Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No to dojeździłem bak do końca po trasie.

    W sumie ok. 430 km po trasie, 170 km. standardowe przejazdy praca-dom-praca.
    Równo 601,3 km, weszło do drugiego odbicia 46,2 l. Średnia 7,68. l.

    Ok 90 km po autostradzie, reszta drogi zwykłe, trochę na klimie, opony zimowe.
    Samochód niezaładowany 1-2 osoby.

    Jestem zadowolony. Spalanie się ładnie układa.

    Komentarz


    • Tyle pali 1.8 TSI z DSG wg komputera jechane w miarę szybko :wink:



      Komentarz


      • Średnia prędkość 102 km/h ... moja średnia z ostatniego tankownia to 45 km/h :roll:
        Przejechane 550 km, średnie spalanie z tego odcinka 4,47 l/100. Jak na razie moje najniższe z tankowania.
        Pozdrawiam
        Tomek

        Komentarz


        • tomekb1, jak się poruszasz drogami krajowymi to masz taką średnią - identyczną jak ja. To jest pewnie średnia z autostrady/Ski jakiejś. No chyba, że... :twisted:
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • Pewnie tak. U mnie gdzieś tak z 80 procent to jazda krajówką ze stałą prędkością 80-90 km/h, a i tak pozostałe 20 procent znacznie zaniża średnią prędkość.
            Pozdrawiam
            Tomek

            Komentarz


            • wyjazd w czwartek do stolicy. Spalanie 9,3l średnia 110km/h
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • Zamieszczone przez crom.de
                tomekb1, jak się poruszasz drogami krajowymi to masz taką średnią - identyczną jak ja. To jest pewnie średnia z autostrady/Ski jakiejś. No chyba, że... :twisted:
                Średnia z trasy Caslav (Czechy) - Warszawa - przez Havlickouv Brod, Brno, Olomouc, A1 w Polsce, Siewierz, Częstochowa, Piotrków, dom. Godziny późnopopołudniowe i wieczorne.

                Komentarz


                • Dane z kompa (prawdziwe ok. 0,3-0,4l. wyższe).

                  Lamerski przejazd 50 km w trasie: 6,8 l.

                  Przejazd żwawy miasto (30 km), trasa (40km) i autostrada (90 km) - 8,4 l.
                  Na autostradzie przy 150 chwilowe 8,8-9,2 l. bez klimy. Z klimą ok. 10-10,5 l.

                  Przy 150 Km samochód wręcz idealnie przyklejony do asfaltu.
                  Niestety jechałem z rozłożonymi siedzeniami z tyłu (bez rolety) i przy tych 150 km/h jest naprawdę głośno. Za głosno.... :?

                  Komentarz


                  • W koncu slychac naped
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Maicroft, naprawdę tak myślisz ?

                      Nie mam bladego pojęcia, stąd pytanie. :roll:

                      Komentarz


                      • Napęd to pewno pare dB daje ale w ośce po położeniu kanapy też się duużo głośniej robi.
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • Slychac naped zawsze. Po otwarciu siedzen jeszcze wyrazniej. Tak samo w kombi niesie sie halas nawet w osce po otwarciu siedzen
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Spalanie 4.4 l/100 km
                            Nocna trasa mazurskimi drogami. Dosyć wolna - sporo dzikiej zwierzyny na drodze (strajki jakieś?)
                            Mój Milosz: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80496

                            Komentarz


                            • Spalanie 4.4 l/100 km
                              To musiałeś naprawdę spokojnie cruisować

                              Ja mam rekord 6,36L! Nowy olej w skrzyni i czujnik obrotów we wspomaganiu zrobili swoje. 820 km na jednym baku, bity miesiąc jeżdżenia do pracy :szeroki_usmiech
                              - Superb
                              - Panda 1.2

                              Komentarz


                              • 800km w trasie (Krakow - Koszalin), srednia predkosc 114km/h, spalanie wg komputera 7.6, rzeczywiste 7.8.
                                4 osoby i pelny bagaznik
                                Black magic

