź gdzie na zachodzie trzeba używać świateł podczas jazdy za dnia (wiem, że Skandynawia, ale po pierwsze to północ, a po drugie tam to wprowadzono po zmianie ruchu z lewostronnego na prawostronny, więc mieli konkretnie umotywowany powód).

    Ten przepis właśnie nas oddala od zachodu i pogrąża w patologii.Co do ostatniego spostrzeżenia - zgadzam się w 100%. Wszak mało kto wyobraża sobie w ogóle jakąkolwiek jazdę bez świateł. Niczego niepodświetlonego nie widzą. To jest idiotyczne.
    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Otóż to! I to jest właśnie ta patologia, której poszerzaniu się należy przeciwdziałać, czyli odzwyczajać ludzi od nieprawidłowych zachowań.
    Tak... Ja zacząłbym od odzwyczajania jazdy w tunelu na światłach dziennych.

    A jak dobrze wiadomo, na polaka działa tylko jeden argument - finansowy - więc odzwyczajałbym za pomocą administracyjnych druczków zobowiązujących do zapłaty... najlepiej niemałej kwoty.

    Ale niestety to nie do osiągnięcia w naszym patologicznym kraju, w którym bliżej nam do wschodu niż zachodu, a stopień zidiocenia narodu powiększa się w dramatycznym tempie.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez piociel Zobacz wpis
    Idiotyczny pomysł. Ludzie są już przyczajeni do szukania tych małych punkcików światła podczas szykowania się do wyprzedzania.
    Otóż to! I to jest właśnie ta patologia, której poszerzaniu się należy przeciwdziałać, czyli odzwyczajać ludzi od nieprawidłowych zachowań. Bo widzieć się ma wszelkie obiekty na drodze, a nie tylko te podświetlone. Zwierzęta, powalone drzewa, dziury nie są podświetlone, to taki niepełnosprawny kierowca już ich nie zobaczy.

    Zostaw komentarz:


  • piociel
    odpowiedział(a)
    Idiotyczny pomysł. Ludzie są już przyczajeni do szukania tych małych punkcików światła podczas szykowania się do wyprzedzania. Sam niejednokrotnie miałem sytuację, że zaczynam wyprzedzać i po prostu nie widziałem samochodu jadącego z przeciwka, bo miał wyłączone światła. Warunki na drodze są najróżniejsze: światło słoneczne z różnej strony i pod różnym kątem, tzw. stroboskop (światło między drzewami), pochmurna pogoda. W sytuacji 1/100 może się okazać, że jazda z włączonymi światłami może uchronić ciebie, twoich bliskich od wypadku. Uważam również z kompletny idiotyzm argumentowanie wniosku zniesienia obowiązku jazdy na światłach cały rok, poprzez względy ekonomiczne. To jest tylko pieniactwo tych najmądrzejszych, co wszystko wiedzą (no ale taki mamy system - teraz).

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Ci za mną zawsze fajczą, co działa na moje odblaski. :-)

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    jeśli widzisz go na kilka metrów przed sobą, to nie dostosowałeś prędkości ani do typu drogi ani do panujących na niej warunków.
    to jest tylko Twoja interpretacja. Nie byłeś, nie widziałeś okoliczności ale wiesz najlepiej co i jak.
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Ja w tunelach zostawiam dzienne.
    Mądrze i zdroworozsądkowo.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Nikt nie zezwolił, tylko nie jest to sprecyzowane w przepisach, więc pozostaje kwestia interpretacji. A te mogą być różne.

    Ja w tunelach zostawiam dzienne.

    oolsztyniak, jeśli widzisz go na kilka metrów przed sobą, to nie dostosowałeś prędkości ani do typu drogi ani do panujących na niej warunków.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
    ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

    kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
    Od tego bym zaczal, a potem dowalil temu debilowi ktory zezwolil na jazde w tunelach na swiatlach dziennych dla aut zarejestrowanych po 2009 roku chyba.

