Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moim zdaniem spalanie jak najbardziej w porządku. U mnie przy serii i oponach 195 przy jeździe czysto miejskiej 8.6. BTW gdzie robiłeś moda?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
      Moim zdaniem spalanie jak najbardziej w porządku. U mnie przy serii i oponach 195 przy jeździe czysto miejskiej 8.6. BTW gdzie robiłeś moda?
      Moda robił poprzedni właściciel (również forumowicz) w KreatorMocy w Wwie.
      Ostatnio edytowany przez strazakp; 4573.
      strazakp

      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

      Komentarz


      • Tydzień temu robiłem trasę Gdańsk-Swidwin-Gdansk (ok 260km x 2). Jechałem nie przekraczając prędkości 120km/h (miejscami można było ale większą część drogi to prędkość ok 100km/h). Przed wyjazdem wyzerowalem licznik spalania. Po powrocie średnie spalanie wyszło mi 6,6 litra. Nie była to jaka super oszczędna jazda (chodzi o ruszanie, przyspieszanie czy wyprzedzanie) więc pewnie można było jeszcze ejsc z tego ok 0,3-0,5 litra ;-)
        Aha, zapomniałem dodać że jechały dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci (7lat) plus trochę bagażu na dwa dni.
        W porównaniu do codziennej jazdy miejskiej i spalaniu 9,5-10 litrów to ta na trasie wygląda całkiem nieźle.
        strazakp

        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

        Komentarz


        • 1.2 105KM użytkuję O3 Kombi od 2 miesięcy i przejechałem nia 2215km, cykl w wiekszości mieszany, śr. prędkość 45km/h, spalanie 5,5l wg komputera pokładowego.
          DSC_0067.JPG
          Ostatnio edytowany przez Bercik69; 44865.

          Komentarz


          • Szukam informacji ile pali O3 1.2 TSI w mieście.

            Komentarz


            • to słabo szukasz. wejdź na motostat wyszukaj model z 1.2 czy to octavia czy pokrewne i masz tu tez wpisow sporo w galerii czy w wątku spalania.
              Sławka wozi Superb 2 FL
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

              Komentarz


              • Golf 4, 1,6 BCB, 16V, świecił check engine, była lana 95. Po zalaniu 98 i przejechaniu "półtorej baku" check przestał świecić. Ten BCB ma stopień sprężania ok.11 i producent zaleca lanie 98, z możliwością lania 95. Zobaczymy jeszcze jak spalanie wyjdzie. Da się też wyczuć, że silnik jakoś tak lepiej pracuje.
                Silnik R18A2.
                http://www.dadrl.org.uk
                http://www.lightmare.org

                Komentarz


                • cześć! u mnie dużo pali... stanowczo za dużo. podepnę do komputera i mam nadzieję że znajdę przyczynę i usunę ją.

                  Komentarz


                  • Spadnie spalanie...? Not Found
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • Spalanie srednie z pierwszych 600km docierania 9L/100 km, glownie ski 120-140 km/h i troche miasta, auto jak w profilu, trybu jazdy eco nie uzywam, zwykle sport lub normal, paliwo na zmiane 95/98. dsg 4x4. Na samych skach ze stala predkoscia wychodzi 8.3/100
                      Ostatnio edytowany przez Tippo; 6760.

                      Komentarz


                      • Moje testowe spalanie na trasie od Bydgoszcz- Gdańsk Lotnisko- Bydgoszcz ( Dk5 trochę S5 -A1-Dk5 trochę S5) . Srednie spalanie 7.0l silniczek 1.8tsi 180km 2013r.
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • to teraz ja
                          Octavia vRS 2007 2.0 TDI 170 KM

                          Miasto od 7 do 9,5 ( w zależności czy z klimą, bez i od korków)
                          Trasa od 5,5 do 8 ( średnio przy 140 km/h wychodzi 7-7,5 , 180 km/h około 8)
                          rekord komputer pokazał 5,2 trasa, ale nie autostrada zwykła droga z punktu A do punktu B

                          Komentarz


                          • pierwsze spalanie z pełnego baku octavia rs 230 z dsg . wiekszosc jazdy na trasie typu S na odcinku dojazdu do pracy . ruch dosc gesty jazda spokojna spalanie 9 litrów ( komp pokazał 8.6 )

                            jedyne co moge dodac to pierwszy bak jakie auto wyjezdzilo od nowosci .

