Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Dzisiaj zrobilem trasę 250km, z czego ok 80% to autostrada. Prędkość typowo emerycka - ok 110 - 120km/h. Na komputerze przez większość trasy pokazywało się 6.6 litra na 100km.

    Przy rozsądnej i dającej przyjemność z jazdy prędkości (ale bez zbędnej brawury 8) pokazuje mi 8l / 100 (prędkość średnio 140 - 160km na autostradzie).

    Co do spalania na mieście to się nie wypowiem, bo na ogół miasto stanowi u mnie tylko drobny fragment trasy 8) Ogólnie to jadąc w ruchu (ok 70km/h) mino mijanych skrzyżowań, świateł, czy konieczności wyprzedzenia zawaligróg spalanie mam o wiele niższe, niż w sytuacjach gdy mam przed sobą pustą prostą. Wtedy co najmniej litr trzeba doliczyć.

    Póki co, mój rekord to 5.7 litra na trasie 2x35km.

    Niemniej jednak prawda jest brutalna - "albo tanio albo przyjemnie...." :twisted:


    Zamieszczone przez Jac_ek
    Zamieszczone przez lipcowytomasz
    A to jednak mniej boli przy tankowaniu
    U mnie nie ma to znaczenia - firma płaci. Dla mnie ważniejsze są aspekty podróżowania.
    Fuck..... tylko że ja jestem właścicielem firmy..... :twisted:
    O2 1.4 TSI Liftback Ambiente http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=494691

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez txk
      Fuck..... tylko że ja jestem właścicielem firmy.....
      U mnie jest podobnie, a paliwo to jest najmniejszy koszt w miesięcznym rozrachunku ;-). Poza tym odliczając VAT i koszty to paliwo jest znacznie tańsze niż normalnie... Naprawdę nie warto (zwłaszcza jeżdżąc na firmowym paliwie) zawracać sobie głowy jednym czy 2 litrami więcej. Lepiej robić koszty :szeroki_usmiech
      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Jac_ek
        Zamieszczone przez txk
        Fuck..... tylko że ja jestem właścicielem firmy.....
        U mnie jest podobnie, a paliwo to jest najmniejszy koszt w miesięcznym rozrachunku ;-). Poza tym odliczając VAT i koszty to paliwo jest znacznie tańsze niż normalnie... Naprawdę nie warto (zwłaszcza jeżdżąc na firmowym paliwie) zawracać sobie głowy jednym czy 2 litrami więcej. Lepiej robić koszty :szeroki_usmiech
        U mnie też wszystko idzie w koszty (oprócz VATu z paliwa) tylko że ostatnio dochody są nie takie jak dawniej :evil:

        Z drugiej strony - jeśli "przyjemność z jazdy" ma kosztować tylko jeden litr więcej na 100km, to jest to koszt raczej ogólnie akceptowalny, biorąc pod uwagę komfort i wygodę :szeroki_usmiech
        O2 1.4 TSI Liftback Ambiente http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=494691

        Komentarz


        • #54
          moja czarna to jakas glupia jest bo mimo mojego stylu jazdy po miescie nie przekracza 11l/100km
          http://dobryprojekt.org

          stage 1 - 250 / 370
          stage 2 - 287 / 394

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez MrSpike
            mimo mojego stylu jazdy po miescie nie przekracza 11l/100km
            mi by pewnie spokojnie przekroczyła ;-)


            Jeżdżąc po Irlandii na "wycieczce" wynajmowanym Fordem Focusem 1.6l spalanie miałem w okolicach 12-14l, no ale fakt tam dużo krętych i ciasnych zakrętów :twisted: - a na drogi klasy krajowej się nie zapuszczałem - uprzedzając pytania - miejscowi mnie tam na tych krętych drogach wyprzedzali, więc wcale nie było to jakieś szaleństwo ;-)
            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

            Komentarz


            • #56
              Mój synek niedawno powiedział: "ja chcę, żeby dzisiaj prowadziła mama".
              No i średnie spalanie na trasie 75 km wyniosło ...4,9l/100!
              Następnym razem spróbowałem jechać tym samym "emeryckim" sposobem i wyszło mi "aż" 5,5l/100. Może ktoś się chce zapisać na kurs "ekodrivingu" u mojej żonki? Nawet jak policzy sobie 200zł za godzinę, to się szybko zwróci

