Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rafiki, wolniej jedziesz, taniej dojedziesz :P

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz


    • Jesli potrafilem z BB dojechac na Hel i tankowac dopiero za Lodzia w drodze powrotnej, to jakos sie da mniej niz 5l zrobic w O1.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Maicroft
        Jesli potrafilem z BB dojechac na Hel i tankowac dopiero za Lodzia w drodze powrotnej, to jakos sie da mniej niz 5l zrobic w O1.
        Jazda na i z Ogólnopolskiego Zlotu 2013. Przejechałem coś koło 1100 km i dopiero rezerwa się zaświeciła. Spalanie w okolicach 5l/100 km.Bzyq w swoim BXE miał podobnie. Auta wypchane po dach. Czyli da się.

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • Ja od zakupu auta w lipcu 2014r. zrobilem ok. 11 tys km i spalanie rzeczywiste metoda zalewania pod korek z odpowietrzeniem i przebiegu wg licznika wychodzi ok. 4.95l/100km. A spalanie na kompie wychodzi 4.5l. Zazwyczaj auto zapakowane na full - 4 dorosle osoby + pelny bagaznik i ok. 60% to jazda w trasie. Takze calkiem ok, tyle ze mi czasem mocy brakuje, bo 90KM troszke przymalo w trasie...
          Pozdrawiam,
          Paweł

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kabanos
            Zamieszczone przez Maicroft
            Jesli potrafilem z BB dojechac na Hel i tankowac dopiero za Lodzia w drodze powrotnej, to jakos sie da mniej niz 5l zrobic w O1.
            Jazda na i z Ogólnopolskiego Zlotu 2013. Przejechałem coś koło 1100 km i dopiero rezerwa się zaświeciła. Spalanie w okolicach 5l/100 km.Bzyq w swoim BXE miał podobnie. Auta wypchane po dach. Czyli da się.
            Wiecie, ja nie mówię, że się nie da ale coraz częściej mam wrażenie (przynajmniej po swoim aucie), że to chyba tylko przy PSJ...poniżej 5 to się mogę zmieścić jak nie przekroczę ani raz 100 km/h na trasie, ale co to za jazda... :|
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rafiki
              poniżej 5 to się mogę zmieścić jak nie przekroczę ani raz 100 km/h na trasie, ale co to za jazda... :|
              zgodna z przepisami . niedługo wszyscy tak będziemy jeździć , jak w norwegii na przykład. pomału niema sensu brać mocnych silników :?
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • leszekmw, tak, zgodna, ale np. na autostradzie można do 140 a wg nowelizacji taryfikatora mandatów będzie można tak naprawdę 150. Widzisz siebie pomykającego autostradą z V +/- 90 km/h?
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leszekmw
                  jak w norwegii na przykład. pomału niema sensu brać mocnych silników
                  A paradoksalnie najwięcej tuningowanych samochodów na gruuuuube moce jest właśnie w skandynawii

                  Tylko u nich można potrenować poślizgi nawet na parkingu pod marketem i nikt nie robi z tego afery a u u nas tor byl na zadupiu to ktoś wymyslil ze trzeba tam wybudowac osiedle a tor... a to sie zlikwiduje
                  No taki OT sorrki
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rafiki
                    Widzisz siebie pomykającego autostradą z V +/- 90 km/h?
                    jasne ze nie . ale do tego wystarczy 1,4 tsi 125KM w superbie , na przykład.
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • Warszawa - Gdańsk - Sopot - Warszawa DK 7. 735km, średnio 5.1l/100km na pusto.
                      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                      _______
                      Piotr

                      Komentarz


                      • W niedziele wróciłem ze Słowacji
                        Lublin-Rzeszów-Kraków (autostrada) potem zakopianka i do Liptowskiego Mikuszlasza
                        w drugą stronę odwrotnie
                        Prędkość +10 do przepisowych, auto załadowane 4 dorosłe+bagaż+bagażnik na dachu tzw ''thula''
                        średnie z całej trasy 1180km - 5,67l/100km
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez leszekmw
                          Zamieszczone przez rafiki
                          Widzisz siebie pomykającego autostradą z V +/- 90 km/h?
                          jasne ze nie . ale do tego wystarczy 1,4 tsi 125KM w superbie , na przykład.
                          Do tego to wystarczy Citigo 1,0 :P