    Przepis o swiatlach dziennych jest idiotyczny wlasnie.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
    Światła mam ustawione na auto i niczego nie ruszam.
    No brawo, czyli jak jest ulewa to śmigasz na dziennych, gratuluję.
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Zabija niedostosowanie prędkości, nie brak świateł.
    Zabija nagła utrata prędkości a nie niedostosowanie, znawco, mylisz pojęcia ...
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Jaka to musiałaby być różnica prędkości, żeby ktoś wjechał w zadek przy ograniczonej widoczności? Ze 100 km/h?
    A mało to razy się widzi jak na autostradzie czy ekspresie jedzie taka sierota we mgle tudzież deszczu gdzie z tyłu sypie strumieniem wody na dziennych?
    I widzisz go dosłownie na kilka metrów przed sobą?

    Ja polecam zamiast włączania trybu "auto" włączyć myślenie. Nie tylko swoje, myślenie również za innych.
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    U siebie z tego "auto" korzystam raz - przed sprzedażą samochodu, żeby sprawdzić czy działa.
    ja wcale, bo to takie samo auto jak czujnik deszczu. Dla mnie bezużyteczne.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Czyli parkowałeś tez na mijania - dla bezpieczeństwa, żeby się nikt o stojący pojazd nie potknął.

    Znam to dobrze. Coraz mniejsza ochota w narodzie do decydowania o czymkolwiek. Automaty mądrzejsze.

    U siebie z tego "auto" korzystam raz - przed sprzedażą samochodu, żeby sprawdzić czy działa.
    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

    Zostaw komentarz:


  • Clip
    odpowiedział(a)
    Jak dla mnie temat nie istnieje.
    Światła mam ustawione na auto i niczego nie ruszam.
    W dawnych czasach gdy nie było automatycznych swiateł jeżdziłem po prostu na mijania i też niczego nie dotykałem.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Jaka to musiałaby być różnica prędkości, żeby ktoś wjechał w zadek przy ograniczonej widoczności? Ze 100 km/h? Jeśli już są tak duże różnice, to na drodze dwujezdniowej. No i nie przy ograniczonej widoczności. Zabija niedostosowanie prędkości, nie brak świateł.

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    To prawda Ci co w ograniczonej widoczności używają samych dziennych (z pełną tego świadomością tymbardziej) to prowokowanie kolizji, bo tyłu pojazdu nie widać prawie w takich warunkach, przecież na dziennych tył jest ciemny. I gadanie o precyzyjności określenia to jakiś absurd, bo chyba nikt nie ma miernika natężenia światła w oczach, żeby to określić w przepisie. Słabo widać, to włączać, a nie zastanawiać się nad precyzją określenia, bo może być za późno na takie dywagacje, jak jakiś pojazd zrobi sobie garaż z naszego zadka.

    Sam pomysł wyłączania świateł w dzień ma sens w dobrej widoczności i to popieram. Ale to nie wejdzie, bo cały biznes związany z "dziennymi" by padł.
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
    raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne
    no jak, dla nie go to biznes, że są na świecie ludzie, którzy ten siet kupią.
    Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
    te wadliwe, co się nie nadają na choinkę to robią dzienne z nich
    prawdopodobnie masz rację, że te gównoledy są ze zwrotów

    Zostaw komentarz:


  • cichy_ocp
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis

    raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne
    te wadliwe, co się nie nadają na choinkę to robią dzienne z nich

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    cichy_ocp obrażasz w tej chwili oświetlenie choinkowe
    raczej producentów, którzy z tej samej linii robią te niby dzienne

    Zostaw komentarz:


  • cichy_ocp
    odpowiedział(a)
    nie miałem takiego zamiaru

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    cichy_ocp obrażasz w tej chwili oświetlenie choinkowe

    Zostaw komentarz:


  • cichy_ocp
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
    ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

    kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
    i ledach z oświetlenia choinkowego

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.
    "Ograniczona przejrzystość" i "ulewa" to terminy bardzo nieprecyzyjne, więc trudno je obiektywnie opisać. Też często jestem takim imbecylem (w oczach innych kierowców).

    Ale gdybym nie musiał stale korzystać z dziennych, to właśnie w takiej sytuacji włączyłbym p-mgielne - byłby ze zmiany przepisów konkretny pożytek. :-)
    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Teraz te nowe z ledami atrakcyjnie wyglądają więc mi to nie przeszkadza.
    ale jestem za tym, żeby wprowadzić nieobowiązkowe w mieście, poza terenem zabudowanym już tak.

    kolejna rzecz to karanie tych imbecyli, którzy jeżdżą na dziennych w ulewy albo podczas mgły.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X