Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie naszych aut - benzyna

    Czy mogę wlać taki olej jako dolewkę - silnik 1.4 tsi, przegląd według wskazań komputera (w książce wpisane QG1).

    Taki mi sprzedali w ASO wraz z zapewnieniem, że na 100 % mogę go wlewać, ale po tym co tu poczytałem to wolę się upewnić.

    Na pytanie, że może mam inny olej zalany (innej marki) odpowiedzieli, że nie ma to znaczenia.

    PS - pytam w nowym wątku bo dodałem ten post w moim starym olejowym wątku, ale pozostał on w czeluściach forum.
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Spalanie naszych aut - benzyna

    Ponieważ nic nie wnoszące dyskusje o spalaniu zaczynają dominować w co trzecim wątku niezależnie od jego tematu, zakładam topik, w którym rozmowa o tym będzie możliwa a nawet wskazana.
    Jednocześnie informuję, że uporczywe wracanie do tego drażliwego tematu gdzie indziej będzie skutkowało przeniesieniem tutaj\do Spadowiska lub ostrzeżeniem.
    Serdecznie zapraszam :!:
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      To ja pierwszy zapodam moje spalanie

      silnik AKL, przebieg 270 tyś, średnie spalanie 8 litrów na 100 km

      Komentarz


      • #4
        Silnik taki jak w opisie 1.6 Fsi. Średnie spalanie 7.21 < stan licznika przy zakupie 120 000 obecnie 162 000 >
        Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



        Komentarz


        • #5
          Mój AKL średnio 7,50l (i pewnie jeszcze troszkę wzrośnie) - szczegóły w stopce. Ale zanim zaczęła się zima oscylowało wokół 7,20l.
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            1.8T

            Trasa 90-110 km/h: 6.5/7 l.
            Trasa 150++, kmh mozna osiagnac od 8 do 11 :diabelski_usmiech
            Miasto: 9-12 l.
            I jeszcze na koniec jak 2 tyg w mrozy jezdzilem tylko po 5 km do pracy wyszlo 18 litra / 100 (wg pomiaru z kalkulatora)
            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

            Komentarz


            • #7
              O2 FL 1,6 MPI 74kW - 7,3 l / 100 km

              spalanie według stopki wszystkie tankowania wprowadzne do systemu od początku.

              O1 1,6 silnik AEE - 12l / 100 km - jazda na krótkich (2-5 km) odcinkach po mieście
              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

              Komentarz


              • #8
                Nie wiem Panowie jak WY to robicie ale spalanie w Waszych ałtach jak dla mnie jest B.duże.Moja Skoda w tych najmroźniejszych dniach spalała max 7,2 : 7,3 l/100 km.
                Z reguły mieszczę się w przedziale 6,2 : 6,3 l/100 km. Natomiast w okresie letnim spalam poniżej 6 l/100 km. Jazda w cyklu mieszanym 20/80 % jazda miejska/poza miastem. Styl jazdy bardzo spokojny. Dojazd do pracy codziennie rano 35 i powrót 35km. Średnia prędkość 90-100/h co nie znaczy, że gdy są sprzyjające warunki dojazdy to też potrafię depnąć. Jeszcze uwaga gro jazd wykonuję drogami lokalnymi gdzie niejednokrotnie przecieram szlak. Przejechane mam prawie 190 000 km
                ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                Komentarz


                • #9
                  lipcowytomasz, liczysz według wskazań komputera czy prowadzisz statystyki tak jak ja?
                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                  Komentarz


                  • #10
                    kecaj, ale lipcowytomasz, napisał, że 20 % - miasto - 80 % trasa to się zgodzę ze 6 litrów
                    Skoda Octavia II Elegance BKC 1.9 77kW 105KM/240Nm
                    Skoda Octavia I Celebrate ASV 1.9 VP 81kW 110KM/235 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lonerr
                      kecaj, ale lipcowytomasz, napisał, że 20 % - miasto - 80 % trasa to się zgodzę ze 6 litrów
                      Ale ja nie kwestionuje Jego spalania tylko pytam o sposób obliczeń. W moim przypadku co innego podaje komputer a co innego według tankowania. I nie ma tu reguły. Komputer raz podaje więcej a raz mniej. To zależy kto i jak tankuje samochód. Dlatego dla mnie bardziej wiarygodne jest spalanie średnie liczone sumarycznie od początku posiadania samochodu.
                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                      Komentarz


                      • #12
                        moja o2 kombi 1.8 TSI BZB spalanie w mieście do 10 l przy dynamicznej jeździe, na trasie nad morze spaliła 7.2 l 5osób i z pełnym bagażnikiem i boxem na dachu autostrada niemiecka średnia prędkość 170 - 190 spalanie przeszło 14 l/100km

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam.

                          1,8T

                          Trasa około 7,5l/100km. (Autostrada max 140 km/h)
                          Miasto od 9 do 17l/100km. (Od normalnej spokojnej jazdy do nienormalnej typu waryjat na drodze )

                          Komentarz


                          • #14
                            1.8 TSI :

                            Minimum 5,4 litra po dystansie ok 70 km z Vmax = 90 - 100 km/h , V bieg , jazda z silnika nierozgrzanego , drogi lokalne

                            Maximum 10 litrow po dystansie 200 km z Vmax = 170-190 km/h, VI bieg, jazda z silnika nierozgrzanego , autostrada

                            Obecne srednie zuzycie 8,6 l ´przy jezdzie 80 % miasto , krotkie odcinki


                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kecaj
                              W moim przypadku co innego podaje komputer a co innego według tankowania. I nie ma tu reguły. Komputer raz podaje więcej a raz mniej.
                              To dziwne co piszesz, bo mnie na początku sporo zawyżał, a po regulacji w ASO jest +/- 0,2 litra zgodny z obliczeniami po tankowaniu.