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • Dzisiaj Kraków-Wrocław-Kraków, średnia przejazdu 128km/h, spalanie około 8.5 :szeroki_usmiech

                            Spaliłby więcej ale jechałem na letnich a na śląsku dzisiaj sypało więc tylko czasami dwójka z przodu :lol:
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • Wczoraj Kraków-Lędziny-Kraków. W sumie 130 km. Droga krajowa. Jazda zgodnie z przepisami. Tam 4,6 l/100 z powrotem 4,2 l/100 km.

                              W sumie zużyte około 6 litrów ON powiedzmy za 4,8 zł/l daje 28,8 zł. Jadąc autostradą, za same bramki trzeba by zapłacić 40 zł Nie mówiąc o tym, że o takim spalaniu to by można zapomnieć :P

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • Witam

                                Wie ktos moze ile spala III RS 184 KM z DSG ?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kabanos
                                  Wczoraj Kraków-Lędziny-Kraków. W sumie 130 km. Droga krajowa. Jazda zgodnie z przepisami. Tam 4,6 l/100 z powrotem 4,2 l/100 km.
                                  I takie wyniki pokazują, że nie warto w dzisiejszych czasach inwestować w zakup diesela, bo takie same spalanie jest w 1.2 TSI (oczywiście nowym, bo na temat poprzedniej konstrukcji nie mam wiedzy)

                                  Komentarz


                                  • Kris86, jak założysz sobie do swojego autka co najmniej 205/55R16 to zobaczymy jakie będziesz miał spalanie. Testowałem Rapida z twoim silnikiem i spalanie miałem o 1 litr większe na tych samych odcinkach wg komputera.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Kris86
                                      I takie wyniki pokazują, że nie warto w dzisiejszych czasach inwestować w zakup diesela, bo takie same spalanie jest w 1.2 TSI
                                      Spalanie moze i tak ale.... Nm nie przeskoczysz i przy nawet niewielkim obciążeniu 1,2 sobie nie radzi

                                      Przykład:
                                      wyjazd na narty do Austrii Mondeo MKIV 2.0 TDCI koszt ze wszystkim 1050zl, Honda CR-V 2.0PB koszt tej samej trasy 1450zl, Subaru Outback 2.0 Diesel bardzo podobnie do Mondeo
                                      Wszystkie trzy aua miały box-a dachowego i jechały w tych samchy warunkach

                                      Kilka lat wcześniej ta sama trasa Moja Skoda spalanie około 11l/100km ( przelot autostradą 140km/h ale non stop pod wiatr) znajomy w tych samych warunkach Seat Toledo 1,6Pb nie całe 17l/100km

                                      itd...

                                      więc czy sie opłaca Diesle po mięście 4km do pracy nie
                                      na trasie ... noo to już inna kwestia ale to sie sprowadza do tego jeden lubi blondynki a drugi brunetki a trzeci ''rude''
                                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                                      Komentarz


                                      • Octavia II liftback (2005 r.), 1.9 TDI (wersja BJB fabrycznie bez DPF).

                                        4.0 l / 100 km.

                                        Kraków -> Ostrowiec Świętokrzyski - 184 km.

                                        Jazda w nocy, drogi puste, auto puste - bez bagażu ani pasażerów. Prędkość 80-90 ze stale włączonym tempomatem, stała trasa, jeden kilkunastominutowy postój w Kielcach. Kilka "bardziej dynamicznych" wyprzedzeń. Ksenony, drogowe, miejscami przeciwmgielne; nagrzewanie wnętrza, podgrzewanie fotela o wartości 2/5 (jestem zmarźluchem). Przez całą trasę audio (soundsystem). Temperatury na zewnątrz nie pamiętam, ale była październikowo-nocna.