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez crom.de
                                  820 km na jednym baku
                                  W tym miesiącu zrobiłem 792 km (raczej poza miastem). Mam jeszcze ponad ćwierć baku
                                  Mój Milosz: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80496

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez carlsberg
                                    W tym miesiącu zrobiłem 792 km (raczej poza miastem). Mam jeszcze ponad ćwierć baku
                                    No tylko ja nie jeżdżę po płaskim tak więc to i tak jest dobry wynik IMO
                                    - Superb
                                    - Panda 1.2

                                    Komentarz


                                    • Minął rok --------- Forum - Octavia Club Polska
                                      Minęły dwa lata - Forum - Octavia Club Polska

                                      Octavia 1.2 TSI na dniach kończy trzy lata.

                                      Przez okres trzech lat zdążyła:
                                      - spalić 1560 litrów paliwa za 8614 zł.
                                      - przejechać 22737 km w 670 godz.
                                      - nie wziąć ani kropli oleju (w zeszłym roku i obecnie Motul 8100 X-clean+ 5W30)
                                      - przejść akcję serwisową nieprzywoławczą "24W6"

                                      Średnie spalanie z trzech lat 6,86l/100km
                                      Maksymalne 9,8l/100km (jazda dynamiczna)
                                      Minimalne 4,55l/100km (jazda ekonomiczna)
                                      Więcej na: motostat.pl/member/vehicles/stats/id/51828

                                      Pozdrawiam.
                                      1.2 Elegance

                                      Komentarz


                                      • to dla porównania 1.8TSI z 3,5 lat
                                        - 4009 litrów paliwa za 22363 zł (śr. 5,58zł/l)
                                        - przebieg 50209 km

                                        Średnie spalanie z trzech lat 7,88l/100km
                                        Maksymalne 11,31l/100km (miasto tylko)
                                        Minimalne 5,86l/100km (lokalne drogi we Włoszech)
                                        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                        Komentarz


                                        • Dziś zatankowałem 52 litry po przejechaniu 962km
                                          Mój Milosz: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80496

                                          Komentarz


                                          • Dziś zatankowałem 52 litry po przejechaniu 962km
                                            Ty chyba pchasz to auto :diabelski_usmiech 868 km po autostradach z klimą i wyszło 56,32.
                                            - Superb
                                            - Panda 1.2

                                            Komentarz


                                            • A ja na trasie Gorzów Warszawa :S3 i dalej autostradą; osiągnąłem 8,2 przy średniej prędkości 116-obie wartości z komputera,

                                              Powrót: Wa-wa,- Olsztyn - Gorzów Wlkp:
                                              czas 8:43
                                              654 km
                                              sr prędkośc 75 km/h
                                              średnie spalanie 7,3 l/100 km
                                              O II fl kombi elegance

                                              Komentarz


                                              • Octavia II Combi 2.0 FSI

                                                Po 4000 km srednie spalanie 7.5 l /100km

                                                Miasto+autostrada (max 130km/h). W 90% calosc przebiegu w 4 osoby i bagaznik zawalony zakupami. ( Auto glownie uzywane do zakupow i wyjazdow poza miasto. Ogolnie auto weekendowe).

                                                Dokladniejsze dane co do spalania bede mial w wakacje. Szykuje sie dluzsza wyprawa na ok 6000 km
                                                Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                                Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                                Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                                Bylo ->GOLF 3 1.8

                                                Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                                Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                                Komentarz


                                                • Le Mans 2013 : zwycieskie AUDI R 18 e-tron zatankowano łącznie w trakcie wyscigu 1972 litry ON v max 330,8 km/godz :lol:
                                                  348 okrążeń - czyli łącznie 4742,9 km
                                                  :lol: ze średnią prędkością 197 ,4 km/godz :lol:
                                                  średnio 42 litry na 100 km :shock: :P
                                                  mistrzem jazdy o kropelce toto nie jest......
                                                  O II fl kombi elegance

                                                  Komentarz


                                                  • Benzynowy mialby x2 patrzac na takie dane lata wstecz
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X