Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wakacje w Chorwacji - Kraków - Orebic przez Węgry i BiH (spalanie - 5,8), powrót przez Słowenię, Austrię i Słowację (6,0), no i sporo jazdy na miejscu (6,8). Uzbierało się 4000 km - średnie spalanie wg. kompa i tankowań z całości wyjazdu (komp nie kłamie :-) ) - 6,2. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że najwięcej szło na jazdy na miejscu (bo Peljesac mocno górzysty jest).

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ary
      Na baku 775km, 90% trasa, 10% miasto + szutry i wyszło tym razem 7,22l (komp. 6,7l). Mój rekord :szeroki_usmiech . Muszę przyznać, że ostatnie 100km to jechałem na wynik (90km/h), bo chciałem dojechać do Wa-wy bez tankowania, ale ta eko jazda i tak się zrównoważyła z tradycyjnym niedzielnym korkiem w Markach :evil: . Przy zasięgu 0km wg kompa zrobiłem jeszcze ok. 10km, a i tak do odbicia weszło niecałe 56 litrów czyli w zbiorniku pozostało jeszcze ok. 4l :wink:
      Po zatankowaniu komp. wykazał zasięg 890km :!:
      no to pięknie ja jak zaleje pod korek komp pokazuje mi 560 8)

      Komentarz


      • waclaw, no ale jak jeździsz tylko po mieście i na krótkich odcinkach to normalne. Skrzydła można rozwinąć w trasie :wink:
        Mnie w cyklu mieszanym zasięg z baku wychodzi ok. 620-650km
        O2 Scout 1.8 TSI

        Komentarz


        • Królują TSI więc nieskromnie zapraszam do zapoznania się ze spalaniem poprzednika tj FSI 1,6.
          Największe spalanie podczas dynamicznej jazdy Autostrada niemiecka, dystans 566km , prędkość non stop powyżej 150 km/h = 8,60 l/100km,
          Najniższe spalanie, spokojna przepisowa jazda naszymi drogami 5,76 l/ 100km
          Najwyższe w zimie , korki itp 9,70 l
          Średnia jak widać poniżej 7,56 !

          Zapiski prowadzę od zakupu auta i między czasie przejechało 49 000 km a licznik powoli zbliża się do 200 000, na szczęście nic się nie psuje( poza zużyciem el. eksploatacyjnych), oleju nie dolewam, co rok tylko przegląd :lol:

          Jestem bardzo zadowolony z mojego smerfa

          ps.
          Auto regularnie serwisowane nie bite więc może dlatego takie wdzięczne ...
          Smerf Miętus

          Komentarz


          • No to wróciłem.
            Mikoszewo - Warszawa - 7,3L, 381km, 84km/h śr.V, czas 4h45min
            Tym razem leciałem S7 --> A1 --> 10, bo wcześniej leciałem cały czas 7.
            Z całego tankowania wyszło 7,8L (zrobione 646km)
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • Przy szybkiej jezdzie juz tak rozowo nie Link po przejechaniu okolo 1000km po zachodnich autostradach z predkoscia okolo 170km/h wyszla 8,2ltr przy wlaczonej klimie.
              Respect All,Fear No One!

              Komentarz


              • A6 2.8 Q+A - miasto od 16 w gore, cykl mieszany 12, trasa okolice 10 z kapeluszem na glowie prawie jak ..SI
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Tym razem 7,56l. Miasto 5% + trasa 95%, w tym około 1 godz. off-roadu po nadbużańskich łąkach i ścieżynkach - tutaj komp. pokazywał 12l/100km, no ale jazda była na jedynce lub dwójce :szeroki_usmiech
                  Ogólnie to tym razem mało zaniżył bo pokazał z całości 7,1l, śr. pr 53km/h
                  O2 Scout 1.8 TSI

                  Komentarz


                  • kolej na mnie
                    trasa Siedlce-Hinterbichl (Tyrol) łącznie tam i z powrotem nieco ponad 3000 km. Łącznie z przejazdem wycieczkowym przez słynną Hochalpenstrasse - Grossglocknerstrasse - na wys. 2504 m n.p.m.
                    - trasa Siedlce-Zwardoń-Bratysława-Wiedeń-Salzburg-Hinterbichl
                    - 4 osoby (dorosłe) plus jeszcze jedna którą odebraliśmy z Salzburga
                    - bagażnik wypakowany po brzegi (wiadomo sprzęt biwakowy, turystyczny, raki czekany itp)
                    - średnie spalanie 5,7
                    - średnia prędkość z całej trasy to 87 km/ha
                    - klima włączona przez jakiś 90% czasu jazdy
                    - na autostradzie starałem się jechać ok 120-130 w porywach do 150.
                    - drogi lokalne - wiadomo jak to w Austrii - zgodnie z przepisami. W Polsce zresztą też :wink:

                    Podczas jazdy stuknęło 50000 km (samochód ze stycznia 2011). Jak do tej pory jazda bezawaryjna. Jeden przegląd serwisowy, jedna przepalona żarówka, odgrzybianie klimy i wymiana zderzaka tylnego (zapamiętam: nigdy więcej nie zatrzymywać się na żółtym świetle w Warszawie).