                                        Spalanie zmierzone na podstawie rzeczywistego zużycia paliwa (tankowałem w momencie wyjazdu i po dotarciu do celu); wskazania komputera były nieznacznie wyższe (bodajże 4.4 L / 100 km, już nie pamiętam dokładnie).

                                        Dla kontrastu - spalanie w mieście (Kraków, mieszkam i pracuję po dwóch przeciwległych stronach) oscyluje w zakresie 7.5-8.0 L / 100 km.

                                        Pozdrawiam.
                                        Skoda Octavia II E100 1.9 TDI (BJB) 77 kW (seria).
                                        Edition 100 - takie auto trafia się raz na sto lat!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez AdamB
                                          Kris86, jak założysz sobie do swojego autka co najmniej 205/55R16 to zobaczymy jakie będziesz miał spalanie. Testowałem Rapida z twoim silnikiem i spalanie miałem o 1 litr większe na tych samych odcinkach wg komputera.
                                          Nie mogłeś testować Rapida z moim silnikiem, bo nie ma takich Rapidów :P Rapid ma starą wersję TSI i na jej temat się nie wypowiadam. Co do opon to nie widzę sensu zakładać większych/szerszych

                                          Zamieszczone przez gusiak11
                                          Spalanie moze i tak ale.... Nm nie przeskoczysz i przy nawet niewielkim obciążeniu 1,2 sobie nie radzi
                                          Zgadzam się co do Nm, ale częściowo. Otóż moment jest niższy to prawda, ale za to w benzynie ciągniesz do 6 tys obrotów a nie do 4 tys No i moment jest już dostępny od 1400 obrotów, a więc mniej więcej tak jak w dieselu.

                                          Zamieszczone przez gusiak11
                                          Przykład:
                                          Kilka lat wcześniej ta sama trasa Moja Skoda spalanie około 11l/100km ( przelot autostradą 140km/h ale non stop pod wiatr) znajomy w tych samych warunkach Seat Toledo 1,6Pb nie całe 17l/100km
                                          Skoda Octavia 1.2 TSI 86 KM Autostrada A1 prędkość 120 km/h na tempomacie 4 dorosłe osoby na pokładzie spalanie 5,6 - 5,7.
                                          Autostrada A1 140 km/h na tempomacie 1 osoba dorosła i mały bagaż spalanie 6,3 - 6,4

                                          Zamieszczone przez gusiak11
                                          to sie sprowadza do tego jeden lubi blondynki a drugi brunetki a trzeci ''rude''


                                          Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko. Tylko się na mnie nie gniewajcie :P

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Kris86
                                            Co do opon to nie widzę sensu zakładać większych/szerszych
                                            tu nie chodzi o sens tylko porównanie spalania, a te rzeczy mają wpływ, duży wpływ.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Kris86
                                              Otóż moment jest niższy to prawda, ale za to w benzynie ciągniesz do 6 tys obrotów a nie do 4 tys
                                              To zobacz co Ci daje kręcenie silinka do 6tyś


                                              Poza niemiłosiernym wyciem silnika i większym zużyciem paliwa nie zyskujesz nic ... bo tam gdzie niby ty jeszcze możesz kręcić a diesel nie to i tak jest po rybach

                                              Zamieszczone przez Kris86
                                              Skoda Octavia 1.2 TSI 86 KM Autostrada A1 prędkość 120 km/h na tempomacie 4 dorosłe osoby na pokładzie spalanie 5,6 - 5,7.
                                              Autostrada A1 140 km/h na tempomacie 1 osoba dorosła i mały bagaż spalanie 6,3 - 6,4
                                              I to uważasz taka rewelacja????
                                              A4 z Krakowa do Rzeszowa m-c temu wracałem ze Słowacji 4 osoby na pokładzie a na dachu jeden z najwiekszych Interpack-ów, że Komor podpisał 140, za +10 jeszcze nie ganiają.... a spalanie 5,67

