Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A po co szybciej, po pasach awaryjnych autostrad :diabelski_usmiech
    Marek

    Komentarz


    • Katowice-Poznań przez A4 - średnia 91km/h, spalanie 5,5/100.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez pstryczek
        A po co szybciej, po pasach awaryjnych autostrad :diabelski_usmiech
        W sumie racja,no chyba ze sie jedzie kiedy jest mały ruch.
        Z moim autem cos nie tak,powyzej 7litrow nigdy nie mailem w trasie :twisted:
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • Była okazja kulnąć około 180, ale to było tylko chwile bo potem już oba pasy szły max 150, taka to jazda naszymy A-stradami :evil:
          Marek

          Komentarz


          • Dziś z kolegą poczyniliśmy ciekawy "eksperyment".
            Postanowiliśmy wspólnie wystartować z Katowic i dojechać do Jaworzna jadąc w większości autostradą (Ślązacy będą wiedzieć o czym piszę). Kolega prawie nowym Rapidem 1.6TDI 115KM, ja swoim Passatem. Ja byłem tym "goniącym".
            Efekt "eksperymentu" był taki, że komputer mojego auta pokazał spalanie średnie 7,5l, a kolegi Rapid zaledwie 5,2l...
            Pisze "eksperyment", bo dane z komputera z całą pewnością odbiegają od rzeczywistego spalania (Rapid mimo 5,2l z komputera po 870km realnie spalił 6l). Ale robią one wrażenie :lol:
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Z całym szacunkiem, ale 115KM w lżejszej budzie i 175KM w cięższej. Czego się spodziewałeś?
              Przeliczając ze stosunku KM/zużycie paliwa, Twój Passat wypada jednak korzystniej.

              Komentarz


              • wszystkie konie piją - nawet jak nie pracują

                Komentarz


                • Zamieszczone przez utek
                  Z całym szacunkiem, ale 115KM w lżejszej budzie i 175KM w cięższej. Czego się spodziewałeś?
                  Niczego...
                  Wczoraj powrót z Jaworzna do Warszawy. Od Częstochowy do Warszawy właściwie caly czas 160-170km/h z 4 facetami i 200kg uszczelniacza bitumicznego. MFA pokazalo 7l.
                  A z calej jazdy Warszawa - Jaworzno - Warszawa plus 100km po Śląsku dali 6,7l pod dystrybutorem...
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • Zabrze -> Fojutowo - 500 km; vsr 100km/h; spalanie 6,6 l
                    Ogólnie jazda mocno dynamiczna - w Toruniu na bramkach byłem po 3,5h od wyjazdu z domu.

                    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                    Zabrze -> Fojutowo -> Zabrze 1050 km; vsr 85km/h; spalanie 5,5 l
                    Z powrotem już PSJ 8)
                    MARCIN
                    Mój szkodnik

                    Komentarz


                    • Chwila szybszej jazdy z trzema osobami na pokładzie i bagażnikiem załadowanym gratami na dłuższy weekend i takie spalanie jak poniżej.
                      Wiatr z boku, pogoda do jazdy idealna.
                      Załączone pliki
                      Rafał

                      Komentarz


                      • Bardzo ładny wynik. Dużo zależy od płynności jazdy i ograniczeń na trasie bo ciągła jazda ze stała prędkością jest ekonomiczniejsza niż na przemian wolniejsza i szybsza (tracimy na przyspieszaniu do prędkości przelotowej, która i tak musi być wyższa). Ta średnia prędkość to jest prędkość rzeczywista tzn. nawigacyjna wg. GPS-a? Jakie chwilowe przy ok. 160 km/h licznikowych?

                        Komentarz


                        • tomek evo, ruch był umiarkowany. A utostrada płatna, więc mnie blokersów niż na A4, ale kilka razy się zdarzyło hamować ze 190 do 110. Nie patrzyłem na chwilowe powiem szczerze. Przy normalnej eksploatacji dane z komputera różnią się max o 0,2l/100km (w jedną i drugą stronę). To jest średnia prędkość z komputera, więc zawyżona o jakieś 5/6kmh - przy 160km/h na liczniku, GPS pokazuje 154).
                          Zdjęcie jest zrobione na postoju za bramkami, przed dojazdem do bramek pokazywało się 151km/h.
                          Tempomat ustawiony prawie cały czas na 185km/h.
                          Rafał

                          Komentarz


                          • Robi wrażenie. Ciekawe jaki wynik pokazała by doładowana benzyna po takiej trasie 12-13?

                            Komentarz


                            • Trasa nocną do Gdyni i spalanie 6.1l/100km i czas przejazdu 4:50 i 550km. Od Piotrkowa na tempomacie do końca A1.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez AdamB
                                Trasa nocną do Gdyni i spalanie 6.1l/100km i czas przejazdu 4:50 i 550km. Od Piotrkowa na tempomacie do końca A1.
                                A jaka średnią prędkość pokazywał komputer ?
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • loru, 114km/h

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez AdamB
                                    i spalanie 6.1l/100km
                                    toż to rekord spalania :diabelski_usmiech wręcz przepał
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • piotrek_os, :szeroki_usmiech

                                      Komentarz


                                      • Jednak to auto nie jest zepsute, tylko zamulone 8)
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Gdańsk-Warszawa 7,5 ????????????
                                          Kondziu

                                          OCP

                                          Komentarz


                                          • Maicroft, oj tam :lol:

                                            [ Dodano: Czw 28 Lip, 16 13:26 ]
                                            lu5asz, oj chyba nadal mam zepsute :roll:

                                            Komentarz


                                            • AdamB, a mocno doładowany byłeś?
                                              Rafał

                                              Komentarz


                                              • Milord, Dzieci : 2.5 roku, 7 lat i 15lat , dwie dorosłe i bagażnik lekko dociążony ale pełny prawie.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez AdamB
                                                  Trasa nocną do Gdyni i spalanie 6.1l/100km i czas przejazdu 4:50 i 550km. Od Piotrkowa na tempomacie do końca A1.
                                                  trasa w ubiegły piątkowy wieczór z Katowic do Gdyni - spalanie 6,2l/100km, średnia 107km/h, czas 5h, zrobione 553km więc Twoje jak na noc to jakoś bez szaleństwa.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez militarius
                                                    więc Twoje jak na noc to jakoś bez szaleństwa.
                                                    A miało być szaleństwo?. Pokazuje tylko spalanie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X