Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    zazdrosze wam tych wynikow
    i pochwale sie swoimi
    trasa tychy-velbert - 1060 KM ciasno bylo duzo tirow, gorek, nie dalo sie za bardzo pociskac, fragmentami 160- raz 220 ale przewaznie to 130 staralem sie jechac spokojnie - srednie predkosc z kompa to 115km/h i spalania z kompa 8,4 l/100km
    pozniej pojezdzilem troche po miescie, bardzo powoli tu kazdy przestrzega przepisow w sumie w ciagu 1h zrobilem cos ok 35 km, spalanie wg kompa 8,2
    wczesniej jak jetta jezdzilem to wg kompa mialem 9-10 prawie nigdy nie udalo mi sie zejsc nizej i nie wazne czy miasto czy trasa zawsze tyle samo no chyba ze autostrada pogrzalem to wtedy bylo nawet 13-14 ale to juz inny watek bo ona na LPG jest
    Scirocco 1,4 TSI 160 KM by Aligator - Dynosoft
    bylo 174,5 PS i 265Nm jest 216,6 PS i 333,5 Nm
    http://picasaweb.google.com/liroyek/...60154131398354
    Fotografia Ślubna i nie tylko - www.negatyw.co

    Komentarz


    • #77
      średnia ostatniego baku 6,57. jazda 60% trasa 40% miasto. miasto bez korków raczej. styl jazdy to ekodrajwing. w sumie wynik bardzo dobry ale w piz...du z takim jeżdzeniem. nigdy więcej.

      Komentarz


      • #78
        średnia ostatniego baku 7.9 60% miasto korki kilka razy ostro dociśnięty także jak dla mnie zdziwko

        Komentarz


        • #79
          octavka 1.8t i czy lato czy zima to laczki 225/45/17
          przy 220KM - spokojna jazda do ok 120kmh spalanie w trasie max 8,5l,miasto ok. 12l
          przy 250KM - spokojna jazda do Wroclawia (max 130kmh) wyszlo tez jakies 8,5l a powrot - duzo dynamiczniej (srednio od 140 do 160 kmh) i wyszlo 10l
          (fakt, ze na wskaznik chwilowego zuzycia czesto sie patrzy )

          miasto: nie jezdze skoda w godzinach korkow ale i tak spalanie ponad 12l (uroki wieczornej jazdy :szeroki_usmiech )
          taka tam octavka kombi 1.8T 250 km.. byla... Corsa B V6 225 km.. jest... ale jeszcze wciąż w fazie ogarniania - teraz w fazie generalnego remontu..
          sponsored by HydroTransfer hydrografika Warszawa www.hydrotransfer.pl

          Komentarz


          • #80
            U mnie ok 13L, głównie miasto no i skrzynia automat, do tego laczki 225.


            Aktualnie to opony 205/55/16.

            Przy płynnej jeździe, to po mieście można zejść do ok 10l, a poza miastem
            nawet do ok 8.

            Komentarz


            • #81
              Czas na mnie, mam już pierwsze tankowanie za sobą...
              80% miasto (korki, światła itd.) + 20% trasa w sumie wyszło średnio 12.9 l/100km
              Wskazania z kompa praktycznie pokrywają się z obliczonym spalaniem z tankowania i przebiegu.

              Komentarz


              • #82
                Może nie occia ale to w sumie też skoda. Spalanie średnie 8 litrów. Minimalne średnie to 6.6 litra i prędkość do 90 km/h. W mieście 9 na trasie 7.5.
                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                Komentarz


                • #83
                  No to ja sie dopiszę:
                  Ostatnio jeździłem słuzbową O II 2.0 FSI. W trasie (250 km w jedna stronę) auto z tym silnikiem spaliło mi środenia 7,0 l/100 km (czyli tyle samo co moje 1.6 MPI). Prędkość to 120-130 km/h (na "gierkówce" 140-150km/h). Myslę, że jak na 2.0 to dobry wynik.
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #84
                    Ja ostatnio uzbieralem na Shellu dwa komplety szklanek Ferrari. :szeroki_usmiech
                    A duzo nie jezdzilem... :lol:
                    "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                    Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                    STOP ECO-TERRORISM!