                                              Ale nie o to mi chodziło z tym 1,2 nie daje rady.... Uno 0.9 w LPG udało mi się rozpędzić do 155
                                              ale ot taki przykład mieszkańcy lubelszczyzny będą wiedzieli o co chodzi lepiej ....
                                              Jadę z Lublina do Zamościa przez pierwszych 23km mamy dwupasmówkę i przykleił się do mnie przedstawiciel Fabia 1.6TDI obstawiam. Na dwupasmówce przelot jakeis 140 dawaliśmy rade obaj potem odbicie na Zamość i ''koledze'' było za wolno... :? ale za kilka km jest bardzo długi podjazd w miejscowości Łopiennik i w połowie góry ''kolega'' nie dał rady utrzymać tempa jazdy i tak samo jest z 1.2 tsi i możesz krecić go do 12tys nic to nie da

                                              Sorry za tak długi OT ale bez tego nie wytłumaczł bym co mam na myśli :szeroki_usmiech
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • gusiak11 według tego wykresu powyżej 4 tys obrotów przyspieszasz już samą mocą a nie tylko momentem

                                                Co Twojego spalania wolałbym bardziej obiektywne dowody w postaci średniej prędkości, bo ja podałem dane ze średniej prędkości równej wskazanej (wyzerowanie po ustawieniu tempomatu na danej prędkości i przejechanie x km).
                                                Co więcej chciałbym przypomnieć, że cały czas mówię o zasadności zakupu diesela, który kosztuje jakieś 10 tys. złotych więcej niż benzyna (nie wspominając o innych kosztach)
                                                Nawet różnica w spalaniu rzędu 1 litra na 100 km to jest tyle co nic jeżeli chodzi o porównanie benzyny i diesela

                                                Co do dawania radę, to polecam przejechanie się takim niby słabym 1.2 TSI Na obwodnicy trójmiasta jest 1 bardzo stroma góra i nawet jadąc 90 km/h silnik nie ma zadyszki i to nie ważne czy jadę sam czy w 4 osoby :P Oczywiście nie ma mowy o przyspieszaniu i wyprzedzaniu, ale prędkość utrzymuje bez żadnych problemów. Ale to już inny temat i nie chciałbym zaśmiecać forum

                                                Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne turbobenzyny nie odstają od dieseli

                                                Komentarz


                                                • Spalanie rzeczywiste (tankowanie do pełna):
                                                  - Lublin-Zakopane-Lublin + 80 km w okolicach Zakopanego (razem 950 km), pełne obciążenie, zima, zimówki, średnia prędkość 78km/h - 5,1 l
                                                  - Lublin - 100% miasto (razem 450 km), marzec - 7,2 l
                                                  - Lublin-Kielce-Lublin + 60 km po mieście (razem 400 km), 2 pasażerów, koniec marca, opony letnie, jazda szarpana (sporo dociskania i hamowania) - 5,2 l.

                                                  Wszędzie bez klimatyzacji, bo nie działa...

                                                  Wskazania komputera zawsze niższe o ok. 0,3-0,4 l

                                                  Przed wyjazdem do Kielc zmieniłem opony na letnie z oporem toczenia w klasie B, więc w porównaniu z zimówkami zdecydowanie bardziej paliwooszczędne. Oczekiwałem spalania niższego niż 5,1, ale nie wyszło i myślę, że to za sprawą właśnie bardziej szarpanej jazdy z przyspieszaniem i hamowaniem...

                                                  Komentarz


                                                  • Kris86, dlatego póki co nie kupuję, ani nowej benzyny, ani diesla, ponieważ bardzo jestem zadowolony z tego co mam.

                                                    Można by też porównać spalanie 1,2 TSI i diesla przy 180. Wiem, że w swoim przeskoczyć 8 l/100 to będzie wyczyn, a w 1,2 podejżewam, że ciut więcej.

                                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X