                            Komentarz


                            • wyjazd na wakacje, pb 98, trasa Wrocław-Nadole ( koło Wejherowa ) i Nadole -Wrocław, całość prawie autostradami, 2 osoby + trochę bagażu, 1.6tdi kombi, w stronę Kaszub prędkość na autostradzie ok 140km/h spalanie ok 6,0 powrót prędkość ok. 120km/h spalanie 5,0 l czyli średnio 5,5 - całkiem przyzwoicie
                              jmors44

                              Komentarz


                              • A napiszę i ja.
                                - Na dziś przebieg 2.7k więc docieranie w sumie zakończone.
                                - miasto -> 6 - 9l -> 6l w sobotę a 9 dookoła komina (spokojnie da się zrobić 10l )
                                - Trasa mieszana -> 5 - 5.9l zależnie od ruchu/stylu
                                - trasa Rzeszów-Nyiregyhaza -Rzeszów -> 5.1 /100km - prędkości z zakresu 60-140 raczej spokojna jazda (2x330km) doliczając ok 200km zrobione na miejscu średnia 5.5 (komputer i dystrybutor bardzo podobne wskazania)
                                Trasa najniższe spalanie - dystans 40km średnia prędkość 55km/h spalanie na tym dystansie 4.1l/100 - niżej nie dałem rady - fizycznie/psychicznie/technicznie
                                Ostatnio edytowany przez Musamp; 46603.
                                Mój czarnuch
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                Komentarz


                                • sorki koledzy, nie pb98 tylko diesel a więc nie w tym wątku - biorę to na karb 34 stopni które we wrocku było
                                  jmors44

                                  Komentarz


                                  • U mnie ostatnio tez dobry wynik
                                    60km autostrada, reszta teren zabudowany. Na autostradzie tempomat na 120 (prawie bez hamowania)
                                    wyszło jak poniżej - LPG ciut więcej

                                    spalanie.JPG



                                    Moje MPI

                                    ...Dominik...

                                    Komentarz


                                    • Mogę już wpisać pierwsze wyniki spalania mojego nowego nabytku Skoda Octavia Combi RS 230.
                                      Autko odebrane 03/09 do dziś dnia przejechało 3,6tyś uzytkuje auto w 95% na trasach autostrady i trasy szybkiego ruchu średnie spalanie 14,2l.

                                      Podjąłem także próbę sprawdzenia auta w warunkach delikatnego traktowania - tempomat 140km/h trasa Gdańsk-Łask-Gdańsk bez szaleństw spalanie 8,8l jednak zwiększenie szybkości o 20km/h na godzinę to wzrost spalania o 2,2l.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
                                        U mnie ostatnio tez dobry wynik
                                        60km autostrada, reszta teren zabudowany. Na autostradzie tempomat na 120 (prawie bez hamowania)
                                        wyszło jak poniżej - LPG ciut więcej

                                        spalanie.JPG
                                        Dominik żaden wyczyn, twoja średnia prędkość to 75km/h, moj 1,4 tsi spaliłby litr mniej w takich warunkach.

                                        Komentarz


                                        • A ja miałem przygodę - dystans ok 40km jazda płynna v 65-95km maszyna pokazała .4.1 l ale dlugo tak się nie da jechac
                                          Mój czarnuch
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                          Komentarz


                                          • Jak u Was wygląda spalanie w zimie? Teraz miałem porównanie, bo przejechałam w bardzo podobnym stylu jak latem (zbliżone prędkości i czas przejazdu) ok 300 km i zimą spalanie większe ok. 0,5 - 0,7l. Nie wiem skąd taka różnica. Wszędzie czytam, że opony zimowe nie podnoszą spalania więc jeżeli to nie opony, to co? :-(

                                            Komentarz


                                            • Temperatura zewnętrzna.

                                              Komentarz


                                              • Trasa Warszawa - Gdańsk przez A2, A1. Generalnie tempo 150. Silnik 2.0 TSI, 2 osoby dorosłe 1 dziecko, pełen bagażnik.
                                                Załączone pliki
                                                Dawid

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis
                                                  Jak u Was wygląda spalanie w zimie? Teraz miałem porównanie, bo przejechałam w bardzo podobnym stylu jak latem (zbliżone prędkości i czas przejazdu) ok 300 km i zimą spalanie większe ok. 0,5 - 0,7l. Nie wiem skąd taka różnica. Wszędzie czytam, że opony zimowe nie podnoszą spalania więc jeżeli to nie opony, to co? :-(



                                                  opony 0,2-0,5 podgrzewanie lusterek 0.3 temp zewnętrzna...x.x stad sie biorą róznice moim zdaniem
                                                  Mój czarnuch
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                                    opony 0,2-0,5 podgrzewanie lusterek 0.3 temp zewnętrzna...x.x stad sie biorą róznice moim zdaniem
                                                    opony podnoszą ale głównie długie nagrzewanie - fajnie to widać w autach z LPG.
                                                    W zimie jadę 2-4 km zanim wskoczy LPG a w lecie 500m-1km. I już widać gdzie się podziewa Pb.

                                                    ...Moje Cappuccino MPi...

                                                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X