                              Co do spalania. Oczywiście, że na odcinku 35km spali znacznie mniej (bo primo robi 30km na rozgrzanym silniku, secundo jest to jazda na trasie).

                              Mi na trasie udało się zejść do 5,8l, ale przyznam się, że robiłem to w ramach testu - jazda z prędkością 90km/h za tirem Przy jeździe ok 110km/h pali w okolicach 6-6,5 litra (zależnie od wiatru, górek itp), w mieście udało mi się nawet żłopnąć 12 litrów (trasa 10km z czego 25 minut w korku gdzie przejechałem 300m :shock: ) Jak na razie średnio mam 7,34 (liczone od nowości auta), ale pewnie zaraz wzrośnie, jako że ostatnio jeżdżę wyłącznie po mieście
                              Mój "Batmobil"

                              Komentarz


                              • #16
                                Oczywiście, że prowadzę swoje wyliczenia. Wskazania komputera jest tylko poglądowe i jak niektórzy z kolegów zauważyli różne. Ja tankuje zawsze do pełna aż paliwo pojawi się w lejku i tylko na orlenie jest to w zależności od przejechanych Km między 48 a 52 litry EU 95. i przejeżdzam na tym 780 -850 km.
                                Skoda to moje 8 auto i w każdym z nich prowadziłem taką buchalterię a dodam że jeżdzę od 1978 r. :shock:
                                ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                                http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                                a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                                http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                                Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez winni77
                                  Zamieszczone przez kecaj
                                  W moim przypadku co innego podaje komputer a co innego według tankowania. I nie ma tu reguły. Komputer raz podaje więcej a raz mniej.
                                  To dziwne co piszesz, bo mnie na początku sporo zawyżał, a po regulacji w ASO jest +/- 0,2 litra zgodny z obliczeniami po tankowaniu.
                                  winni77 w przypadku mojej skody różnice też nie są duże około +/- 0,5 litra.
                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    się lekko zamotałem

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Średnie spalanie jak w stopce i mam nadzieje, że spadnie - notowania mam od kupna w 2008 r i niestety przez pól roku autko miało przepały - nawalała sonda lambda (nowa) i co gorsza w sposób dyskretny. Na kompie brak bledów tylko za duże spalanie (porównując do czasu sprzed wymiany). Nie zorientowałem się od razu bo akurat wymiana była na jesieni a była to pierwsza jesien z Octavią i myślałem, że to przez spadek temperatury (notabene termostat - też nowy - również okazał się delikatnie zepsuty, nie domykał się, jak się później okazało ale na tyle mało, że na wskaźniku wszystko wyglądało niby dobrze). Dopiero jak padła na dobre to powtórna wymiana dala wyraźny spadek spalania (tak myślę, że straciłem na tym sporo paliwa) i teraz na trasie wakacyjnej (do Chorwacji, autko załadowane, 4 osoby) przy prędkościach 90-120 i raczej oszczędnej jeździe wyszlo 6.1 (z kompa i przeliczania - bez różnicy), jesienią na trasie Kraków -Lublin przy małym obciążeniu zszedłem do 5.6 (spokojna jazda w nocy). Za to teraz, przy mrozach, żłopie konkretnie pod 8 (dojazdy do pracy 30 km z czego 15 obwodnicą i trochę po mieście) - zauważyłem, że wystarczy ocieplenie do ok 0C i spalanie już spada poniżej 7.
                                      W mieście (wg komputera, bo za mało jeżdżę po mieście, żeby cały bak wyjeździć - ale jak pisałem komp nie oszukuje) 8-10 - zależy jak sie trafi z korkami

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Akurat dzisiaj tankowałem.
                                        Cały bak wypalony po warszawie i to przy dość dynamicznej jeździe, bo ostatnio coś spięty jestem i się ścigam z kim popadnie. Aczkolwiek przy obecnej pogodzie niewielu jest zawodników

                                        Więc tak: przejechane 553 km, weszło 51 litrów (dolewane pod sam korek), czyli średnia 9,22l
                                        paliwo BP, PB95
                                        seat exeo 2.0 TDI CR

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Spalanie średnie jak w stopce
                                          Jak nie wyjeżdżam poza miasto to przy takich temperaturach bierze ok. 6,5l, latem do 6,0l.
                                          Dzisiaj przez pogodę zostałem zmuszony do eko drajwingu: z Warszawy przez jakieś 150 km pod Częstochowę spalanie na kompie zeszło do 4,6 l/100. Potem drogi były lepsze (znaczy sypnęli obficie solą), więc w Katowicach miałem już 5,4 l/100.

                                          Przy długich trasach typu Chorwacja: czyli przepisowo w Słowacji, Austrii, szybciej na Slowenii i do oporu na Chorwacji, średnie spalanie mi wychodziło 6,2 l (4 osoby + full bagażnik).
                                          Komp pokazuje mi "z dużą dozą dokladności"
                                          Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                                          Jark7
                                          było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jark7, proponuję się wpisać do tematu Diesla bo tu to tylko Pb
                                            Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez mecholl
                                              Jark7, proponuję się wpisać do tematu Diesla bo tu to tylko Pb
                                              ops: ops: ops:
                                              Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                                              Jark7
                                              było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Jark7
                                                Zamieszczone przez mecholl
                                                Jark7, proponuję się wpisać do tematu Diesla bo tu to tylko Pb
                                                ops: ops: ops:
                                                Też chciałem co nieco napisać i też byłby :shock: :diabelski_usmiech
                                                MARCIN
                                                Mój szkodnik

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u mnie jak na razie 7,50 mniej więcej, ale malutki przebieg

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X