                    Komentarz


                    • - na autostradzie starałem się jechać ok 120-130 w porywach do 150.
                      Chyba słabo się starałeś patrząc na spalanie i średnią prędkość :szeroki_usmiech
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez AdamB
                        Chyba słabo się starałeś patrząc na spalanie i średnią prędkość :szeroki_usmiech
                        fakt: ale średnia prędkość i tak nie jest zła biorąc pod uwagę drogę przez pół Polski i jazdę górskimi drogami w Alpach. Na autostradzie tempomat miałem na 125 ale czasami trzeba było wolniej a czasami szybciej

                        Poza tym włączone na Maxi-dotcie spalanie chwilowe skutecznie hamuje zapędy wyścigowe.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez maciek.sz
                          wymiana zderzaka tylnego (zapamiętam: nigdy więcej nie zatrzymywać się na żółtym świetle w Warszawie).
                          :lol: :lol: :lol:
                          najlepiej wogóle się nie zatrzymywać trzeba potem na nowo rozpędzać auto a to generuje wyższe spalanie :diabelski_usmiech
                          SPOT Poznań:
                          .....
                          ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                          Error 503 Wojtas Unavailable :P

                          Komentarz


                          • 40% Warszawa - 8,95L (wg. kompa 8,7L)
                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                            Komentarz


                            • W poniedziałek Czestochowa-Warszawa i powrót. Do Janek poniżej 2 godzin, później 40 minut na miejsce i 20 minut szukanie miejsca na auto. Powrót poniżej 3 godzin. Średnia z trasy to 73km/h, spalanie 6,9l/100, przy czym jak dojechałem do stolicy to było 6,3, ale wracając bardziej się śpieszyłem.
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • 60% Warszawa - 10,15L (wg. kompa 9,7L)
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • Aglomeracja wa-wska (tryb mieszany) 8,45l (komp. 7,8l, śr. pr. 41km/h)
                                  O2 Scout 1.8 TSI

                                  Komentarz


                                  • Ostatnio z kolegą wracając ze spota testowaliśmy 1,9 BXE z 1,8 BZB.
                                    Odcinek ok 40km, godz 22, jazda spokojna, 50/50 wioski/trasa, śr V =55km/h, vmax=90
                                    Spalanie z kompa 4,9 <-> 6,1 (realne 0,2-0,3 wyższe).
                                    MARCIN
                                    Mój szkodnik

                                    Komentarz


                                    • bzyq_74, czyli tak jak zakładałem wybierając silnik. Benzyna w podobnych warunkach w trybie mieszanym spali 1-1,5l więcej.
                                      BTW lepszym porównaniem byłoby 2.0TDI vs. 1.8TSI i wtedy różnica mogłaby być trochę mniejsza :wink:
                                      Oczywiście co innego by było przy dawaniu ostro w palnik :diabelski_usmiech
                                      O2 Scout 1.8 TSI

                                      Komentarz


                                      • Dzisiejsza trasa Gdańsk-Inowrocław-Gdańsk drogą 91, 2 osoby na pokładzie plus 150kg bagażu z dwoma postojami po 0,5 h.
                                        Start z zimnego silnika
                                        Dystans - 520 km
                                        Średnia prędkość - 60 km/h
                                        Zużycie wg kompa - 5,8 l
                                        Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                        Komentarz


                                        • 40% Warszawa - 8,56L
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • dawno mnie nie było
                                            Wakacje - 3500km do i z Włoch (2500km, śr. pręd ~100km/h) oraz 1000km po Włoskich drogach lokalnych (śr.pręd 60km/h), rodzina 2+2 klima "always on" spalanie wg kompa 6.6 wg dystrybutorów 6,52.
                                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                            Komentarz


                                            • Dojazd, strojenie i powrót ze strojenia czyli 90% trasa. Zrobione 470km z czego ok. 30-40km na hamowni no i wynik ok. 10,5L k
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Mihau. Jeśli można wiedzieć to gdzie robiłeś, ile masz teraz niutów i koni oraz ile Cię skasowali? Dodatkowo subiektywnie jakie odczucia?

                                                Komentarz


                                                • Ceed1, PW
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • Mihau nie krępuj się, dawaj tutaj
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X