              PS
              Sprawdzałem - mój komputer nie kłamie. Ja mam średnie spalania powyżej 9 litrów (głównie miasto).
              1.4TSI + DSG Biała

              Komentarz


              • #57
                minimalnie co osiagnalem w trasie (jeszcze na calkowicie seryjnym AUQ) to ~8,5l/100km. trasa wawa - karwia, 2 osoby dorosle, 2 dzieciakow, bagaznik po deske
                http://dobryprojekt.org

                stage 1 - 250 / 370
                stage 2 - 287 / 394

                Komentarz


                • #58
                  Warszawa-Rzeszów 5.3l/100km. Opony letnie. Ale rodzaj opon nie robi różnicy. I tak pije jak smok :lol:

                  Komentarz


                  • #59
                    U mnie w mieście pali 8,9 średnio. Ale przejechałem nim dopiero 320 km i liczę, że z czasem spalanie trochę spadnie.

                    Komentarz


                    • #60
                      Generalnie raczej nigdy nie sprawdzam spalania, bo uważam, że spala tyle ile musi i już, ale jakiś czas temu podawałem dane sprawdzone na dystansie 800km z czego 300km stanowiła autostrada (starałem się ciągnąć pomiędzy 120 a 140km/h), reszta drogi krajowe, a więc raczej spokojnie (max. 100-110km/h) plus dwukrotne przebijanie się przez Wrocław. Z takiego dystansu średnie spalanie wyszło mi w okolicach 6,8l/100. Uznałem to za zupełnie dobry wynik.

                      Jednak po ostatniej trasie do Wrocławia i droga powrotna, gdzie starałem się utrzymywać prędkość pomiędzy 130 a 140km/h komputer pokazał spalanie 8,7l/100 i to już mi się podobało znacznie mniej...

                      Czy Waszym zdaniem mam szukać przyczyny, czy też raczej się czepiam ??
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #61
                        miasto normalna jazda 11 na 100 km
                        trasa normalna jazda 8 na 100 km
                        W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

                        Komentarz


                        • #62
                          w święta zrobiłem dwie trasy po 400km, na ogół ~110 ale sporo tirów redukcji do 4 biegu wyprzedzania (obroty do ~4500÷5000), ze 100km w okolicach 140-150, do tego trochę lokalnych dróg po 70 km/h - spalanie z całej trasy to 7.5

                          przy 70 na tempomacie spalanie chwilowe na prostej oscyluje w okolicach 5.0 l/100km
                          przy 120 j.w. ~ 8 l/100km

                          i po 5000 km mogę powiedzieć, że u mnie komputer pokładowy zawyża spalanie o 0.2l w porównaniu do wyliczeń.
                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                          Komentarz


                          • #63
                            Od jutra do niedzieli również zrobię trasę 2x po 400km z czego 2x po 220km będzie na autostradzie A4. Ciekaw jestem co wyjdzie tym razem. Po cichaczu liczę, że z całej trasy zejdę poniżej 7l/100
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #64
                              Niedawno zrobiłem 300km i wyszło średnie 6,5l/100km przy 120-130km/h,
                              przy 210km/h pali około 20l/100km (chwile zaszalałem na A4)
                              a przy 90km/h na trasie zejdzie do 5,5l/100km
                              miasto 10l/100km
                              Moja furka
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29517

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez oizo
                                przy 210km/h pali około 20l/100km (chwile zaszalałem na A4)
                                Sorry za ot, taka mała ciekawostka - Bugatti Veryon przy maksie (407km/h) pali 120l na setkę :shock: toż to więcej niż F1, ale w sumie nie dziwota.
                                Mój "Batmobil"

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez winni77
                                  Zamieszczone przez oizo
                                  przy 210km/h pali około 20l/100km (chwile zaszalałem na A4)
                                  Sorry za ot, taka mała ciekawostka - Bugatti Veryon przy maksie (407km/h) pali 120l na setkę :shock: toż to więcej niż F1, ale w sumie nie dziwota.
                                  no w porównaniu do Veyrona F1 to ecodriving 160l paliwa na 300km daje trochę ponad 50 na stówę ;-) w sumie to nie tak dużo jak by się tak zastanowić.. od 0 do 200 i do 0 w 6 sek.

