Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oj kiepski stosunek ZYSK/KOSZT....
    W sumie przy jeździe nad morze pewnie zaoszczędzi się z 20-30 minut a tankować trzeba dodatkowo.....

    A czy ktoś z Was robił jakiś test minimalnego spalania w 1.4 TSI CHPA - tzn. przy jakiej prędkości jest ten punkt gdy pali najmniej ? Obstawiam koło 70km/h aby opory nie były jeszcze duże ale już wrzucona szóstka i w miare małe obroty....
    algi
    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

    Komentarz


    • Obroty w okolicy 1500 dają wynik.
      70-75 km/h.

      Choć 50-55 km/h na niższym biegu daje też bdb wynik, nawet nie wiem czy nie lepszy.

      Komentarz


      • No właśnie mam wrażenie że na 5tce mam niższe spalanie niż na 6tce przy jeździe podmiejskiej - oczywiście mam na myśli stabilną jazdę po płaskim.
        Tak jakby przy 1800/1900 RPM mniej palił niż przy 1500/1600 RPM...
        algi
        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

        Komentarz


        • O2 1.6 FSI
          - miasto 7-7,5l / 100 km
          - trasa 5,5l / 100 km

          Komentarz


          • O2 FL 1.4 TSI
            miasto 7.1
            trasa 5,6

            Komentarz


            • Miasto do 50km/h, trasa do 80km/h 8)

              Czemu nie mozna napisac uczciwie ze to sa minimalne wartosci, przy przemieszczaniu sie z punktu A do B.

              Czemu inni maja w miescie 8-9l, a nie raz po 10 :lol:
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Wiesz. Jak patrzę jak np. w Warszawie na Puławskiej niektórzy robią skoki od swiateł do świateł but-heble-but-heble co 400m to nie dziwię się że maja 9l spalania. Ja w tym czasie jadę sobie spokojnie 60 prawym pasem i przejeżdżam światła bez zatrzymania. Od Płaskowickiej do Piaseczna dojeżdżamy w tym samym momencie tyle ze ja mam 6l spalania (to oczywiście już nie podczas totalnego zatwardzenia na drodze).

                W trasie przy trzymaniu 90km/h jak TIR jakieś 300-400 m przede mną mam 5.0 z kompa wiec realnie 5.3-5.4.

                Po prostu Polacy lubią zapier@#$*& a potem narzekanie że nie trzyma parametrów spalania.

                W mieście typu Warszawa strategia doboru pasa czy skrzyżowania na ktorym dokonamy lewoskrętu ma większe znaczenie niż skakanie jak zając od świateł do świateł........a TIR na prawym ciągle koło nas.....

                Jadąc do pracy zrobiłem kiedyś test w 100% zgodnie z przepisami. 50 to 50...90 to 90...kawałek nawet 40 jest. Spalanie 4.8 z kompa....... natomiast odczucie jazdy...hmm...."sen na jawie"...."powolny niemy film"...... Nie wyobrażam sobie takiej "długiej trasy przez miejscowości "... na dłuższą metę to męczy....
                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • Zamieszczone przez algi
                  Wiesz. Jak patrzę jak np. w Warszawie na Puławskiej niektórzy robią skoki od swiateł do świateł but-heble-but-heble co 400m to nie dziwię się że maja 9l spalania. Ja w tym czasie jadę sobie spokojnie 60 prawym pasem i przejeżdżam światła bez zatrzymania.
                  :!:

                  Komentarz


                  • Mam pytanie co do spalania mojej 1.4tsi caxa...czy jezdzac w 95% w mieście, krótkie dystanse (8-15km), auto po chipie, benzyna 98, pokazuje mi na kompie srednio 9,5 litra to jest normalne??? W zasadzie to zima i lato jest tyle samo. Jeszcze nigdy nie zeszlo mi poniżej 9 litrów. Dodam ze sposo jazdy umiarkowany. Głównie jeździ zona a jak jeżdżę ja to czasami troche pognam by przewietrzyć turbo ;-)
                    strazakp

                    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez strazakp
                      Mam pytanie co do spalania mojej 1.4tsi caxa...czy jezdzac w 95% w mieście, krótkie dystanse (8-15km), auto po chipie, benzyna 98, pokazuje mi na kompie srednio 9,5 litra to jest normalne??? W zasadzie to zima i lato jest tyle samo. Jeszcze nigdy nie zeszlo mi poniżej 9 litrów. Dodam ze sposo jazdy umiarkowany. Głównie jeździ zona a jak jeżdżę ja to czasami troche pognam by przewietrzyć turbo ;-)
                      Normalne.

                      Komentarz


                      • W piątek 27.05 Trasa Ogrodzieniec- Tychy bez klimy spalanie 4,7 ( bez klimy) mój rekord tym samochodem. Przed podróżą tankowałem cały bak 98 na Orlenie.

