Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wypłata odszkodowania PZU

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
    Dzięki Panowie. Ja dostałem wycenę szkody na 1045,-. Dwie firmy "odszkodowawcze" zaoferowały mi 400,- i 450,- dopłaty. Korzystał ktoś z jakiejś konkretnej i może polecić?
    Dla takiej kwoty to chyba pierwsza lepsza.
    Mój kolega dostał dodatkowo dzięki takim firmom ponad 20kzł...
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #52
      Wycena z PZU to 1687 zł. Pieniądze niby juz przelane. Napisałem odwołanie z prośbą o ponowne rozpatrzenie + kosztorys z ASO. Ciekawe jak się ustosunkoja.

      Komentarz


      • #53
        Pewnie wezmą to pod uwagę. Tylko nie dziwcie się później że ceny OC lecą tak w górę, skoro praktycznie od każdej decyzji pisze się odszkodowanie o chce się uczknąć od ubezpieczalni jak najwięcej siana. Towarzystwa ubezpieczeniowe to nie są organizacje charytatywne - przerzucą taki koszt na wszystkich. Nie miejcie co do tego złudzęń.

        Komentarz


        • #54
          mzajc to ja mam dokładać ze swoich za naprawę, żeby towarzystwo ubezpieczeniowe nie podnosiło stawek OC?
          Rafał

          Komentarz


          • #55
            Dopoki bat na "kieroffcow" majacych gdzies przepisy nie bedzie smagal mocniej, dopoty bedziemy wszyscy my, bezszkodowi i ofiary gamoni, dostawac po zderzaku.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
              A czy ktoś z Was korzystał z firmy, która pomaga otrzymać dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy? Warto/nie warto?
              Ja korzystałem. Szkoda wyceniona przez link4 na 2400 zł (+/-) - mój kosztorys z Warsztatu około 7 tyś zł.
              Po przesłaniu do link 4 odpisali ze swoimi poprawkami 5500 zł (+/-) ale w przypadku gdy przedstawię faktury za zakup części i naprawę.
              Wziąłem 2400 zł i sprzedałem cesje szkody. Firma, która kupiła ode mnie szkodę dopłaciła mi 1900 zł.
              Dwa dni po podpisaniu umowy miałem kasę na koncie.
              Bez latania po sądach, czekania, proszenia, załatwiania i się wqrwiania.

              Teraz mam kolejną szkodą ale likwidowaną z PZU (OC Sprawcy)
              Zadzwoniłem zgłosić szkodę i zgłosiłem potrzebę auta zastępczego które mi się należy.
              Pani zaproponowała mi rekompensatę w wysokości 400 zł (czterystu złotych !!) w przypadku jeśli auta zastępczego jednak nie wezmę.
              Mamy 21.08 a auto zastępcze mam od 07.08 - każda doba to 246 zł brutto, które płaci PZU - auto wstępnie do 25.08 ale się przedłuży bo kosztorys jest do poprawki - na oględzinach rzeczoznawca wpisał wszystko jak należy a w kosztorysie brak listwy drzwi oraz felgi - więc do poprawy i póki nie przyjdzie nowy autem dalej się poruszam do przesłania kolejnego. Od kolejnego przysługuje mi auto na technologiczny czas naprawy pojazdu, który w moim przypadku trwał będzie około 2 tygodni wg opinii serwisu więc kolejne 14 dni.
              Wyjdzie na to, że autem będę poruszał się +/- 30 dni co daje nam jedyne 7380 zł brutto , szkoda wyceniona na 7600 zł (pierwsza wycena) a przez serwis wyceniona na 27 tyś organoleptycznie bez rozebrania pojazdu przed oględzinami.
              Jaki jest sens w zaniżaniu pierwszej wyceny szkody? Gdyby dali mi 20 tysi i powiedzieli - rezygnuje Pan z auta zastępczego i dalszych roszczeń wziąłbym kasę i był zadowolony.
              A tak PZU dopłaci drugie 20 do likwidacji szkody + to, że cesję szkody sprzedam.

              Myślałem, że tylko ubezpieczalnie typu DIRECT jadą z nami w ciula, widać PZU bierze z nich przykład
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #57
                Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym i ponoć PZU to jeden z lepszych " kombinatorów".
                Pzu odpowiedziało ze dopóki nie przestawie faktur to nie wypłaca więcej pieniędzy. Można napisać jakieś ugodowe odwołanie? Mają według kosztorysu z ASO dopłacić 1000zł, wypłacają mi połowę z tego i zamykany temat. Jeśli nie to zastanawiam się nad sprzedaniem cesji.

                Komentarz


                • #58
                  Witam

                  Też piszę w sprawię odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Czy wycena naprawy przez ASO jest płatna? Tzn chce jechać do ASO aby zrobili wycenę w celu dalszej negocjacji.
                  Napiszcie nazwę firmy która zajmuje się odszkodowaniami?
                  Macie może jakiś druk w celu odwołania ?

                  Komentarz


                  • #59
                    krzem88 ja udałem się do CrashPlus. Dali najwięcej ze wszystkich.
                    Rafał

                    Komentarz


                    • #60
                      jeśli mogę wiedzieć ile pobrali prowizji?