                                  2006 Renault RS26:
                                  0-100 km/h: 1,7 sec.
                                  0-200 km/h: 3,8 sec.
                                  0-300 km/h: 8,6 sec.
                                  - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    No to mój najnowszy raport spalania wygląda następująco:

                                    Trasa do Piotrkowa Tryb. - 220km autostradą 120-130km/h plus 180km drogą krajową, trochę wyprzedzania, trochę wiosek, prędkość 80-110km/h, trochę korków w Opolu, Wieluniu - średnia 7.1l/100 (bez klimatyzacji)

                                    Trasa z Piotrkowa - 240km droga krajową nr 8, prędkości 80-110km/h, trochę przeciskania się przez Wrocław, i dalej 160km autostradą czyli prędkość ok. 12-130km/h - średnie spalanie 7,2l/100 (z klimatyzacją)

                                    Mimo, że nie udało mi się zejść poniżej 7l/100 to i tak uważam wynik za satysfakcjonujący.

                                    Chociaż śfagrowi w Polówce 60-konnej spalanie wyszło o 2l/100 mniejsze (lecieliśmy na dwa auta)
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Witam,

                                      autko mam od 3 tygodni, przebieg niecałe 2000km. Zrobiłem 4 dłuższe trasy po 350-450 km. Średnie spalanie na trasie wyszło ok 6,5 l. Prędkości na lepszej drodze 140-160, na gorszych drogach 120, na wioskach ok 60-70. Opony letnie 195/60/15, bez klimy. Wyprzedzałem dość spokojnie na 5 lub 6 biegu, ale jeśli trzeba było to i na niższych pocisnąłem. Jak zbliżałem się do wiosek lub z innych powodów zmniejszałem szybkość to hamowałem silnikiem.
                                      Spalanie obliczone na podstawie tankowania do pierwszego odbicia pistoletu. Tankuje Pb 95.
                                      W mieście nie wiem ile pali, bo co zrobie 50 km to zaraz gdzieś w trase jade.
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Ja jestem w szoku że mój szkodnik na dotarciu tak małeo bierze. Pstychcznie nastawiony jestem na co najmniej 9/100 a tu taka miła niespodzianka (patrz stopka) 80% to trasa poza miastem na kiepskich drogach z dość częstym wyprzedzaniem, ale niską prędkością 90-120.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez Viniu
                                          Chociaż śfagrowi w Polówce 60-konnej spalanie wyszło o 2l/100 mniejsze (lecieliśmy na dwa auta)
                                          Może za Tobą jechał i miał mniejsze opory?
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            winni77, tak.. jechał za mną ale jakieś 200m więc nie wykorzystał tunelu aerodynamicznego. A opony i owszem, dużo mniejsze.. 155/80/13 vs. 195/65/15. Ale czy to oznaczałoby aż taką różnicę ?? Dodam, że polówka była obciążona podobnie jak Octa, a zważywaszy na fakt, że prędkość autostradowa 130km/h to już dla niej wyzwanie uważam, że spaliła baardzo mało...
                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Sama waga auta też się liczy a polo to raczej kilkaset kilo mniej niz octa.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Cóż, dołożę swoje: moja Octavia kombi '00 1.6i [AKL] paliła średnio 7,65l. Jest to spalanie z roku i z prawie 20kkm. Zostało ono nieco podwyższone przez ostatnich kilka tygodni, bo auto użytkowane było wtedy często na krótkich (2-3km) odcinkach, przez dużą część tego czasu miało zepsuty czujnik temperatury silnika, sporo krążyłem po mieście, była ostra zima, itp. Auto jeździło przede wszystkim trasami podmiejskimi w stylu normalno-ekodrajwingowym.
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Trasa około 8/100km. (Autostrada max 150 km/h)
                                                  Miasto od 10 do 14l/100km. przy normalnej jezdzie :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Trasa ok 6,5 - 7 l/100 km (czasami przy spokojnej jezdzie 80km/h potrafi zejsc ponizej 6 litrow), miasta nie licze bo tak sie korkuje ze wiecej stoje niz jade.

                                                    филип
                                                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X