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Purchawa
                      Ja ostatnio uzbieralem na Shellu dwa komplety szklanek Ferrari. :szeroki_usmiech
                      A duzo nie jezdzilem... :lol:
                      :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

                      Komentarz


                      • #86
                        Moja Skoda pali w mieście około 10l (żona jeżdzi do pracy krótkie odcinki) a w trasie jeszcze nie byłem.Zrobilem po zakupie około 600km dopiero.
                        Fiat Palio Weekend 1.2 16v 59kw. 2002r

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez pascal
                          średnia ostatniego baku 6,57. jazda 60% trasa 40% miasto. miasto bez korków raczej. styl jazdy to ekodrajwing. w sumie wynik bardzo dobry ale w piz...du z takim jeżdzeniem. nigdy więcej.
                          To ja powiem tak, przy ekodrivingu tzw. mój rekord: trasa 90% 10% miasto, 5.4 litra/100km
                          Normalnie 70% miasta ale bez korków 30% trasy. 7 - 7.5 litrów spalam przy spokojnej jeździe

                          Maksymalne spalanie jakie zanotowałem (przebieg obecny 5tys) to około 8,5 litra

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez krzysiek83wpr
                            Maksymalne spalanie jakie zanotowałem (przebieg obecny 5tys) to około 8,5 litra
                            we wtorek bylem mocno w niedoczasie na umówioną wizytę u lekarza - średnia z ~15km (wracałem już spokojnie) 13,8
                            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                            Komentarz


                            • #89
                              No to ostro kolega popitalał. Furka mało pali jak się nie przekracza 3tys/min, dalej to można pewnie trochę popłynąć:P
                              Swoją drogą ciekawe ile pali 1.4tsi przy stałej prędkośći 130km/h na autostradzie.

                              Komentarz


                              • #90
                                Wczoraj zakupiona Octavia II 1.6 FSI na trasie Leżajsk-Tarnów 7.3l.
                                Skoda Felicia GLXi 96r. LPG
                                Opel Astra H Sport 1.6 2005r.
                                SkodaFeliciaClubPolska

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez waczu
                                  Wczoraj zakupiona Octavia II 1.6 FSI na trasie Leżajsk-Tarnów 7.3l.
                                  Jakieś zagłębie 1.6FSI jest w Tarnowie - ja też swoją (też 1.6 FSI) w tamtych okolicach kupiłem rok temu :-)

                                  A co do spalania mojej furki, to Spalanie, benzyna - Škoda Octavia - kropeck - Motostat - od początku regularnie uzupełniane - staram się jeździć zachowując motodologię ECO-DRIVING. Ale ostatnio (tydzień temu) miałem robioną aktualizację oprogramowania silnika (oryginalne oprogramowanie w ASO) i auto jakby lepiej się zbiera, ciut lepsze przyspieszenie do 100km/h (liczone tymi samymi metodami jak wcześniej), ale okupione to tym, że przy mocniejszych przyspieszeniach pali trochę więcej (czyli w mieście palę więcej). Natomiast na trasie, przy prędkościach ok. 110km/h (czyli bardzo spokojnie - czyli jak zawsze u mnie), przy spalaniu 6,3l, które miałem przed (nazwijmy to) CHIP'em, to po wgraniu tego nowego programu (aktualizacji z ASO) potrafię zejść do 5,7-5,8l - cały czas jeżdżąc tak samo.

                                  Na razie nic nie pisałem, bo chcę przejeździć ze dwa-trzy baki paliwa, żeby mieć wymierne wyniki - pochwalę się za jakieś 2 miesiące jak to wygląda w praktyce.
                                  Pozdrawiam,
                                  Michał

                                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    no i ja sie pochwale ...