                      Komentarz


                      • #61
                        krzem88 to działa tak, że Ty na nich cedujesz prawa do sądowego dochodzenia dopłaty do odszkodowania a oni Ci za to płacą ustaloną kwotę.
                        Czyli bierzesz pieniądze od ubezpieczyciela + ta kwota.
                        Rafał

                        Komentarz


                        • #62
                          Zostało mi przelane 2500 zł, póki co nie mam żadnego pisma z wyceną, dopiero pewnie mi przyjdzie. Do wymiany są drzwi + zderzak do malowania.

                          A ta kwota jaką dostaje od tej firmy, jest jakby z góry ustalana? Bo nie wiem ile oni na tym zarobią czy nie daje im np 50% tego?

                          Komentarz


                          • #63
                            krzem88 wysyłasz im wycenę od ubezpieczyciela oraz potwierdzenia tego, że przelali Ci środki.
                            Nie wiem ile oni na tym zarabiają, nie chce wiedzieć. Na pewno za darmo tego nie robią, ale ja nie mam ani czasu ani ochoty kopać się z PZU.
                            Najlepiej zadzwoń/napisz do nich.
                            Rafał

                            Komentarz


                            • #64
                              Panowie i mnie spotkał dzwon w tył.
                              Aviva przyznała mi 436,09 zł za naprawę tylnego zderzaka (pęknięty i lakier popękał, do tego zrobiły się szpary, oraz uszkodzony wlew LPG) i kasa jest juz na koncie. Nie zgadzam się z tym bo chcą tylko pomalować zderzak na nowo a ja chce wymiany na nowy. Co mogę teraz zrobić? Podjechać do ASO i zostawić na naprawę ale co z kasą którą już przelali?
                              Mój szatan

                              Paweł

                              Komentarz


                              • #65
                                Czy brak np ważnego przeglądu lub jazda pod wpływem alkoholu może być powodem niewypłacenia odszkodowania?

                                Komentarz


                                • #66
                                  Raczej tak, niestety. Teraz kto płaci - z czyjej polisy?

                                  OC? Wypłacą poszkodowanemu i będą ściągać od pijanego właściciela.

                                  Just a moment...

                                  AC nie wchodzi w grę - nie wypłacą jak ktoś jechał po....
                                  Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez mzajc Zobacz wpis
                                    Czy brak np ważnego przeglądu lub jazda pod wpływem alkoholu może być powodem niewypłacenia odszkodowania?
                                    Może być, ale nie musi. Wszystko zależy od OWU, klauzul niedozwolonych. Co ciekawe są korzystne orzeczenia SOKiKu.
                                    Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                    https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                    https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                    https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Brak przeglądu to możę.... Ale alko - raczej każdy się wymiga.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Jazda pod wpływem alkoholu, to z pewnością dobry powód aby wymigać sie od wypłaty odszkodowania. Nawet jest napisane w OWU bardzo często, że jeżeli do wypadku doprowadził kierowca będący pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających w tym narkotyków, to o odszkodowaniu można zapomnieć.
                                        To są raczej ewidentne sytuacje i wszyscy się tutaj godzimy, że tak właśnie jest. Wątpliwości mogą budzić wypadki do których doszło z rażącego niedbalstwa kierowcy. Tutaj jest to ładnie opisane: Co to jest rażące niedbalstwo? - Transbrokers

                                        Co to jest rażące niedbalstwo?

                                        Myślę, że taki obrazek:



                                        wystarczy jako komentarz.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          PZU zaczyna gorzej ściemniać niż chociażby link4.
                                          Na parkingu pod firmą kierowca cofając zahaczył naczepą dwa auta i tak niefortunnie, że w sumie jednego wepchnął w drugiego.
                                          PZU szkodę na jednym z pojazdów wyceniło na 2600 zł, ASO Skody tą szkodę wyceniło na 12 000 zł !!!!!!
                                          Za tak znaczne zaniżanie kosztów naprawy powinny być paragrafy.
                                          Kto widział tylny lewy błotnik (a w sumie ćwiarę bo poszycie i nadkole jest wgniecione) do O1 za 400 zł?
                                          Lakiernik za RBH bierze 49 zł ? Który?
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            ale to jest teraz norma przy pierwszej wycenie....nowy przedni zderzak do 02 FL RS za 180 zł brutto widziałeś? ...no a Alianz widział i upierał się że taki istnieje...naprawa wg alianz mojej poprzedniej rs-ki to 3400 brutto....(uszkodzony przód maska zderzak lampy led parownik itp) rachunek z aso dla nich wyszedł 12 tysia plus auto zastępcze prawie 4 tys zł bo się debile z alianzu z aso kosztorysami przepychali przez prawie 3 tygodnie.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Niestety ubezpieczyciele bardzo często zaniżają pierwszą wycenę, licząc na to, że poszkodowany zgodzi się automatycznie na daną wycenę i nie będzie walczył o więcej. Trzeba więc pisać odwołanie i wskazywać co zostało zaniżone. Jeśli ubezpieczyciel odrzuci reklamację, można jeszcze zwrócić się o pomoc do Rzecznika Finansowego:
                                              Rzecznik Finansowy służy pomocą także ubezpieczonym. W związku z tym na swojej stronie porusza także temat ogólnych warunków ubezpieczeń.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez Zobacz wpis
                                                nowy przedni zderzak do 02 FL RS za 180 zł brutto widziałeś?
                                                Widziałem do o2 RS na kosztorysie za 240 zł.
                                                Na infolinii powiedziałem Pani, że kupię ich 100 od ręki tylko niech mi da namiar skąd.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X