                        Komentarz


                        • trasa Częstochowa-Podkowa Leśna. Jak zjeżdżałem z S8 średnie 9,2, śr. prędkość 136
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • boonsaw, wow!!! To poniżej 5litrow palil tylko mój 1.9tdi w trasie. Obecny 1.4tsi to w trasie zanotowalem ok 7,5 litra. Nie wie jak ty zeobiles taki wynik...
                            strazakp

                            Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                            Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                            Komentarz


                            • strazakp, Sam byłem w szoku :shock: . Droga była praktycznie pusta tempomat na 2tyś obrotów i tak wyszło . Wydaje mi się ,że trafiło się dobre paliwo bo dziś z Katowic do Tychów bez większej napinki i z klimatyzacją wskoczylo 5,4l/100km

                              Komentarz


                              • boonsaw, 5,4 to tez mega wynik...tak mi się przynajmniej wydaje bo ja 95% swojego przebiegu eobie w miescie
                                strazakp

                                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                Komentarz


                                • Po mieście to faktycznie nie do zrobienia ja co dziennie tam i z powrotem lecę Tychy- Katowice wiec troche trasy ma , raz w miesiącu przegonie go jakiś niedługi odcinek na autosradzie 180-200 km/h myślę że twojemu takie przegonienie też dobrze zrobi

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez strazakp
                                    Obecny 1.4tsi to w trasie zanotowalem ok 7,5 litra.
                                    W trasie drogą krajową? Moje wyniki zobaczysz niżej i ostatnio autostradą wychodzi 6,5 a auto ma parę kilo więcej Jednak fakt jest faktem w kwietniu pokręciłem się po Katowicach i wyjazd do Żywca i wyszło 7,9.
                                    - Superb
                                    - Panda 1.2

                                    Komentarz


                                    • Ostatnia trasy przez długi weekend specjalnie drogami krajowymi aby zminimalizować jazdę po autostradzie
                                      Łaziska Górne - Kędzierzyn Koźle - Prudnik - Stronie Śląskie - Lądek Zdrój - Nysa - Opole - Strzelce Opolskie - Gliwice - Łaziska Górne
                                      W sumie 430km
                                      Średnie spalanie: 6,7l/100km PB98
                                      Octavia 2 RS-R 350hp

                                      Komentarz


                                      • Trasa Łódź - Jantar - Łódź. Odległość pokonana w obie strony - 742 km.
                                        Łódź - Jantar = 4 osoby, pełen bagażnik, pełen zbiornik paliwa, prędkość tempomatem na autostradzie i ekpresówce 120 km/h wg licznika.
                                        Jantar - Łódź = 1 osoba, pusty bagażnik, zbiornik ok. 60%, prędkość tempomatem na autostradzie 150 a na ekspresówce 120.
                                        W miejscach gdzie ograniczenia 100/110 to zawsze + 10 (tylko ja zwalniałem.... taki mamy klimat). Sporadyczne ostre zmiany prędkości :twisted: (w drodze powrotnej)
                                        Stacja Orlen, paliwo Verva 98, olej Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W30.
                                        Wynik wg komputera 6.5
                                        Wynik wg tego samego dystrybutora na stacji paliwa 6,4380

                                        Ilość paliwa zatankowanego po powrocie 47,77 l. Zasięg 20 km wg komputera podczas tankowania. Przewidywany kolejny zasięg wg komputera 710 km.
                                        Dojechałem na oparach


                                        Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

                                        Komentarz


                                        • 47,77 zatankowane, a zbiornik 55 chyba, więc jeszcze nie na oparach.
                                          Marek

                                          Komentarz


                                          • Pytałem przy okazji wymiany oleju o ten zbiornik to mechanik mi powiedział, że ma 50. Te dodatkowe magiczne 5 co mają niektórzy to przewody.


                                            Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

                                            Komentarz


                                            • Nie mam OIII, ale zawsze Octawie miały 55l
                                              Marek

                                              Komentarz


                                              • pstryczek, OII ma 56litrów, OIII 50. Idą w złym kierunku
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Tak ida wszyscy, ale roznica polega na tym ze marki premium maja w opcji za 100-200€ powiekszony zbiornik, czyli auto wychodzi ze zbiornikiem 50l w opcji mamy 70l. Ale ten trend utrzymuje sie od dawna, kiedys zbiornik mial 90l a w opcji byl taki 120l :twisted:
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • W swoim zauważyłem ciekawostkę odnośnie spalania i średniej prędkości, mając średnią powiedzmy 70 wychodzi około 7l, przy 100 wychodzi 10l, przy 120 wychodzi około 12 itd

                                                    Tak więc tą samą trasę jestem wstanie przejechać dwa razy szybciej i spalić dokładnie dwa razy więcej paliwa :szeroki_usmiech
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X