                                    rekord na trasie ~ 25 km 5,3l/100
                                    a co
                                    Rafal_b33

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      dzisiaj zrobiłam trasę 100km (2 osoby, 2 psy, bagaże ) tempo 90-120 km/h komputer pokazał średnie spalanie 6,7 litra. Najmniej jak mi się udało na tej trasie zejść to 6 litrów ale było prawie pusto.
                                      AniaM
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                      O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Najniższe zanotowane spalanie to 7,56l/100km - trasa na Chorwację odcinek przejazdowy pomiędzy Polską a Słowacją (tam się nie da gonić inaczej niż zgodnie z przepisami) dodam że autko zapakowane na maxa.
                                        Najwyższe zanotowane średnie spalanie 11,84l/100km - trochę się gdzieś spieszyłem jak to na koniec miesiąca w pracy bywa
                                        ogólnie średnie 8,9l/100km więcej na motostat wystarczy kliknąć w podpis

                                        Pamiętam że kiedyś wracając z Zakopanego przez Zawoję do Jaworzna to średnie spalanie na trasie przez jakiś czas było w okolicach 5,6l/100km
                                        jest

                                        było

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          U mnie spalanie po ponad 2 tys km to 8.5 litra - w tym ok. 1800 km to jazda po mieście.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Z weekendu majowego - 510km. 4 osoby, 3 rowery na dachu, bagażnik załadowany prawie na full. Prędkości 70 - 120km/h. 20km w korku (qrfa!).
                                            Średnie spalanie z całości - 8,1l/100km.

                                            Rowery na dachu strasznie obciążają Wam powiem :/

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez rkb
                                              1.8T

                                              Trasa 90-110 km/h: 6.5/7 l.
                                              Trasa 150++, kmh mozna osiagnac od 8 do 11 :diabelski_usmiech
                                              Miasto: 9-12 l.
                                              I jeszcze na koniec jak 2 tyg w mrozy jezdzilem tylko po 5 km do pracy wyszlo 18 litra / 100 (wg pomiaru z kalkulatora)
                                              Witam. Moja OI combi na wyświetlaczu pokazuje w mieście ok 14.0 l\100 km a w trasie wyszło 9.0 l\100 km
                                              Chyba to trochę za dużo
                                              Pozdrawiam

                                              [ Dodano: Wto 04 Maj, 10 17:42 ]
                                              Zapomniałem podać, że to automat
                                              Pozdr. Darek
                                              :lol:
                                              Darek

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez krzysiek83wpr
                                                Swoją drogą ciekawe ile pali 1.4tsi przy stałej prędkośći 130km/h na autostradzie.
                                                W weekend pojechałem po raz pierwszy na autostradę (odcinek 90km). W jedną stronę jechałem 140-180 km/h i wyszło 8,5l/100km, a w drugą 130-135km/h i wyszło 6,5l/100km. Komp po powrocie po zatankowaniu przewidywał zasięg 780km na pełnym baku.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  1.8 TSI -> średnio 10 l/100km ------cięzka noga

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez SimonF
                                                    Zamieszczone przez krzysiek83wpr
                                                    Swoją drogą ciekawe ile pali 1.4tsi przy stałej prędkośći 130km/h na autostradzie.
                                                    W weekend pojechałem po raz pierwszy na autostradę (odcinek 90km). W jedną stronę jechałem 140-180 km/h i wyszło 8,5l/100km, a w drugą 130-135km/h i wyszło 6,5l/100km. Komp po powrocie po zatankowaniu przewidywał zasięg 780km na pełnym baku.
                                                    W morde, ja 180 nie jeżdżę, ale mi przy stałej 130-135km/h (tempomat) wychodzi ok. 8,5l/100km :shock:
                                                    Średnie spalanie z całego baku tylko dwa razy miałem poniżej 8 litrów, a z jednego dłuższego przejazdu tylko raz zobaczyłem na kompie 6,5l/100km - emerycki przejazd w ogonkach kilkudziesięciu km.
                                                    Pozdro

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X